Şimdi Ara

hastaneden randevu alamama ( kör mü olayım )

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
137
Cevap
1
Favori
8.316
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> hastaneden randevu alamama ( kör mü olayım )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  438 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe


  quote:

  Orijinalden alıntı: OrQuN

  Sağlık sistemi berbat, hastanede para almıyorlar eczanede para alıyorlar bizim cahil köylü memet ağada ne güzel parasız hastane sanıyor.. En yakın randevu 3 hafta sonraya veriliyor, acillerde abartısız minimum 40 kişi sırada oluyor nerden tutsan sistem elinde kalıyor.

  2 ameliyata girdim. 3 ya da 4 kere röntgen çekildim. İlaçlarla birlikte 20 lira tuttu

  Odadaki arkadaşa devlet ücretsiz her ay 2000 liralık iğne yapıyor.

  Okuldaki arkadaş 1 senedir bedavaya kemoterapi görüyor. Onun da aylık masrafı 2000 küsürdü.

  Siz anca buradan dünyadan haberi olmayan bilgisayarına yapışmış asosyal veletleri kandırırsınız.

  Edit: Geçen sene de acile gittim. Yaklaşık 5 dakika bekledim. Doktorlar hemşireler vs herkes güleryüzlüydü ilgiliydi. Acaba siz hangi ülkede yaşıyorsunuz hayret ediyorum.

  İnsanların anlattığı kadarıyla sanırım siz başka bir İstanbul'da yaşıyorsunuz Neyse ben tekrarlayayım sağlık sektörünün bölgenizde iyi olması bir şeyi ispatlamıyor. Ona bakarsak ben Konya'dayım burası sağlıkta en iyi şehirlerden biri, ben Türkiye'de sağlık süper diyebilir miyim? Ayrıca maaştan kesilen SGK'sıdır bilmem nesidir haberiniz yok sanırım. Eskiden sağlık sistemi bundan iyi değildi fakat ucuzdu. Şimdi dünya standartlarına oranla hala aynı seviyedeyiz fakat daha pahalı  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakBanyoTerliği -- 18 Şubat 2018; 0:28:9 >
  _____________________________
  [Asus Tuf B450 Pro Gaming - AMD Ryzen 5 3600 4 GHz - Arctic Freezer 34 Esports - MSI GTX 1080 ARMOR OC - G.SKILL Ripjaws V 3733Mhz CL18 - 2 1TB WD BLUE - 240GB SANDISK ULTRA II]
 • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 12 saat 27 dakika kadarı kaldı.
  1 Not

  Valla ister kabul et ister etme şuan sağlık sistemi amerikanın 5 katı avrupa ortalamasının en az 3 katı ötede.(Amerika da uzun site yaşadım) Senin gibi diyaframdan sallamıyoruz yani  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Promayz00 -- 18 Şubat 2018; 0:40:36 >
  |
  |
  IslakBanyoTerliği kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  512 Mesaj

  hocam geçmiş olsun Allah şifa versin.
  hasta olarak işin içinde olduğunuz için çok güzel tespitlerde bulunmuşsunuz.
  birçok üniversite hastanesi kaliteli hizmet sunuyor. ancak üniversite hastaneleri de ileride devet hastaneleri gibi kaliteli iş yerine çok sayıda iş mantığı ile hareket ederse kalite düşer. bundan da en çok sisteme gerçekten ihtiyacı olanlar etkilenir.

  bahsettiğiniz gibi 2002 öncesine göre birçok iyileşme var. Ancak performans sisteminden çok şikayetçiyim. ilk çıktığı yıllarda birçok hekim tarafından yürüyüş yapılmıştı belki hatırlarsınız. performans sistemi toplumumuzun sağlığına zarar veriyor ama bir diğer taraftan çok oy getiriyor. şöyle ki sizin durumunuzu ele alalım. siz sağlık sistemine gerçekten ihtiyacı olan bir bireysiniz. toplumun yüzde 10 sizin hastalığınız gibi hastalıklara ve kaliteli bir sağlık sistemine ihtiyaç duyuyor. geri kalan kesim basit rahatsızlıklar nedeniyle (ör:grip, ishal, boğaz ağrısı, kaşıntı...vb) sıra beklemek istemeyen kesim. toplumda çok kalabalık olmadığınız için çok fazla oy etmiyorsunuz ve toplumda temsil edilemiyorsunuz. performans sistemi gibi bir uygulamada sizin kaliteli hizmet almanız çok zor. çünkü sistem doktorları önemsiz hastalıklara bakmaya yönlendiriyor hatta önemli hastalıklara zaman ayırırsa dolaylı yoldan cezalandırıyor. toplumun büyük olan yüzde 90lık kesimi bu sıkıntıyı yaşamadığı hatta çok daha rahat muayene edilebileceğini bildiği için sistemi destekliyor, işin garip tarafı hiç kimse yarın ben veya bir yakınım ciddi hastalıklara yakalanabilr şeklinde düşünmüyor. daha açık olacak olursam insanımız ciddi bir hastalık durumunda kaliteli hizmet yerine grip vb olduğunda hızlı hizmet almayı tercih etti ve durumdan oldukça hoşnut.

