Şimdi Ara

Hat değerleri normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hat değerleri normal mi? Müşteri hizmetlerini arayınca desibel çok düşük düşüyor diyor o yüzden kopma yaşıyormuşum?

• hat zayıflamanız var bu yüzden hız düşümü yaşıyor olabilirsiniz kendi internetimi örnek vererek göstereyim bakın hat zayıflaması 0 bu yüzden sözleşmedeki değerleri bire bir sorunsuz alabiliyorum bu sorun ISS bazlı olabileceği gibi sizden kaynaklıda olabilir.

Hat değerleri normal mi?

çözüm olarak :

apartmandan eve gelen kablonun kontrolü yani en basit anlatım hali ile ankastre üzerinden hat değerlerinizin kontrol edilmesi eğer ankastreye kadar sağlam geliyorsa ondan sonra bir sorun var ise biraz masraf yaparak çözüme ulaşabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: M4M00D

hat zayıflamanız var bu yüzden hız düşümü yaşıyor olabilirsiniz kendi internetimi örnek vererek göstereyim bakın hat zayıflaması 0 bu yüzden sözleşmedeki değerleri bire bir sorunsuz alabiliyorum bu sorun ISS bazlı olabileceği gibi sizden kaynaklıda olabilir.

çözüm olarak :

apartmandan eve gelen kablonun kontrolü yani en basit anlatım hali ile ankastre üzerinden hat değerlerinizin kontrol edilmesi eğer ankastreye kadar sağlam geliyorsa ondan sonra bir sorun var ise biraz masraf yaparak çözüme ulaşabilirsiniz.
    Bilmiyorsun bari yorum yapıp insanın aklını bulandırma. Hat zayıflaması var diyorsun. Ne hat zayıflaması 12 dbi hat zayıflaması var 12 mbps internet kullanıyor adsl. 12 dbi hat zayıflaması ile vdsl hatta geçebilir ve geçtikten sonraki snr değerine göre alabileceği hız ortaya çıkar vdsl geçişi olmadan adsl snr değerine bakılarak hız tahmini söylenemez.
    Senin 0 dbi hat zayıflamasının sebebi santralin sana çok çok çok yakın olmasından kaynaklı. 100 mbps hız alabileceğin bir altyapın var ama 50 mbps kullanıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

hat zayıflamanız var bu yüzden hız düşümü yaşıyor olabilirsiniz kendi internetimi örnek vererek göstereyim bakın hat zayıflaması 0 bu yüzden sözleşmedeki değerleri bire bir sorunsuz alabiliyorum bu sorun ISS bazlı olabileceği gibi sizden kaynaklıda olabilir.

çözüm olarak :

Bilmiyorsun bari yorum yapıp insanın aklını bulandırma. Hat zayıflaması var diyorsun. Ne hat zayıflaması 12 dbi hat zayıflaması var 12 mbps internet kullanıyor adsl. 12 dbi hat zayıflaması ile vdsl hatta geçebilir ve geçtikten sonraki snr değerine göre alabileceği hız ortaya çıkar vdsl geçişi olmadan adsl snr değerine bakılarak hız tahmini söylenemez.
    Senin 0 dbi hat zayıflamasının sebebi santralin sana çok çok çok yakın olmasından kaynaklı. 100 mbps hız alabileceğin bir altyapın var ama 50 mbps kullanıyorsun.

