Şimdi Ara

Hastasına bağıran doktor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
12.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kimse kusura bakmasın sırf doktor diye dayak haketmiyor diye bir şey yoktur. Eşşeğe altın semer taksan yine eşşektir. tıp okusada, ilk okul terk olsa da ...
  • Bi de şu var!!!
    Hasta veya yakını doktoru şikayet ettiklerinde, doktora ciddi bir yaptırım yapıldığını zannediyor.
    Oysa ki gerçekte olan şey sadece hastanın gazı alınıyor 😄

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baraza -- 6 Ekim 2019; 20:3:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sıcak sıcak ya!!!

Az önce şişli etfal acilden geldik.

39 derece ateşi olan, nefes almakta güçlenen hastaya kremli ağrı kesici yazıp gönderen haysiyetsiz doktor vardı :)

Sgk ya şikayet edicem ama ateşini dahi ölçmedi bu adam şuan kendi tedavimizi Uyguluyoruz muhtemelen gece ağırlaşırsa özel hastaneye gideceğiz.

Mesleğini sevmeyem paraya tapan doktorlar varsa aramızda da ben taptıkları kadar para vermeye razıyım yeter ki insanlara daha iyi hizmet versinler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 20 Mart 2021; 23:22:43 >
  • Özel hastanede çok ilgililer maşallah hayrola

• özel hastanede dahi defalarca doktorla kavga ettiğim için ,şimdilerde bir sürü hastalığım olmasına rağmen gitmiyorum
    bazıları gerçekten çok iyiler ama bazılarının ciddi olarak psikolojik sorunları var ,bizden önce kendilerinin tedavi olması lazım ama doktor olduğu için kabullenemiyor olmalı

biriyle fena kapıştık bana diyor sen önce bir nörolojiye görün (kafanda sorun var demeye getiriyor)
    bende dedim önünde bilgisayar var aç bak ben zaten oradan geliyorum ,bende bir sorun görmedi ,birde sen nörolojiye görün
    adam kızardı bozardı ama doktor ya hiç kendinde problem olduğunu kabullenir mi :)

bence doktorların her yıl psikolojik testlere tabi tutulması gerekiyor ,çünkü gerçekten zor bir meslek bir sürü problemli kişiyle uğraşıyor
    bir insan kendi psikolojisini tam anlayamıyor ,anormal durumlarda yaşayan birisi ona alışıyor ve kendini normal gibi görüyor

• Bunu kişisel olarak algılamayın geçenlerde sağlık ocağına sağlık raporu için gittim sırada en az 30 kişi vardı hepsi de bebek arabalarıyla girmiş içeri car car bağırıyor çocuklar bir yandan anırarak ağlıyor.
    Doktorlarda gerçekten sabırlı özellikle geçerli bir sebebi olmadığı halde banyo yapmadan hastaneye gidenlerin kokusunu lobide alabiliyorsunuz.
    Bir insana ne kadar maaş verirseniz verin sevmeden bu iş olmuyor ve hastaların da saygı duyması gerekiyor.
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    quote:

bazıları gerçekten çok iyiler ama bazılarının ciddi olarak psikolojik sorunları var ,bizden önce kendilerinin tedavi olması lazım ama doktor olduğu için kabullenemiyor olmalı
  • çok yakından gördüğüm tipler var.

trafikte bile bir garip olanlar var.

Tıp okuyarak statü kazandıklarını düşünüyorlar, geliri düşük olan doktorlarda bu kadar ego olmuyor.
  • Doktorların en büyük sorunu, kendilerini her zaman odadaki en akıllı insan zannetmelerinden kaynaklaniyor.

• Bende sinir oluyorum öyle doktorlara. Tamam bi doktor günde yüzlerce kişiyi muayene edebiliyor. Bu iyi bir şey değil. Ama bunu bile bile okudun o okulu. Bağırıp çağırmak nedir? Bazıları cidden sabrımızı sınıyor. Birde şöyle düşünüyorum. Annen tesettürlüyse işte bu kesin x partilidir diyerek kendi kendine saçma sapan ego da yapıyor olabilirler.

