Şimdi Ara

Haswell Retina Macbook Pro [Kullanıcı Kulübü] (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.270
Cevap
39
Favori
76.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba aynı problemi bende yasıyorum hatta macbook alma sebeplerimden bir tanesi iphone ve ipadde cok basarılı calısan google apps mailimin aynı güzellikte ve senkronize olarak calısıcak olmasıydı fakat umdugum gibi olmadı.
    Google IOS cihazlarda ücretsiz exhange hizmeti veriyor ve bu sayede mailler inanılmaz hızlı ve senkronize oluyor fakat malesef google bu hizmeti Mac OS icin vermiyor sanırım sorunun ana nedenlerinden birisi bu ama ben ilk aldıgımdan beri gelen update ler ile biraz düzeldi belki ilerde apple mail programını biraz daha google uyumlu yapar.
  • multiTYRT kullanıcısına yanıt
    Kardeşim merhaba ben de haftaya alıyorum kısmetse.Sorum olacak.Alacağım herhangi bir macbook pro retinanın haswell olduğunu nasıl anlarım?Hepsi mi haswell?
    Bir de 4gb ram yeter mi?8gb ramli modeli internetten istemek istemiyorum,orta konf ise çok pahalı,bence gereksiz bir özellik var (256gb) sen ne dersin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Craie

Kardeşim merhaba ben de haftaya alıyorum kısmetse.Sorum olacak.Alacağım herhangi bir macbook pro retinanın haswell olduğunu nasıl anlarım?Hepsi mi haswell?
    Bir de 4gb ram yeter mi?8gb ramli modeli internetten istemek istemiyorum,orta konf ise çok pahalı,bence gereksiz bir özellik var (256gb) sen ne dersin?

Hocam sanırım 13" alacaksınız, ne kadar çok SSD o kadar çok rahatlık diyorum Sitedeki en ucuz model hariç hepsi haswell'dir. Aslında 4GB herşey için yeterli ama orta konfigürasyon'da sadece 8GB var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

quote:

Hocam sanırım 13" alacaksınız, ne kadar çok SSD o kadar çok rahatlık diyorum Sitedeki en ucuz model hariç hepsi haswell'dir. Aslında 4GB herşey için yeterli ama orta konfigürasyon'da sadece 8GB var.

Nasıl yani hocam ben şu ürünün 8 gb ramlisini aldım özel konfigurasyonla bu haswell değil mi ?

Haswell Retina Macbook Pro [Kullanıcı Kulübü]

• quote:

quote:

En ucuz derken?Retina diyorum ben.128gb bana yetiyor.Bilgisayarımda onlarca yedek binlerce app var üstüne üstlük tüm doküman ve müziklerim,109 gb kaplıyor os ile birlikte.Fotoğraflarım 10gb,onun 9gb sini dropboxa atıcam,(dropbox 16gb) belgeler 2gb,onların 1gb si dropboxa yani bulut tabanlıya başlıyorum.İlk mac kullanışım.Alışırım bence,ancak kılıf lazım mı?Ekrana ve kasaya takılan hard case'lerden,takıntılıyımdır.
    Yani her retina haswell midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkan*

quote:

quote:

Nasıl yani hocam ben şu ürünün 8 gb ramlisini aldım özel konfigurasyonla bu haswell değil mi ?

Yok yok Şu haswell değil.

@Craie
    ürün kodu ME664 ve 665 olanlar retina değil. Bu linkteki 2999 TL olan hariç hepsi haswell. Bunlardan başka haswell MBP modeli yok.

http://store.apple.com/tr/buy-mac/macbook-pro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multiTYRT -- 19 Ocak 2014; 19:54:06 >

• Anladım tamam
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Furkan*

quote:

quote:

Yok yok Şu haswell değil.

