Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: harpoonharpoon

Hasan ustam benibde bir sorunum olacak gece saat 3,5 ta kaza yaptım tek taraflı maddi hasar dağ yolunda yol sıtabilize yol du hava yağmurluydu görüş açısı az dı şehir merkezine 3 kilometre içerdeydim arabayı toprak kayması nedeniyle 2m derinliğinde bir dereye yuvarlandım benim sorum şu arac MAPFRE sigortalı.. sokak lambası yok dağdayım tel çekmiyor ulaşım sıfır alkolsüzüm aractan çıkıp yaya karanlıkta dağda merkeze varmam 2,5 saatimi aldı kimseye haber veremedim ıslandım üşüdüm şoka girdim vesayire vesayire duş alıp karnımı doyurdum saat 08:30 gibi başka bir araçla olay yerine geldim tel çekmediği için tekrar geri tepeye çıktım oradan aradım jandarma bölgesi imiş aradığım saat 08:45 jandarma saat 10.00 da geldi raporda saat 09:00 da bildirdiğimi yazmış jandarma yani 6 saat desek aradaki farkı. bu sebeplerden dolayı aracımı kaskodan yaptırtabilirmiyim yada kasko ödeme yaparmı büyük ihtimale araç pert de çıkabilir :((

Hasan hocam lütfen yardımcı olun görüşlerinizi bekliyorum ...

• quote:

Orijinalden alıntı: semihmurat

iyi güler hasan bey 2 gün önce karşıdan gelen araca çarpmamak için direksiyon kırıp hafifçe ortadaki adaya çıktım tamponun alt önü kırıldı radyatör biraz yamulmuş emniyet kemeri takılı olduğu için airbag açıldı hernekadar sertte vurmasak mapfree yol yardım ile çekici çağırdım aracı reno servisine aldırttım poliste orda tutanağını tuttu tutanakla alkol muayene sonucu vs tüm belgerleri servise verdim dosya açıldı exper gelmiş bakmış ilk önce 8.5 fatura çıkarmışlar tenzilat ile 7500 e düşürmüşler exper raporunu hazırlayıp göndermiş ancak aracın pert olma durumu olabileceğinden bahsediliyor araç 2003 model 1.6 renault megane expression poliçe değeri 16.850 tramer değeri 17.750 şimdi 7500 için araç mı pert edilir açıkçası ben yaptırmalarını istiyorum aracımı seviyorum yeni almak gibi bir niyetim yok yaptırsalar binerim bu durumda izlemem gereken yol nedir

saygılar

Kimsenin bize yardımcı olacağı yok gibi arkadaşım ama ben senin durumu biliyorum

MAPFRE sigorta senin arabanın kasgo değeri 16.850 yazmışsın bu fiyatın %30 unu geçtimi masrafın aracı per ediyorlar araç pert olursa birdaha kasko yaptırtamıyorsun araç pert olacak kasgodan 16.850 paranı alıp başka araba alıcan kendine yok per olsun istemiyorsan kasgodan faydalanmıcan masrafı kendin yapıp bineceksin

• Öncelikle merhaba. Dün gece aracımı market alışverişe yapmak üzere YOL KENAR'ına bıraktım.Daha sonra dışardan gelen sesten bir baktım ki arabama 130 ile bir araç vurmuş.Benim araç megena 1.5 dynamic,adam 200 PROMİL ALKOLLÜ çıktı.Hastaneye kaldırdılar.Daha sonra polis belgeleri yarın(Kaza Dün gece oldu.) almamızı istedi.Benim Aracım bugun gelen haber ile PERT OLMUŞ.Fakat benim aracımın KASKOSU YOK,TRAFİK SİGORTASI var ne yapmam gerekiyor.Bilgilendirir misiniz beni.
  • 30.12.2011 de sabah saat:0930 da doblo aracımla yolda 50 km ile ilerlerken hafif sola virajlı bir yolu döner dönmez önümde duran aracların çok yavaş ,neredeyse durmak üzere olan bir hızda ilerledğini farkettim.
    Bende yavaşlamak istediğimde az frene basmamla aracım kızakladı ve kontrolümü kaybetmemele yolda yağ olduğun fark ettim. Yolun sol seridinde çapraz bir şekilde arabamı hiç bir araca çarpmadan durdurmayı başardım.
    Bende dörtlü sinyalimi çalıştırdım ve ara sıra bana gelen başka araçların çarpmasın engellemek için de kornaya bastım. Arabamı hareket ettirecektim fakat sol taraftan başka araclar geçiyordu o yüzden bir süre hareket ettirmedim. Sol şeritten aracların geçmesini beklerken başka bir araç benim bulunduğum sağ şeritten hızla gelip fren yapmasına rağmen yolun yağlı ve kaygan olması sebebiyle duramayıp, bana sağ arka tamponumdan çarpıp karşıdan gelen yol ile arada bulunan yüksek yeşillik bölüme girdikten sonra karşı yola geçti.
    Bu olaydan sonra ben aracımı hareket ettirip güvenli bir yere çektim polis istedim gelen polise durumu anlattım yolun yağlı olduğunu bu durumda kendilerinden bana yazı vermesini ve yolda önlem almalarını istedim.Gelen polisler yola bakıp yolda antifiriz var diyip hiç bir önlem almadan sadece kazayı telsizle merkeze bildirip gittiler.