  ülkemizde insan sayısına göre doktor ve sağlık personeli yetersiz. bu yetmez gibi koruyucu sağlık hizmetlerinde çok gerideyiz. 1930lu yıllarda sıtma trahom veba gibi hastalıklarla mücadele ederken bu gün diabet ve önlenebilir kanser (su yiyecek ve yaşanılan ortam ile ilgili düzenlemelerle) ile mücadele için aktif ve ciddi politikamız yok. son 13-14 yılda diabetli insan sayısı yüzde yüzden daha fazla arttı. 2018 yılında hala akraba evliliği için insanları eğitemedik. sonuç olarak sağlıksız bir toplumuz. doktor da yetersiz. idarecilerin bir çözüm bulması lazımdı. performans sistemini biraz sonra açıklayacağım sakıncalarına rağmen kurtarıcı olarak gördüler, bu sistemde sayıca az olan doktor çok fazla hasta bakacaktı.ancak performans sistemi bu sorunu çözemedi, çok önemli birşey hizmet kalitesi gözardı edilmişti. bu gün hızlıca bakıp hastalığını çözemediğin hasta yarın yine senin kapında, ayrıca yarın yeni eklenen hasta da olacak, bu kısır döngüde hasta sayısı giderek artıyor bu söylediklerimi resmi istetistikler de doğruluyor. hasta sayısı arttıkça hizmet kalitesi düşüyor, hizmet kalitesi düştükçe hasta sayısı artıyor.

  edit:imla ve açıklayıcı bir ilave  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayihani -- 18 Şubat 2018; 10:3:29 >
  |
  |
  faruker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Binbaşı
  1152 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Mr.Legend


  quote:

  Orijinalden alıntı: Turboducato

  Randevu almadan sabahtan sıra Alarak gidebilirsin  Millet istanbul ankara demiş Kocaeli'de bile yapamazsın bunları.

  hocam kocaelinde yaşıyorum yarına veya 1-2 güne randevu veriliyor istanbulda oturanlar buraya bakabilir
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1110 Mesaj
  Onlar konuşur ak parti yapar. (Yapamadı)

  Büyük sayılamayacak bir ilçede aylardır kbb'ye randevu yok.
  |
  |
  _____________________________

 • Binbaşı
  1505 Mesaj

  Kardeş sen hakikaten göz doktoruna bir uğra zaten adam randevu almaktan bahsetmiyor çocuğuna diş teli takılması için verilen sıradan bahsediyor ikisi farklı şeyler inşallah sorun sadece gozundedir diğer bolumleride bir düşün.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Promayz00 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Binbaşı
  1273 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: kayihani

  hocam geçmiş olsun Allah şifa versin.
  hasta olarak işin içinde olduğunuz için çok güzel tespitlerde bulunmuşsunuz.
  birçok üniversite hastanesi kaliteli hizmet sunuyor. ancak üniversite hastaneleri de ileride devet hastaneleri gibi kaliteli iş yerine çok sayıda iş mantığı ile hareket ederse kalite düşer. bundan da en çok sisteme gerçekten ihtiyacı olanlar etkilenir.

