Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: a.s.

ii akşamlar.karmakarışık bir hikayenin içinde buldum kendimi bir an.aracımı arkadaşıma veriyorum.oda kaza yapıp kaçıyor.ne alaka niye kaçıyor bilmiyorum ama kaçıyor.panik yapıp korkutugunu soluyor.araçla fazla ilerleyemiyor.sonra araçtan inip kaçıyor.sonra beni polis memurları buluyor.neyse karakol ifade felan.kasko hasarı karşılarmı.kısacası bu.

kasko olayı araştırır
    delil toplamasında yardımcı olun
    sisin durumunuz %50

yani ödemeye de bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

Orijinalden alıntı: omers1

merhaba arkadaşlar bir konuda fikrinizi sormak istiyorum
    14.11.2012 de izmirde maddi hasarlı bir trafik kazası geçirdim
    aracım 2000 model elantra aracı kendi tanışımız bir servise çektik
    exper geldi raporunu yazdı %100 suçsuz bulundum.
    exper parça fiyatlandırması yapmıs toplam hasar 19 bin tl çıktı
    exper sigorta firmasına (aviva) bugün ön raporu göndermiş
    şimdi dosya iincelemesi ne kadar sürer aracım pert görünecek büyük
    ihtimalle. aracımın kasko değeri 13,500 tl o paraya almıstım zaten
    nasıl bi ödeme yaparlar çok kesinti yapılır mı herkes birşey sölüyor
    fiyatı kabul etmesem aracımı tamir ettirin desem ne olur ?
    burda tecrübeli arkadaşlar var fikrinizi yazar mısınız herkese tşkler.

kesinti yapılmaz
    aracınızın piyasa değerini araştırır ona göre ödeme yaparlar, yani 13500 civarı...
    bence tamir ettirmeyin hasarlı boya yemiş bir aracı dahazor ve ucuza satersınız

geçmiş olsun

peki hasan bey kaza izmirde oldu aile ziyaretine gitmistik ben istanbula döndüm burda çalısıyorum arac izmirde ancak telefonla arayıp sorabiliyorum durumunu. bu işlemlerin maksimum tamamlanma süresi var mı tam bi aydır bekliyorum daha ne kadar bekleyeceğimide bilmiyorum iyice mağdur oldum ortada ne aracım var ne param :S birde bana 10-11 bin lira gibi para teklif ederlerse istemiyorum o paraya muadil araç alamam aracımı yaptırın deme şansım var mı cevabın için tşk ederim.

• quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar bir konuda fikrinizi sormak istiyorum
    14.11.2012 de izmirde maddi hasarlı bir trafik kazası geçirdim
    aracım 2000 model elantra aracı kendi tanışımız bir servise çektik
    exper geldi raporunu yazdı %100 suçsuz bulundum.
    exper parça fiyatlandırması yapmıs toplam hasar 19 bin tl çıktı
    exper sigorta firmasına (aviva) bugün ön raporu göndermiş
    şimdi dosya iincelemesi ne kadar sürer aracım pert görünecek büyük
    ihtimalle. aracımın kasko değeri 13,500 tl o paraya almıstım zaten
    nasıl bi ödeme yaparlar çok kesinti yapılır mı herkes birşey sölüyor
    fiyatı kabul etmesem aracımı tamir ettirin desem ne olur ?
    burda tecrübeli arkadaşlar var fikrinizi yazar mısınız herkese tşkler.

kesinti yapılmaz
    aracınızın piyasa değerini araştırır ona göre ödeme yaparlar, yani 13500 civarı...
    bence tamir ettirmeyin hasarlı boya yemiş bir aracı dahazor ve ucuza satersınız

geçmiş olsun

peki hasan bey kaza izmirde oldu aile ziyaretine gitmistik ben istanbula döndüm burda çalısıyorum arac izmirde ancak telefonla arayıp sorabiliyorum durumunu. bu işlemlerin maksimum tamamlanma süresi var mı tam bi aydır bekliyorum daha ne kadar bekleyeceğimide bilmiyorum iyice mağdur oldum ortada ne aracım var ne param :S birde bana 10-11 bin lira gibi para teklif ederlerse istemiyorum o paraya muadil araç alamam aracımı yaptırın deme şansım var mı cevabın için tşk ederim.

sigorta aracınızı ihaleye çıkartıp fiyat araştırması yapıyor
    sigortadan sigortaya değişir ama 1,5 ayı da bulur

geçmiş olsun

• Sola sinyal verdim diğer araç baya gerideydi. Tam dönüşümü tamamlarken gelip vurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

/>

Sola sinyal verdim diğer araç baya gerideydi. Tam dönüşümü tamamlarken gelip vurdu.

A ARACI KUSURLUDUR
  • peki karşı aracı trafik sigortası karşılarımı.
  • quote:

quote:

ii akşamlar.karmakarışık bir hikayenin içinde buldum kendimi bir an.aracımı arkadaşıma veriyorum.oda kaza yapıp kaçıyor.ne alaka niye kaçıyor bilmiyorum ama kaçıyor.panik yapıp korkutugunu soluyor.araçla fazla ilerleyemiyor.sonra araçtan inip kaçıyor.sonra beni polis memurları buluyor.neyse karakol ifade felan.kasko hasarı karşılarmı.kısacası bu.

kasko olayı araştırır
    sisin durumunuz %50

yani ödemeye de bilir

quote:

quote:

kasko olayı araştırır
    sisin durumunuz %50

yani ödemeye de bilir

peki karşı aracı trafik sigortası karşılarmı ?

