Şimdi Ara

Hastane kapısında sigara içmek? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
1
Favori
10.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
192 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Heyea

Çok abartıyosunuz şu sigara karşıtlığını ya cidden.

Napak ,ölek mi nefessizlikten

Hastayiz kardesim siz de şunu anlayin artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse kusura bakmasın özellikle bir sağlık çalışanının hastanede sigara içmesi kadar aptalca ve bencilce bir hareket daha olamaz!

• Durakta sigara içen, sıralarda sigara içen, hastane önünde sigara içen, okul bahçesinde sigara içen hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum.

• Sigara kullanan biri olarak, topluma açık alanlarda uygun yerlerde sigara içilebilir alanların işaretlenmesini doğru buluyorum. Yanan birşeyin dumanını kimse solumak zorunda değil.

• Şaka gibi, hala yazıyorlar ''amann nolcak xd'' ''alttarafı sigara'' gerçekten dünya nüfusunun fazlalığının kötü bir şey olduğundan emin oldum, yahu anlamıyor adamlar, bir de yazmış ''nefesini tut gir'' diye ulan sen zehir çekeceksin diye ben niye nefesimi tutayım? içecek yer mi yok git banklara, adamlar komedi filmi gibi yemin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz_vga

quote:

Orijinalden alıntı: DnzIrmk

Öncelikle sigara içmiyorum. Orda adamın içerde belki yakını yaralı, belki yoğun bakımda, belki karısı doğuruyor. Adam orda sigara içmiyor, sigarayı "yiyorken" ve bunu açık havada yapıyorken kimse karışmamalı.

içerde yakını olupta üzgün ise zaten orda topluluk oluşturup o adam onlarla sigara içmez.daha çok ya ordan oraya gezip durur yada bi yerde oturur düşünürde sigara içer diye biliyorum yaşanmışlık ve gözlemlerim sonucu diyelim.He şu var kapıyı bırak insanlar sigara içilmez yazısı olan tabelanın altında içiyor
    Sigara bu hiç kullanmadım ve nasıl bişeydir bilmem ama içenlerede bir an önce bırakması için ne gerekiyorsa onu yapmasını isterim

Kesinlikle hocam, böyle orta yaşlı tipler gruplaşıp keyif yapıyor içerek hala gelip yahuu adamın yakını vardır diyorlar, aynen aynen bro, eğer yakınım içeride olsaydı kendi yaşlarımda 4-5 tip bulup cugara tüttürme keyfi yapardım, millet hitler gittiği için seviniyor bunlar geçmişten gelmiş gibi gaz odalarını geri istiyor.

• geçenlerde memorial'e gitmiştim ve kapının önünde herkes sigara içiyordu. hatta giriş bölümünde bir alan var. oraya kocaman panoya lütfen burada sigara içmeyin yazmışlar. yukarıdaki katlara duman gidiyor sanırım. çoğu insan sigara içmeye oraya gidiyordu. ya bir hükümet gelse şu sigara yasaklarına dayasın cezayı. bu kadar çıldırmışlık olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Perfekkt Day

geçenlerde memorial'e gitmiştim ve kapının önünde herkes sigara içiyordu. hatta giriş bölümünde bir alan var. oraya kocaman panoya lütfen burada sigara içmeyin yazmışlar. yukarıdaki katlara duman gidiyor sanırım. çoğu insan sigara içmeye oraya gidiyordu. ya bir hükümet gelse şu sigara yasaklarına dayasın cezayı. bu kadar çıldırmışlık olamaz.

Hocam bu çıldırmışlık daha da büyük bir çıldırmışlık da adamlar bunu savunuyor bildiğin, insan hayatta bir sanata tutunur onu savunur sürekli, adamlar her gün para harcayıp çektikleri bir zehiri savunmak için zaman harcıyor, şaka gibi valla, şurada Türkiye'yi sevmiyorum diye konu açsan bir şey demezler, ama sigaralarına laf edersen linç ederler.

• Japonya'da açık alanda da yasak. Sigara içme alanları var oralarda içiliyor. Güzel uygulama aslında ama burada yapılabilir mi şüpheli.
  • Emre D kullanıcısına yanıt
    Evet serbest değil daha geçen gün Ümraniye devlet hastanesindeydim hertarafta yazıyor,hastane bahçesinde ve kafeteryalarda sigara içmek yasak die, hastane kapısının tam önünde polis duruyor ama kapıdan içeriye o lanet sigara kokusunu çekmeden giremiyorsun,kapıların yanında nerdeyse içerde ve bahçenin heryerinde sigara içiliyor,mağlesef polis bakıyor yaptığı birşey yok.Bende sigaradan nefret ediyorum ama mağlesef ülkemizde 50 kuruş için insanlar ölüyor ki sen bi sigara koklamışşın ne olacak düşüncesi aşırı yaygın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: armutyus

Japonya'da açık alanda da yasak. Sigara içme alanları var oralarda içiliyor. Güzel uygulama aslında ama burada yapılabilir mi şüpheli.