@Craie
    ürün kodu ME664 ve 665 olanlar retina değil. Bu linkteki 2999 TL olan hariç hepsi haswell. Bunlardan başka haswell MBP modeli yok.

http://store.apple.com/tr/buy-mac/macbook-pro

tyrt arkadaşım sen de beni iyice cahil belledim biliyorum onun haswell olmadığını da mediamarkt vatan teknosa gibi yerlerdeki retina macbooklar haswell midir=

• Arkadaşlar yurtdışında elektronik mühendisliği yüksek lisansı yapıyorum. Ülkeye tatil için döndüğümde para çıkışırsa bir tane 13" macbook pro retina 256gb ssd/8gb ram olan orta modelden almak istiyorum. Kasa kalitesi, batarya ömrü, stabil çalışması benim için en önemli şeyler. Şu an bile Celeron 1000M işlemcili bir Lenovo G580 ile bile idare ettiğime göre donanım bakımından çok fazla gereksinimim yok. Başta mühendislik programları vs. gözümü korkuttuğundan hep üst seviye işlemcili modellere bakıyordum ama gördüm ki burada onları hep laboratuvarlarda yapıyoruz. Eve de Matlab ödevi vs. kalıyor. Bakıyorum artık çoğu program Mac için de üretiliyor. Bu bakımdan cihazı tavsiye eder misiniz? 256 gblık ssd istememin sebebi de her ihtimale karşı bootcamp'den windows kurmam gerekirse biraz yer olsun.
    Eğer maddi durumlar elvermezse yeni çıkan Dell Inspiron 7537 modelinden almayı düşünüyorum. Bunların dışında tavsiye edebileceğiniz Mac veya Mac dışı model var mıdır?

• Öncelikle özür dilerim Onlar çok farklı satıyorlar 2012 MBP satan var hala şubesine göre değişir.

Edit: Şu şekilde anlayabilirsiniz. Menubar>Apple logosu>Bu mac hakkında>Daha fazla bilgi: burada late 2013 yazıyorsa haswell'dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multiTYRT -- 19 Ocak 2014; 20:14:46 >
  • quote:

Öncelikle özür dilerim Onlar çok farklı satıyorlar 2012 MBP satan var hala şubesine göre değişir.

Edit: Şu şekilde anlayabilirsiniz. Menubar>Apple logosu>Bu mac hakkında>Daha fazla bilgi: burada late 2013 yazıyorsa haswell'dir.

Nasıl anlarım farklar neler?!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceki mesajdan copy-paste yapıyorum

Şu şekilde anlayabilirsiniz. Menubar>Apple logosu>Bu mac hakkında>Daha fazla bilgi: burada late 2013 yazıyorsa haswell'dir.
  • quote:

Önceki mesajdan copy-paste yapıyorum

Şu şekilde anlayabilirsiniz. Menubar>Apple logosu>Bu mac hakkında>Daha fazla bilgi: burada late 2013 yazıyorsa haswell'dir.

Sağolun görememiştim onubirde kılıf gerekir mi?dayanıklı mı bunlar?
    Hard case den sözediyorum.Hani laptopa takılan.

• SSD olarak benim söyle bir düşüncem olmuştu; 128GB ve yanına 2TB time capsule aldım, evde yedeklemek ve kullanmak için şuanlık sistem gayet iyi gidiyor. Bu sistem biraz daha pahalı oluyor ama hem Mac yedekleniyor hemde evde diğer bilgisayarlarında gördüğü bir ağ oluşturulmuş oluyor.

Kılıf olarak Apple sitesinden
    http://store.apple.com/tr/product/H9971ZM/A/speck-15-smartshell-case-for-macbook-pro-with-retina-display?fnode=50

bu ürünü aldım. Sert plastik ve bilgisayarı sadece girişleri açık kalacak şekilde çok güzel kapatıyor. Ben alırken fiyatı 119 ciavrıydı şimdi zam gelmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasyas

SSD olarak benim söyle bir düşüncem olmuştu; 128GB ve yanına 2TB time capsule aldım, evde yedeklemek ve kullanmak için şuanlık sistem gayet iyi gidiyor. Bu sistem biraz daha pahalı oluyor ama hem Mac yedekleniyor hemde evde diğer bilgisayarlarında gördüğü bir ağ oluşturulmuş oluyor.

http://store.apple.com/tr/product/H9971ZM/A/speck-15-smartshell-case-for-macbook-pro-with-retina-display?fnode=50

bu ürünü aldım. Sert plastik ve bilgisayarı sadece girişleri açık kalacak şekilde çok güzel kapatıyor. Ben alırken fiyatı 119 ciavrıydı şimdi zam gelmiş.

