Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: graphys

Evin önünde park halinde duran aracıma çarpıp stop lambasını kırmışlar. Servise gidip hasar kaydı açtırdım. Değişmesi için bekliyorum. Fakat dün bu defa diğer stop lambası ve o tarafta tamponda boya kalkması hasarı oluşmuş yine aynı şekilde. Ne yapmam lazım? Şimdi gidip başvursam olur mu? Herhangi bir problem çıkar mı?

sizinde şansınız yokuş bu kadar üs üste aynı hasar olur mu_?
    diğer stop için de hasar kaydı olusturun

geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

Evin önünde park halinde duran aracıma çarpıp stop lambasını kırmışlar. Servise gidip hasar kaydı açtırdım. Değişmesi için bekliyorum. Fakat dün bu defa diğer stop lambası ve o tarafta tamponda boya kalkması hasarı oluşmuş yine aynı şekilde. Ne yapmam lazım? Şimdi gidip başvursam olur mu? Herhangi bir problem çıkar mı?

geçmiş olsun

Aynı hasar derken sol kırılmıştı ona başvuru yaptım şimdi sağ kırıldı aynı zamanda da tamponun boyası mahvoldu.

İlk defa kasko ile bir işlem yaptırıyorum. 3 4 yıldır kasko yaptırıyorum ilk defa aracıma işlem yapılıyor. Hem tedirgin oldum hem üzüldüm. Umarım exper sorun çıkarmadan bu işlemleri yaptırır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

geçmiş olsun

Aynı hasar derken sol kırılmıştı ona başvuru yaptım şimdi sağ kırıldı aynı zamanda da tamponun boyası mahvoldu.

İlk defa kasko ile bir işlem yaptırıyorum. 3 4 yıldır kasko yaptırıyorum ilk defa aracıma işlem yapılıyor. Hem tedirgin oldum hem üzüldüm. Umarım exper sorun çıkarmadan bu işlemleri yaptırır.

eksper neden sorun çıkarsın işleri ne
    göbek bile atarlar para kazanıyoruz diye

çok geçmiş olsun

• Arkadaşlar ben kiraladığım symbol aracın karterini deldim ve yaklasık 1 km yol gittim sonra direk tamiciye gittim karteri kaynattırdım ve aracı rent a car'a teslim ettim arada 4 gün geçti araç yolda kalmış rent a car beni aradı yaptır diyor sizce bunu ben yaptırmak zorundamıyım yoksa tamircininmi rent a carınmı hatası.

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...
  • quote:

Orijinalden alıntı: metehan6334

Arkadaşlar ben kiraladığım symbol aracın karterini deldim ve yaklasık 1 km yol gittim sonra direk tamiciye gittim karteri kaynattırdım ve aracı rent a car'a teslim ettim arada 4 gün geçti araç yolda kalmış rent a car beni aradı yaptır diyor sizce bunu ben yaptırmak zorundamıyım yoksa tamircininmi rent a carınmı hatası.

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

karteri kaynattırman hata !
    aracı sizin yaptırmanız gerekiyor
    keşke kaskodan işlem yaptırsaydınız.

geçmiş olsun

• Merhabalar benim bi sorum olacaktı, şimdiden teşekkürler...
    Aracım da iki gün önce durup durur ken ön konsoldan duman geldi. Bir kaç dakika geçtikten sonra yağ lambası yandı ve sağa çekip aracı durdurdum. Yağ seviyesini kontrol ettirdim, herhangi bir sorun yoktu. aracı tekrar çalıştırmayı denedim, ama araç çalışmadı. Çekiciyi çağırdım, servise götürdüm, çıkan sonuç,( bu arada aracım 2006 model toyota corolla 1.4 dizel) elektrik tesisatının tamamen yandığını söylediler. yangının sebebi, torpido kısmında bulunan bir kaçağın kısa devre yaparak tesisatın tamamen yanmıştır. Sevisin çıkardığı masraf aşağı yukarı 3.000 TL civarıdır. Avivadan yaptırdığım kasko bu tesisat yangınını karşılar mı acaba? Kasko genel bi kasko, yangın klozu var ancak tesisat yangını kapsar mı? sigortacımla yaptığım telefon görüşmesinde kapsam dışı olduğunu söyledi. Yangın olarak görülmesi için, alevli yangın olması gerektiğini söyledi. ancak bi arkadaşım, bundan bir hafta önce aynı durumun bi tanıdığının başına geldiğini ve aracının tesisatının yandığını kaskodan karşıladığını söyledi. Konuyla ilgili beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: sssuvari

