Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2008 model hyundai i30 benzinli select otomatik aracımla trafikte duramayarak hızlı bir şekilde önümdekine vurarak kaza yaptım. toplam çıkan masraf 9000TL+kdv. sigorta şirketi aracı ihale edeceğini duruma göre pert edip etmeyeceğini söyledi. Sizce arabanın pert olma olasılığı var mı? (kasko bedeli 28.000 TL) eğer pert olursa sizce ne kadar para verirler? Açıkçası önden kazalı bir arabayı kullanmak istemiyorum ayrıca arabanın airbagleri açılmadı arabaya olan güvenim sarsıldı. Bununla ilgili yani airbag'lerin açılmaması ile ilgili hyundai assan ile de görüşmeyi düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omegamon -- 29 Ağustos 2011; 12:15:41 >
  • Merhabalar Hasan bey, başka bir konu açtım sanırım yanlış yere açmışım, aracım 2011 megane 3 (beyaz), 5 gün önce trafiğe çıktı. Aracı sıfır olarak aldım. DÜn park halindeyken, vatandaşın biri kaportasını sürtüp kaçmış. Tamponumda 2 adet serçe parmak tırnağı kadar çizik mevcut, siyah kısım görünecek şekilde derin. Renault servislerinde ücretsiz rötuş yapıyorlar yazıyor forumda bir kaç yerde ama eski mesajlar, hala devam ediyor mu bu ücretsiz rötuş olayı acaba? Tamponu komple boyaya sokmakta istemiyorum, rötuş benim sorunumu kalıcı olarak çözer mi? Yardım ederseniz sevinirm. Böyle ufak bir sorun için rahatsız ettim kusura bakmayın, ama işte yeni araba insanın içi yanıyor haliyle
  • ................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clinteastwood1981 -- 19 Haziran 2012; 0:08:20 >
  • .............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clinteastwood1981 -- 19 Haziran 2012; 0:10:18 >
  • Merhaba Hasan bey,

Aracımla bir kazaya karıştım, kazanın hikayesini ve fotograflarını aşağıya ekliyorum.
    1. Trafik polisi geldi ama aracı yerinden oynattığım için birşey yapamayacağını söyledi aramızda anlaşmamız gerektiğini söyleyip kaza yeri tespit tutanağının krokisini çizdi, geçmeye çalıştığım sokak Tek Yön olduğundan sağa veya sola dönmem için gelen araçlara yol vermem gerektiğini ve geçiş üstünlüğünün varsa bu araçlarda olduğunu söyledi ve gitti.
    2. Bende karşı taraf ile birlikte buna göre rapor tuttum.
    3. Tesadüf bu ya karşı taraf ile aynı sigorta şirketi ile çalışıyormuşuz ve meslekdaşmışız.

Mavi araç ile Mavi ok istikametinden Yeşil ok istikametine doğru gitmekteydim.
    Kırmızı ok istikametinden gelen ve kırmızı ok istikametine gitmekte olan Füme araç, Mavi aracın sol arka kuyruk kısmından çarpmıştır.
    Gitmekte olduğum Yeşil ok istikametinde Taşıt Giremez levhası mevcuttur.Taşıt giremez levhası olan yere gitmekte hatalı olduğumu biliyorum.
    Füme aracın Mavi araca çarptığı yer ve araçlarda hasar oluşan yerler dikkate alındığında bu durumda hatalı olan kimdir?
    Aşağıda resim ve krokileri ekliyorum Sizce haklı çıkıp kaskomu bozdurmama ihtimalim nedir?

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

• 1. Sigorta Şirketim ile ( AXA Oyak Acentası ) yüz yüze görüştüm kusurun bende olduğunu söyledi ve bir
    servise yönlendirdi.
    2. Servis te Sol arka stop lambasının değişimin, Tamponun düzeltilip boyanmasının 400 TL yi geçeceğini
    söyledi bir kaç yerde daha sordum yaklaşık aynı şeyleri söylediler, bende Kasko indiriminin ( %30 ) bu
    miktarın altında kalacağından Kaskodan yaptırmayı kabul ettim.
    3. Exper geldiğinde Stop Lambası değişimi, Tampon değişimi ve boyanmasına onay verirse benim Kasko
    bozulur mu?, yada bahsettiğiniz gibi Kasko bedelinin %5 i olan 1100 TL yı aşmaması halinde benim Kasko
    bozulur mu?

