Şimdi Ara

Haswell Retina Macbook Pro [Kullanıcı Kulübü] (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.270
Cevap
39
Favori
76.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • igetter yükledim arkadaşlar. sanırım en iyi download manager bu mac için

ama bir türlü download yapamıyorum. ne youtube videoları ne de normal gazete sayfalarındaki videoları

linki kopyalayıp yapıştırıyorum ama 30 kb filan bişey indiriyor watch adında
    birisi tarif etse süper olur
    keşke idm olsa mac için
  • Arkadaslar soguk bir yerde gorev yapıyorum. Is nedeniyle Hergün mac pro retinayı taşımak zorundayım. Sorum soğuğun cihaza zarar verme durumu var mı. Suana kadar sıkıntı olmadı ama tedirginim. Bugun ornegin soğuk -25/30 arası imiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahirkasim

Arkadaslar soguk bir yerde gorev yapıyorum. Is nedeniyle Hergün mac pro retinayı taşımak zorundayım. Sorum soğuğun cihaza zarar verme durumu var mı. Suana kadar sıkıntı olmadı ama tedirginim. Bugun ornegin soğuk -25/30 arası imiş.

Maalesef.

http://support.apple.com/kb/HT1778?viewlocale=tr_TR&locale=tr_TR

4. Dizüstü bilgisayarınızı kullandığınız ortamın şu aralıklar içinde olması gerekir:
    Çalışma sıcaklığı: 10° ila 35°C (50° ila 95°F)
    Bağıl nem: %0 ila %90 yoğuşmasız

• quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

quote:

Arkadaslar soguk bir yerde gorev yapıyorum. Is nedeniyle Hergün mac pro retinayı taşımak zorundayım. Sorum soğuğun cihaza zarar verme durumu var mı. Suana kadar sıkıntı olmadı ama tedirginim. Bugun ornegin soğuk -25/30 arası imiş.

Maalesef.

4. Dizüstü bilgisayarınızı kullandığınız ortamın şu aralıklar içinde olması gerekir:

Hocam öncelikle teşekkürler. Ben soğukta acmıyorum cihazı. Hani kapatıp tasıma işlemi esnasında soğuğa maruz kalıyor.

• quote:

quote:

quote:

Maalesef.

Hocam öncelikle teşekkürler. Ben soğukta acmıyorum cihazı. Hani kapatıp tasıma işlemi esnasında soğuğa maruz kalıyor.

Eğer 15-20 dakikadan fazla direk soğuk altında kalmayacaksa ve çanta içinde taşınacaksa sorun olmaz(en azından karın altına gömmüyorsanız)Ama çalıştırma dediğim gibi, ciddi soğuk bir yerde kullanılamıyor cihaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Maalesef.

Eğer 15-20 dakikadan fazla direk soğuk altında kalmayacaksa ve çanta içinde taşınacaksa sorun olmaz(en azından karın altına gömmüyorsanız)Ama çalıştırma dediğim gibi, ciddi soğuk bir yerde kullanılamıyor cihaz.

evet açıkcası soğuktan bazen yüzümü hissetmiyorum. Birde aynı marka telefonunu kullanıyorum. Az bi konusma yapınca telefonun soğuması ile şarjının cok çabuk bittiğini gördüm. Bundan dolayı bilgisayara aynı etki yapar mı diye düşündüm. Bu arada telefonun şarjının hemen bitmesi normal mı 5 dk sonrası % 55 sarj dolum oranı olan tekefon kapandı. Servise mı yollasam. Gerçi konu dışı oldu.

• tahirkasim T kullanıcısına yanıt
    Olsun konu dışı olması önemli değil Apple olsun yeter Şarjının çabuk bitmesi kesinlikle soğukla alakalı bataryanın içindeki iyonlar sürekli hareketli kalmalı. Soğuğa girince iyice donmaya başlıyor. Sürekli şarjda kullanmak gerek.