Merhabalar benim bi sorum olacaktı, şimdiden teşekkürler...
    Aracım da iki gün önce durup durur ken ön konsoldan duman geldi. Bir kaç dakika geçtikten sonra yağ lambası yandı ve sağa çekip aracı durdurdum. Yağ seviyesini kontrol ettirdim, herhangi bir sorun yoktu. aracı tekrar çalıştırmayı denedim, ama araç çalışmadı. Çekiciyi çağırdım, servise götürdüm, çıkan sonuç,( bu arada aracım 2006 model toyota corolla 1.4 dizel) elektrik tesisatının tamamen yandığını söylediler. yangının sebebi, torpido kısmında bulunan bir kaçağın kısa devre yaparak tesisatın tamamen yanmıştır. Sevisin çıkardığı masraf aşağı yukarı 3.000 TL civarıdır. Avivadan yaptırdığım kasko bu tesisat yangınını karşılar mı acaba? Kasko genel bi kasko, yangın klozu var ancak tesisat yangını kapsar mı? sigortacımla yaptığım telefon görüşmesinde kapsam dışı olduğunu söyledi. Yangın olarak görülmesi için, alevli yangın olması gerektiğini söyledi. ancak bi arkadaşım, bundan bir hafta önce aynı durumun bi tanıdığının başına geldiğini ve aracının tesisatının yandığını kaskodan karşıladığını söyledi. Konuyla ilgili beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim teşekkürler...

KASKO TEMİNATINA GİRMEZ,
    YİNE DE ACENTENİZLE GÖRÜŞÜNÜZ

• acentayla şimdi görüşmeden geldim. tesisatın alevli yanması durumunda ki duman çıkmıştı, exper bu konuda uygun görürse ödenebileceğini söylediler. Sanırım ödeyecekler, ama pazartesi belli olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssuvari

acentayla şimdi görüşmeden geldim. tesisatın alevli yanması durumunda ki duman çıkmıştı, exper bu konuda uygun görürse ödenebileceğini söylediler. Sanırım ödeyecekler, ama pazartesi belli olacak.

Basima boyle bir olay gelmedi. Referans olmasi acisindan gelismeden haber verirsen sevinirim. Ve ebet kaskodan yaralanabilmen gerekir. Neticede kullanici olarak senin bir ihmalin yok ise.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruhumun -- 28 Kasım 2012; 22:27:18 >
  • merhabalar arkadaşlar
    99 model tipo 1.6 ie aracım var. geçen gün otoparkta bir banka çalışanı arka kapısını benim ön tampona sürtmüş ve kapısı içeri göçmüş benim tamponun tırnagını kırmış çamurluktada sürtme yapmış. herneyse otoparktaki görevliler kamera kaydını falan tutmuşlar. sürten kişi arabanın bankaya ait oldugunu bi kaza raporu düzenleyip ona götürmemi kaskosunun karşılıcagını söyledi. benim tamponun tırnakları kırık. çamurluk lokal boyayla halledilir belki ama tampon onarımı olmaz gibi. arabamda orjinal. tipo nun uzun ızgara orjinal sıfır tamponunu bulmak mümkün değil. bana karşı tarafın kaskosu nasıl çözüm sunar ? yansanayi tampon taktırmam. acaba çıkma tampon fiyatını karşılarlarmı ? yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi origo35 -- 2 Aralık 2012; 23:30:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurovic

Merhaba,

Aractaki eski hasari (en az 2-3 aylik) servise gotursem (ama bu kasko yili icinde gerceklesmis olan bir hasari), sigorta karsilar mi?