Size sorum yukarıda olayda kusur oranları benim ve bana çarpan arac ile ilgili hangi yönde?
    Polisin bize yolun kaygan olması ile ilgili bir yazı vermesi gerekmez mi?
    Ayrıca yolun kaygan olması durumunda karayolları yada belediyenin sorumluluğu ne yönde?

• s.a dün kaza yaptım aracın fotoları yok ama airbagler acılmadı ama arabanın ön taraf hosaf oldu arka bagaj kapagıda hemen hemen öyle oldu.. yanlış bilmiyorsam vw golf 5 benim aracım bazı kaza yapan arkadaslardada acmamış bu airbeg sensörleri şasenin ordaymış ... asıl sorum sensörler ordaysa arabanın şasesinde birşey yok bundan anlayan bi arkadas beni aydınlatabilirse sevinirim.. ayrıca vites 5 de kaldı bosa alamıyorum fakat deprejden ayagımı cekince araba stop ediyor.. bu konudada bi fikri olan yazsın lütfen tskler
  • merhbayın 1 sene önce maddi hasarlı kaza yaptım ben haklı olduğum halde karşı taraf haklı çıktı bu sebepten dolayı rapora itiraz ettim 1 sene sonucu mahkemeyi kazandım karşı taraf asli ben tali kusurlu oldum bu zaman için de ben arabamı yaptırdım.ilk kaza zamanın da ekspertiz raporu tutulmadı ne kadarlık hasar olduğu için arabam fiat uno 2000 sxieac modeli ön soldan hasarlıydı arabama harcadığım mevla 4300 tl tutmuştu.karşı tarafın sigortasına (axa) gittim durumu anlattım arabamın bazı parçalarının faturaları elimde yoktu bu sebeple bana yapılan işin mevlasını ustanın imzasını almamı söylediler.bunların hepsini yaptım.bazı parçalarımın da fiş olarak aldım taksittimi verdim fiş aldım bu şekilde..ilk başta fişte olur dediler sonra bunlar kabul edilmez dediler nasıl iş anlamadım 1500 tl parça fişi var.birde arabanıza çok masraf yapmışsınız bu fiyat çok dediler daha çok sinir oldum.sonra bu fişlerin hangi parçalara ait olduğunu yazın dediler ben de bütün faturasız olan parçaları yazıp onlara gönderdim.bizden bilgi bekleyin size haber vericez dediler..ben yaptığım masrafı nasıl alıcam bana bir yardımcı olun arkadaşlar nasıl bir yol izlemeliyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: scream123456

merhbayın 1 sene önce maddi hasarlı kaza yaptım ben haklı olduğum halde karşı taraf haklı çıktı bu sebepten dolayı rapora itiraz ettim 1 sene sonucu mahkemeyi kazandım karşı taraf asli ben tali kusurlu oldum bu zaman için de ben arabamı yaptırdım.ilk kaza zamanın da ekspertiz raporu tutulmadı ne kadarlık hasar olduğu için arabam fiat uno 2000 sxieac modeli ön soldan hasarlıydı arabama harcadığım mevla 4300 tl tutmuştu.karşı tarafın sigortasına (axa) gittim durumu anlattım arabamın bazı parçalarının faturaları elimde yoktu bu sebeple bana yapılan işin mevlasını ustanın imzasını almamı söylediler.bunların hepsini yaptım.bazı parçalarımın da fiş olarak aldım taksittimi verdim fiş aldım bu şekilde..ilk başta fişte olur dediler sonra bunlar kabul edilmez dediler nasıl iş anlamadım 1500 tl parça fişi var.birde arabanıza çok masraf yapmışsınız bu fiyat çok dediler daha çok sinir oldum.sonra bu fişlerin hangi parçalara ait olduğunu yazın dediler ben de bütün faturasız olan parçaları yazıp onlara gönderdim.bizden bilgi bekleyin size haber vericez dediler..ben yaptığım masrafı nasıl alıcam bana bir yardımcı olun arkadaşlar nasıl bir yol izlemeliyim.

