Şimdi Ara

Hat değerlerim kapasitesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar millenicom vdsl 35 mbps hız kullanıyorum 100 mbps hıza geçmek istedim 80 üstünü alamassınız dediler sizce değerler nasıl bu ay tahüt bitiyor türknete geçmeyi düşünüyorum siz ne dersiniz 2015den beri millenicomdayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Maximum alabileceğiniz hız 133 mbps. Hattınız 100mbps rahat kaldırır

• Bende öyle düşünüyorum türknetemi geçsem acaba

• yetkin58 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam şu an Türk Telekom 80 üstü hız tanımlanmasına izin vermiyor. O yüzden öyle demişlerdir. Yoksa sizin hattınız 100 Mbps çok rahat kaldırır. Türknet, Millenicom farketmez. Türk Telekom kimseye 80 üstü tanımlamıyor. 88/2 tanımlıyor ve gelen yaklaşık 81 falan oluyor. Bu durum çözülene kadar size tavsiyem 75/4'e çıkarın ve öyle kullanın.
  • 75/4 derken nasıl oluyor bu neden 80 üstünü vermiyolar nekadar süre devam edicekmiş bu

TT malum bakkal dükkanı gibi yönetiliyor. Kafalarına göre istediklerini yapıyorlar. Firmalar şu an TT ile görüşme halinde fakat bu sorun yılbaşından bu yana devam ediyor. Ne zaman çözülür kimse bilmiyor. TT ne zaman çözülmesini isterse o zaman çözülecek.

75Mbit'e sabitlenmesini isteyin hattınızın. Size yaklaşık 71 download 4 upload gelecektir. Size dedikleri gibi 80 verirlerse 88/2 olarak geliyor. 4 yerine 2 upload veriyorlar 80 tanımlanırsa. 75 tanımlanırsa böyle bir sorun yok.
  • Şuan millenicom kullanıyorum türknet düşünüyorum sizce türknet nasıldır

Ben 4 aydan fazladır Türknet kullanıyorum hocam. 75 download 4 upload alıyorum. 71-72'ye 4 çıkıyor hız testlerinde. Pingler çok iyi. Ben çok memnunum. Türknet öncesi Millenicom kullandım 2 ay kadar, iptal ettirmeden önce her Allah'ın akşamı saat 20-24 arası pingler 300'lere çıkınca ve kesinlikle çözüm getirilemeyince mecburen kapattım. Öncesinde de 2 ay kadar Netspeed kullandım. Ankara'da ikamet ediyorum. Ankara'da Netspeed kullanan bütün kullanıcılarda paket kaybı sorunu var. Ulus'taki cihazda sorun var. Mecburen onu da iptal ettirmiştim. Türknet 10 Ocak'tan bu yana tam da istediğim gibi bir hizmet veriyor, öneririm. Eğer isterseniz tracert testlerini ve speedtest yapıp atabilirim.
  • Bilgi için teşekkürker türknete geçicem millenicomdan çok memnunum fakat 100 mbps hızı çok pahalı ev telefonuda kullanıyorum

Hiç önemli değil hocam. Yalnız bu 80 üstü tanımlamama olayı sadece Millenicom veya Türknet kaynaklı değil bunu da bilin. Türknet de size bu sorun çözülmeden direkt 100 Mbps tanımlayamaz ne yazık ki. 75 Mbps tanımlattırırsınız sorun çözüldüğünde de 100'e geçersiniz. Ben de aynı sizin gibiyim, bu sorunun çözülmesini bekliyorum. Çözüldüğünde 100 Mbps'e yükselteceğim. İnternet + telefon 80 lira ödersiniz Türknet'de. Eğer birinin kodunu veya linkini kullanırsanız da 1 ay bedava kullanırsınız. Eğer benim kodumu/linkimi kullanmak isterseniz verebilirim. Ben Millenicom kullanırken 89 liraydı sadece yalın, telefonsuz internet. Şimdi ne kadar oldu bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Empyyy

Hocam şu an Türk Telekom 80 üstü hız tanımlanmasına izin vermiyor. O yüzden öyle demişlerdir. Yoksa sizin hattınız 100 Mbps çok rahat kaldırır. Türknet, Millenicom farketmez. Türk Telekom kimseye 80 üstü tanımlamıyor. 88/2 tanımlıyor ve gelen yaklaşık 81 falan oluyor. Bu durum çözülene kadar size tavsiyem 75/4'e çıkarın ve öyle kullanın.
    Ben de diyorum bu Millenicom niye 2 mbps upload veriyor. Meğersem bundanmış.