Cevaplamaya yardimci olursa: Hasar sonrasi tutulan herhangi bir tutanak yok. (Sanirim cevaplanmasi cok zor bir soru ?? )
  • merhaba arkadaşlar. burayı yeni buldum ve dün başımdan geçen olay hakkında önerilerinizi isteyeceğim.

tali yoldan ana yola girip tekrar solumdaki tali yola giriş yaparken)% 90 ana yoldan çıkmıştım) ana yoldan karşımdan gelen araç arabama arka sağ köşeden çarparak arka stopu kırdı ve tamponun boyasını bozdu. ikimizde yavaştık ben geçebilirim diye manevra yaptım fakat kendiside yavaş olan sürücü bana vurmamak için hiç çaba göstermeden durma mesafesi varken yavaşlamadı veya frenlemedi ve vurduktan 5-10 metre durdu sonra yanıma geldi. ben vahlanırken araba sıfır nasıl vurdun derken, karşı taraf; neden önüme çıktın benim hasarımı karşıla diye söylenmeye başlayınca, ben geçişimi %90 tamamladım sen durabilir veya vurmayabillirdin hakkımı helal etmiyorum diyerek tatsızlık olmasın diye ordan ayrıldım ve onlarda ayrıldılar. aracımda kasko yok, ve 250/300 TL civarın masrafım var karşıda masraf olduğunu sanmıyorum.

bu konuyu tahlil edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: origo35

merhabalar arkadaşlar
    99 model tipo 1.6 ie aracım var. geçen gün otoparkta bir banka çalışanı arka kapısını benim ön tampona sürtmüş ve kapısı içeri göçmüş benim tamponun tırnagını kırmış çamurluktada sürtme yapmış. herneyse otoparktaki görevliler kamera kaydını falan tutmuşlar. sürten kişi arabanın bankaya ait oldugunu bi kaza raporu düzenleyip ona götürmemi kaskosunun karşılıcagını söyledi. benim tamponun tırnakları kırık. çamurluk lokal boyayla halledilir belki ama tampon onarımı olmaz gibi. arabamda orjinal. tipo nun uzun ızgara orjinal sıfır tamponunu bulmak mümkün değil. bana karşı tarafın kaskosu nasıl çözüm sunar ? yansanayi tampon taktırmam. acaba çıkma tampon fiyatını karşılarlarmı ? yardımcı olursanız sevinirim.

karşı tarafın kaskosu değil trafik sigortasından işlem yaptıracaksınız
    maalesef trafik sigortalarında yan sanayi veya muadil parça verlmekte
    eksper zaten ilk önce tamir verecektir
    oto kıng bu konuda uzman
    belki değişmeden hallolacak

• quote:

quote:

Merhaba,

Aractaki eski hasari (en az 2-3 aylik) servise gotursem (ama bu kasko yili icinde gerceklesmis olan bir hasari), sigorta karsilar mi?

Cevaplamaya yardimci olursa: Hasar sonrasi tutulan herhangi bir tutanak yok. (Sanirim cevaplanmasi cok zor bir soru ?? )

rapor varmı
    yoksa detaylı bir beyan ve neden geciktiğinizi belirten bir yazı yazınız
    kaskonuz bitmedi ise tabi ki karşılar
    geçmiş olsun
  • merhaba 10/12/2007 yılında aracımız çalındı kaskoya 11/12/2007 tarihinde bildirdik dosyamız açıldı esper atandı bizden bazı evraklar istediler araç kredili alındığı için temiz kağıtı alamadık banka borç ödendikten sonra veririz dedi kasko temiz kağıtı olunca öderiz bu süreç böyle devam etti banka beni arayıp borcumuzun 70bin olduğunu söylüyor kasko ise zaman aşımı diye ödeme yapmıyor banka kaskonun ödüyeceği rakama razı oldu fakat kasko ödeme yapmıyor eksik evrak sonucu olarak dosyayı kapatması normalmidir sonuçta kesinleşmiş bir alacağımız var tekrardan dosyayı açmaları mümkünmü yasalar neyi söyler yargıya başvurmamız sorunu çözermi sıgorta mı zorluk çıkarıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FERHATYT