aslında aracınızı, kaskonuzun yoksa karşı aracın sigortasının anlaşmalı olduğu servise getirmeliydiniz.
    yedek parçayı sgiorta tedarik ederdi
    sigorta da haklı, fiş var fatura yok
    fatura olsa iskonto yok, çünkü sigortalar yedek parçaları yüksek iskontolarla alıyorlar
    gelen eksper parça tedariki neden yapmadı_?
    parçacıdan fatura alınız,işi sağlama almış olursunuz

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: misurata

30.12.2011 de sabah saat:0930 da doblo aracımla yolda 50 km ile ilerlerken hafif sola virajlı bir yolu döner dönmez önümde duran aracların çok yavaş ,neredeyse durmak üzere olan bir hızda ilerledğini farkettim.
    Bende yavaşlamak istediğimde az frene basmamla aracım kızakladı ve kontrolümü kaybetmemele yolda yağ olduğun fark ettim. Yolun sol seridinde çapraz bir şekilde arabamı hiç bir araca çarpmadan durdurmayı başardım.
    Bende dörtlü sinyalimi çalıştırdım ve ara sıra bana gelen başka araçların çarpmasın engellemek için de kornaya bastım. Arabamı hareket ettirecektim fakat sol taraftan başka araclar geçiyordu o yüzden bir süre hareket ettirmedim. Sol şeritten aracların geçmesini beklerken başka bir araç benim bulunduğum sağ şeritten hızla gelip fren yapmasına rağmen yolun yağlı ve kaygan olması sebebiyle duramayıp, bana sağ arka tamponumdan çarpıp karşıdan gelen yol ile arada bulunan yüksek yeşillik bölüme girdikten sonra karşı yola geçti.
    Bu olaydan sonra ben aracımı hareket ettirip güvenli bir yere çektim polis istedim gelen polise durumu anlattım yolun yağlı olduğunu bu durumda kendilerinden bana yazı vermesini ve yolda önlem almalarını istedim.Gelen polisler yola bakıp yolda antifiriz var diyip hiç bir önlem almadan sadece kazayı telsizle merkeze bildirip gittiler.

Size sorum yukarıda olayda kusur oranları benim ve bana çarpan arac ile ilgili hangi yönde?
    Polisin bize yolun kaygan olması ile ilgili bir yazı vermesi gerekmez mi?
    Ayrıca yolun kaygan olması durumunda karayolları yada belediyenin sorumluluğu ne yönde?

kış lastiğiniz yok mu
    aracınıza çarpan kusurludur
    belediye ve karayollarına karşıhukuki takip yaptırabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: CemalBahar

Öncelikle merhaba. Dün gece aracımı market alışverişe yapmak üzere YOL KENAR'ına bıraktım.Daha sonra dışardan gelen sesten bir baktım ki arabama 130 ile bir araç vurmuş.Benim araç megena 1.5 dynamic,adam 200 PROMİL ALKOLLÜ çıktı.Hastaneye kaldırdılar.Daha sonra polis belgeleri yarın(Kaza Dün gece oldu.) almamızı istedi.Benim Aracım bugun gelen haber ile PERT OLMUŞ.Fakat benim aracımın KASKOSU YOK,TRAFİK SİGORTASI var ne yapmam gerekiyor.Bilgilendirir misiniz beni.

trafik sigortalarında pert yok yani, aracınızın değeri diyelim 20 lira
    10 lirayıarabaya sayıyorlar size veriyorlar üste de10 lira nakit veriyorlar

neden böyle bir aracın kaskosu yok_???

gecmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironbird

quote:

Orijinalden alıntı: ironbird

Hocam türkiyede servisi filan olmayan özel ithalat bir arac sigortalı arka tampon ve motor pistonu hasarli perte mi cikar yoksa tamir edilirmi parcasi türkiyede bulunmuyor

