Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aracım Eyüp Mar otoda yalnız. Neden taşıyorlar Ataköye. Bununla beraber yapacaklarını söylüyorlar bana para falan vermeyecekler bankadan kağıdı neden istiyorlar?

quote:

Orjinalden alıntı: hasanyy

quote:

Orjinalden alıntı: yeat

Merhaba,

Bugün bi telefon görüştüm. Aracım rehinli olduğu için bankadan muaffakiyet istediler. Aracı da Ataköy opel de yaptırabileceklerini söylediler. Muaffakiyet pert olacak araçlar için istenmez mi? Neden benden istediler acaba? Birde muaffakiyet istedilerse neden Ataköy opel de yaptıracaklarını söylediler? Bilgin varsa ve paylaşırsan sevinirim

ataköy opel servisi sigortanızın anlaşmalı olduğu ve size en yakın servis olduğu için.
    sizden istediği yazıyı bankadan da istemişlerdir. sizin bankaya arac için kredi çekmeniz yüzünden bankada aracın üzerinde hak sahibidir, bu yüzden aracın hasar durumunda ben bu hasar parasını arac sahibine vereceğim ama arac sahibi senden arac almak için para çekmiş sen bunu onaylıyormusun der.
    konu budur

• hasan bey tekrar merhba aracım serviste fakat sigorta şirketi hasar mıktarı fazla dıyıp servise baslamayın demiş şimdi ne yapmam gerekıyor bölge müdürlüğünü mü aramalıyım :(
  • mrb yenı araç aldım caburlukla kapı arasında ufak bı ezık ve on kapıda cızık var alt marşpiyerdede ufak bı sorun daha oncekı arabamı caskoyu bozmadan yaptırmıstım bunuda aynı sekılde yaptırmayı dusunuyorum ama daha oncekınde dırek bıraktık cıktık arabayı tutanak felan yazmadık bu gıdısımızde garajdan gerı gercı cıkarken surttuk gıbı bı tutanak yazdırdı gıttımız yer acaba eskper tarafından bı sorun cıkarmı bıde surt taraftakı lastıkte bombe var çarparken lastıktede hasar olustu gıbı bısey solesek lastıgıde degısırlermı:)tşkler
  • quote:

Orjinalden alıntı: zini

hasan bey tekrar merhba aracım serviste fakat sigorta şirketi hasar mıktarı fazla dıyıp servise baslamayın demiş şimdi ne yapmam gerekıyor bölge müdürlüğünü mü aramalıyım :(

eksplerinizle görüşün:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: fastforyou

mrb yenı araç aldım caburlukla kapı arasında ufak bı ezık ve on kapıda cızık var alt marşpiyerdede ufak bı sorun daha oncekı arabamı caskoyu bozmadan yaptırmıstım bunuda aynı sekılde yaptırmayı dusunuyorum ama daha oncekınde dırek bıraktık cıktık arabayı tutanak felan yazmadık bu gıdısımızde garajdan gerı gercı cıkarken surttuk gıbı bı tutanak yazdırdı gıttımız yer acaba eskper tarafından bı sorun cıkarmı bıde surt taraftakı lastıkte bombe var çarparken lastıktede hasar olustu gıbı bısey solesek lastıgıde degısırlermı:)tşkler

beyanla tabiki yaptırırsınız
    anlattığınız türdeki hasarlarda polis zaten rapor tutmuyor

• Merhaba Hasan Bey;

Anadolu sigorta bahsettiğim hasarla ilgili 4400 vereyim yaptırın teklifi verdi. zaten Mar otoda 9 küsür tutan araç, Bağdatlılar renaultta 5 küsür tutan aracı ben nasıl da 4400 e yaptıracağım anlamadım. Ne yapmam gerekior acaba. Kimse kesinlikle ANADOLU SİGORTA ya kasko yaptırmasın. Ben böyle bir çirkef sigorta şirketi görmedim. Tamamen dolandırıcılar.
  • eminmisiniz?
    böyle bişey olabilir mi_?
    acentenizle konuştunuz mu?
    böyle bişey inanın görmedim.
    bizede anadolu sigor5tadan ahsarlar geliyor,bakıyoruz
    ama dediğim gibi sizde yaptırmayalım
    sanayide ahmet ustada yaptıralım orda sşzden şu kadar az yapıyor demiyorlar

sizin aracınızın bulunduğu servis anadolu sigortanın anlaşmalı servisi mi?
    rapor var mı?
    pert olma durumu nedir? (belki pert etmeyelim şu fiyata anlaşalım yapalım da diyebilirler)

sizden haber bekliyorum
    çok geçmiş olsun
  • Merhaba;
    Aracın 2.5 aydır çekiç vurulmadan durduğu servis Eyüp Opel Mar ve anlaşmalı servis. Pert olma durumunu bilmiyorum kendileri de karar veremedi. Resmi yukarıdaki gibi işte. Bende o kadar kişinin kazasını gördüm bu kadar rezillik yaratan firma görmedim. 238350106 dosya numaralı hasarımız belki siz bakabilirseniz bakın isterseniz. Tek kelimeyle rezil ettiler.