• ben vdsl geçemez demedim. Yazdıklarımı tekrar okumanızı öneririm. Bilmediğimi söylemeniz üzücü çünkü olayı yanlış anladığınızı düşünüyorum arkadaşın hat zayıflaması 12db değil 13.5/8.4 DB okuduklarınızı tekrar gözden geçirmenizi öneririm. Bunun dışında 12db kayıp kabul edilebilir seviyede olsa da yine de bazı sorunlara yol açabilir eğer bu sorunlar apartman hattı ile alakalı ile düzeltebileceğini söyledim sadece arkadaşa. oturduğum bina 20 yıllık apartman içerisindeki hattı yenilemeden önce değerler 0 db değildi birine bilmediğini söylemeden önce düzgünce düşünseniz keşke.
  • quote:

ben vdsl geçemez demedim. Yazdıklarımı tekrar okumanızı öneririm. Bilmediğimi söylemeniz üzücü çünkü olayı yanlış anladığınızı düşünüyorum arkadaşın hat zayıflaması 12db değil 13.5/8.4 DB okuduklarınızı tekrar gözden geçirmenizi öneririm. Bunun dışında 12db kayıp kabul edilebilir seviyede olsa da yine de bazı sorunlara yol açabilir eğer bu sorunlar apartman hattı ile alakalı ile düzeltebileceğini söyledim sadece arkadaşa. oturduğum bina 20 yıllık apartman içerisindeki hattı yenilemeden önce değerler 0 db değildi birine bilmediğini söylemeden önce düzgünce düşünseniz keşke.
    12 yada 13 farketmez. Senin binanın kaç yıllık olduğu zerre önemli değil önemli olan santralin nerede olduğu. 13 dbi hat zayıflaması asla sorun çıkarmaz. Siz sanırım hayatınızda başka bir altyapı görmediniz. 20 dbi 30 dbi ile 10 16 mbps internet kullanıyor ülkenin %70 bölümü.

• bana bunu söylemen ironik çünkü onlarca internet hattı çektim bakın ben kesin sorun çıkartır demiyorum eğer apartmandan kaynaklı ise hattı yenileyebiliyorsa yenilesin demek istemiştim. Bu kadar büyütmenize gerek yoktu. Ortada yanlış veya hatalı bir söylem yok. bende önceden o şekilde kullanıyordum. ayrıca binanın kaç yıllık olduğu bazı durumlarda çok önemlidir kullanılan kablo farkı yapılan ekler vb işlemler yüzünden.
  • quote:

bana bunu söylemen ironik çünkü onlarca internet hattı çektim bakın ben kesin sorun çıkartır demiyorum eğer apartmandan kaynaklı ise hattı yenileyebiliyorsa yenilesin demek istemiştim. Bu kadar büyütmenize gerek yoktu. Ortada yanlış veya hatalı bir söylem yok. bende önceden o şekilde kullanıyordum. ayrıca binanın kaç yıllık olduğu bazı durumlarda çok önemlidir kullanılan kablo farkı yapılan ekler vb işlemler yüzünden.
    Bina içi kablolama en çok snr değerini etkiler eğer çok aşırı yıpranmışsa zaten ne yapılırsa yapılsın kablo değişmeden ne snr düzelir ne hat zayıflaması.
    Söyleminiz yanlış işte. Hattı vdsl alır ve aldığında snr değeri ne olur asla bilinmez tamamen altyapı kalitesine ve bina içindeki kablolama ve ankastre kutusu ile alakalı bir durum. Altyapı kötü olur kablolar eskimiş yıpranmış olur o zamanda adsl de aldığını vdsl de bile alamaz. İy forumlar

• Anlamak istemiyorsunuz boşu boşuna uzatıyorsunuz durumu. bakın internet problemlerinde ilk modem-apartman hattı-ankastre kontrol edilir yani genelde suç buraya atılır hiçbir ISS benim yüzümden olmuş bu olay diyip kullanıcıyı savunmaz. bende diyorum ki bir apartmana hattını kontrol etsin arkadaş yani bi gözden geçirsin ölçüm yapmak test etmek bu kadar zor şeyler değil. herhangi bir problem olduğunda en azından diyebilsin bak benden kaynaklı bir durum değil şu şekilde çözebiliriz diye. karşınızdaki kişinin düşüncelerini görmüyorsunuz tecrübelerini de bilmiyorsunuz. Sizede iyi forumlar.
  • Hat değerleri normal mi? hat değerlerime göre en fazla kaç megabit hız alabilirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.