Hocam sunada bir yardimci olsan

tamir ediyorlar...
  • Merhaba,

Pert araç konusunda bilgili, deneyimli büyüklerimden ve arkadaşlardan bilgi almak isterim. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    2011/mart ayında Dacia logan binek bir araç aldım. 2011/aralık ayında bir kamyon ile trafik kazası yaşadık ( Kamyon, araca sağ ön ve arka kapının olduğu yerden çaptı ve kaldırıma fırlattı kaldırım üzerindeki levhada sol arka taraftan hasar verdi). Renault servisi aracı çekici ile servise götürdü, hasar dosyası açıldı. Aracın kasko değeri 26.750TL ve servis araca 14.000 TL hasar biçti.Aracın kaskosu Axa sigortadan ve araçta yaklaşık %52 hasar var. Biz experden aracın pert edilmesini istiyoruz,araç nekadar toplanırsa toplansın ilk gibi olmayacak ve servisin hasar değeri çıkartırken gözünden kaçan veya onlar için önemsiz olan yerlerinde veya göremedikleri hasarların atlandığını düşünüyorum. exper ise renodan katılım istiyormuş. Kasko da yeni değer klozu diye bir madde var, bu maddede "hasar bedeli kasko bedelinin %85 ni geçerse araç pert olur" diyor. işte sorunum bu noktada başlıyor.

- %52 lik hasar ağır bir hasar değilmidir?
    - Eğer exper aracı pert etmezse bunu kabul etmeme gibi bir şansımız varmı?
    - Nasıl bir yol izlersek aracı pert etmemiz daha kolay olur veya yeni bir araç alabiliriz?
    - Kasko yapılırken aracın 1 yıl içerisinde ağır hasar alması durumunda yenisinin verileceğini söylemişlerdi (sigorta acentesinde).

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.......

• quote:

Orijinalden alıntı: rfn26

Merhaba,

Pert araç konusunda bilgili, deneyimli büyüklerimden ve arkadaşlardan bilgi almak isterim. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    2011/mart ayında Dacia logan binek bir araç aldım. 2011/aralık ayında bir kamyon ile trafik kazası yaşadık ( Kamyon, araca sağ ön ve arka kapının olduğu yerden çaptı ve kaldırıma fırlattı kaldırım üzerindeki levhada sol arka taraftan hasar verdi). Renault servisi aracı çekici ile servise götürdü, hasar dosyası açıldı. Aracın kasko değeri 26.750TL ve servis araca 14.000 TL hasar biçti.Aracın kaskosu Axa sigortadan ve araçta yaklaşık %52 hasar var. Biz experden aracın pert edilmesini istiyoruz,araç nekadar toplanırsa toplansın ilk gibi olmayacak ve servisin hasar değeri çıkartırken gözünden kaçan veya onlar için önemsiz olan yerlerinde veya göremedikleri hasarların atlandığını düşünüyorum. exper ise renodan katılım istiyormuş. Kasko da yeni değer klozu diye bir madde var, bu maddede "hasar bedeli kasko bedelinin %85 ni geçerse araç pert olur" diyor. işte sorunum bu noktada başlıyor.

- %52 lik hasar ağır bir hasar değilmidir?
    - Eğer exper aracı pert etmezse bunu kabul etmeme gibi bir şansımız varmı?
    - Nasıl bir yol izlersek aracı pert etmemiz daha kolay olur veya yeni bir araç alabiliriz?
    - Kasko yapılırken aracın 1 yıl içerisinde ağır hasar alması durumunda yenisinin verileceğini söylemişlerdi (sigorta acentesinde).

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.......

aracın bu durumda pert olur
    servis tespit konusunda çok hassas iş yapar şöyleki, ataladığı bir parçayı takmadığı için satamaacak para kazanmayacaktır. bu konuda rahat olunuz
    %52 lik hasar çoğu sigorta firmalrı için pert demektir.
    ama sigorta önce kendi lehini dşünür sonuçta yeni değer klozu aracınızda var pert durumunda aracınızın 2.el değeri değilde o fiyatı ödenecektir.
    itiraz hakkınız var, sonuna kadar gidiniz, acentenizi deveye sokunuz

çok geçmiş olsun, olanları burda paylaşırsanız takip ederim

• Exper renodan katılım değeri istemektedir. Serviste biz bu değeri almamız lazım diyor. katılım aldıktan sonra aracın hasar masrafları aşağı düşecek ve tamir yoluna gideceklerini söylüyor sigorta. Aracın sol kapıları arasındaki direkte hasar var yani taşıyıcı direk ayrıca sol arka tekerlekte dikey eksende açılı duruyor. . Ben tekrar sigorta acentesine ve servise aracımı yaptırmak istemediğimi hasarımın ciddi olduğunu söyledim. Acenta tekrar sigortaya mail atacağını dile getirdi.Sonuçta araç pert olsada olmasada benim cebimden tamir masrafı çıkmayacak ama aracı satarken en az 6-7 bin civarında kaybım olacak, belkide araç tamirden sonra ilk memnuniyetini vermeyecek.

