Şimdi Ara

(hastaneye yattım)Covid pozitifim (bir sağlık calisani gözünden)(şu an iyiyim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
2.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    8. Günde hastaneye yaymak zorunda kaldım. Ateş dusmuuordu. 14 gün hastanede kaldık. 3 doz plazma aldım. Sayısız clexane denen kan sulandırıcı günde 2 kere.
    Akciğerlerin de pıhtı olabilir deneme d dimer degerim 4200 den yüksek çıktı (üst sınır 500) pıhtı için Spect pulmoner perfüzyon sintigrafisi ne girdim düşük risk çıktı şükür.
    Yüksek doz dekort verdiler(deksometazon) ateşler devam edince tazosin+cipro antibiyotuge geçtiler. Damarlarını biraz yıprattı hala ağrıyor kolumun içi. 12. 13. Gün gibi artık iyi hissetmeye başladım ateş ve iltahap değeri crp düştü. 1 hafta evde istirhat sonrasu dün gece ilk covud yoğun bakım nobetimi tuttum. llah kimseye yaşatmasın. Ciğerlerim battığını hissediyordum ara sira atak şeklinde gelince kısık kısık az az nefes alabiliyorsun o an. İnanılmaz batıyor yakıyorsun zaten. Oksijen ile açılıyordu.
    Ben 26 yaşındayım hayatımda Total 20 tane sigarra icmemisimdir. Ama bu halimle ben yatak döşek yattım. Hastaneye yatıp plazma almamgerekti. Geçen 17 yaşında bir çocuk vefat etti.
    BUNUN SAKASİ YOK ARKADASLAR. LUTFEN ONCE KENDİNİZİ. SONRA EVDEKİ ANNE BABANİZİ DUSUNUN. pozitif çıkınca eşimle yatak yorgan havlu her şeyi ayırdık. Ona rağmen bulaştı ona da. LUTFEN DİKKAT EDELİM.

Edit: 8. Gun hastaneye yattık ateş dusmedi. Ac tutulumu artmıştı. Yuruyemedim hastanede sandalyeyle götürdüler.
    .
    Edit 6. Gun: covid ilaçları bitti. İğneye de başladım kan sulandırıcı hareket edemediğim için pıhtı atmasin diye. boynumu daha sola ceviremiyorum inanılmaz boyun ağrısı yapıyor. Eskiden ahtapot gibi bilgisayar başında dururken şu an tavana bakıyorum. Yastık yok TV de izleyemiyorum tam dik açı olmadığı için. Telefonu kaldırıp yazabildigim kadar yazıyorum. Bir de arkadaş siperlik şu bu yok muydu demis de maske vardı sadece ki acil serviste de çalışıyoruz her hasta covid olabilir ondan da kapmış olabiliriz. Sperlik ile malesef uzun süre çalışmak çok mümkün değil ki efekttif olmadığı söyleniyor. Yoğun bakımda kalbi durdu diye cagirdiklarinda gidip Allah'a emanet masaj da yaptık sadece maske ile belki de hastaları kendi önümüze koymamizdan geldi bazı şeyler başımıza.

Yaklaşık 5 gün önce pozitif olduğumu öğrendim. Hastanede çalışırken serum vs taktırdım geçmedi o zaman anladım pozitifim. Tomografi çektirdim covid 19 pnominisi ile uyumlu geldi. Kanlarda aşırı absürt bir şey yoktu.
    İlk iki gün ayaktayım. Ağrım var ama geçer diyorum.
    3. Gün: ateş başladı. 39.4 e kadar çıktı. Rutini 38.5 şu 3. Gün. Afedersiniz tuvaletten kalkıp ellerimi yıkamaya giderken yere düştüm 15 sn filan kalkamadim. Her yerim ağrıyordu.
    4. Gün ateş 38.4 en yüksek gördüm 37.7 filandi ortalama. Hala her yerim ağrıyordu. Bulantı da başladı bu süreçte. Öyle bir şey ki içtiğim 5 tane filan ilaç var favi mucovit c parol plus mide koruyucu asprin, bunlardan biri inanılmaz isetiyor. Sürekli tuvalete git gel sürekli su iç o şekilde.
    5. Gundeyim sabah gene eklem ağrılarına kalktım. Son 2-3 gün boyunca yatak odası WC arası yaşadım. Bugün salona geçeceğim biraz maske ile hanım var ama psikolojin kotu oldu diyor.

