Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.436
Cevap
88
Favori
471.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aracınızın hasar ve kasko sorgulamasını aşağıdaki siteden ücretsiz yapabilirsiniz...

http://kaskodegersorgulama.blogspot.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: extacc

merhaba Hasan bey

10.06.2013 Tarihinde aracımla kırmızı ışıkta duramayıp önumdeki araça vurdum.Şuan aracım serviste servis 17.000 TL masraf çıkarmış.Exper ile görüşmemde enson aracı yaptırmak istiyormusunuz diye bir soru sordu.Bende yapılmasını istemiyorum Kasgo bedelim 36.700 TL poliçede gözükuyor.Ben 34.000 TL istedim.

Hala bir dönüş yok.Fiyat vermediler.Size sormak istediğim

Araç içine nekadar verirler.Ayrıca AXA sigorta kasko firmam.araç benim üzerime deği ayrıca müdürümün üzerine.

teşekkürler

iyi çalışmalar

Mehmet

yıllık izinde olduğumdan sorunuza geç yanıtlıyorum:
    aracınız için piyasa rayiç bedelini araştırırlar
    axa bu konuda en iyisi bence acentenizle görüşün bölgeyi biraz sıkıştırsın

geçmiş olsun

• benimde aracımın pert kaydı çıktı piyasa değeri 35000 tl iken eksper önce 30000tl ititaz edince 32000tl veya yaptıralım dedi ama benim araç piyasası 35000tl de ben dilekçe ile kabul etmeyeceğimi başvuruyu nereye yapmalıyım ben mail ile genel merkeze yolladım doğrumu yaptım acaba
  • Aracımla kaza yaptım adam bakmadan dönerken sanırsam başka şeyle ilgileniyordu bana çarptı bende hem ona hem duvara çarptım...Eksperle görüştüm ben kusursuz çıkmışım ikimizdede trafik sigortası var sürücü ve yolcu hava yastığı açıldı radyatör taampon kaput farlar öncam hasarlı..Arabanın içinde yanık kokusu var sanırsam elektrik aksamında sorun var yanma oldu :(
    O panikle mahalle arassı bir tamirciye çektik aracı, eksper parça listesi ve işçilik istemiş adam kendi yapamayacağı şeyleri listeye yazmamış güya akıllılık yapmış kendince

Şimdi Sigorta bana para verir ne yapıyorsan yap araçda sendemi kalsın der???

Yoksa aracı yaptırıyorum mu der?

Çünkü ben eksperi aramasam hiçbirşeyden haberim yok tamitrciyle muhattab oluyorlar tamircide akıllı işine bakıyor hemen süreci tamire çeviriyor bana camı ben değiştiremem diyor ee değiştiremezsen elleme aracı diyeceğim de araç 1 haftadır tamirhnesinde yatıyor çok stres yaptı bu iş bana

Eger yaptıracaksa katiyetle daha iyi bir serviste yaptırmak istiyorum isterlerse onlar seçsinler ama iyiy bir yerde yapılsın isterim gerçi arabadanda soğumadım değil hanımın aracını kendi aracım belledim biniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtasova -- 21 Temmuz 2013; 15:17:30 >

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myhopes -- 27 Temmuz 2013; 23:39:30 >
  • Merhaba 2013 h civic aracımı otomatik bariyere çarptı. Ön tampon ve rdyatör karter ön panel haşr almış 12000 tl gibi bi paraya yetmiş serviste tamir oluyor Ağustos'ta kaskoyu bitiyor bir ay öncede 900 tl yenufak bi çizikten serviste tamir işlemi yaptırdık yeniden kasko yaptırdığımda bu duru kasko ücretini ne kadar miktar artırır bilgi verirseniz memnun olurum
    İyi akşamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oldukça etkiler. Hasar birden fazla ve hasar tutarı oldukça yüksek. Hasar korumalı bir kasko poliçeniz olsaydı muhtemelen çok daha az etkilenirdiniz.
  • Merhabalar arkadaşlar arkadaşim benim arabayla kaza yapti. Arabanin kasgosu yoktu . Onun icin arabada cikan butun masraflari kendisi yaptiracak. Kaza sokak arasinda oldu onun icin sadece sigorta tutanagi tutuldu. Bu arabayi yetkili servise miyaptirtayim yoksa ozel servise mi arabanin garantisi yok servise yaptirtmanin bana artisi ne olur eksisi ne olur.
  • acil yardıma ihtiyacım var lütfen
  • merhabalar.