merhaba 10/12/2007 yılında aracımız çalındı kaskoya 11/12/2007 tarihinde bildirdik dosyamız açıldı esper atandı bizden bazı evraklar istediler araç kredili alındığı için temiz kağıtı alamadık banka borç ödendikten sonra veririz dedi kasko temiz kağıtı olunca öderiz bu süreç böyle devam etti banka beni arayıp borcumuzun 70bin olduğunu söylüyor kasko ise zaman aşımı diye ödeme yapmıyor banka kaskonun ödüyeceği rakama razı oldu fakat kasko ödeme yapmıyor eksik evrak sonucu olarak dosyayı kapatması normalmidir sonuçta kesinleşmiş bir alacağımız var tekrardan dosyayı açmaları mümkünmü yasalar neyi söyler yargıya başvurmamız sorunu çözermi sıgorta mı zorluk çıkarıyor ?

eksik evrak oalrak dosyayı kapatması komple apatır hiç ödemez anlamına gelmez
    bence konuyu avukatınıza danışınız

geçmiş olsun

• merhaba arkadaşlar bir konuda fikrinizi sormak istiyorum
    14.11.2012 de izmirde maddi hasarlı bir trafik kazası geçirdim
    aracım 2000 model elantra aracı kendi tanışımız bir servise çektik
    exper geldi raporunu yazdı %100 suçsuz bulundum.
    exper parça fiyatlandırması yapmıs toplam hasar 19 bin tl çıktı
    exper sigorta firmasına (aviva) bugün ön raporu göndermiş
    şimdi dosya iincelemesi ne kadar sürer aracım pert görünecek büyük
    ihtimalle. aracımın kasko değeri 13,500 tl o paraya almıstım zaten
    nasıl bi ödeme yaparlar çok kesinti yapılır mı herkes birşey sölüyor
    fiyatı kabul etmesem aracımı tamir ettirin desem ne olur ?
    burda tecrübeli arkadaşlar var fikrinizi yazar mısınız herkese tşkler.
  • ii akşamlar.karmakarışık bir hikayenin içinde buldum kendimi bir an.aracımı arkadaşıma veriyorum.oda kaza yapıp kaçıyor.ne alaka niye kaçıyor bilmiyorum ama kaçıyor.panik yapıp korkutugunu soluyor.araçla fazla ilerleyemiyor.sonra araçtan inip kaçıyor.sonra beni polis memurları buluyor.neyse karakol ifade felan.kasko hasarı karşılarmı.kısacası bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omers1

merhaba arkadaşlar bir konuda fikrinizi sormak istiyorum
    14.11.2012 de izmirde maddi hasarlı bir trafik kazası geçirdim
    aracım 2000 model elantra aracı kendi tanışımız bir servise çektik
    exper geldi raporunu yazdı %100 suçsuz bulundum.
    exper parça fiyatlandırması yapmıs toplam hasar 19 bin tl çıktı
    exper sigorta firmasına (aviva) bugün ön raporu göndermiş
    şimdi dosya iincelemesi ne kadar sürer aracım pert görünecek büyük
    ihtimalle. aracımın kasko değeri 13,500 tl o paraya almıstım zaten
    nasıl bi ödeme yaparlar çok kesinti yapılır mı herkes birşey sölüyor
    fiyatı kabul etmesem aracımı tamir ettirin desem ne olur ?
    burda tecrübeli arkadaşlar var fikrinizi yazar mısınız herkese tşkler.

kesinti yapılmaz
    aracınızın piyasa değerini araştırır ona göre ödeme yaparlar, yani 13500 civarı...
    bence tamir ettirmeyin hasarlı boya yemiş bir aracı dahazor ve ucuza satersınız

geçmiş olsun

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.