- sigorta aracı yapmakta ısrar ederse yaptırmamı önerirmisiniz?
    - servis katılımı aldıktan sonra sigortanın vereceği kararı bekliyor yapılsın derlerse, benim istememem durumunda benden yazı alacaklarını ve isteğim her türlü hukuki yola başvurabiliceğimi söylüyorlar.
    - Katılımdan sonra hasar durumu %30-40 civarına düşebilir daha katılımın miktarı belli değil.
    teşekkürler....

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

Orijinalden alıntı: CemalBahar

Öncelikle merhaba. Dün gece aracımı market alışverişe yapmak üzere YOL KENAR'ına bıraktım.Daha sonra dışardan gelen sesten bir baktım ki arabama 130 ile bir araç vurmuş.Benim araç megena 1.5 dynamic,adam 200 PROMİL ALKOLLÜ çıktı.Hastaneye kaldırdılar.Daha sonra polis belgeleri yarın(Kaza Dün gece oldu.) almamızı istedi.Benim Aracım bugun gelen haber ile PERT OLMUŞ.Fakat benim aracımın KASKOSU YOK,TRAFİK SİGORTASI var ne yapmam gerekiyor.Bilgilendirir misiniz beni.

trafik sigortalarında pert yok yani, aracınızın değeri diyelim 20 lira
    10 lirayıarabaya sayıyorlar size veriyorlar üste de10 lira nakit veriyorlar

neden böyle bir aracın kaskosu yok_???

gecmiş olsun

Bu olayda karşı taraf %100 suçlu, üstelik alkollü.. Peki, meydana gelen maddi hasar alkolü sürücüden sigorta tarafından tahsil edilecek mi? Alkol olunca kasko 1 kuruş ödemiyor, trafik sigortasında farklı mı?

Geçmiş olsun bu arada..

• Hasan bey
    30.12.2011 kazamın sonucu %50 ben ve %50 karşı taraf kusurlu bulundu

sonuc
    1-benim arabamın hasarı 1000 TL
    2- karsı tarafın arabasının hasarı 4000 TL
    3- Her iki aracın kaskosu olmayıp sadece zorunlu trafik sigortaları var

Bu durumda
    1-benim cebimden ne kadar para cıkar?
    2-ben aracımı yaptırmassam benim sigortam karsı tarfın hasarının yarısını ödediğinde ben artı para ödeyecek miyim?
    3-İkimizde yaptırmassak ne olur?
    4-Karsı taraf arabasını yaptırıp bana da yaptırmadım derse sonradan bana bir fatura gelir mi?
    5-Karsı taraf arabası benim arabama dokunup carptığı yerdeki masraftan mı yoksa benim dısımda orta banka girmesinin de olusturduğu masraflardan da sorumlu muyum?
  • quote:

Exper renodan katılım değeri istemektedir. Serviste biz bu değeri almamız lazım diyor. katılım aldıktan sonra aracın hasar masrafları aşağı düşecek ve tamir yoluna gideceklerini söylüyor sigorta. Aracın sol kapıları arasındaki direkte hasar var yani taşıyıcı direk ayrıca sol arka tekerlekte dikey eksende açılı duruyor. . Ben tekrar sigorta acentesine ve servise aracımı yaptırmak istemediğimi hasarımın ciddi olduğunu söyledim. Acenta tekrar sigortaya mail atacağını dile getirdi.Sonuçta araç pert olsada olmasada benim cebimden tamir masrafı çıkmayacak ama aracı satarken en az 6-7 bin civarında kaybım olacak, belkide araç tamirden sonra ilk memnuniyetini vermeyecek.

- servis katılımı aldıktan sonra sigortanın vereceği kararı bekliyor yapılsın derlerse, benim istememem durumunda benden yazı alacaklarını ve isteğim her türlü hukuki yola başvurabiliceğimi söylüyorlar.
    - Katılımdan sonra hasar durumu %30-40 civarına düşebilir daha katılımın miktarı belli değil.
    teşekkürler....