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.s. -- 14 Aralık 2012; 21:06:37 >
  • rent a car aracı kiraladım.kaza yapıldı ama araç rent a ruhsatlı değil,şahıs adına oldugundan ve bu durum tutanaklara geçtiğinden dolayı kasko odeme yapmadı.rent a car senede dayanarak bunu benden talep edebilirmi.icralık bi durum olurmu.
  • eskperimizle görüştük şaibe ve aldatmaca vs vs yani hukiki bir yanı olmadığı sürece ödeme yapar diye düşünüyorum dedi araştırıp bilgi verecek biz haklıyız sonuçta bizden istenen evrak temiz kağıdı bunun içinde aracın değeri kadar para lazım zaten bu param olsa kredi çekmem bankanın bunu istemesi veya kaskonun tahadüt etmemesi bir hata ve kasko yuda banka kendi anlaşmalı olduğu yerden yapıyor herhangi bir yerde yargı kararı bulamadım bu konuyla ilgili sanırım ilk biz mi olucaz :)
  • quote:

peki karşı aracı trafik sigortası karşılarımı.

tramer sonucu gelsin bakalım
    belli olmaz
    sonuctan haberım olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: karışıkalışık

rent a car aracı kiraladım.kaza yapıldı ama araç rent a ruhsatlı değil,şahıs adına oldugundan ve bu durum tutanaklara geçtiğinden dolayı kasko odeme yapmadı.rent a car senede dayanarak bunu benden talep edebilirmi.icralık bi durum olurmu.

rent a car talep atmesi için ilk önce kaskoyu doğru yaptırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: FERHATYT

eskperimizle görüştük şaibe ve aldatmaca vs vs yani hukiki bir yanı olmadığı sürece ödeme yapar diye düşünüyorum dedi araştırıp bilgi verecek biz haklıyız sonuçta bizden istenen evrak temiz kağıdı bunun içinde aracın değeri kadar para lazım zaten bu param olsa kredi çekmem bankanın bunu istemesi veya kaskonun tahadüt etmemesi bir hata ve kasko yuda banka kendi anlaşmalı olduğu yerden yapıyor herhangi bir yerde yargı kararı bulamadım bu konuyla ilgili sanırım ilk biz mi olucaz :)

tabi yapar
    arastırma sonucunu bekleyelim bakalım
    sonuctan haberım olsun
  • Hasan bey iyi geceler, hayırlı haftasonları.

Ben 2.el 98 model, tramer sorgulamasında 2 adet ufak kazası çıkmış 3.0 v6 bir araç almak istiyorum.

Bu aracı alırken aklımdaki en büyük soru işareti kasko yapılırmı yapılırsa bana yıllığı kaç paraya patlayacağı.

Ehliyetimde yeni olduğu için kasko bir hayli yüksek bir fiyat verecek gibi duruyor.

Zorunlu trafik sigortası ve ortalama kasko bedeli ne kadar çıkar sizce...

Şimdiden teşekkürler...
  • Düzeltildi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokselgok -- 14 Aralık 2012; 22:57:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokselgok

Hasan bey iyi geceler, hayırlı haftasonları.

Ben 2.el 98 model, tramer sorgulamasında 2 adet ufak kazası çıkmış 3.0 v6 bir araç almak istiyorum.

Bu aracı alırken aklımdaki en büyük soru işareti kasko yapılırmı yapılırsa bana yıllığı kaç paraya patlayacağı.

Ehliyetimde yeni olduğu için kasko bir hayli yüksek bir fiyat verecek gibi duruyor.

Şimdiden teşekkürler...

eğer sizin baska aracınızdan süregelen kaskonuz yoksa yapılmayabilir

trafik ve kasko fiyatları için tc, vb. türden bilgiler gerekiyor
    burada tc vb bilgilerinizi paylaşmayınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: .GoGoRa.

hasan bey pm kapalı bilgi isteyecektim sizden bu ilandaki araç içinhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-yetkili-servis-bakimli-temiz-kullanilmis-aile-araci-107277608/detay/

gündüz bakamadım
    pazartesi baksam olur mu_???
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .GoGoRa.

hasan bey pm kapalı bilgi isteyecektim sizden bu ilandaki araç içinhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-yetkili-servis-bakimli-temiz-kullanilmis-aile-araci-107277608/detay/

gündüz bakamadım
    pazartesi baksam olur mu_???

Pazartesi bekliyorum cevabınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gokselgok

Hasan bey iyi geceler, hayırlı haftasonları.

Şimdiden teşekkürler...

eğer sizin baska aracınızdan süregelen kaskonuz yoksa yapılmayabilir

trafik ve kasko fiyatları için tc, vb. türden bilgiler gerekiyor
    burada tc vb bilgilerinizi paylaşmayınız

Peki hasan bey böyle bir durumda nasıl yapmalıyız, kasko yaptırmadan arabaya binmek doğru olmaz herhalde.

Tüm sigorta şirketlerine danışsak elbet bir yapan çıkmaz mı dersiniz?

Veya kapsamlı trafik sigortası diye birşey okumuştum geçen günlerde nette, öyle birşey olabilirmi???

Teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.