Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benimde arabama otoparkta vurmuşlar arka tampon hasarlı. Kaskom var. beyan yazmam yeterli olur değilmi?
  • tabiki beyanla da yaptırabilirsinixz:)
    01.04.2008 tarihinden sonra iki veya daha fazla sürücünün karışmış olduğu kaza nedeniyle taraflar kendi aralarında anlaşma tutanağı tutuyorlar, bu yüzden polis raporları giderek azaldı. polisler sadece alkol yaralanmalı kazalarda rapor tutuyorlar.
    tek başına veya sizinki gibi park halinde olan hasarlarda beyanı sigorta firmaları kabul ediyorlar
    geçmiş olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanyy

tabiki beyanla da yaptırabilirsinixz:)
    01.04.2008 tarihinden sonra iki veya daha fazla sürücünün karışmış olduğu kaza nedeniyle taraflar kendi aralarında anlaşma tutanağı tutuyorlar, bu yüzden polis raporları giderek azaldı. polisler sadece alkol yaralanmalı kazalarda rapor tutuyorlar.
    tek başına veya sizinki gibi park halinde olan hasarlarda beyanı sigorta firmaları kabul ediyorlar
    geçmiş olsun

teşekkür ederim. Beyan nasıl yazılmalı peki? Gösterebileceğiniz örnek bir beyan var?
  • ..... sigorta bölge müdürlüğü'ne
    ................

.......... tarihinde ........... plakalı aracımı park ederken ............... kısmını çöp tenekesinin köşesine sürttüm. sürtme sonucu ......... ezilerek hasar görmüştür.
    hasarımın kaskomdan karışılanmasını rica ederim.
    isim soyisim / imza

........... sigorta bölge müdürlüğüne
    .........................

................... tarihinde ( devlet hast. bahçesinde, ... otoparkında, evimin önünde vb.vkiiinde park halinde bulunan aracımın yanına geldiğimde .............., ..................... kısımlarının hasar gördüğünü tespit ettim. aracıma hasar vereni tespit edemedim.
    aracımın kaskomdan karşılanmasını rica ederim.
    isim soyisim / imza

bunlar gibi....
    anlamadığınız konularda haber vermenizi rica ederim...

• tamam teşekkürler
  • öncelikle açtığınız konu için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
    Bugün istanbul beylikdüzünde bir caddede ilerlerken sağ taraftaki caddeden bir bayan sürücü bizim caddeye dönmek istedi.önce biraz yavaşladı sonra gaza bastı(benm gördüğümkadarıyla) ve benim aracıma sağ ön çamurluktan başlamak üzere sağ arka çamurluğa kadar vurdu.diğer aracın saadece ön kısmı hafif zarar gördü.
    (benima racımdaki zarar ise etek altlarında meydana geldi)
    kaza sonrası jandarmaya tutanak tutturduk fakat bana büyük ihtimalle seni suçlu bulurlar dedi.(sağdan gelene dikkat etmek gerekmiş !!!)
    gittiğim özel servisdeki ilgili arkadaş ise bayanın haksız olduğunu düşündüğünü bu şekilde olursa sigorta şirketinin aracımın masrafını karşılayacağını
    aksi takdirde masrafın bana ait olduğunu söyledi.kimileri ise bu konuda ben haklı veya haksız olsam bile ödeme yapmama gerek olmadığını söylüyor.
    aracımda kasko yok saadece zorunlu trafik sigortası var.
    karşı tarfta ise kasko ve sigorta bulunmakta.
    bu konuda bana düşenlerinizi ve pazartesi günü aracı servise bıraktıım andan itibaren ne kadr süre uraştıracaklarını söylerseniz sevinirim.iyi akşamlar.

• Arabamı cuma dan evin önünde yer olmadığı için oyun parkının yanına park ettim. Cumartesi - Pazar çalıştığım için yanına bile gidemedim. Pazartesi sabah gittiğimde boydan boya hertarafının çizildiğini gördüm. Hemde üzerinde göçükler oluşmuştu. Şimdi arabamın ray sigortadan kaskosu var , ne yapmam gerekir . Daha şirketi aramadım hemen aramam gerekiyor mu yoksa direk servise mi götürmeliyim.
  • aracımın sol ön çamurluğuna başka bir araç sağ arka tamponuyla sürttü. kaza raporundada karşı taraf kendisinin sürttüğnü ifade etti.aracımı servise götürdüm raporu gösterdim servis yetkilisi ısrarla hasarı benim kaskomdan yaptırmak istiyor, daha sonra karşı tarafın sigorta şirketine rücu edilir diyor.bu duurmda hasarsızlığım bozulurmu.bence benim kaskomu hiç olaya karıştırmadan karşı tarafın zorunlu sigortasından yapılsa daha iyi olmazmı.bende mesela 2/8 hata çıksa bile hasarsızlığım bozulur mu?
  • > Asagidaki linki tiklayip acarak lutfen ileri oku yardimi ile
    > sonuna
    > kadar izleyin ve "sık kullanilanlar"a
    > ekleyin.Umulmadik zamanda gerekebilir.
    > Gerekmemesi dileklerimle.
    >http://www.tramer.org.tr/app/ktt/
  • quote:

Orjinalden alıntı: sesbahzade

öncelikle açtığınız konu için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
    Bugün istanbul beylikdüzünde bir caddede ilerlerken sağ taraftaki caddeden bir bayan sürücü bizim caddeye dönmek istedi.önce biraz yavaşladı sonra gaza bastı(benm gördüğümkadarıyla) ve benim aracıma sağ ön çamurluktan başlamak üzere sağ arka çamurluğa kadar vurdu.diğer aracın saadece ön kısmı hafif zarar gördü.
    (benima racımdaki zarar ise etek altlarında meydana geldi)
    kaza sonrası jandarmaya tutanak tutturduk fakat bana büyük ihtimalle seni suçlu bulurlar dedi.(sağdan gelene dikkat etmek gerekmiş !!!)
    gittiğim özel servisdeki ilgili arkadaş ise bayanın haksız olduğunu düşündüğünü bu şekilde olursa sigorta şirketinin aracımın masrafını karşılayacağını
    aksi takdirde masrafın bana ait olduğunu söyledi.kimileri ise bu konuda ben haklı veya haksız olsam bile ödeme yapmama gerek olmadığını söylüyor.
    aracımda kasko yok saadece zorunlu trafik sigortası var.
    karşı tarfta ise kasko ve sigorta bulunmakta.
    bu konuda bana düşenlerinizi ve pazartesi günü aracı servise bıraktıım andan itibaren ne kadr süre uraştıracaklarını söylerseniz sevinirim.iyi akşamlar.

jandarma rapor tuttu diyorsunuz
    kusur oranı yazmıyormu
    eğer kusur oranı yazmıyorsa
    kavşakta en iyi ihtimal %50 alırsınız
    anlaşmalı tutanak tutulduysa, 5 gün içinde sizin durum netleşir

geçmiş olsun

• quote:

Orjinalden alıntı: sedatyesilyurt

Arabamı cuma dan evin önünde yer olmadığı için oyun parkının yanına park ettim. Cumartesi - Pazar çalıştığım için yanına bile gidemedim. Pazartesi sabah gittiğimde boydan boya hertarafının çizildiğini gördüm. Hemde üzerinde göçükler oluşmuştu. Şimdi arabamın ray sigortadan kaskosu var , ne yapmam gerekir . Daha şirketi aramadım hemen aramam gerekiyor mu yoksa direk servise mi götürmeliyim.

servise gidin
    gitmiş olduğunuz servis anlaşmalı servis ise beyan yazmanıza yardımcı olurlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: glace

aracımın sol ön çamurluğuna başka bir araç sağ arka tamponuyla sürttü. kaza raporundada karşı taraf kendisinin sürttüğnü ifade etti.aracımı servise götürdüm raporu gösterdim servis yetkilisi ısrarla hasarı benim kaskomdan yaptırmak istiyor, daha sonra karşı tarafın sigorta şirketine rücu edilir diyor.bu duurmda hasarsızlığım bozulurmu.bence benim kaskomu hiç olaya karıştırmadan karşı tarafın zorunlu sigortasından yapılsa daha iyi olmazmı.bende mesela 2/8 hata çıksa bile hasarsızlığım bozulur mu?

karşı tarafın %100 kusurlu olduğu durumlarda
    sizin kaskonuz bozulmaz
    karşı tarafın sigortasından alır :)
  • Merhaba,

Aşağıdaki linkte oldukça faydalı bir animasyon hazırlanmış, üstelik sesli. İzlemekte ve mümkün olduğunca yaymakta fayda var. ( Sayfaları ilerletirken bekleyin, animasyon biraz geç açılabiliyor, sayfa atlayabilirsiniz. )

http://www.tramer.org.tr/app/ktt
  • Anlaşmalı serviste kasko kapsamındaki tamirat nasıl oluyor?