• Daha büyük bir şey varsa o da mühendis egosudur

• Milletin vergisi ile yapılan devlet üniversitesinde yetişen doktorun, devlet hastanesi beğenmeme lüksü yoktur.
    Doktorlar yorgun ama hastaneye normal insan da gelmez. Herkes anlayışlı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akinci -- 7 Ekim 2019; 12:51:20 >
  • Patatos P kullanıcısına yanıt
    Hocam o EfsaneManx. Takmayın kendisi bir baştaya sap olamamış ergen. Yaşı küçük daha liseli. Forumun yeni trolü. Her yerde milleti kışkırtıp laf dalaşı yapmaktan hoşlanıyor hiç cevap yazmaya gerek yok. Beyin yoksunlarıyla uğraşmaya değmez. Allah ailesine sabır versin..

• İnsanın psikolojik durumunu da göz önünde bulundurun dövme olayına gelince boş yapmaya gerek yok hiçbir şey yapamazsınız yaparsanız da dayağın okkalısını karakolda görürsünüz. Benim de başıma geldi direk başından savdı filan gidip direk 184e şikayet ettim ne mi oldu ? Hiç bir şey cimere yazmak daha mantıklı en azından işin içine sağlık müdürlüğü de giriyor

• Geçmiş olsun. Durumu Acıbademe gidersen anlarsın. Doktorlar resepsiyonist gibi çalışıyor. Sana kapıyı açıyorlar sen çıkınca arkandan el sallayıp kapıyı kapatıyorlar :D

Ama ben trafik kazasında öldüğüm ve sonradan dirildiğim için benim tedavilerimi sgk karşılıyordu. SGK da bu doktorlara türk tabipler birliği tarifesine göre bir ödeme yapıyor.

Muayeneye 500 alıyorsa sgk 100 veriyor gibi. Beyin travması yaşadığım için beyin cerrahına kontrole gittiğimde yaşananları anlatayım.

Ben: Merhaba, öncelikle çok teşekkür ederim. Ben yoğun bakımdayken benimle ilgilenmişsiniz. Ben hafızamı kaybettim. Hiçbir şey hatırlamıyorum ama isminiz yazıyordu. Hem teşekkür etmek hem de durumumu kontrol ettirmek istedim. Devlet hastanesinde beyin tomografisi çekildim. Bir de bel be boynumda ağrılarım var. Bel boyuna da beyin cerrahisi bakıyormuş.

Doktor: Sen neden geldin ki? Senin artık benimle bir işin yok ki. Bana gelmene gerek yok.

Ben: Yoğun bakımdayken takibimi siz yapmışsınız. Travma öykümü bildiğiniz için sizin daha doğru yorumlayacağınızı düşündüm.

Doktor: Tamam ver cd'yi (Cd'yi takar) Biraz kan kalmış onlar da zamanla geçer. Tabi şimdi tomografinin de kalitesi var. Buranın tomografisi mercedes gibi, senin getirdiğin de renault. (Dedi ve cd'yi çıkardıktan sonra kalkıp kapıyı açtı ve bana eliyle kapıyı gösterdi)

Ben: (çıktım)

Adam tomografiden bile kazanacağı paranın derdinde ki ona iğneleme yapıyor. 5 dakika yatıyorsun cihazın içine 520-550 lira gibi bir şey istediler. Tabi ki gidip devlette çektiricektim.

• Savcılığa dilekçe ver veya CIMERE yaz

• .koter. kullanıcısına yanıt
    Hepsi arızalı 100lerce tip. Hasta insanları arızalı gözüyle bakmak için anca tıp okumak gerekirdi zaten

• Bir ara hastane işleriyle epeyce haşır neşir oldum bu yüzden bazı doktorlara hak vermeye başladım.
    Bizim insanlar çok cahil herkes önceliği kendinde sanıyor.
    İçer de hasta varken girip soru sormaya çalışan mı dersin, kapıda başkasının ismi yazarken içeriye girmeye çalışan alakasız tipler mi dersin, bizim hasta çok yaşlı herkesten önce buna bakmalısın diyeni mi ararsın insanda sabır kalmıyor. Doğal olarak herkesin bir sınırı vardır.
    Tabi bunların dışında gerçekten insan hayatını/hastalığını önemsemeyen doktorlarda var bunları da es geçmemek lazım.
  • Evet babamin karninda apse vardi acile gittik bunla yasayacak demis sozde doktor insan poliklinige gelin der neyse biz geldik adam ameliyat oldu ya

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.