Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (165. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bu tutanağa göre sizce sonuç ne olur arkamdan gelen tır hatalı sollamaya çıktığını kabul etti Bulgaristan uyruklu şahıs ama görüş kısmına Bulgarca yazdı .

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bir passat begendim 1.4 tsi dsg. Araçta sağ 2 kapı feğişimi ve camurluk boyanmasından dolayı 16 bin hasar var almayı planlıyorum sizce almalımıyım ezğertiz yaptırıp ayrıca kasko da bana ne gibi süpriz yaşatabilir bu araç ekstra ödeme konusunda?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishCoder

Merhaba bir passat begendim 1.4 tsi dsg. Araçta sağ 2 kapı feğişimi ve camurluk boyanmasından dolayı 16 bin hasar var almayı planlıyorum sizce almalımıyım ezğertiz yaptırıp ayrıca kasko da bana ne gibi süpriz yaşatabilir bu araç ekstra ödeme konusunda?

Kasko'da hiç bir etkeni olmaz eski hasarın ( pert olmadıkça) hocam.

16000 Yüksek bir rakam. İyi pazarlık ile alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

quote:

Orijinalden alıntı: TurkishCoder

Merhaba bir passat begendim 1.4 tsi dsg. Araçta sağ 2 kapı feğişimi ve camurluk boyanmasından dolayı 16 bin hasar var almayı planlıyorum sizce almalımıyım ezğertiz yaptırıp ayrıca kasko da bana ne gibi süpriz yaşatabilir bu araç ekstra ödeme konusunda?

Kasko'da hiç bir etkeni olmaz eski hasarın ( pert olmadıkça) hocam.

16000 Yüksek bir rakam. İyi pazarlık ile alınabilir.

Trendline ama nerdeyse comfortline donanımında 130binde tüm bakımları serviste yapılmıs. 52 son fiyat denildi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu burda yazmıştım daha önceleri ve davam hala devam etmekte.fakat bazı gelişmeler oldu.olayı gelişmeler olmuş haliyle anlatayım.bende 2015 şubat ayında geri geri gelirken bir araca dokundum.araçta 15cm bir çizik oluştu. adam önemli olmadığını aracı satacağını söledi. ama yinede yaptırsın diye sigortamı verdim.yaptıracak olursada parasını vereceğimi.adam baktım iki hafta sonra pasta attırmış aracı ertesi hafta satmış.aracı 25 şubatta satmış.fakat satmadan bana değer kaybı davası açmış sanıyordum. Davayı ise 16 Nisa'n 2015 tarihinde açmış.benim amirlerimede gelmiş paramı vermiyor diye şikayet etmiş falan.dava sürüyor.o gece resimler çekilmişti.kazalı bölgenin resimleri yani.kaldiki malum kış ve çamur siyahlık var.ona istinaden değer kaybı raporu geldi.bilirkişi resimlerden 1000tl kaporta bedeli yazıyor.ben sigortamı vermişim yaptırmamış suç benimmi? 2000tlde değer kaybı.adam aracı değer kaybındaki raiç bedel olan 85000 tl belirlemiş.itiraz ettik değişen bişi olmadı kaza tutamağında geri geri gelirken çarptım ibaresine istinaden beni kusurlu bulmuş ve raporu değiştirmemiş.kaldıki bu araç 90000 tl üstüne satıldı bunuda biliyorduk. Aracı kazadan tam 22 gün sonra 117891 tl ye satmış noter belgesi mevcut.ortada maddi bir hasarda yok. Aracın o kısmını pasta ile silip satmış.2 ay sonra dava açmış.ayrıca araç şuan hala tramerde hasarsız gözüküyor bahse konu araç.bu aracın bu paçasının daha önce hasarlı olup olmadığını bile bilmemekteyiz.şuan bile tramerde hasarsız ise.nasıl br yol yada yeni dilekçemde ne yazmayılım.yardımı olursanız sevinirim..ayrıca aracımın 2015 8.ayına kadar sigortası ve kaskosu bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili Yargıtay kararları mevcutmu? Hasarsız görünen bir araç var ortada. Bilirkişinin biçtiği bedelin çok üstünde satılmış bir araç. Ayrıca aracı sattıktan 2 ay sonra kişisel husumet nedeni ile bir dava açılıyor tek dayanak ise ben aracı yaptırsın diye verdiğim fakat işeme koymadığı kaza tutanağımız ve o geceki çekilmiş fotoğraflar

• Arkadaşlar bugun malesef aracimi otopark otomatik kapisinda bulunan metal aksama surttum ve resimdeki gibi hasarim var, kaskom bulunuyor sizce nasil bir yol izleyeyim?