Hocam time capsule'u ben de merak ediyorum simdilik cok almaya niyetli degilim de merakimdan soruyorum:) time capsuleden interneti dagitmak icin direk telefon hattini mi takiyorsunuz arkasina yoksa modemden gelen ethernet kablosunu mu takiyorsunuz? Ayrica time capsule'a nasil olasiyorsunuz usb disk gibi mi gorunuyor finder da? Kusura bakmayin sacma sorular sormus olabilirim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

quote:

Orijinalden alıntı: yasyas

SSD olarak benim söyle bir düşüncem olmuştu; 128GB ve yanına 2TB time capsule aldım, evde yedeklemek ve kullanmak için şuanlık sistem gayet iyi gidiyor. Bu sistem biraz daha pahalı oluyor ama hem Mac yedekleniyor hemde evde diğer bilgisayarlarında gördüğü bir ağ oluşturulmuş oluyor.

Hocam time capsule'u ben de merak ediyorum simdilik cok almaya niyetli degilim de merakimdan soruyorum:) time capsuleden interneti dagitmak icin direk telefon hattini mi takiyorsunuz arkasina yoksa modemden gelen ethernet kablosunu mu takiyorsunuz? Ayrica time capsule'a nasil olasiyorsunuz usb disk gibi mi gorunuyor finder da? Kusura bakmayin sacma sorular sormus olabilirim:)

Modemden gelen ethernet kablosunu takıyorsunuz yani modem ihtiyacı var, bir nevi router vazifesi görüyor. Time capsule Macde direk Finderda görünüyor sıkıntı olmuyor. Windowsda ise programını kurmak gerekiyor ozaman görebiliyorsunuz. Bu arada linksys modeme sahibim time capsule sinyal kalitesi modemden daha iyi, hem windows hemde mac denemelerimden alıdığım sonuç neticesinde.

• quote:

quote:

Olması gerektiği kadar dayanıklı Yani vurmaya vs. gelmez. Sadece ufak darbeler. Bende bir hard case düşünüyorum Apple Store açılınca bakacağız

• quote:

quote:

quote:

Olması gerektiği kadar dayanıklı Yani vurmaya vs. gelmez. Sadece ufak darbeler. Bende bir hard case düşünüyorum Apple Store açılınca bakacağız

Mediamarkt teknosa vs de satılır mı ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: onder.t

Arkadaşlar yurtdışında elektronik mühendisliği yüksek lisansı yapıyorum. Ülkeye tatil için döndüğümde para çıkışırsa bir tane 13" macbook pro retina 256gb ssd/8gb ram olan orta modelden almak istiyorum. Kasa kalitesi, batarya ömrü, stabil çalışması benim için en önemli şeyler. Şu an bile Celeron 1000M işlemcili bir Lenovo G580 ile bile idare ettiğime göre donanım bakımından çok fazla gereksinimim yok. Başta mühendislik programları vs. gözümü korkuttuğundan hep üst seviye işlemcili modellere bakıyordum ama gördüm ki burada onları hep laboratuvarlarda yapıyoruz. Eve de Matlab ödevi vs. kalıyor. Bakıyorum artık çoğu program Mac için de üretiliyor. Bu bakımdan cihazı tavsiye eder misiniz? 256 gblık ssd istememin sebebi de her ihtimale karşı bootcamp'den windows kurmam gerekirse biraz yer olsun.
    Eğer maddi durumlar elvermezse yeni çıkan Dell Inspiron 7537 modelinden almayı düşünüyorum. Bunların dışında tavsiye edebileceğiniz Mac veya Mac dışı model var mıdır?

Revit kullanıyorsanız almayın.

• Revit hiç kullanmadık. Sadece lisanstayken AutoCAD'in mühendislik çizimiyle ilgili kısmını öğrenmiştik.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.