İlk defa kasko yaptırdığımdan bu konular hakkında bilgim pek yok yardım ve önerilerinizi bekliyorum.
  • Hasan bey,

HIZIN GEREKLİ ŞARTLARA UYGUNLUĞUNU SAĞLAMAK:

Madde 52 -

Sürücüler:
    a) Kavşaklara yaklaşırken, dönemeçlere girerken, tepe üstlerine yaklaşırken, dönemeçli yollarda ilerlerken, yaya geçitlerine, hemzemin geçitlere, tünellere, dar köprü ve menfezlere yaklaşırken, yapım ve onarım alanlarına girerken, hızlarını azaltmak,
    b) Hızlarını, kullandıkları aracın yük ve teknik özelliğine, görüş, yol, hava ve trafik durumunun gerektirdiği şartlara uydurmak,

Trafik derslerinde bize anlatılan OMKOKALIM denilen bir geçiş üstünlüğü söz konusuydu,

Otomobil > Minibüs > Kamyonet > Otobüs > Kamyon > Arazi taşıtı > Lastik tekerlekli traktör > İş makinesi > Motorsuz taşıt

1. İşbu noktada Kusurlarda Yüzdesel bir paylaşım sözkonusu olabilir mi ?
    2. Diğer aracın Jeep Grand Cherokee LTD 4 x 4 Arazi taşıtı olduğu göz önüne alınırsa durumda bir değişiklik olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Omegamon

Merhaba Hasan bey,

2008 model hyundai i30 benzinli select otomatik aracımla trafikte duramayarak hızlı bir şekilde önümdekine vurarak kaza yaptım. toplam çıkan masraf 9000TL+kdv. sigorta şirketi aracı ihale edeceğini duruma göre pert edip etmeyeceğini söyledi. Sizce arabanın pert olma olasılığı var mı? (kasko bedeli 28.000 TL) eğer pert olursa sizce ne kadar para verirler? Açıkçası önden kazalı bir arabayı kullanmak istemiyorum ayrıca arabanın airbagleri açılmadı arabaya olan güvenim sarsıldı. Bununla ilgili yani airbag'lerin açılmaması ile ilgili hyundai assan ile de görüşmeyi düşünüyorum

bu fiyata bence pert olmaz
    aırbaglerin sensör algılayıcıları vardır
    hasarın ilk anında sensörlerine denk gelmez ise açılmaz
    tabi kontrol ettirmeniz olayın bu boyutunu soruşturmanız menfaatinize olur
    bence servisinize aracı kullanmak istemeyeceğinizi iletin

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: serginho_ist

Merhabalar Hasan bey, başka bir konu açtım sanırım yanlış yere açmışım, aracım 2011 megane 3 (beyaz), 5 gün önce trafiğe çıktı. Aracı sıfır olarak aldım. DÜn park halindeyken, vatandaşın biri kaportasını sürtüp kaçmış. Tamponumda 2 adet serçe parmak tırnağı kadar çizik mevcut, siyah kısım görünecek şekilde derin. Renault servislerinde ücretsiz rötuş yapıyorlar yazıyor forumda bir kaç yerde ama eski mesajlar, hala devam ediyor mu bu ücretsiz rötuş olayı acaba? Tamponu komple boyaya sokmakta istemiyorum, rötuş benim sorunumu kalıcı olarak çözer mi? Yardım ederseniz sevinirm. Böyle ufak bir sorun için rahatsız ettim kusura bakmayın, ama işte yeni araba insanın içi yanıyor haliyle

ben renault yetkili bayi çalışanıyım
    rötüş yapılır, boyası ile kapanır
    lakin şimdi tüm kaskolarda mini onarım var
    15 cm çapa kasar kaskonuz bozulmadan yapıyorlar
    ne de olsa rötüş izi belli olur
    gecmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: EASTWOOD1981

Hasan bey merhaba ,,

ben bursada oturuyorum adım yahya ,,

bi alışveriş merkezinde çalışıyorum ,,, işe kendi arabamla gidip geliyorum ,,, 26 agustos cuma gunu ıse gıderken calısmıs oldugum alısverıs merkezıne geldım ve kapalı otoparka parketmek ıcın kapalı otoparka ındım ,,