• Nznn N kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

sigorta acentenizi devreye sokup, eksper ile görüşmesini sağlayın, neden onay için bu kadar süre beklemişler.
  • eternalsun kullanıcısına yanıt
    kaskodan yaptırabilirsiniz hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eternalsun

Arkadaşlar bugun malesef aracimi otopark otomatik kapisinda bulunan metal aksama surttum ve resimdeki gibi hasarim var, kaskom bulunuyor sizce nasil bir yol izleyeyim?

Gereken tutanaklar tutulduysa kaskonuzun hasar alması koşulu ile yaptırabilirsiniz.

Sigortacınız en net bilgiyi verecektir size konuyla ilgili olarak.

• damneed D kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim size

• Merhaba arkadaşlar, 23 Mart tarihinde bir trafik kazası yaptım. Polis gelip tutanak felan tuttu. Sonuç olarak %75 karşı tarafa suç bulundu. Banada %25 oranında suç bulundu. Aracımı çekici ile güvendiğim bir ustaya götürdüm. Aracımın kaza sonrası resimleri aşağıda mevcuttur. Bu gün arabayı götürdüğüm ustayı aradım, Experin geldiğini fiyat araştırması yaptığını söyledi. Kendisinden de teklif almış anahtar teslim 17.000 TL'lik teklif verdim dedi. ( Aracın resimlerde görüldüğü gibi kaporta bölümünde kaput, sağ çamurluk, ön tampon, ön cam değişecek, şasede sıkıntı var, motorda sıkıntı var. ) Aracın perte çıkma ihitmalinin olduğunu söyledi. Aklıma takılan sorular;
    1 ) Aracımın perte çıkma ihtimali gerçekleşirse türkiye kasko birliğinde rayiç bedel 33.103,00 TL yazıyor. İnternetteki araç satış sitesinin birinde 34.000,00 TL diğerinde 37.000,00 TL ortalama fiyatlar çıkıyor. Sigorta şirketi araç bedelini hesaplarken hangi kriteri dikkate alarak hesaplama yapar.
    2 ) Araç bedelini öderken araç için belirlediğimiz tutar (örneğin= 33.000,00 TL), aracın hurda bedeli (15.000,00 TL) aradaki fark 18.000,00 TL.Size bu tutarı mı ödeme yapacağız mı derler yoksa aracın belirlenen tüm bedelini ödeyip artık araç bizimdir mi derler.
    3 ) üst bölümde de belirttim kaza kusurunun %25 bana ait. Örneğin araç 16.000,00 TL ye tamir edildi. Bu miktarın 4.000,00 TL 'sini ben karşılayacağım. geriye kalan kısmını karşı tarafın sigortası karşılayacak. Araç tamir edilmedi ve pert olması kararlaştırıldı, araç rayiç bedelinin ödenmesinde aracın %25'lik değeri benim kusurum olduğu için kesinti yapılarak %75'lik bölümü mü ödenir, yoksa tamir edilseydi oluşacak ücretin '25'i kadar bölüm mü kesinti yapılarak aracımın bedeli ödenir. İlginize teşekkür ederim.  HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

• Kaskom yok onu eklemeyi unutmuşum.
    Birde araç tamir edilecekse sigorta yetkilileri ne kadar süre içinde tamire başlanılsın talimatı verir.
  • VRGN42 V kullanıcısına yanıt
    Motorda şasede sorun var ise, daha motor açılmamış orada ne kadar hasar çıkacak belli değil, perte ayırırlar gibi gözüküyor hocam.

1.) her iki yazan rakamlarda pazarlık paylı şişirilmiş fiyatlar. Yönetmelik gereği sigorta şirketinden en fazla 33.103 TL talep edebilirsiniz ki onu da vermezler hocam. 31-32 BİN TL civarında teklif gelir diye düşünüyorum.

2.)Aracı ihaleye çıkaracaklar, en yüksek teklif verene satılıp üzerini nakit olarak tamamlarlar.