aracımın marşpiyellerini boyatmak istiyorum ancak bu plastik parçaya direk boya uygulanınca çabucak çatlayıp dökülüyor.

sorum ise şu boyanın tekrar dökülmemesi için marşpiyellere pasta + boya yapılabilirmi?
  • Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Bir sorum olacak yardımcı olabilirseniz memnun olurum.19 haziran 2012 günü trafik kazası yaptım.(opel corsa 1.2 enjoy spor paket 2008 orta refüje çıktım). Arabamda 5200 liralık bir hasar oluştu ve kaskodan yapıldı bir yıl geçti ve arıza verdi servise götürdüm 2000 lira masraf çıktı(sağ ön aks başı kırılmış)garanti de olan parçaları değiştiririz dediler ama kaza da sağ ön aks değişmemiş yalnız sökülünce baktım ki aks başı bir hasar görmüş yaklaşık yarısının önceden kırıldığı belli kalanı da yeni kırılmış şimdi ben ne yapabilirim ? Teşekkür ederim saygılar sunarım.
  • Merhabalar

daha önce hiç kaskoya işim düşmediği için sizlerden bilgi almak istiyorum,

geçen yaz piknikte aracın marşpiyerini taşa vurdum, taş otların arasındaymış ve bende üzerinden geçerken taş havaya kalktı ve yaklaşık 6-8 cm derinliğinde ve 10 cm genişliğinde bir göçük oldu,

aksilikler bunla bitmedi, aynı taşın üzerinden geçmemek için sol yaparak geri geldim ve sağ marşpiyerde taşa dokundu ve 6-7 cm genişliğinde 2-3 cm derinliğinde göçük oldu

o zaman yanımda resim çekmek için makina yoktu çekemedim,

aracımı bu sene satmayı düşünüyorum ve kaskodan yaptıracağım, resim olmadan servise gitsem kasko yapar mı, yapmama gibi bir seçeneği var mı ?

Fotoğraf bu tür hasarlarda zorunlu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Merhabalar

daha önce hiç kaskoya işim düşmediği için sizlerden bilgi almak istiyorum,

geçen yaz piknikte aracın marşpiyerini taşa vurdum, taş otların arasındaymış ve bende üzerinden geçerken taş havaya kalktı ve yaklaşık 6-8 cm derinliğinde ve 10 cm genişliğinde bir göçük oldu,

aksilikler bunla bitmedi, aynı taşın üzerinden geçmemek için sol yaparak geri geldim ve sağ marşpiyerde taşa dokundu ve 6-7 cm genişliğinde 2-3 cm derinliğinde göçük oldu

o zaman yanımda resim çekmek için makina yoktu çekemedim,

aracımı bu sene satmayı düşünüyorum ve kaskodan yaptıracağım, resim olmadan servise gitsem kasko yapar mı, yapmama gibi bir seçeneği var mı ?

Fotoğraf bu tür hasarlarda zorunlu mu ?

olay yerinde resim olsa güzel olur
    ama yoksa detaylı bir beyanla tabiki yaptırabilirsiniz
    ama aracınızı satarken boya takıntıları için kaskoda yaptırıp yaptırmamayı düşünün derim

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: lost10

Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Bir sorum olacak yardımcı olabilirseniz memnun olurum.19 haziran 2012 günü trafik kazası yaptım.(opel corsa 1.2 enjoy spor paket 2008 orta refüje çıktım). Arabamda 5200 liralık bir hasar oluştu ve kaskodan yapıldı bir yıl geçti ve arıza verdi servise götürdüm 2000 lira masraf çıktı(sağ ön aks başı kırılmış)garanti de olan parçaları değiştiririz dediler ama kaza da sağ ön aks değişmemiş yalnız sökülünce baktım ki aks başı bir hasar görmüş yaklaşık yarısının önceden kırıldığı belli kalanı da yeni kırılmış şimdi ben ne yapabilirim ? Teşekkür ederim saygılar sunarım.

geçen sene aracınıza gelen eksperi servis çağırsın eksper 2. raporunu yazarak kaskodan alabilirsiniz
    yeterki eksper kazada olduğuna anaat getirsin

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

merhabalar.

aracımın marşpiyellerini boyatmak istiyorum ancak bu plastik parçaya direk boya uygulanınca çabucak çatlayıp dökülüyor.

sorum ise şu boyanın tekrar dökülmemesi için marşpiyellere pasta + boya yapılabilirmi?

plastik parçalara önceden astar atılıyor
    astar kalitesi ne kadar kaliteli ise ve ne kadar geç kurursa o kadar uzun ömürlü oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

merhabalar.

astar kalitesi ne kadar kaliteli ise ve ne kadar geç kurursa o kadar uzun ömürlü oluyor

teşekkür ederim hocam çok sağolun yalnız kaskoyu değiştirdim eski eksperi yine çağırabiliyorlar değil mi?
  • quote:

quote:

quote:

merhabalar.

teşekkür ederim hocam çok sağolun yalnız kaskoyu değiştirdim eski eksperi yine çağırabiliyorlar değil mi?