  bahsettiğiniz gibi 2002 öncesine göre birçok iyileşme var. Ancak performans sisteminden çok şikayetçiyim. ilk çıktığı yıllarda birçok hekimler tarafından yürüyüş yapılmıştı belki hatırlarsınız performans sistemi toplumumuzun sağlığına zarar veriyor ama bir diğer taraftan çok oy getiriyor. şöyle ki sizin durumunuzu ele alalım. siz sağlık sistemine gerçekten ihtiyacı olan bir bireysiniz. toplumun yüzde 10 sizin hastalığınız gibi hastalıklara ve kaliteli bir sağlık sistemine ihtiyaç duyuyor. geri kalan kesim basit rahatsızlıklar nedeniyle (ör:grip, ishal, boğaz ağrısı, kaşıntı...vb) sıra beklemek istemeyen kesim. toplumda çok kalabalık olmadığınız için çok fazla oy etmiyorsunuz ve toplumda temsil edilemiyorsunuz. performans sistemi gibi bir uygulamada sizin kaliteli hizmet almanız çok zor. çünkü sistem doktorları önemsiz hastalıklara bakmaya yönlendiriyor hatta önemli hastalıklara zaman ayırırsa dolaylı yoldan cezalandırıyor. toplumun büyük olan yüzde 90lık kesimi bu sıkıntıyı yaşamadığı hatta çok daha rahat muayene edilebileceğini bildiği için sistemi destekliyor işin garip tarafı hiç kimse yarın ben veya bir yakınım ciddi hastalıklara yakalanabilr şeklinde düşünmüyor. daha açık olacak olursam insanımız ciddi bir hastalık durumunda kaliteli hizmet yerine grip vb olduğunda hızlı hizmet almayı tercih etti ve durumdan oldukça hoşnut.

  ülkemizde insan sayısına göre doktor ve sağlık personeli yetersiz. bu yetmez gibi koruyucu sağlık hizmetlerinde çok gerideyiz. 1930lu yıllarda sıtma trahom veba gibi hastalıklarla mücadele ederken bu gün diabet ve önlenebilir kanser (su yiyecek ve yaşanılan ortam ile ilgili düzenlemelerle) ile mücadele için aktif ve ciddi politikamız yok. son 13-14 yılda diabetli insan sayısı yüzde yüzden daha fazla arttı. 2018 yılında hala akraba evliliği için insanları eğitemedik. sonuç olarak sağlıksız bir toplumuz. doktor da yetersiz. idarecilerin bir çözüm bulması lazımdı. ancak performans sistemi bu sorunu çözemezdi. bu gün hızlıca bakıp hastalığını çözemediğin hasta yarın yine senin kapında, ayrıca yarın yeni eklenen hasta da olacak, bu kısır döngüde hasta sayısı giderek artıyor bu söylediklerimi resmi istetistikler de doğruluyor. hasta sayısı arttıkça hizmet kalitesi düşüyor, hizmet kalitesi düştükçe hasta sayısı artıyor.

  Doktor olarak yazdıklarınıza katılıyorum.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  3039 Mesaj
  Akebe geldi sağlıkta devrim şey oldu..  Artık çok şükür evde hapşırsan, devletimiz memur gönderip çok yaşa diyor.. O derece ileri gittik..  Nerdeee cehape zamanındaki kuyruklar..  Şimdi hiç kuyruk yok..  Alıyorsun internetten randevunu 6 ay sonrasına. Efendi gibi evinde oturuyorsun..  Ha acilse, bak orda özel hastaneler var.. Sat tarlayı, camışı git muayene ol..  Yok arkadaş yaranılmaz bu millete..  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 18 Şubat 2018; 1:47:8 >
  |
  |
  _____________________________
 • Çavuş
  65 Mesaj
  Konunun özeti=Para
  Paranız varsa her şeyin en iyisi yoksa en kötüsü.Eskiden hastanelere ücret ödenmezdi şimdi devlet hastanesi 7 lira para alıyo, birileride sanıyoki babalarının hayrına bişeyler yapılıyo.Ne zaman hastaneye gitsem eczanede 10-20 tl ücret çıkıyo.Bir sürü önemli hastalığın ilaçları devlet tarafından okadar prim vb. alınmasına rağmen karşılanmıyo cebinden almak zorunda kalıo insanlar.Ama hala bu durumu savunan ahmak insanlar var.Devam etsinler bakalım nereye kadar.
  |
  |
  _____________________________
 • Çavuş
  60 Mesaj

  Kaç para kesiliyor maaşından. Bir hanede tek çalışan 300 500 tl kesiliyor. O kesintiyle 10 kişinin ücretsiz muayene ilaç her haltı karşılanıyor. Üzerine emeklilikte verilen maaşlar. Bu ağzı kokan yurdum insanı da sgk ya ödediği üç kuruşla devleti geçindirdiğini zannediyor. Primlerin çoğu zengin işadamlarının sanayicinin verdiği vergilerden.