quote:

eminmisiniz?
    böyle bişey olabilir mi_?
    acentenizle konuştunuz mu?
    böyle bişey inanın görmedim.
    bizede anadolu sigor5tadan ahsarlar geliyor,bakıyoruz
    ama dediğim gibi sizde yaptırmayalım
    sanayide ahmet ustada yaptıralım orda sşzden şu kadar az yapıyor demiyorlar

sizin aracınızın bulunduğu servis anadolu sigortanın anlaşmalı servisi mi?
    rapor var mı?
    pert olma durumu nedir? (belki pert etmeyelim şu fiyata anlaşalım yapalım da diyebilirler)

sizden haber bekliyorum
    çok geçmiş olsun

• sayın mehmet memiş, görüştüm.

13 nisanda herhangi bir iş bankası şubesine gidip
    dosya numaranızı verdiğiniz takdirde 4.400,00 tl alabilirsiniz.
    Ekpser raporunda bu rakam yazıyormuş.
    Yanlız benim öğrenmek istediğim arac yapılmadı mı
    yapılmadıysa nasıl ödediler
  • Teşekkürler görüştüğünüz için;

Araç daha çekiç bile vurulmadı. Ben bu 4400 ile nasıl yaptıracağım peki. Yani opel aracım opel servisinde 9800 renault servisinde 5 küsür tuttuğu halde ben nasıl 4400 e yaptıracağımki. Bu para ne parası yani. Ben kendim mi yaptıracağım?

quote:

sayın mehmet memiş, görüştüm.

13 nisanda herhangi bir iş bankası şubesine gidip
    dosya numaranızı verdiğiniz takdirde 4.400,00 tl alabilirsiniz.
    Ekpser raporunda bu rakam yazıyormuş.
    Yanlız benim öğrenmek istediğim arac yapılmadı mı
    yapılmadıysa nasıl ödediler
  • İyi günler ,

1 hafta önce ankarada trafik kazası gecirdim sol tarafa yeil ısıkta dönerken karsı taraftan kırmızı ışıkta ve alkollü olarak gecen vatandas aracımı pert etti.

Suç tamamen karşı tarafın.

Sigorta şirketim Ergo İsvire.Bugun arayıp experin rapor sonucunun belli olduğunu ve aracımın pert olduğunu söylediler.Aracımın sigorta değeri 26.500 TL

Sanırım bu değeri vermicekler .Aracın 2 .el piya değeride 22.000-25000 arasında değişmekte.

1)Sizce yaklaşık olarak nekadar verirler?

2)Asıl önemli soru Nekadar sürede bu parayı bize verirler?
  • bugün avrupa otoyolundan aksaray istikametine gitmekte iken, yanlış yukleme yapmıs bir kamyonetten dökülen kapı yatak vs.. nedeni ile kaza yaptım. arabayı kurtarayım derken son anda yerde yatan kapı, sag lastiğime geldi ve lastiğimi yırttı. Ürünlerin sahibi kamyoncu da yol kenarında beklemekte iken polis cagırıp zabıt tutturdum. şimdi hasar sadece lastiğimde ve celik jantımda ufak kırıklar mevcut. kamyoncunun trafik sigortası lastik hasarını karsılar mı? o karsılamazsa benim kaskom karsılar mı? durduk yere adamın birinin hatası yuzunden lastik parası ödemek istemiorum acıkcası..

bir diğer mevzuda zabıtı polis tuttu. ve ben karsı taraftan fotokopi falan almayı unutmusum. ki almak istesem 3 seritli otobanda nerden bulucam fotokopiciyi... sadece polisin tutugu kaza raporu ve alkol muayene tutanagı ile bu işi halledebilirmiyim?
  • Son 3 ayda arabanın 4-5 yerinde hasar oluştu. Çizikler içe göçmeler.. Küçük ve orta hasarlar bunlar. Nerdeyse her köşesinde var ama. Eureko kaskosu var. Daha önce kaskoyu kullanmıştık da.