önemli değil
    geçen sene gelen eksper yeni kaskonuza da gelir
    yani eksperler kaskonun elemanı görevlisi değilldir.
    konu açılmışken değineyim dedim.

siz zaten geçen seneki dosyanızdan müracaat edeceksiniz
    sonuctan haberim olsun.

değerli forum kullanıcıları;
    temmuzda iki hafta izinliydim, gelince işerimin yoğunluğundan buraya vakir ayıramadım.
    daha sık görüşmek üzere...

kazasız belasız günler dilerim.

hasan yavuzyılmaz
    forum konusu yetkilisi

• quote:

quote:

quote:

quote:

merhabalar.

önemli değil
    geçen sene gelen eksper yeni kaskonuza da gelir
    yani eksperler kaskonun elemanı görevlisi değilldir.
    konu açılmışken değineyim dedim.

siz zaten geçen seneki dosyanızdan müracaat edeceksiniz
    sonuctan haberim olsun.

değerli forum kullanıcıları;
    temmuzda iki hafta izinliydim, gelince işerimin yoğunluğundan buraya vakir ayıramadım.
    daha sık görüşmek üzere...

kazasız belasız günler dilerim.

hasan yavuzyılmaz
    forum konusu yetkilisi

tekrar teşekkürler hocam servisi aradım cevap gelmedi henüz konuşunca ayrıntıları yazarım.

• İyi günler
    23 Temmuz akşamı 110 promil alkollü bir başka sürücünün yandan vurması sonucunda orta refüjden takla atarak karşı şeride geçtim. Trafik kaza raporunda karşı taraf %100 kusurlu bulundu. Benim kasko şirketim Anadolu Sigorta. Aracım Skoda Yeti. Henüz 6 aylık ve 9.000 km'de. Kasko Bedeli 50.900 YTL.
    Yetkili Skoda Servisi Anadolu Sigorta ile anlaşmalı olmamasına rağmen aracı oraya çektirdim ve eksper aracı gördü. Servis 27.000 'e yakın masraf çıkardı. Şimdi ikinci bir liste istemiş ve onunda fiyatı aynı gözüküyor. Pzt eksper tekrar değerlendirecek galiba..
    1. Aracım daha yeni ve ağır hasarlı olduğu için pert sayılması adına benim yapabileceğim bir şey varmı?
    2. Sigorta şirketi veya eksper ile benim veya acentamın görüşmesine (pert sayılması için) gerek var mı?
    3. Eğer pert kabul etmezse benim yapabileceğim veya haklarım nelerdir.

Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: heart333

İyi günler
    23 Temmuz akşamı 110 promil alkollü bir başka sürücünün yandan vurması sonucunda orta refüjden takla atarak karşı şeride geçtim. Trafik kaza raporunda karşı taraf %100 kusurlu bulundu. Benim kasko şirketim Anadolu Sigorta. Aracım Skoda Yeti. Henüz 6 aylık ve 9.000 km'de. Kasko Bedeli 50.900 YTL.
    Yetkili Skoda Servisi Anadolu Sigorta ile anlaşmalı olmamasına rağmen aracı oraya çektirdim ve eksper aracı gördü. Servis 27.000 'e yakın masraf çıkardı. Şimdi ikinci bir liste istemiş ve onunda fiyatı aynı gözüküyor. Pzt eksper tekrar değerlendirecek galiba..
    1. Aracım daha yeni ve ağır hasarlı olduğu için pert sayılması adına benim yapabileceğim bir şey varmı?
    2. Sigorta şirketi veya eksper ile benim veya acentamın görüşmesine (pert sayılması için) gerek var mı?
    3. Eğer pert kabul etmezse benim yapabileceğim veya haklarım nelerdir.

Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

1 27 binlik rakama pert olması muhtemeldir
    2 acenteniz takip etmeli, etsin
    3 sigortaya karşı bşey değil de vuran tarafa araç değeri düştüünden maddi tazminat davası açabilirsiniz

geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanyy -- 30 Temmuz 2013; 14:40:49 >

• 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.