  Verdiğin vergi kadar karşılık görecek olsaydın sokakta can çekişerek ölürdün. Bunu da bil  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Sar1Lac1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  782 Mesaj
  Doktora gitmeyi pek seven bir insan değilim. Ama 3 aydır dizimde ağrı var artık dayanamadım ve gittim . Doktor Mr istedi . Mr için randevu 3 ay sonraya verdiler, keşke gelmeseydim dedim.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  536 Mesaj
  Cahil cahil eleştirme. Randevu bulamama ihtimalin yok. Birinde yoksa diğerinde vardır. Ha bulamadın sabahtan gidersin sıranı alırsın beklersin. Gidip evinin tam yanındaki sehirin en iyi hastanesinden en iyi doktorundan randevu bakıp da bulamazsın tabi. Ayrıca durumunun aciliyeti olsa acilden girersin ordan aktarım yaparlar. Boş boş sallıyorsun. Adam sistem kurmuş sistemden bihabersin bi de üstüne laf ediyorsun. Tam bir cahil eleştirisi. Belli ki konuyu eleştirmek için açmışsın sorununa çözüm bulmak için değil.  AKPli vs. Değilim. Doktor adayıyım ve doğrudan yanayım. O karne ile sabah 6da gidip 5 saat kuyrukta beklediğimiz zamanları da çok iyi hatırlıyorum. Sistemi beğenmiyorsan özel hastaneye gideceksin demektir buraya konu acmana gerek yok  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  4235 Mesaj
  Okuyup çalışıp özele gitseydin bize ne


  Biz hep 50 liralık muayne oluyoruz
  |
  |
  _____________________________
  GM 9 PRO kullanıcısı ||Amstrad PC 1512 kullanıcısı|| 512 KB RAM|| 10 MB Harddisk || 8 MHz Intel 8086 || MS-DOS 3.2
 • Yüzbaşı
  530 Mesaj
  Randevuda alsanız bu ülkede bekletiyorlar.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  530 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Hitlerin Bıyığı

  Cahil cahil eleştirme. Randevu bulamama ihtimalin yok. Birinde yoksa diğerinde vardır. Ha bulamadın sabahtan gidersin sıranı alırsın beklersin. Gidip evinin tam yanındaki sehirin en iyi hastanesinden en iyi doktorundan randevu bakıp da bulamazsın tabi. Ayrıca durumunun aciliyeti olsa acilden girersin ordan aktarım yaparlar. Boş boş sallıyorsun. Adam sistem kurmuş sistemden bihabersin bi de üstüne laf ediyorsun. Tam bir cahil eleştirisi. Belli ki konuyu eleştirmek için açmışsın sorununa çözüm bulmak için değil.  AKPli vs. Değilim. Doktor adayıyım ve doğrudan yanayım. O karne ile sabah 6da gidip 5 saat kuyrukta beklediğimiz zamanları da çok iyi hatırlıyorum. Sistemi beğenmiyorsan özel hastaneye gideceksin demektir buraya konu acmana gerek yok


  İnsanlar Bilimde gelişir,teknoloji üretir bizimkiler var olan şeyi övüyorlar.  Bu gün hastanelerdeki ameliyat malzemelerinin çoğu 2.el olarak kullanıldığını biliyormuydun.Sen doktor adayıysın tuttuğun aletin tarihçesini bilmessin ama ben o kullandığın aletin 2.kez farklı bir ameliyatta kullanıldığını biliyorum.Ha bana yazmadan önce GOOGLE da aramanı tavsiye ederim.Ücretsiz bir arama motorudur.Oraya yazarsın a haber gibi sonuçlar vermez 😉  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veysigz -- 18 Şubat 2018; 7:29:49 >
  _____________________________
 • Binbaşı
  1377 Mesaj
  ülkede herşey paralı artık ben galiba son 2 yıldır normal hastaneye adımımı atmadım ulan
  normal devlet hastanesi acil sarı bölge 32 liramı ne kesiyor eczanede para istiyor devlete yedireceğime özele giderim dedim acil durum olursa 25 lira veriyorum halloluyor iş

  cebinde 3-5 paran varsa hiç muhtaç olma atla git özel hastaneye  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhangokhan33 -- 18 Şubat 2018; 7:59:20 >
  |
  |
  _____________________________
  kasa:Corsair 200 r 550 w
  ram:GSKILL 4X2 GB RIPJAWS DDR3 1600MHZ CL9 1.5V
  anakart:Asus m5 a97 le r 2.0 2133MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART
  işlemci:AMD FX X6 6300 4.2 GHZ
  ekran kartı:asus 1050 ti phoenix 4 gb
 • Teğmen
  105 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Promayz00

  Valla ister kabul et ister etme şuan sağlık sistemi amerikanın 5 katı avrupa ortalamasının en az 3 katı ötede.(Amerika da uzun site yaşadım) Senin gibi diyaframdan sallamıyoruz yani