Araç kaskosunda yeni değer klozu olduğundan dolayı aracı perte çıkaramadılar.hasarın, araç kasko değerinin %85 değerine ulaşması gerektiğini söylediler. bu kloz seçilmemiş olsa 10000TL lik bir hasarda bile müşteri isteğini dikkate alarak aracı pert edebiliceklermiş. bilseydim aracı alırken bu seçeneği kullanmak istemezdim. gerçi söyleyende olmadı... sigorta acentesi böyle konularda müşteriyi bilgilendirmeli diye düşünüyorum. hayırlısı olsun artık. yaptırıp aracı takasa girecem belki zararım olacak ama yapacak bişey kalmadı... yol gösteren herkese çok teşekkür ederim...

• Merhabalar bir sorum var;
    Aralık ayında yaşadığım ufak bir kazada taksi kırmızıda geçerek ön tamponumu sıyırdı bir kısmınıda parçaladı ve tamponu tutan radyatörün önündeki plastik aksamdaki pençeleri kırdı. Tramer incelemesinin ardından kusursuz bulunduğum kazada onarım tamamlandı dendikten sonra geri teslim alımda baktım ki tamponu tutan plastik aksamı sanki 10 yaşında ki çocuğa yapıştırıcı vererek yapıştırmışlar. Bende aracı bu şekilde kabul edemiceğimi söyledim ve aracı orada bıraktım onlarda izleri yok ederiz vs. dediler ama sorum şu ki; Bu durumda tamponu değiştirten ama o parçayı değiştirmeyen zihniyete karşı ben ne gibi bi yaptırım uygulayabilirim? Bu tarz özensiz, eksiz onarımlarda haklarım nelerdir? Eminim ki bu konuda yanlız değilim! (Durumdan sonuç alamazsam eksperden sigorta şirketine ve tamirciye kadar onları her yerde ifşa ve şikayet edicem! araçtan soğudum sayelerinde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flashemre -- 9 Ocak 2012; 20:40:25 >
  • quote:

Exper renodan katılım değeri istemektedir. Serviste biz bu değeri almamız lazım diyor. katılım aldıktan sonra aracın hasar masrafları aşağı düşecek ve tamir yoluna gideceklerini söylüyor sigorta. Aracın sol kapıları arasındaki direkte hasar var yani taşıyıcı direk ayrıca sol arka tekerlekte dikey eksende açılı duruyor. . Ben tekrar sigorta acentesine ve servise aracımı yaptırmak istemediğimi hasarımın ciddi olduğunu söyledim. Acenta tekrar sigortaya mail atacağını dile getirdi.Sonuçta araç pert olsada olmasada benim cebimden tamir masrafı çıkmayacak ama aracı satarken en az 6-7 bin civarında kaybım olacak, belkide araç tamirden sonra ilk memnuniyetini vermeyecek.

teşekkürler....

aracınızı yaptırmayınız
    evet doğru
    servis katılım almasın, aracın pert olmasını istiyorsunuz, bunbu servise ve ekspere kesin olarak söyleyin

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: misurata

Hasan bey
    30.12.2011 kazamın sonucu %50 ben ve %50 karşı taraf kusurlu bulundu

sonuc
    1-benim arabamın hasarı 1000 TL
    2- karsı tarafın arabasının hasarı 4000 TL
    3- Her iki aracın kaskosu olmayıp sadece zorunlu trafik sigortaları var

Bu durumda
    1-benim cebimden ne kadar para cıkar?
    2-ben aracımı yaptırmassam benim sigortam karsı tarfın hasarının yarısını ödediğinde ben artı para ödeyecek miyim?
    3-İkimizde yaptırmassak ne olur?
    4-Karsı taraf arabasını yaptırıp bana da yaptırmadım derse sonradan bana bir fatura gelir mi?
    5-Karsı taraf arabası benim arabama dokunup carptığı yerdeki masraftan mı yoksa benim dısımda orta banka girmesinin de olusturduğu masraflardan da sorumlu muyum?

1.sizin cebinizden 1000 liranın yarısı 500 lira çıkar
    2.hayır
    3.hiçbirşey olmaz
    4.kesinlikle yaptırsa da yaptırmasa da gelmez
    5.ona sigorta karar verir, sadece iki aracın karışmış olduğu hasrlarda; her halukarda 1000 liralık hasar ile 22500 liralık hasar arasında trafik sigortaları açısından fark yok

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.