kapalı otoparkta 3-4 tane ana korıdor var ben arabayı parkedıcegım yere en yakın korıdordan gıdıyordum ,,, hızım 20-25-30 cıvarındaydı aracım 1.4 dızel 206 ıkıncı vıtesteydım ,, bırden onume nıssan jeep cıktı ,, frene basmama ragmen duramadım ,,, hava yastıklarım acıldı ,,, asagıya olayla ılgılı resımlerı koyucam ,, ben ana korudorda oldugum ıcın benım onumde soldan araba cıkabılır dıye herhangı bı tumsek konulmamıstı ,, ama soldan cıkan arac sagdan gelen olabılır dusuncesıyle ve her zaman sagdan gelene yol ver mantıgı ıle onun onunde tumsek vardı ,, o bırden onume cıktı ve yavas degıldı hızlıydı sanırım jeep dıye tumsek ona etkı etmez dıye hızlı gectı ,, halbukı resımden de goruceksınız kapalı otoparkın cıkıs tabelası sag yonu yanı benım geldıgım korudoru gosterırken o dum duz gıdıyordu ,, aynı zamanda gıttıgı yonde tasıt gıremez tabelasıda bulunmakta ,,,benım aracımıda 90 derece dondurup bı 20 metre suruklemıs ,,, benım aracımın hava yastıkları ve emnıyet kemerlerı gerılı kaldı ,, sol on sası saga dogru yamulmus ,,, aracım buyuk ıhtımal pert ,,, 9 gun bayram tatılı oldugu ıcın exper bayramdan sonra gelıcek ,, benım aracımın trafık sıgortası var ama kaskosu yok ,,, karsı tarafında kaskosu var ama trafık sıgortası yok trafık sıgortasını kazadan ıkı saat sonra yenısını cıkarttırdı faksla geldı ,,,,,, bu durumda sızce kım suclu olur ,,,

karşı aracın trafik sigortasının olmaması onun açısından sıkıntı
    siz rapor tutturdunuz mu veya kendi aranızda mı rapor tuttunuz
    eğer kendi aranızda ise yön levhalarını bariyerleri ve bu fotoları ekleyin ki haklılığınız tescillensin
    kazadan sonra yapılan trafik sigortası bu hasarı ödemez, bence hukuki yönü kullanın
    ödemez sıkıntı yasarsınız
    kaskonuz olsa idi, karşı tarafa o dava açardı
    sonuctan habeim olsun

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Tountzai

Merhaba Hasan bey,

Aracımla bir kazaya karıştım, kazanın hikayesini ve fotograflarını aşağıya ekliyorum.
    1. Trafik polisi geldi ama aracı yerinden oynattığım için birşey yapamayacağını söyledi aramızda anlaşmamız gerektiğini söyleyip kaza yeri tespit tutanağının krokisini çizdi, geçmeye çalıştığım sokak Tek Yön olduğundan sağa veya sola dönmem için gelen araçlara yol vermem gerektiğini ve geçiş üstünlüğünün varsa bu araçlarda olduğunu söyledi ve gitti.
    2. Bende karşı taraf ile birlikte buna göre rapor tuttum.
    3. Tesadüf bu ya karşı taraf ile aynı sigorta şirketi ile çalışıyormuşuz ve meslekdaşmışız.

Mavi araç ile Mavi ok istikametinden Yeşil ok istikametine doğru gitmekteydim.
    Kırmızı ok istikametinden gelen ve kırmızı ok istikametine gitmekte olan Füme araç, Mavi aracın sol arka kuyruk kısmından çarpmıştır.
    Gitmekte olduğum Yeşil ok istikametinde Taşıt Giremez levhası mevcuttur.Taşıt giremez levhası olan yere gitmekte hatalı olduğumu biliyorum.
    Füme aracın Mavi araca çarptığı yer ve araçlarda hasar oluşan yerler dikkate alındığında bu durumda hatalı olan kimdir?
    Aşağıda resim ve krokileri ekliyorum Sizce haklı çıkıp kaskomu bozdurmama ihtimalim nedir?

bana göre karşı araç kusurlu
    acante neye göre suçlusunuz diyor
    tramer sonucu çıkmış mı_?
    kaskonuzun verdiği teminat ve şartları bilemem
    ama ilk defa kasko yaptırıyorsanız
    hasarsızlık indirimi vb. klozlardan yararlanma şansınız yok

• .............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clinteastwood1981 -- 19 Haziran 2012; 0:11:46 >
  • Hasan bey,
    1. Sizin bilginize saygı duyuyorum, Beni haklı gösteren durum nedir acaba? ve bunu Exper yanında belirtmelimiyim.

2. Acentamın sahibi, Özel Servis ve olayı ve krokiyi anlattığım herkes Taşıt giremez levhası olan yere girdiğim veya girmeye çalıştığım için benim kusurlu olduğumu söylediler.

3. Acentamla görüştüm Kasko bedelinin %5 i Belli oranda indirim hakettiğimde geçerlilik kazanıyormuş ve bu oran Axa Oyak ta %10 muş.

4. Özel servis pazartesi günü Exper in geleceğini söyledi. Henüz Tramer sonucu yok ortada
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tountzai

Hasan bey,
    1. Sizin bilginize saygı duyuyorum, Beni haklı gösteren durum nedir acaba? ve bunu Exper yanında belirtmelimiyim.

2. Acentamın sahibi, Özel Servis ve olayı ve krokiyi anlattığım herkes Taşıt giremez levhası olan yere girdiğim veya girmeye çalıştığım için benim kusurlu olduğumu söylediler.