  Bro amerikada veya avrupada ciğerini sökücek kadar vergi almıyorlar ve seni gdo lü gıdalar ve sentetik kıyafetlerle de zehirlemiyorlar.. bak mesela türk şeker enstitüsü de kapandı yakında kansorejen şekerler üde piyasada baş gösterecek..  Geçen hafta göğüs hastalıklarına randevu alıcaktım hiç vermediler.. p.tesi dahiliyeye başvurayım dedim cuma günü saat 15.45 te sıra vardı..  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Gigabyte EP45 Extreme | Xeon X5460 | 2x3 6 GB Kingstone 800 Mhz CL9 | Evga GTX 950 SSC+ ACX 2.0 | Samsung Evo 850 250GB | 1 Tb Seagete HDD | High Power Element Smart 750W | Dark N10 | CM Hyper 612 v2
 • Yarbay
  3862 Mesaj
  Benim de ortopediye gidip muhtemelen mr çektirmem lazım randevu en erken 13 gün sonra. O da 160 km uzaktaki ilçede. Randevusuz denemiştim mümkün değil olmuyor. İyiyiz dedikleri hangi konu varsa hepsinde kötüyüz. Hepsinde rezillik diz boyu  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  536 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Veysigz

  quote:

  Orijinalden alıntı: Hitlerin Bıyığı

  Cahil cahil eleştirme. Randevu bulamama ihtimalin yok. Birinde yoksa diğerinde vardır. Ha bulamadın sabahtan gidersin sıranı alırsın beklersin. Gidip evinin tam yanındaki sehirin en iyi hastanesinden en iyi doktorundan randevu bakıp da bulamazsın tabi. Ayrıca durumunun aciliyeti olsa acilden girersin ordan aktarım yaparlar. Boş boş sallıyorsun. Adam sistem kurmuş sistemden bihabersin bi de üstüne laf ediyorsun. Tam bir cahil eleştirisi. Belli ki konuyu eleştirmek için açmışsın sorununa çözüm bulmak için değil.  AKPli vs. Değilim. Doktor adayıyım ve doğrudan yanayım. O karne ile sabah 6da gidip 5 saat kuyrukta beklediğimiz zamanları da çok iyi hatırlıyorum. Sistemi beğenmiyorsan özel hastaneye gideceksin demektir buraya konu acmana gerek yok


  İnsanlar Bilimde gelişir,teknoloji üretir bizimkiler var olan şeyi övüyorlar.  Bu gün hastanelerdeki ameliyat malzemelerinin çoğu 2.el olarak kullanıldığını biliyormuydun.Sen doktor adayıysın tuttuğun aletin tarihçesini bilmessin ama ben o kullandığın aletin 2.kez farklı bir ameliyatta kullanıldığını biliyorum.Ha bana yazmadan önce GOOGLE da aramanı tavsiye ederim.Ücretsiz bir arama motorudur.Oraya yazarsın a haber gibi sonuçlar vermez 😉

  İşte problem de bu. İnsanlar googledan aratarak buldukları bilgileri salt gerceklikmis gibi bilmeden araştırmadan başkaları ile paylaşıyorlar.  Ameliyatta kullanılan 2.el şeyler çok fazla evet senden daha iyi biliyorum lakin 2.el olması demek steril olmaması demek değil. Önemli olan steril olması. Sıfır bir iğne steril değilse seni öldürebilir. Ameliyatlarda herşey sterile edilmiş şekilde hazır bulundurulur. Belki de 20bin kez kullanılmış neşter veya ekartor sizin ameliyatınızda kullanılabilir lakin temizlik açısından bunlar sıfır mikrop içerirler. Sadece prion icerme ihtimalleri vardır sterilizasyondan sonra prion da zaten oldurulemeyen bir molekül olduğu için herhangi birseyden de size bulaşabilir. (Deli dana hastalığı)  Herşeyi bildiğini iddaa etmeden önce karşındakinin bilgisini tart.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  5190 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

  Benim de ortopediye gidip muhtemelen mr çektirmem lazım randevu en erken 13 gün sonra. O da 160 km uzaktaki ilçede. Randevusuz denemiştim mümkün değil olmuyor. İyiyiz dedikleri hangi konu varsa hepsinde kötüyüz. Hepsinde rezillik diz boyu

  Hocam daha dur sen dokuz Eylül üni gece gelmeyecek olsam mayısa verecekti beyin mr ini. Geçmiş olsun bu arada  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kolayoto.com
Canlı Tv izle
bankalar.org
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,674
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.