Şimdi Ara

Hastanelere İsyan Eden Hasta Vatandaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olay geçen hafta üniversite kampüsümde gerçekleşti. Eski bir Transporter aracı olan çiftçi bir abimiz yoldan geçen biz 3 öğrenciyi çevirdi ve çok dertli olduğunu, birilerine anlatmazsa çatlayacağını söyledi. Durup derdini dinledik. Abimiz 40'lı yaşlarda ve hasta. Üniversitemizin hastanesinden adını hatırlayamadığım bir bölümden randevu almış, durumu acilmiş fakat hastaneden en erken 5 ay sonrasına randevu vermişler. 5 ay sonra muayene mi olur ben 5 aya ölürüm diye yakındı. Daha sonra "bir de hükümet hastaneleri iyi yaptı vatandaş sıra beklemiyor diyorlar. Başka hastanede bu bölüm yok başka şehirde de tedavi olamam ben ne yapacağım bana bir şey olursa aileme kızıma kim bakar" diye yakındı. Hala bu hükümetin neyine destek verdiklerini anlayamadığını belirtti. Biraz konuştuk ve durum ilk bakışta çaresiz göründüğü için dua edip tam ayrılıyorduk ki bizi tekrar çağırdı aracının kapısını açıp topladığı 3-4 kasa kayısıdan ikram etti.

Bu tarz şeyleri sürekli duyuyoruz okuyoruz. Kimimiz aldırmıyor kimimiz elinden geleni yapmaya çalışıyor. Kimileri de bazı şeyleri gördüğü halde inkar ederek fanatizmde ısrarcı oluyor. Bizler tartışıyor düşünüyor üzülüyor ya da seviniyoruz fakat bizi düşünmesi gerekenler kendilerinden başka kimseyi düşünmüyor. Daha iyi düşünebilmek, sorgulayıp mukayese edebilmek dileğiyle...

• 4 gündür hastane hastane doktor doktor geziyoruz bugün sabah 8.30 da olan randevumuza doktor 9 da geldi saolsun. Sistem de bozuk insanımız da bozuk. Doktorsun sen ya sağlık bu geç kalmak ne herkes de alışmış birazdan gelir diyor. Hayır daha teşhis tedavi belli değil 4 gün oldu. Hasta değilsekte hasta olduk koridorlar da saolsunlar .
    Bu gibi şeyler normal artık.

Annem elindeki sorunu göstermek için doktora gitti. 3 hafta sonraya randevu verildi. 3 hafta sonra gitti, röntgen için 3 hafta sonraya randevu verildi. Röntgen çekildi, sonucu alındı ve doktora göstermek için 2 hafta sonraya randevu verildi. Şimdiden 8 hafta sürdü basit bir muayene... Bakalım kaçıncı haftada karar açıklanacak :) Komedi filmi gibi.
  • 4 gündür hastane hastane doktor doktor geziyoruz bugün sabah 8.30 da olan randevumuza doktor 9 da geldi saolsun. Sistem de bozuk insanımız da bozuk. Doktorsun sen ya sağlık bu geç kalmak ne herkes de alışmış birazdan gelir diyor. Hayır daha teşhis tedavi belli değil 4 gün oldu. Hasta değilsekte hasta olduk koridorlar da saolsunlar .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu yazı klasik bir yaşanmışlık olmak ile birlikte seçim günü "uçan mühür" ü aklıma getirdi

önceki hafta çapa acil de yaşadığım ve bağırmalarıma pek de benzemiyor. çünkü acil de mezun olmuş tabib yok. öğrenci hemşireler ve tabib adayı öğrencilerden ve onların ilgisizliği ve etrafın - muayene yatağının pisliği ayrı bir konu

şikayet için hasta haklarına gittim.. kendilerince haklı olduklarını hastaya haksızlığını isbat etmeye çalışan 2 memureye dilekçe talebim ve bu dilekçeyi farklı kişilerce okunduktan sonra başka bir binadaki yazı işlerine teslim etmem... ve bina bina gezmem de cabası

çapa dahiliye acil bölümü içler acısı. malzeme olsa bile ki yok.. kayıt yok. ilgilenecek tecrübeli veya bilgili kimse yok.. triaj mıdır nedir ordaki bağyan-lar arkadaşları ile cafe gezen kızlar gibi hastalarla muhatablar... KAYIT YOKKKKKKK.... bana kendini dr gibi tanıtan öğrenci ilacı bir word dosyasında dieğr öğrenci ile arama sonucu ilaç ismini bulup isimsiz bir reçeteye yaazarak elime tutşturmaya çalıştı. sevk talebime "sevk yok. istemiyorsan çek git" gibi kaba konuşunca, sen kimsin necisin isimsiz reçete veriyorsun diyerek ortalığı karıştırdı. ama dikkat çekecek veya dinleyecek yetkili yok. size önerilen hasta haklarına gitmeniz sadece. hocaların odasına gidiyorum acil durum için... bana ne diyor. git muayene al.. sanki online da sıra var.

yukardaki yazı tamamen karalama hikayelerinden birisi.... olay gerçek olsa bile anlatım şekli hedefli.. UÇAN MÜHÜR ü uyduran ile aynı mantıkda üretilmiş.

size bir sürü uyduruk mail yazılarını araştırınca neler çıkardığımı da anlatabilirim ama gerek yok

bunların çözüm yolu toplu bir şekilde hakları aramaktan geçiyor

çapa dan hasekiye gittim... ordaki memur lar görevliler daha dikkatli ve etraf temiz. kayıt alan kişiler mevcut. soru sorduğunuzda dinleniyorsunuz ama onlarında ACİL diye mesai dahilince "benim gibi sıra alamamış insanlar" ile dolup taştığını, birçoğunun acil vakıa olmadığı halde orda olduğunu tesbit ettim

burda yapılacak konu...