3. Acentamla görüştüm Kasko bedelinin %5 i Belli oranda indirim hakettiğimde geçerlilik kazanıyormuş ve bu oran Axa Oyak ta %10 muş.

4. Özel servis pazartesi günü Exper in geleceğini söyledi. Henüz Tramer sonucu yok ortada

eksik olmayınız
    servis hasar da 13
    acente de ise 2 yıl tecrübem var
    lakin bizim de hatamız vardır
    raporda taşıt diğer araç size arkadan çarpmış
    arkadan çarpan her zaman suçludur
    tamam taşıt giremez levhası varda insan o sokakta bir tanıdığının evi olsa evine kadar aracında yaşlı birini kapıya kadar götüremez mi
    Allah korusun o sokakta yangın çıksa, hasta olsa iftaiye acil aracı giremez mi_?

bana göre arkadan çarpan suçlu

tekrar geçmiş olsun

• ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clinteastwood1981 -- 19 Haziran 2012; 0:11:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EASTWOOD1981

hasan bey merhaba ordamısınız acaba ,, size yukarıda bı kac soru sordum musaıt oldugunuzda cevaplıyabılırmısnız acaba ,,

kaza anında sahsın trafık sıgortası yok suclu cıkarsa benım masrafımı cebındenmı oducek yoksa onun kaskosumu devreye gırıcek ,,,,

kaskonuz var mı
    eğer yoksa onun trafiği de yok
    masraflarınızı çarpan ödemeli
    gerekirse dava açınız
  • ..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clinteastwood1981 -- 19 Haziran 2012; 0:09:14 >
  • Hasan bey,

Fotograflara göre aracımın tampon tamiratı yaklaşık ne kadar tutar?

Stop lambası ve tampon tamiratı için Kaskomu bozdurmalımıyım?

Tamponum Mini onarım kapsamına girer mi?
  • merhabalar hasan bey;
    ben de bu sigorta işlerinden çok fazla anlamam.ama aracımın kaskosunu her zaman yaptırırım...bayramdan önce başıma şöyle bi kaza olayı geldi.öncelikle yolda sağ şeritte giderken arkadan gelen araba hızlı bi şekilde arka tampona vurdu...bunun sonucunda arabamız yolun ortasında spin attı ve sol şeride geçti..ardından sol şeritte gelmekte olan arac da bize istemeyerek vurdu fren sıktı ama yetmedi...ama onun vuruşu hafifti...çok da önemli degildi.ilk vuran araba baya şiddetli vurdugu için kendisi de yoldan çıktı...çok şükür kimseye bişey olmadı.polise tutanak tutturduk...arkadan hızla gelen aracı suçlu buldular.bzde gittik arabayı servise bıraktık.şimdi benm ögrenmek istedigim şunlar...cevaplarsanız sevinirim :) çok anlamam bu işlerden.
    1-bzm aracın kaskosu sigortası var.karşı tarafın sigortası var kaskosu yok.bu durumda hasarların karşılanması nasıl oluyor?bunu anlamış degilim.cebimizden para çıkıyor mu?karşı taraftan para çıkıyor mu?
    2-karşı tarafın sigortası masrafları karşıladıgında bunun adama ne gibi zararı olacak?
    yani biz şimdi arabayı servise bıraktık.bundan sonraki süreci merak ediyorum...arkadan vuran araç kendi aramızda anlaşalım diyo ama nasıl yani arka taraf resmen hasar gördü arabanın kendi arabası daha berbat oldu...böyle demesindeki amaç nedir?
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler hasan bey...işlerin nasıl yürüdüğünü anlamak istiyorum merakım bu yuzden.

• slm ben 1 mayıs ta tek taraflı kaza yaptım alkol muayenesnde 0.40 alkol çıktı tutanaklar tutuldu ama kaza mıcıra grdğim için olmştu.alkolle hç bağlantısı yoktu zaten polis ne ceza nede arabyı bağladı bildğnz gbi 0.50 yasal sınır.nese aksigortadan kaskom vardı arcı gnderdm servse araç pert olmuştu.bize mutabakat formu gönderdler 21.000 tl ye anlaşma yaptık imzamı atıp gnderdm.olay bundan sonra başlıyo aracın vekaletini istediler noterden onuda verdim bu işlemlerde bittkten sonra hbr geldi 2 ay sonra alkol nedeni ile paranızı ödiyemiyoruz.sadece hurda bedelini yollucaz oda 6.000 tl:)şimdi bütün evrakları avukatıma verdm mahkeme açıcam.sorum şu .1)kazanırsam mahkeme masrafları karşı taraftanmı alınıcak 2)avukat ücretni kazanrsam karşı taraftan alabilrmym 3)aracın vekaletni aldıktan sonra parayı ödemekten vazgeçmelri doğrumu
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.