Şimdi Ara

Hat değerleri nasıl görüntülenir? Hat değerleri nedir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
11
Favori
23.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Port mu yok dediğimde altyapınız bu hızı kaldırıyor sadece adsl kullanabilirsiniz deniyor. Hızım kasıtlı 6mbite düşürülmüş olabilir mi peki? 2 ay önce 14 mbit max altyapı hızım vardı. Paketim de 8mbit idi, 6sını alabiyorum şu an.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • circassianman kullanıcısına yanıt
    Bölgenizde VDSL2 portu hiç yoksa veya yeterli vdsl2 portu yoksa VDSL2 alamazsınız. Bunu demek istemişler.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Bugün de durum bu. Git gide düşüyor. Hat değerleri nasıl görüntülenir? Hat değerleri nedir?

Değerleriniz çok sınırda maalesef.
    Kişisel olarak yapabileceğim bir şey var mı? Altyapı talebim reddedildi. İleri tarihte göz önünde bulundurulabilir denerek.

https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-dilekce-ornegi-ornekleri-ve-altyapi-port-talebi-talepleri--140072962#140072962

Buradaki adımları deneyebilirsiniz,https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/ buraya yazabilirsiniz. Tek başınıza giriştiğiniz bu süreç biraz zorlu ilerleyebilir, binanızla çevrenizle birlikte hareket etseniz daha hızlı ilerleyebilirdi.

Teşekkürler. Btk, açık kapı ve tt ye şikayet, istek yolunu denedim. Ofise gitmedim sadece.

Ayrıca maalesef binada/çevrede kimsenin umrunda değil. Neyse o millet için. Ben uğraşmaya devam ederim de sonuç alacağımı hiç sanmıyorum.

Birlikte hareket etmeniz daha iyi olacaktır, bir ara konuşun derim herkesle. İmza atacaklar ortak dilekçeye vdsl2 istiyoruz diye, başka bir şey yapmalarına gerek yok aslında. Muhtarınızı arayın veya o söylesin insanlara.
    Çok güzel söylüyorsunuz ama inanın %1 insan benle olursa göbek atarım. Öyle insanlar. Muhtarın dünyadan haberi var mıdır? Yoktur. Internet ne diye biliyorsa güzel bir gelişme diyebilirim.

Hocam sizin yeni bir ev arama zamanınız gelmiş demektir öyleyse.

Şaka bir yana mahalle olmanın kültürü nerede ki o zaman? Sitelerde apartman yönetimi var, ortak şeyler olduğunda hemen topluca hareket edilebiliyor mesela. Ama mahallede yaşayanlar her açıdan siteleri kötüler, "aidatı var vb" diye. Ancak biz forumda şuna şahit olduk. Bir forum arkadaşımız sitede oturuyordu ama sitede fiber yoktu. Yaklaşık 100daire vardı sanırım. Kendisine nasıl dilekçe yazacağını anlattık ve bütün kapıları dolaşıp 90 civarı imza toplamış, bunu bölgesindeki telekom müdürlüğüne teslim etti ve bir sonraki hafta siteye fiber döşenmiş, kendisi de bize modeminin fotoğrafını atmıştı. Siz mahalledeyim dediniz sizin 90 değil 200 imza bile bulmanız olası bir şey esasen ama demek ki tam olarak bir mahalle dayanışması söz konusu değil.

Bence de

Sitelerde yapmak daha kolay bence. Burada herkes ayrı telden çalıyor. Binamda denerim. Corona dolayısıyla belki evde internet sorunu yaşadıkları için yardımcı olurlar

• Hat değerleri nasıl görüntülenir? Hat değerleri nedir?

Bu değerlerle max ne kadar hız alabilirim? Altyapıya bakıyorum 35 mbps gösteriyor. Ttnet max 10 mbps diyor. Kafam allak bullak oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Umarım hocam.
  • axilik kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hattınız ADSL2.https://www.extranet.com.tr/altyapi/ Buradan kontrol edin, bölgenizde VDSL2 var ise, VDSL2 destekli bir modem ile desteklediği oranda yüksek hızlı kullanabilirsiniz. Şu an hattınız ADSL2 modda olduğu için alabileceği en yüksek hız 20 gözüküyor ama teknikte 16 17 civarinda bağlanacaktır. Paketler 16,24 şeklinde gittiğinden bu pek işinize yaramaz. Size tavsiyem, bölgenizde VDSL2 var ise, VDSL2 destekli bir modem ile VDSL2 tarifesine geçmeniz. İnternet hızınız ve hat kalitenizde iyileşmeler olacaktır.

Şu anda da hattınız sağlıklı gayet, bölgenizde VDSL2 var tahminime göre.
    Valla hocam extranet bana max 17 mbps diyor diğer sorgular 35 mbps diyor. TTNet MH ile görüşmemde sistemde adresin 35 mbps desteklediğini ancak saha ekibiyle ilk konuştuğumda bana stabil olarak en fazla 10 mbps hızım olacağını daha fazlasını istersem çok kopma yaşayacağımı söylediler. Ben de çok uğraşmak istemedim ama bu hızlarla da zor oluyor gerçekten. Yakın zamanda bir talepte bulunacağım bakalım. Bir yol haritası çıkarma umudum var bu konu içerisinde.

• axilik kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba.

Yol haritası şöyle olur. İlk etapta ,https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/ buraya yazarsınız, gelecek cevaba göre yeni bir yol haritası belirlersiniz. Ne dersiniz, isterseniz bu mesajımı gördüğünüzde yeni bir talep açın durumu detaylı anlatan.
  • Benim de değerlerim bu şekilde çok fazla crc hatası alıyorum ve internet bağlantısı sık sık kopuyor. 1 dakika içinde geri geliyor. Sebebi ne olabilir?

Hat değerleri nasıl görüntülenir? Hat değerleri nedir?

• Emre_ELT kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Bina içi kablolama nasıl?
    Kendim cat5 kablo aldım, ttnet görevlisi kısa bir kablo çekti ankastreden dışarı ben de ek yaparak bağladım. Israr etmeme rağmen benim aldığım kabloyu ankastreye direk bağlamadı.

• Emre_ELT kullanıcısına yanıt
    Ek çok sağlıklı bir şekilde yapıldı ise problem olmayacaktır hocam.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.