Şimdi Ara

Hat 3G ekranda LTE yazıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hocam ben iPhone 6 kullanıyorum. Hattım Türk Telekom. Hattım 3G ama ekranda LTE yazıyor. Bu hatamı yoksa artık 4,5G mi kullanacam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ülkemizde 4.5G olarak bahsedilen şey, aslında LTEA (Advanced LTE) teknolojisidir.
    LTE yazması sorun değildir. Operatör standartı LTEA desteklediği için, LTEA hızına erişebilirsiniz. (Namıdeğer 4.5G)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoLeRiNe

Ülkemizde 4.5G olarak bahsedilen şey, aslında LTEA (Advanced LTE) teknolojisidir.
    LTE yazması sorun değildir. Operatör standartı LTEA desteklediği için, LTEA hızına erişebilirsiniz. (Namıdeğer 4.5G)

Eyvallah

• Boş verin 4.5 g yi :) 3 g daha hızlı :) I phone 6s cihazım da 4.5 g de 2 . 5 mbps hız aldığımı biliyorum gördüğüm en iyi hız 35 - 40 o da çok nadir görülüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sa ve as

Boş verin 4.5 g yi :) 3 g daha hızlı :) I phone 6s cihazım da 4.5 g de 2 . 5 mbps hız aldığımı biliyorum gördüğüm en iyi hız 35 - 40 o da çok nadir görülüyor

Bu hız testini nasıl yapıyoruz ?

• speed test uygulamasıyla.
  • Speedtest isimli program var app store dan indirebilirsiniz .
  • Teşekkür ederim 😄

• yalnız speedtest uygulaması hız testi yaparken kotayı baya sömürüyor, bilginiz de olsun.
  • Teknik olarak 3g'nin 4g'den daha hızlı olma ihtimali yok. Bu ancak baz istasyonuna olan uzaklıktan yada en yakın mevcut baz istasyonunun 4g uyumu olmadığından kaynaklıdır. Fotoğraftaki hız iphone 6 4g ile ulaşılan hız. 3g bu hızlara hiç bir şekilde ulaşamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmckr

Teknik olarak 3g'nin 4g'den daha hızlı olma ihtimali yok. Bu ancak baz istasyonuna olan uzaklıktan yada en yakın mevcut baz istasyonunun 4g uyumu olmadığından kaynaklıdır. Fotoğraftaki hız iphone 6 4g ile ulaşılan hız. 3g bu hızlara hiç bir şekilde ulaşamaz.

Bir arkadaşım 4,5G nin Telekom'un sabit internet hattından daha hızlı çalıştığını söylemişti böyle bir şey muhtemel mi ?

• Ssozcu kullanıcısına yanıt
    Mümkün tabiiki daha hızlı. Fiber internetin kablosuzu gibi diyelim hızı öyle tahmin edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmckr

Mümkün tabiiki daha hızlı. Fiber internetin kablosuzu gibi diyelim hızı öyle tahmin edebilirsiniz.

Eyvallah teşekkür ederim 😄

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.