Telekom belasına bir tane daha kampanya başlatmak lazım anlaşılan.
  • Şuan millenicomda 35 mbps hız 3 mbps uploud kullanıyorum ben 1 ay tahüt bitiyor indirim yapmıyolar eski müşteriye ilgi sıfır

• Selam arkadaşlar herkesin işi rast gelsin
    Ben bu değerler ile Türk netten 16mps zor alıyorum sizce normal mi karşı tarafın kullanıcı adı ve şifreme eski hızım tanımlı kalmış güncellemeyide bilmiyorlar 1 hafta dır mücadele ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Empyyy kullanıcısına yanıt
    99999 Kbps tanimliyorlar Upload 4096 Kbps olması lazım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 3 Mayıs 2019; 12:45:28 >
  • mur37 M kullanıcısına yanıt
    Bu arada CGN den Ip aliyorsun.

• Yani ne demek oluyor

CGN (Carrier Grade NAT) IP bloğu veya CGN Contexinden alınan IPler nedir? Ne işe yarar? Artıları eksileri nelerdir? Ufak bir soru cevap şeklinde aktarmaya çalışalım.

Öncelikle bahsi geçen yapının temelde ne olduğundan bahsedelim. CGN, Mevcut olan bir IP adresi üzerinden birden çok kullanıcının internete çıkmasını sağlayan bir yapıdır.

–Peki bu nasıl yapılmakta ?

Şöyle ki , bir IP adresi üzerinde 65.535 port bulunur. Bu yapı ise IP adresini olabildiğince verimli kullanmayı amaçlar yani bahsettiğimiz tek bir IPdeki 65.535 port içinden farklı portlardan birden fazla kullanıcı internete çıkış yapar (213.83.183.15:4952 şeklinde)

–Neden kullanılmaya başlanmıştır ?

Şuanda yaygın kullanılan internet protokolü hepimizin bildiği gibi IPv4. Peki nedir bu IPv4?
    IPv4 Protokolünde IPler 32 bitten(8bitlik 4 rakam şeklinde) oluşur. Bu rakamlar, 0 ile 255 arasında olabilir. IPv4de bir adres 1.0.0.0 ile 255.255.255.255 arasında herhangi bir numara olabilir. Bu şekilde 4 milyardan fazla IP adresi üretilebilir. Ancak günümüzde internet kullanımı yaygınlaşmaya başladıkça bu bahsettiğimiz 4 milyardan fazla IP adresi yetmemeye başlamıştır ve ISSlere verilen/kullanabilecekleri belli aralıklarda IPler mevcut. Bu IPler zamanla büyüyen/aboneleri çoğalan ISSlere yetmediği için ellerinde bulanan IPleri daha verimli kullanmayı amaçlamışlardır ve böylelikle CGN kullanılmaya başlanmıştır.

–Bize yaratmış olduğu etkiler nelerdir ?

CGN contexinden IP alan bir kullanıcı, kesinlikle port yönlendirme yapamaz bu yüzden remote desktop IP kamera vs. kullanamaz. DDns gibi hizmetler kullanamaz. Bazı portallar ve programlar IP üzerinden bir çeşit filtreleme yaptığı için bu program veya portalları kullanamaz (Borsa programları vs) Bazı benzer filtreleme kullanan download siteleriden aynı anda indirme yapamaz. Yine aynı şekilde bazı online oyunlarda, oyuna girememe veya banlanmalar yaşanabilir.

–CGN bloğundan IP aldığımı nasıl anlarım ?
    En iyi yöntemi ISS servis sağlayıcınızın çağrı merkezini arayıp sormaktır 😀 Ancak onun dışında modem arayüzünüzde ki IPniz ile whatismyip.com gibi sitelerde IPniz uyuşmuyor ise yine CGN contexinden IP alıyor olabilirsiniz.

–Ben bu CGN bloğundan çıkabilir miyim ?
    Evet. Bu internet servis sağlayıcınızın politikasına göre değişsede çağrı merkezlerini arayıp beni bu IP bloğundan çıkarın demeniz yeterli olacaktır. Çıkarmaları gerekmekte çünkü hiç bir kullanıcı bu yapının getirdiği dezavantajlardan etkilenmek zorunda değildir.

–Son olarak bu CGN ne zaman kullanımdan kalkacak/kullanılmayacak ?
    Çok basit bir cevabı var. IPv6 protokolü kullanılmaya başlandığı zaman 🙂
    Kaynak:

https://teknoseyir.com/inceleme/cgn-ip-nedir

• Hız değerlerim bu yüzden mi düşük acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mur37 -- 3 Mayıs 2019; 12:55:1 >
    Hat Degerleri Normal paket ADSL de kalmış yani 35 MBps olarak guncelleme yapılması lazim hat degerleri ile 100 MBps alir.

• İşte bunu anlatamıyorum ama bağlantı vdsl2 yazıyor modemde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mur37 -- 3 Mayıs 2019; 12:57:19 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.