Şimdi Ara

hat değerim nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 7,5 yıldır uydunetden sonra 2 gün önce turknete geçtim. şuan için menmunum. inş. üzmez. uydunet modem az çok anlıyorduk ama vdsl modemden pek anlamıyorum. sorun görünüyormu değerlerde?hat değerim nasıl?

• 100Mbbps sikinti kesin yasarsin o crc ile o resmi aldiginda modem kac saat acikti benim 75Mbpsdedeki degerlerime gore cok yakinsin ama ben 75Mbps crc almiyordum.Takip et bakalim snr power dalgalanmasi varmi bir ihtimal ic tesisat azbisey sorun olabilir ek filan disardan modemem gelen kabloda onemli sahadan dolaba yani apt portuda onemli ama busekilde sikinti yasamazsin 100Mbps de hat calismasi yapmazsan buyuk bir ihtimal crc cok dahada firlayacak. 16.4dbyi 2-3 gun takip et en dusuk enyuksek ne siklikla dalgalaniyor ayni sekilde Power 14dbm buda salinim yapiyormu bak bakalim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 9 Temmuz 2017; 14:27:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: interyasin

100Mbbps sikinti kesin yasarsin o crc ile o resmi aldiginda modem kac saat acikti benim 75Mbpsdedeki degerlerime gore cok yakinsin ama ben 75Mbps crc almiyordum.Takip et bakalim snr power dalgalanmasi varmi bir ihtimal ic tesisat azbisey sorun olabilir ek filan disardan modemem gelen kabloda onemli sahadan dolaba yani apt portuda onemli ama busekilde sikinti yasamazsin 100Mbps de hat calismasi yapmazsan buyuk bir ihtimal crc cok dahada firlayacak. 16.4dbyi 2-3 gun takip et en dusuk enyuksek ne siklikla dalgalaniyor ayni sekilde Power 14dbm buda salinim yapiyormu bak bakalim.

modem 2 gündür açık. saha dolabına 75m uzaktayım. bir ara belediye apt. gelen telefon kablosunu kopartmıştı. ama değiştirmeden hallettiler. sanırım ek felan yaptılar. oda olabilir. tşk. bilgiler için.
  • 1gun 2saat 100Mbpsde crc sadece 82, 3gun once bu kadar acik kalsa 100.000 olmustu snryi yukseltelim diye calisma yapicaktik bi baktik hattim arizali cikti tel sinyali gidiyordu ama net sinyali gitmiyordu telefondan saniyordum kabloyla oynayinca telefona sinyal geliyordu telde kullanamdigim icin onemsemiyordum mecbur portu degistik apartmandan dolaptanda oynadik ama saha dolabindan alaksi yok gibiydi snr yukselmedi umudumu kesmistim 88Mbpsye hat kopmamasina ragemen kendi istegimle geri donmeyi dusunuyordum(cunku bana gore crcli net net degildi daha temiz oluyor benim ahsi gorusum) bi baktim sonrandan modeme power ve snr yukselmemesine ragmen sabit kaldi(onceden hat iyilestirmesi yapmistim tabiri caizsekiz gibi yapmistim ama crc belli saatlerde dahada fazla yuskeliyordu neyaptimsa hatta snr 11.4de bile crcler tavan yapiyordu ama snr ve power sabit degildi) senin anliyacagin sen bu durumda 100Mbps yaparsan snr kurtarir belki ama(11-10db) crc 1saatte 4000leri rahat gorur.Not bak simdi dedi senin hattaki snryi nasil yukselticem hattin arizaliydi 15dbye cikarcam dedi bende icimden hii diyordum yok saha dolabinda 20db kisacik 10metre mesafede aptde 10.5dbye dusuyordu hayret icinde kaldi aptden 9devre degistik sonra tekrar bakariz dedi ama yukarida yazdigim gibi modeme bi baktim gerek kalmadi.
    Birde bunu moralini bozmak icin degil yarin 100e cikarsan hazirlikli ol aaaa sizin hat kaldirmiyomus diye omur boyu... anladin sen
    1gun 2saat 100Mbpsde
    hat değerim nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 9 Temmuz 2017; 23:2:47 >
  • quote:

1gun 2saat 100Mbpsde crc sadece 82, 3gun once bu kadar acik kalsa 100.000 olmustu snryi yukseltelim diye calisma yapicaktik bi baktik hattim arizali cikti tel sinyali gidiyordu ama net sinyali gitmiyordu telefondan saniyordum kabloyla oynayinca telefona sinyal geliyordu telde kullanamdigim icin onemsemiyordum mecbur portu degistik apartmandan dolaptanda oynadik ama saha dolabindan alaksi yok gibiydi snr yukselmedi umudumu kesmistim 88Mbpsye hat kopmamasina ragemen kendi istegimle geri donmeyi dusunuyordum(cunku bana gore crcli net net degildi daha temiz oluyor benim ahsi gorusum) bi baktim sonrandan modeme power ve snr yukselmemesine ragmen sabit kaldi(onceden hat iyilestirmesi yapmistim tabiri caizsekiz gibi yapmistim ama crc belli saatlerde dahada fazla yuskeliyordu neyaptimsa hatta snr 11.4de bile crcler tavan yapiyordu ama snr ve power sabit degildi) senin anliyacagin sen bu durumda 100Mbps yaparsan snr kurtarir belki ama(11-10db) crc 1saatte 4000leri rahat gorur.Not bak simdi dedi senin hattaki snryi nasil yukselticem hattin arizaliydi 15dbye cikarcam dedi bende icimden hii diyordum yok saha dolabinda 20db kisacik 10metre mesafede aptde 10.5dbye dusuyordu hayret icinde kaldi aptden 9devre degistik sonra tekrar bakariz dedi ama yukarida yazdigim gibi modeme bi baktim gerek kalmadi.
    Birde bunu moralini bozmak icin degil yarin 100e cikarsan hazirlikli ol aaaa sizin hat kaldirmiyomus diye omur boyu... anladin sen
    1gun 2saat 100Mbpsde
    hat değerim nasıl?

en kötü kablo alır değiştiririm bina bize ait:)http://www.hepsiburada.com/koken-telefon-kablosu-100-mt-20-telli-dahili-p-BDTKNKKABLOTELH10X tşk.
  • Aslinda bina sizinse degismeden kutuya direkt cat6 cak modemine kadar getirip oyle kullan sonra degisim olursa hatti cekersin.
  • quote:

Aslinda bina sizinse degismeden kutuya direkt cat6 cak modemine kadar getirip oyle kullan sonra degisim olursa hatti cekersin.

bunun anlatımı bir yerde varmı? olabilir cat6 dahamı iyi sonuç verir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirza22

quote:

Aslinda bina sizinse degismeden kutuya direkt cat6 cak modemine kadar getirip oyle kullan sonra degisim olursa hatti cekersin.

Anlatima gerek yok utp cat6 kablo aliyorsun cunki bakir alisimi cat5den cok daha iyi incinden 8 adet damarda 2sini kullaniyorsun bi tarafini direkt apartman portuna diger tarafina rj11 cakiyorsun yani telefon ucu splitere veya modeme takiyorsun hssktr cat7de varmis neyse isin poknu cikarmayalim cat6yi cak gitsin dedigim gibi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mirza22

quote:

Anlatima gerek yok utp cat6 kablo aliyorsun cunki bakir alisimi cat5den cok daha iyi incinden 8 adet damarda 2sini kullaniyorsun bi tarafini direkt apartman portuna diger tarafina rj11 cakiyorsun yani telefon ucu splitere veya modeme takiyorsun hssktr cat7de varmis neyse isin poknu cikarmayalim cat6yi cak gitsin dedigim gibi.

tşk. netten cat6 kablo hakkında ve bağlantı konusunda az bilgileneyim. neden olmasın yapamazsam eski kabloyu takarım en kötü:)) tşk. tekrar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.