online kayıt mükemmel sistem.
    ama mesai dahilinde izin alıp gitmek çalışan için sorun. dolayısı ile mevcut muayene saatlerinin uzatılarak mesai zamanında sorunu için gidemeyenler için toplu taleb ile çözülebilecek bir durum
    acil servis gerçek acil ler için kullanılmalı.. şahsi olarak benim acilliğim ölümcül değil ama sorun hastalık belirdiğinde kan tahlillerim o gün veya ertesi gün yapılmadığında etken in kendini yeniden gizlemesi idi. patojen in veya etken maddenin tesbiti için günlük müdahelenin gerekmesi.
    Araştırma fakültelerinde yaşadığım sorunların olmaması için hasta kabulünün kaldırılarak sadece sevk kısmına çekilmesi veyahut tabib sayısının arttırılması.

çözümü bu tip forumlarda şikayet yazısı ve topiği açmak yerine sağlık bakanlığı başta olmak üzere gerekli yerel yöneticilere taleb dilekçesi halinde bildirilmesi

• Geçen bir tane akpli ile tartışıyorum.
    eskiden kuyruk vardı diyor, bende şimdi de 1 sene sonraya randevu veriyorlar dedim. Ne değişti dedim. Cevap veremeyince, önce bu kafaların değişmeli dedi gitti

Şans eseri yaşıyoruz beyler kaçın kurtarın kendinizi.
  • Ozele gidin sizde kafa acmayin

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Ozele gidin sizde kafa acmayin
    Herkes senin kadar zeki değil dostum çiftçi abimiz gerizekalı olduğu için akıl edememiş değil mi o yüzden öleceğim diye korkuyor yoksa zeki olsa "çiftçi" olduğu için basar parayı tedavisini olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7416DD784

Herkes senin kadar zeki değil dostum çiftçi abimiz gerizekalı olduğu için akıl edememiş değil mi o yüzden öleceğim diye korkuyor yoksa zeki olsa "çiftçi" olduğu için basar parayı tedavisini olur.

Alıntıları Göster
    Yapacak birsey yok o zaman ozele gidemiyorsa bekleyecek devlet hastanesinde sira. Kimse size bedava saglik hizmeti vermek zorunda degil. Bekleyiversin 5 ay.

• quote:

Yapacak birsey yok o zaman ozele gidemiyorsa bekleyecek devlet hastanesinde sira. Kimse size bedava saglik hizmeti vermek zorunda degil. Bekleyiversin 5 ay.

Alıntıları Göster
    parası yoksa gebersin değil mi 5 ay sıksın dişini sonra da uzaktan mevlayı okutunca helvasını yersin
    nasılsa devlet hastaneleri bir işe yaramıyor kaldıralım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

parası yoksa gebersin değil mi 5 ay sıksın dişini sonra da uzaktan mevlayı okutunca helvasını yersin
    nasılsa devlet hastaneleri bir işe yaramıyor kaldıralım

Alıntıları Göster
    Banane sanki umrumda mı? Millet seçimini yaptı demekki memnun. Zerre ilgilendirmiyor beni.
  • quote:

Alıntıları Göster
    zorunda lan..devlet niye vergi alıyor..bunun için alıyor...

• Bu gibi şeyler normal artık.

Annem elindeki sorunu göstermek için doktora gitti. 3 hafta sonraya randevu verildi. 3 hafta sonra gitti, röntgen için 3 hafta sonraya randevu verildi. Röntgen çekildi, sonucu alındı ve doktora göstermek için 2 hafta sonraya randevu verildi. Şimdiden 8 hafta sürdü basit bir muayene... Bakalım kaçıncı haftada karar açıklanacak :) Komedi filmi gibi.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Allah akıl versin başka diyeceğim yok
  • Çözüm özel hastane parasi olmayan ölüyor bu ülkede.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

zorunda lan..devlet niye vergi alıyor..bunun için alıyor...

Alıntıları Göster
    Lan mi? Lan mi? Canin sagolsun.

• Yaklaşık 3 hafta once rapor almak ıcın hastaneye gıttım sistem bozuktu. Bu hafta annem kontroller ıcın gıttı yıne sıstem bozuktu. Bunların hayatı yalan, hastaneler leş gibi. Allah kımseyı dusurmesın, tabıı akp ye oy verıp hastane ıle övunenler harıç.
  • quote:

Lan mi? Lan mi? Canin sagolsun.

Alıntıları Göster
    Be olsam ulan derdim böyle bir yoruma; anan, baban, eşin, çocuğun vs hastalansın aylar sonraya randevu versin göreceğim senin gibileri.

Tek diyeceğim sağlık olsun, hayattaki en büyük nimet.
  • Ama sağlıkta reform yapmıştık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşın dişini çekmek için 1 ay sonraya gün verdiler. O sıralar parası da yoktu ağrı kesicilerle bekledi.
  • Ben randevu aldıktan tam 45 gün sonra belimde fıtık olduğunu öğrendim, bunu kime anlattıysam savunma olarak, eskiden emar cihazı mı vardı dedi!

Bu kafaları cidden anlamıyorum. Geçmişi örnek gösterip şimdiki zamanı yüceltmekte üstümüze yok. Daha iyi olmalı, neden 45 gün bekledin dese birisi dişimi kıracağım.

• 5 ay iyiymiş..

8 yıl
    5 yıl sonraya randevu veriliyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.