• Bugün nihayet inceleme şansı buldum, beklediğimden ince ve estetik ama ÇOK AĞIR gibi geldi. Sony Vaio Pro'ya göre çok çok ağır, Sony'de biraz ''ucuzluk'' hissi uyandırmıyor değil ama kuş gibi. Macbook Pro ve Macbook Air bana ağır geldi. Online alacaklar bir mağazada incelesin almadan önce...
  • photos duplicate cleaner programı güvenli midir?

gerçekten aynı olan 2 fotoğraftan birini mi siliyor?

mesela aynı isme sahip 2 tane farklı foto varsa onu silerse sorun olur.

bu yüzden güvenip sil diyemedim. ama yaklaşık 200 tane duplicate fotoğraf bulduğunu söyledi
  • Arkadaslar iphone umu macbook a yedekledim. Acaba uygulamalari hangi klasore yedekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratonder89 -- 28 Aralık 2013; 22:37:05 >
  • Selamlar forumdaşlarım, yaklaşık 6 senedir kullandığım emektar acer 5720g pc yi artık değiştirme ihtiyacı duydum. Kullanim amacım sadece internet de sörf ve youtube video film izleme. Bunun dışında oyun v.s. oynamam. Babam yakın zamanda s.arabistana gidecek macbook air 13. Ekran düşünüyorum ordaki fiyatlari nekadardir? Alındığında türkçe dil ve klavye olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Selamlar forumdaşlarım, yaklaşık 6 senedir kullandığım emektar acer 5720g pc yi artık değiştirme ihtiyacı duydum. Kullanim amacım sadece internet de sörf ve youtube video film izleme. Bunun dışında oyun v.s. oynamam. Babam yakın zamanda s.arabistana gidecek macbook air 13. Ekran düşünüyorum ordaki fiyatlari nekadardir? Alındığında türkçe dil ve klavye olurmu?

Suudi Arabistan'da maalesef AOS yok. Fiyatlar güzel olsa bile türkçe klavye bulmak zor olabilir. Alınıp klavye üstüne bir sticker yapılabilir
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Selamlar forumdaşlarım, yaklaşık 6 senedir kullandığım emektar acer 5720g pc yi artık değiştirme ihtiyacı duydum. Kullanim amacım sadece internet de sörf ve youtube video film izleme. Bunun dışında oyun v.s. oynamam. Babam yakın zamanda s.arabistana gidecek macbook air 13. Ekran düşünüyorum ordaki fiyatlari nekadardir? Alındığında türkçe dil ve klavye olurmu?

Suudi Arabistan'da maalesef AOS yok. Fiyatlar güzel olsa bile türkçe klavye bulmak zor olabilir. Alınıp klavye üstüne bir sticker yapılabilir

Bulamayiz desene ozaman. Yaş 70 babami ugrastirmakta istemiyorum açıkçası. Hic anlamaz çakma ürün satarlar filan. Vazgeçecegim ohalde.

• Merhaba;
    Apple Online Store'dan Macbook Pro retina alıcam. Kullanım olarak internet, mail, mic. office ve belki birkaç küçük oyun. Aşağıdaki linklerdeki 2 ürün arasında kaldım. Sizce hangisi?

not: Amacım en az para harcayacağım şekilde kendime uygun mac'i almak daha önce mac tecrübem var.
    http://store.apple.com/tr-edu/buy-mac/macbook-pro?product=ME864TU/A&step=config

http://store.apple.com/tr-edu/buy-mac/macbook-pro?product=ME865TU/A&step=config

1. linkte ... 8gb ram 2.6 Ghz İ5 128 ssd 3.626 TL
    2. linkte... 8gb ram 2.4 Ghz İ5 256 ssd 3.600 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: zaloazabala

Merhaba;
    Apple Online Store'dan Macbook Pro retina alıcam. Kullanım olarak internet, mail, mic. office ve belki birkaç küçük oyun. Aşağıdaki linklerdeki 2 ürün arasında kaldım. Sizce hangisi?

not: Amacım en az para harcayacağım şekilde kendime uygun mac'i almak daha önce mac tecrübem var.