Bütün bunların yanında 2 gün sonra PCR verecem negatifse bir daha sonra çalışır. Pozitif de bile 10. Günden sonra çalış diyorlar. Bu da o kadar stresse sokuyor ki beni. Yaşam hakkım bile yok gibi geliyor. Ben TV izleyemiyorum şu an bana çalış diyebilmeleri çok üzücü geliyor. Saturasyinlar 96-97. Nefes darlığı yok sabirsam. Tat koku hepsi gitti. Her yerim agriyor arada ateşler devam ediyor. Ti ye alınacak bir şey değil. Ben muhtemelen yoğun bakımda 80 kusur yaşında bir teyzeye entübasyon yaparken CVC açarken kaptım. Son 1 aydır bir kere kafe gibi ortama gittim. Ortamlarda insanlar resmen üst üste. Sanki ramazan iftar sonrası gibi mekanlar. Bunu yazmamın sebebi belki biraz olsun bilinç oluşur. Şu pozitifse bile çalışacaksın olayı bile tek başına beni strese sokuyor. Birileri kapalı alanda sigara dahi icirsin diye ben ölürse ölsün deniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihburak95 -- 12 Aralık 2020; 18:52:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Entübasyon yaparken neden kapmış olabilirsin, siperlik yok muydu? Bu arada o teyze o yaşta nerden kapmış virüsü?

• Geçmiş olsun :(

• Geçmiş olsun hocam.

• Geçmiş olsun, tez şifalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun, ben de yeni iyileştim sadece ateş vardı (3 gün 39.5) tad-koku kaybı falan yoktu korona geçirmiş olma ihtimalim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 16 Kasım 2020; 22:27:12 >
  • geçmiş olsun

• Geçmiş olsun.

• cvc açmak ne demek? geçmiş olsun.

• Meticulous kullanıcısına yanıt

santral venöz katater (Central venous catheterization (CVC))

ayrıntılı bilgiyi https://www.acilci.net/santral-venoz-kateterlere-hizli-bakis/ şurdan öğrenebilirsiniz.

hocam çok geçmiş olsun, tez zamanda semptomlarınızı atlatırsınız umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byhtk -- 17 Kasım 2020; 1:9:28 >
  • Hocam Allah acil şifalar ve kolaylık versin.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah acil şifa versin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allah acil şifalara versin hocam.Ne kadar empati yapsak da başımıza gelmeden anlayamıyoruz.

• 4 tane maskeyi aynı anda kullanıyorum. servis şoförüyüm. yolcu ile sürücü arasına şeffaf naylon çektim. daha yakalanmadım covide. ama korkmuyor da değilim.

• @fatihburak95 nasıl oldunuz? Karantina süresi bitti sanırım. Yeniden test yaptırdınız mı? Geçmiş olsun tekrardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: coderux

@fatihburak95 nasıl oldunuz? Karantina süresi bitti sanırım. Yeniden test yaptırdınız mı? Geçmiş olsun tekrardan.

Hocam merhabalar
    8. Günde hastaneye yaymak zorunda kaldım. Ateş dusmuuordu. 14 gün hastanede kaldık. 3 doz plazma aldım. Sayısız clexane denen kan sulandırıcı günde 2 kere.
    Akciğerlerin de pıhtı olabilir deneme d dimer degerim 4200 den yüksek çıktı (üst sınır 500) pıhtı için Spect pulmoner perfüzyon sintigrafisi ne girdim düşük risk çıktı şükür.
    Yüksek doz dekort verdiler(deksometazon) ateşler devam edince tazosin+cipro antibiyotuge geçtiler. Damarlarını biraz yıprattı hala ağrıyor kolumun içi. 12. 13. Gün gibi artık iyi hissetmeye başladım ateş ve iltahap değeri crp düştü. 1 hafta evde istirhat sonrasu dün gece ilk covud yoğun bakım nobetimi tuttum. llah kimseye yaşatmasın. Ciğerlerim battığını hissediyordum ara sira atak şeklinde gelince kısık kısık az az nefes alabiliyorsun o an. İnanılmaz batıyor yakıyorsun zaten. Oksijen ile açılıyordu.
    Ben 26 yaşındayım hayatımda Total 20 tane sigarra icmemisimdir. Ama bu halimle ben yatak döşek yattım. Hastaneye yatıp plazma almamgerekti. Geçen 17 yaşında bir çocuk vefat etti.
    BUNUN SAKASİ YOK ARKADASLAR. LUTFEN ONCE KENDİNİZİ. SONRA EVDEKİ ANNE BABANİZİ DUSUNUN. pozitif çıkınca eşimle yatak yorgan havlu her şeyi ayırdık. Ona rağmen bulaştı ona da. LUTFEN DİKKAT EDELİM.

(hastaneye yattım)Covid pozitifim (bir sağlık calisani gözünden)(şu an iyiyim)

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

Hocam merhabalar

Alıntıları Göster

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin. Benim çevremde de çok bulaşan oldu ama 4-5 tanesi hastaneye yatmak zorunda kaldı, 2 tanede vefat eden oldu. Süreç gerçekten çok zor ama insanlarımız pek aldırış etmediği için sıkıntı giderek büyüyor. Bu saatten sonrada ancak aşı çözüm olur.

• Geçmiş olsun. Neden bilmiyorum ama yaşa sigaraya bakmıyor herkesi farklı etkiliyor.

Arkadaşımı akşam ve ertesi sabah acile götürdüm pozitif çıktı ama o geceden sonra rahatsız olmadı hiç o kadar, bana da bulaşmadı. Ama çalıştığı yerde ölen de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-c9 -- 12 Aralık 2020; 21:46:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.