Şimdi Ara

hassas kayıt programı arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Shure sm 58 gibi iyi bir mikrofonum ve creative ses kartım var. sadece solo insan sesi kaydetmeye yönelik çok hassas bir kayıt programı arıyorum. ancak windows'un kendi ses kayıt programı kadar bile hassas bir program bulamadım. ne önerirsiniz?

• microfon güzel de kardeşim ses kartı kötü sesi pro programla içeri alacak olsan sesde gecikme yaşarsın . yoksa porlogic programı baya hassastır seni tabirinle aslında yazılımda hasaslık olmaz harware de hassaslık olur zira sen gönderirsen yazılım onu bu aklında olsun da ona göre araştır.
  • önerdiğiniz bir ses kartı var mı?
  • Harici Ses kartılarına bakmanızı tavsiye ederim ve Ses Kartı Alırken Dikkat Edilecek Çok önemli bir özellik ise SOUNDBLASTER ibaresi olmamasına dikkat edin çünkü SoundBlaster Oyunlar için Üretilmiş bir teknolojidir Tabiki Kayıt vs yapılabilir ama kayıt konusunda sizi SOUND olarak pek tatmin etmeyebilir SounDBlaster..!
  • İyi bir kayıt için bazı şartları yerine getirmelisiniz.
    Bilgisayarlarda bulunan çoğu ses kartları 44.1KHz 16 bit kayıt karakteristiğini karşılasa da yüksek örnekleme ve doğrusal bir kayıt için elbette daha iyi ses kartları gereklidir. Bu tür kartlar çok pahalı olduğu için şimdilik elinizdeki kart ile kaydınızı yapabilirsiniz ANCAK:
    Sadece tek bir mikrofon kullanarak iyi bir band genişliğine sahip olamazsınız. Bu yüzden ilk kural bilgisayarınıza dışardan bir mikser temini ile en az 2 mikrofon ile kayıt yapmalısınız. (tek ses kaydedecekseniz) Eğer çoklu enstrumanları aynı anda kaydedecekseniz en az 4 mikrofon gereklidir ve bu mikrofonların CARDIOID (kalpsel) alış diagramı olmalıdır.
    Kayıt ve edit için benim yıllardır kullanmakta olduğum ADOBE AUDITION u tavsiye ederim.

By mr_yamyam at 2012-07-19

• @Mr_YAMYAM
    arkadaş bazı konularda haklı.kendisi hucum kayıttan bastemiş hucum kayıt için o şekilde olur lakin hücüm kayıt sonrası iyi mikrofonlama yapılmaz ise sonuç hüsran olur o yüzden tavsiyem değildir.

@tanilergun

nitekim araya mixer atarsanız latency problemi çıkar bilir buda kayıt edilecek seste problem çıkabilir . tabi bu kişinin algılaması ile alakalı doğru orantıya sahiptir .

ADOBE AUDITION amatör için iyi olabilir . ama bana kalırsa işin ehli programları elde edip onlar ile başlamak daha iyi olacaktır kimse yanlış anlamasın bu benim şahsi görüşümdür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcoder01 -- 27 Temmuz 2012; 16:33:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanilergun

önerdiğiniz bir ses kartı var mı?

önerdiğim bir ses kartı yok zira kendi kullandığım kart size ucuk fiayata gelebilir o yüzden işinize yaracak başka kart söylene bilir m-audio nun fast track leri uyar hem external ve kendinden beslemeli olduğu için dip gürültüsü az yada yoktur . fakat kartta mic için pre-amp varmı emin değilim ama araştırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcoder01

@Mr_YAMYAM
    arkadaş bazı konularda haklı.kendisi hucum kayıttan bastemiş hucum kayıt için o şekilde olur lakin hücüm kayıt sonrası iyi mikrofonlama yapılmaz ise sonuç hüsran olur o yüzden tavsiyem değildir.

@tanilergun

nitekim araya mixer atarsanız latency problemi çıkar bilir buda kayıt edilecek seste problem çıkabilir . tabi bu kişinin algılaması ile alakalı doğru orantıya sahiptir .