256 ssd olanı almalısınız bence. bende 256 gb ssdli bi macbookpro aldım, gerekli programlar + bootcamp ile windows kurdum 100gb ı çok hızlı doldurdum bile. bi logic pro x kursanız zaten eklentileriyle 30gb ı buluyo en basitinden.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaloazabala

Merhaba;

256 ssd lisini al bence

Şahin bir arada benim pm ye cvp verirsin dimi

• Macbook pro retinada video izlerken kulaklıktan dinleyeyim dedim. Sonra videoyu durdurdum. Gelip videoyo tekrar devam ettirince cihazdan ses gelmiyordu artık. Kulaklığı çıkardım denedim olmadı. Ses ayarlarına baktım yine yok. Epey bi uğraştım. Hatta videoyo kapattım yeniden actım baska videoyu itunesten müzik dinlemeyi demedim birturlu ses vermiyordu. Ayarlara baktım bi sıkıntı yok. Cihazı yeniden kapattım actım. Sıkıntı yoktu. Ses geliyordu. Fakat tekrar bilgisayar bekleme moduna girince sesi yine gitti. Sınır oldum. Vlc oynatıcı kullanıyorum. Sıkıntıyı bir türlü çözemedim.

• quote:

Macbook pro retinada video izlerken kulaklıktan dinleyeyim dedim. Sonra videoyu durdurdum. Gelip videoyo tekrar devam ettirince cihazdan ses gelmiyordu artık. Kulaklığı çıkardım denedim olmadı. Ses ayarlarına baktım yine yok. Epey bi uğraştım. Hatta videoyo kapattım yeniden actım baska videoyu itunesten müzik dinlemeyi demedim birturlu ses vermiyordu. Ayarlara baktım bi sıkıntı yok. Cihazı yeniden kapattım actım. Sıkıntı yoktu. Ses geliyordu. Fakat tekrar bilgisayar bekleme moduna girince sesi yine gitti. Sınır oldum. Vlc oynatıcı kullanıyorum. Sıkıntıyı bir türlü çözemedim.

Güzel bir bug bulmuşsunuz Çözümü hakkında hiçbir fikrim yok. Her zaman en son yazılımı kullanın. Mutlaka düzeltilecektir.

• bir sorum olacak.
    daha önce windows ultrabook kullanıyordum.
    usb flash diske mp3 ler yazdırıyordum. ve arabamın pioneer müzik sistemine taktığımda klasör isimlerini. şarkı isimlerni gösteriyordu.

ilk defa macbook ta yazdırdım usb flash diske. her mp3 ün ve klasörlerin ismi var.

arabaya taktım. ama no title yazıyor. hiçbirinde isim yazmıyor.

fat 32 olarak formatlı usb flash.

sorun ne olabilir?

teşekkürler
  • Kafam çok karışık... ME664 kullanıyordum , geçenlerde sattım forumdan.

Şimdi yine ME664 mü alsam yoksa , yoksa yeni nesil Haswell işlemcili 15'' rMBP mi alsam bilemiyorum. ME664 -sıfır- bulmak güç olacak.Bizim merkezde 10-15 stok kalmış

Store.apple.com 'da Giriş seviyesi olan cihazı '' Öğrenci lndirimiyle '' + 130 TL vererek 2.3 GHz'ye çıkartmayı düşünüyorum ancak lntel lris korkutuyor beni.Final Cut Pro'da vs işlem yaparken Render süresi vs ne kadar fark eder.

Çünkü video vs çok çekiyorum ve onları editleyip orrtaya birşeyler çıkartmaktan büyük keyif alıyorum.Kafam çok karışık valla.Bu konuda , Haswell 15'' kullanan arkadaşlar varsa ve birşeyler yazarlarsa '' IRIS GRAPHICS '' ekran kartıyla alakalı çok sevinirim.Grafikte ne kadar performans farkı yaratıyor , bu gerçekten önemli benim için

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.