Şimdi bundan sonra izlemem gereken yol nedir. Hiçbirinde kaza tutanağı falan almadık. Kendim mi yaptırmam gerekiyor yoksa kasko ödeyecek mi tüm tamirat tutarını? Yoksa birdahaki kazada kaza tutanağı tutturup öylemi servise götüreyim :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: nick

Son 3 ayda arabanın 4-5 yerinde hasar oluştu. Çizikler içe göçmeler.. Küçük ve orta hasarlar bunlar. Nerdeyse her köşesinde var ama. Eureko kaskosu var. Daha önce kaskoyu kullanmıştık da.

Şimdi bundan sonra izlemem gereken yol nedir. Hiçbirinde kaza tutanağı falan almadık. Kendim mi yaptırmam gerekiyor yoksa kasko ödeyecek mi tüm tamirat tutarını? Yoksa birdahaki kazada kaza tutanağı tutturup öylemi servise götüreyim :)

aracınızın 4-5 yeri değil 1 bölgesini kasko yaptırır
    beyan yazmanız yeterlidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: gecekusu_ecz

bugün avrupa otoyolundan aksaray istikametine gitmekte iken, yanlış yukleme yapmıs bir kamyonetten dökülen kapı yatak vs.. nedeni ile kaza yaptım. arabayı kurtarayım derken son anda yerde yatan kapı, sag lastiğime geldi ve lastiğimi yırttı. Ürünlerin sahibi kamyoncu da yol kenarında beklemekte iken polis cagırıp zabıt tutturdum. şimdi hasar sadece lastiğimde ve celik jantımda ufak kırıklar mevcut. kamyoncunun trafik sigortası lastik hasarını karsılar mı? o karsılamazsa benim kaskom karsılar mı? durduk yere adamın birinin hatası yuzunden lastik parası ödemek istemiorum acıkcası..

bir diğer mevzuda zabıtı polis tuttu. ve ben karsı taraftan fotokopi falan almayı unutmusum. ki almak istesem 3 seritli otobanda nerden bulucam fotokopiciyi... sadece polisin tutugu kaza raporu ve alkol muayene tutanagı ile bu işi halledebilirmiyim?

karşı aracın trafik sigortası karşılar dert etymeyin
    siz kendi kaskonuza başvurun sizin kaskonuz karşı aracın trafiğinden alacaktır :)

• quote:

karşı aracın trafik sigortası karşılar dert etymeyin
    siz kendi kaskonuza başvurun sizin kaskonuz karşı aracın trafiğinden alacaktır :)

İlgi ve alakanıza çok teşekkür ederim. saolun...
  • siz kusura bakmayın
    birkaç gün ilgilenemedim
  • 2004 model hyundai accent 1.5 crdi arabam var.. 1.5 ay önce muayeneye götürdüm.. Bi eksiği yokmuş.. Bugün 3. Viteste yaklaşık 60 km hızla giderken şoför koltuğunun oralarda alt kısımdan bi ses geldi ve araba yolda giderken stop etti.. Çektim sağa durdum.. marsa bastım ama araba calismadi.. Sorun nedir acaba?
  • İki kaskolu araç, park halinde birisi diğerine çarparsa . Çarpan (hatalı olan) araçta hiç hasar yok fakat çarpılan arabada hasar var. Hatalı sürücü hatasını kabul ediyor bu arada. Masraf tamponda çatlak, lokal boya 150-200 milyon.

Böyle bir durumda oluşan hasarı kim , nasıl karşılar?
    Trafik sigortasının karşılaması için ne yapmak gerekir? Polis tutanağı lazım mı?
    Hatalı olan tarafın trafik sigortası karşılar ise masrafı hatalı olan sürücü mü öder yoksa hatalı sürücünün trafik sigortası mı öder?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sportivo -- 1 Mayıs 2009; 13:01:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sportivo

İki kaskolu araç, park halinde birisi diğerine çarparsa . Çarpan (hatalı olan) araçta hiç hasar yok fakat çarpılan arabada hasar var. Hatalı sürücü hatasını kabul ediyor bu arada. Masraf tamponda çatlak, lokal boya 150-200 milyon.

Böyle bir durumda oluşan hasarı kim , nasıl karşılar?
    Trafik sigortasının karşılaması için ne yapmak gerekir? Polis tutanağı lazım mı?
    Hatalı olan tarafın trafik sigortası karşılar ise masrafı hatalı olan sürücü mü öder yoksa hatalı sürücünün trafik sigortası mı öder?

Teşekkürler.

çarpan ar5acın trafik sigortası öder :)
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.