ADOBE AUDITION amatör için iyi olabilir . ama bana kalırsa işin ehli programları elde edip onlar ile başlamak daha iyi olacaktır kimse yanlış anlamasın bu benim şahsi görüşümdür

Piyasa tabiri ile hucüm kayıt denilen şey aslında teknikteki adı farklıdır. Ancak yanlış anlamışsınız. Tek bir enstrumanı dahi kaydetmek isteseniz bile sizin anladığınız şekliyle tek bir mikrofonla bu kayıt doğru yapılamaz. Tavsiyem STEREO kayıt tekniklerinde önce A-B mikrofon sistemini öğrenmenizdir. Daha sonra X-Y ve M-S sistemlerini de öğrenebilirsiniz.
    Tüm profesyonel stüdyo sistemlerinde mikser en öncelikli cihazlar arasındadır. Latency olarak bildirdiğiniz (gecikme) olgusunun mikserlerle ilgisi yoktur.
    Adobe audition 1.5 sürümünü ben yaklaşık 8 yıldır kullanıyorum. 5000 dolarlık CUBASE programını bile kullandım. Çoğu programlar adobe auditionun teknik özelliklerine yaklaşamıyor bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr_YAMYAM

quote:

@Mr_YAMYAM

@tanilergun

Piyasa tabiri ile hucüm kayıt denilen şey aslında teknikteki adı farklıdır. Ancak yanlış anlamışsınız. Tek bir enstrumanı dahi kaydetmek isteseniz bile sizin anladığınız şekliyle tek bir mikrofonla bu kayıt doğru yapılamaz. Tavsiyem STEREO kayıt tekniklerinde önce A-B mikrofon sistemini öğrenmenizdir. Daha sonra X-Y ve M-S sistemlerini de öğrenebilirsiniz.
    Tüm profesyonel stüdyo sistemlerinde mikser en öncelikli cihazlar arasındadır. Latency olarak bildirdiğiniz (gecikme) olgusunun mikserlerle ilgisi yoktur.
    Adobe audition 1.5 sürümünü ben yaklaşık 8 yıldır kullanıyorum. 5000 dolarlık CUBASE programını bile kullandım. Çoğu programlar adobe auditionun teknik özelliklerine yaklaşamıyor bile.

buraya aldığım bir kaydı koymak istedim açıkcasıda site imkan vermiyor pek buna . bakalım dinleyince anlayacakmısınız ne ile kayıt altına aldındığını . 8 sene az bir süre değil zira .

http://www.dailymotion.com/video/xe3e4m_mustafa-ural-duygularym-siyah-orumc_music

buraya da var lakin yorumunuzu beklerim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr_YAMYAM

quote:

@Mr_YAMYAM

@tanilergun

buraya aldığım bir kaydı koymak istedim açıkcasıda site imkan vermiyor pek buna . bakalım dinleyince anlayacakmısınız ne ile kayıt altına aldındığını . 8 sene az bir süre değil zira .

http://www.dailymotion.com/video/xe3e4m_mustafa-ural-duygularym-siyah-orumc_music

buraya da var lakin yorumunuzu beklerim

Kaydını dinletmek yerine kayıt formatı bilgilerini, frekans responsunu gösteren bir spectrum analizer ve phase meter görüntülerini koysaydın mesele daha iyi anlaşılırdı.

• mono olarak şiir kaydı yapmak istediğimi farzedin. bu ses kartı ile görüşlerinizi alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanilergun -- 27 Temmuz 2012; 18:38:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanilergun

bu ses kartı ile görüşlerinizi alabilir miyim?

Oldukça iyi bir ses kartıdır.
    Tabiiki giriş seviyesi bir kart. Özellikle ev kullanıcılarına yönelik olmakla beraber audiophillerin tercih ettiği bir karttır.

Bu da benim favorim olan ses kartı. Ama biri türlü başlık parasını denk getiremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr_YAMYAM -- 27 Temmuz 2012; 19:30:21 >

• bilgisizliğimi bağışlayın. şu anda creative sb titanium ses kartı kullanıyorum. eğer yukarıdaki "m audio fast track USB" kartı alırsam, diğerine artık gerek kalmayacak, değil mi?
  • Birden fazla müzik enstrümanı çalıyorum. Hepsini tek bir parçada çalabilmem için üst üste kayıt yapan bir programın var olduğunu biliyorum. İsim(ler)ini bilen varsa söyleyebilir mi ? Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.