3.) hangi yol tercih edilirse o takdirde %25 hesaplama yapılıp sizin üzerinize bırakılır.
    Araç pert olup olmayacağı noktasında teklif toplanacağından ötürü onarım yapılacaksa bile bir hafta sürer onay verilmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damneed

Araç pert olup olmayacağı noktasında teklif toplanacağından ötürü onarım yapılacaksa bile bir hafta sürer onay verilmesi.
    ilginize teşekkür ederim hocam. Aracımın perte çıkartılmasını istemesem, yapılmasını isteme hakkım varmı ? yaptırılma hakkım var ise Sigorta şirketinden bir mesaj gelmişti, aracınızı anlaşmalı olduğumuz servis dışında bir yere yaptırmamız durumunda oluşacak farkın tarafınızdan karşılanacaktır şeklinde. İstediğim yere yaptırsam oluşacak farkı edemeyecekler mi.

Hocam özelden telefon numaramı yazıyorum arayın tüm soruları tek seferde telefonda hızlı bir şekilde cevaplayayım hocam.
  • Merhaba,

Salı günü bir kaza yaptık. Aracı yeni aldık sigortasını birgün önce yaptırmıştık kasko daha yaptırmamıştık. Normalde tek yönlü yolu şantiye sebebiyle çift yöne çevirmişler bizde yol kapalı olduğu için o yolu kullandık. Virajda karşıdan gelen araç yolun çift yöne döndüğünü bilmediği için geniş dönerek sol ön kapımıza çarptı. Kaza tutanağı tuttuk işaret olmadığı için kendisinin çarptığını yazarak imzaladı zaten biz yolun en sağındaydık resimlerde diğer aracın bizim şeridimizde olduğu gözüküyor fakat ilk defa rapor tuttuğumuz için bilemedik kutucuklara işaretleme yaparken iki tarafada işaretleme yaptık onun dışında krokide diğer aracın bize çarptığını ve bizim şeridimize girdiğini gösterdik kendiside ifadesine ben çarptım yazdı. O işaretlemeden dolayı endişeliyim acaba sonucu etkiler mi ? Yada nasıl bir sonuç çıkar? Yardımcı olabilir misiniz

• Merhaba %100 kusurlu bulundugum kazada kasko sirketim sebebini belirtmeden hasar dosyami reddetti sebebini ogrenmek icin mahkemeye gitmemi soyluyor boyle bir haklari var yani sebep belirtmeme haklari var mi? Ve aracim sistemde muayenesi eksik oldugu icin trafikten men gorunuyormus(aslinda tum muayenelerim tam, hicbir cezai islem vs yaptirilmadi tarafima cevirmeye girdigimde de herhangi bir sikinti cikmamisti) kasko sirketi hasarimi karsilamamak icin bu gerekceyle dosyami reddetmis olabilir mi? Yardimci olursaniz cok sevinirim

• Merhaba %100 kusurlu bulundugum kazada kasko sirketim sebebini belirtmeden hasar dosyami reddetti sebebini ogrenmek icin mahkemeye gitmemi soyluyor boyle bir haklari var yani sebep belirtmeme haklari var mi? Ve aracim sistemde muayenesi eksik oldugu icin trafikten men gorunuyormus(aslinda tum muayenelerim tam, hicbir cezai islem vs yaptirilmadi tarafima cevirmeye girdigimde de herhangi bir sikinti cikmamisti) kasko sirketi hasarimi karsilamamak icin bu gerekceyle dosyami reddetmis olabilir mi? Yardimci olursaniz cok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Alaraerdogan

Merhaba %100 kusurlu bulundugum kazada kasko sirketim sebebini belirtmeden hasar dosyami reddetti sebebini ogrenmek icin mahkemeye gitmemi soyluyor boyle bir haklari var yani sebep belirtmeme haklari var mi? Ve aracim sistemde muayenesi eksik oldugu icin trafikten men gorunuyormus(aslinda tum muayenelerim tam, hicbir cezai islem vs yaptirilmadi tarafima cevirmeye girdigimde de herhangi bir sikinti cikmamisti) kasko sirketi hasarimi karsilamamak icin bu gerekceyle dosyami reddetmis olabilir mi? Yardimci olursaniz cok sevinirim
    Muayene olmaması karşılamasına engel değil.

Trafikten men olması konusunda 2 farklı yargı kararı var.

Durumun içeriğine göre ödememe hakkı da bulunuyor ne yazık ki. Bununla birlikte yazılı başvuru yaparsanız , neden onarımı reddettiklerine dair cevap vermek zorundalar.

• 
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.