Benim durumumu özetlemek gerekirse,yağmurlu havada yolun kaygan olması nedeniyle aracım kayarak ön ve arka tamponlarla bariyere çarptı. Trafik polisine rapor düzenlettim, alkol muayenesi yapıldı, araç anlaşmalı servise götürüldü servisin istediği tüm belgeler teslim edildi. Üç gün sonra exper muayeneye geldi ve tamponların değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Tamponların temini için servis sipariş verdi şu anda tamponların gelmesini bekliyoruz.

aracın tamir işlemi bittiği zaman aracımı alabilmem için tamir bedelini ben mi ödeyeceğim yoksa sigorta mı ödeyecek. Yani ben tamir bedelini ödeyip sigortanın da bana ödemesini mi bekleyeceğim yoksa anlaşmalı servis olduğu için hiçbir ödeme yapmadan aracımı teslim alabilecek miyim. Bu yöndeki uygulama nasıldır? Servis Renault, Sigorta Güneş.

• Benim arabamı yaklaşık 1 ay önce çizdiler , onun dışında vuruk yerler vardı , oralarıda ben çizdim. Arabanın kaskosu bugün biti. Hasarsızlık indiriminden yararlandım. Arabamı yarın servise gotursem , şüphe çekermiyim , yoksa aradan 15-20 gün geçmesi daha mı iyi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Erzurum lu

Anlaşmalı serviste kasko kapsamındaki tamirat nasıl oluyor?

Benim durumumu özetlemek gerekirse,yağmurlu havada yolun kaygan olması nedeniyle aracım kayarak ön ve arka tamponlarla bariyere çarptı. Trafik polisine rapor düzenlettim, alkol muayenesi yapıldı, araç anlaşmalı servise götürüldü servisin istediği tüm belgeler teslim edildi. Üç gün sonra exper muayeneye geldi ve tamponların değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Tamponların temini için servis sipariş verdi şu anda tamponların gelmesini bekliyoruz.

aracın tamir işlemi bittiği zaman aracımı alabilmem için tamir bedelini ben mi ödeyeceğim yoksa sigorta mı ödeyecek. Yani ben tamir bedelini ödeyip sigortanın da bana ödemesini mi bekleyeceğim yoksa anlaşmalı servis olduğu için hiçbir ödeme yapmadan aracımı teslim alabilecek miyim. Bu yöndeki uygulama nasıldır? Servis Renault, Sigorta Güneş.

____________________________________________________________________________________
    anlaşmalı servis size ilgili sigorta evraklarını imzalattı mı,
    normalde imzalatması gerekiyor.
    bu dıurumda bir kuruş ödemezsiniz...
    ____________________________________________________________________________________

• quote:

Orjinalden alıntı: real_word

Benim arabamı yaklaşık 1 ay önce çizdiler , onun dışında vuruk yerler vardı , oralarıda ben çizdim. Arabanın kaskosu bugün biti. Hasarsızlık indiriminden yararlandım. Arabamı yarın servise gotursem , şüphe çekermiyim , yoksa aradan 15-20 gün geçmesi daha mı iyi ?

15-20 gün geçmesi daha mantıklı
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Erzurum lu

Anlaşmalı serviste kasko kapsamındaki tamirat nasıl oluyor?

anlaşmalı servis size ilgili sigorta evraklarını imzalattı mı,
    normalde imzalatması gerekiyor.
    bu dıurumda bir kuruş ödemezsiniz...

hasanyy
    cevabınıza çok sevindim, çünkü şu anda hiç ödeme yapabilecek durumda değilim.

Hangi evraklar olduğunu anlayamadım. Servise müracaat ettiğimde istenen evrakları teslim ettiğimde bir imza attığımı hatırlıyorum. Ama sonradan herhangi bir şey imzalamadım. Exper raporu veya sigortadan gelen bir evrak mı kastediliyor?

Biraz daha açıklama yaparsanız çok memnun olurum.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: real_word

Benim arabamı yaklaşık 1 ay önce çizdiler , onun dışında vuruk yerler vardı , oralarıda ben çizdim. Arabanın kaskosu bugün biti. Hasarsızlık indiriminden yararlandım. Arabamı yarın servise gotursem , şüphe çekermiyim , yoksa aradan 15-20 gün geçmesi daha mı iyi ?

15-20 gün geçmesi daha mantıklı

Peki eksper arabanın benim tornavidayla çizdiğim kısmını anlayabilirmi , anladı diyelim o zaman yine yapılırmı yoksa hasar ödenmez mi.

• görmediğim hasarınız için daha detaylı yorum yazamam :(
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.