Japonya gibi modern bir ülke de bu kadar harika bir uygulama olur tabii, Türkiye'de yapsan aynısını ''BİR SÜGARA ZEVKİMİZ VAR ONA DA GARIŞMAYIN ÖLSÜNLER BANANEEE'' diye pankart açarlar sokakta.
  • Genelde hastane kapısı girişinde sigara içme yasağı vardır. Ben kapı girişinde içen görürsem uyarıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yanlış anlamadıysam burda konu sigara değil
    arkadaş insanların düşüncesiğzliğini belirtmek istiyor.
    haklı orda sigara içmek yasak değil.
    ama haklı ordan giren insanlar var nefes problemi yaşayanlar olabilir.
    gene haklı banklarda daha rahat içile bilir.

ama kesinlikle haksız : dalgınmlıga gelir kapıcan çıktığın gibi yakarsın kafan başka yerdedir aklına gelmez ama birisi gelip seni uyardığında yasak değil burda sigara içmek gibi bir cevap yerine kesinlikle kusura bakmayhın geçmiş olsun diyerek biraz daha uzağa gidilmesi gerekir. yani şahsen ben öyle yapardım keza insanlar çok değişik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yogilit

yanlış anlamadıysam burda konu sigara değil
    arkadaş insanların düşüncesiğzliğini belirtmek istiyor.
    haklı orda sigara içmek yasak değil.
    ama haklı ordan giren insanlar var nefes problemi yaşayanlar olabilir.
    gene haklı banklarda daha rahat içile bilir.

ama kesinlikle haksız : dalgınmlıga gelir kapıcan çıktığın gibi yakarsın kafan başka yerdedir aklına gelmez ama birisi gelip seni uyardığında yasak değil burda sigara içmek gibi bir cevap yerine kesinlikle kusura bakmayhın geçmiş olsun diyerek biraz daha uzağa gidilmesi gerekir. yani şahsen ben öyle yapardım keza insanlar çok değişik.

Hocam konu ikisi birden, ya asıl anlamadığım, bu adamlar gidip bir cafede teras katta, banklarda içmek yerine, gidip hastane kapısının önünde içiyor abi bu nedir ya? anlayamıyorum bir insan nasıl bu kadar bencil nasıl bu kadar düşüncesiz olabilir, bir de utanmadan pişkin pişkin gelmiş nefesini tut yazıyor bana ulan ben kendim her gün spor yapan adamım fast food bile yemem bu kendini bile umursamayan heriflerin sigarayla zehirleneceğim öyle mi?

• e-sigara biraz yaygınlaşsa artık. e-sigaraya geçen sigara içicilerine ciddi ciddi saygı duymaya başladım. birçoğu da sigarayı bırakmış e-sigara kullandıktan sonra. adam en azından hem kendi sağlığı, hem üstündeki pis kokuyu yok etmek için uğraşıyor. hem de insanlara zifir, is pisliğini solutmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Perfekkt Day

e-sigara biraz yaygınlaşsa artık. e-sigaraya geçen sigara içicilerine ciddi ciddi saygı duymaya başladım. birçoğu da sigarayı bırakmış e-sigara kullandıktan sonra. adam en azından hem kendi sağlığı, hem üstündeki pis kokuyu yok etmek için uğraşıyor. hem de insanlara zifir, is pisliğini solutmuyor.

Hocam ben sigara içen düzgün insanlar da tanıdım, bu adamlar ne yapıyorlar, gidip kafelerin teras katında içiyorlar, başkalarına yayılmasın diye koku, benim böyle adamlara saygım sonsuzdur, ama dediğim tipler ne yapıyor? adamlar içtiklerini marifet sanıp suratına kanserojen madde üfleyip ''yea nolceekk bi sigeradan xdddd'' diyorlar, devletin sırf vergiyi cukkaladığı için sağlığımızı bu derece hiçe sayması şaka gibi, arabalardan aldıkları vergilerle şu yasaklara geçsinler daha faydalı olur.

• bunlara özel odalar yapsınlar dışarı da. orada zıkkımlansınlar. ben kimsenin pisliğini çekmek zorunda değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurboBoosted

bunlara özel odalar yapsınlar dışarı da. orada zıkkımlansınlar. ben kimsenin pisliğini çekmek zorunda değilim.

Ağzına sağlık be.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moving On

quote:

Orijinalden alıntı: TurboBoosted

bunlara özel odalar yapsınlar dışarı da. orada zıkkımlansınlar. ben kimsenin pisliğini çekmek zorunda değilim.

Ağzına sağlık be.

ne demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jason Todd

Sigara yasaklanmalı diyenler artı butonuna nazikçe tıklıyor

+ lar sayesinde 300 küsür lirayı indirdin cebe hadi iyisin
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.