Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle sorun yaşamış olan arkadaşlara geçmiş olsun. Yardımcı olacaklara da şimdiden teşekkürler.

PArk halindeki aracıma ehliyetsiz 17 yaşında ve alkollü birisi gece yarısı evimin önünde çarptı ve aracım için kaskom pert kararı vermiş durumda ve bana bir teklifle geldiler. Aracımın kasko sigorta poliçesinde belirtilmiş sigorta bedeli 26.300 TL. 27.000 TL'ye almıştım tam 1 yıl önce ve şu andaki araştırmalarıma göre en çok ilan verilen sitelerden derlemelerime bakarsak rayiç bedeli 28.250 TL ile 30.000 TL arasında geziniyor. Kasko şirketim ise bana 22.000 TL teklif etti. Sebep olarak ise hasar kaydını gösterdiler. Geçmişinde toplamda 11.000 TL'lik bir hasar kaydı var. O zamanki aracın değerine bakarsak pert olmuş olması mümkün değil bu miktarda bir hasarla. Ayrıca aracıma alıcı da bulmuşlar pert hali ile 19.000 TL'ye satılacak. Serviste çıkartılan hasar bedeli ise 22.000 TL. 19.000 TL'ye alıcı bulan araca 22.000 TL pert bedeli vermek de enteresan ayrıca. Sigorta poliçem 1 Nisan öncesinde düzenlendi. Bu durumda uygulanacak kanun 1 Nisan'da çıkan kanun mu olur acaba?

Geçmiş hasar kaydını sebep olarak gösteriyorlar ancak o hasar kaydını sigortayı yaparken de biliyorlardı. Bu teklifleri sizce normal mi? Sigorta tahkim kuruluna başvuracağım. Lehime bir karar çıkar mı? Çıkarsa hangi dayanaklara göre çıkar?

Bu konuda bilgisi olan varsa ve yardımcı olabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: drtugayatasever

oncelıkle merhaba ,bır arac alıcam yalnız aracta 2 kapı servıste degısmıs 2010 yılında tramerde tek hasar 4000 lıra gorunuyor 2 kapı seat leon ıcın bu fıyatlarda mı olur tahmını ,yoksa kapılardan fazlası var mıdır ? Tesekkurler

tabi var
    maşpiyel,direk, hatta tavan düzeltme...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasim_bal

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle sorun yaşamış olan arkadaşlara geçmiş olsun. Yardımcı olacaklara da şimdiden teşekkürler.

PArk halindeki aracıma ehliyetsiz 17 yaşında ve alkollü birisi gece yarısı evimin önünde çarptı ve aracım için kaskom pert kararı vermiş durumda ve bana bir teklifle geldiler. Aracımın kasko sigorta poliçesinde belirtilmiş sigorta bedeli 26.300 TL. 27.000 TL'ye almıştım tam 1 yıl önce ve şu andaki araştırmalarıma göre en çok ilan verilen sitelerden derlemelerime bakarsak rayiç bedeli 28.250 TL ile 30.000 TL arasında geziniyor. Kasko şirketim ise bana 22.000 TL teklif etti. Sebep olarak ise hasar kaydını gösterdiler. Geçmişinde toplamda 11.000 TL'lik bir hasar kaydı var. O zamanki aracın değerine bakarsak pert olmuş olması mümkün değil bu miktarda bir hasarla. Ayrıca aracıma alıcı da bulmuşlar pert hali ile 19.000 TL'ye satılacak. Serviste çıkartılan hasar bedeli ise 22.000 TL. 19.000 TL'ye alıcı bulan araca 22.000 TL pert bedeli vermek de enteresan ayrıca. Sigorta poliçem 1 Nisan öncesinde düzenlendi. Bu durumda uygulanacak kanun 1 Nisan'da çıkan kanun mu olur acaba?

Geçmiş hasar kaydını sebep olarak gösteriyorlar ancak o hasar kaydını sigortayı yaparken de biliyorlardı. Bu teklifleri sizce normal mi? Sigorta tahkim kuruluna başvuracağım. Lehime bir karar çıkar mı? Çıkarsa hangi dayanaklara göre çıkar?

Bu konuda bilgisi olan varsa ve yardımcı olabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

emsal yada kaynak bulamazsiniz. muhakkak tahkime basvurun. birde hangi sirket oldugunu belirtirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

aracınızın 11bin tl lik hasar kaydı var
    nerdeyse arac pert sınırında imiş
    haa bir de o sitelerde yazılan fiyatları baz almayın
    benim bir müşterim var
    internete ilan vermiş 20 binlik arabasına 25bin istiyor
    6 aydır satamıyor

teklifleri normal
    sizin aracınız pert olmasaydı 28 bine satılır mıydı _???

kazasız belasız günler dlerim

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

Bildiğimden değil ama mantıken şöyle düşünüyorum. Sizin de söylediğiniz gibi kasko yapılmadan önce hasar kayıtları biliniyor ve buna göre kasko fiyatı biçiliyor.bana kalırsa kasko şirketi fiyatı kırmaya çalışıyor.hasar kaydı olan araca bu fiyatı biçen zaten kendileri.

• Merhaba.
    Dün akşam itibari ile tamamen karşı tarafın hatalı olduğunu düşündüğü bir kazaya karıştı babam. Polis memuru olmasına rağmen polis çağırmamış ve hatasını kabul etmemekte ısrar eden adamla muhatap olmuş.

Sormak istediğim ise, şayet süreç beklediğimiz gibi gider ve tamamen hatasız çıkarsak aracımın kesinlikle orjinal olarak yetkili serviste onarımının yapılmasını istiyorum. Ve bu miktarın kesinlikle ilk etapta benim cebimden çıkmadan doğrudan karşı taraf sigortası tarafından ödenmesini istiyorsam aracı servise çektirip beklemek daha mı faydalı olur? Tamamen kusursuz bulunduğum durumda karşı taraf sigortasının çamura yatıp beni maddi zarara uğratma durumu olabilir mi? Tavsiyeleriniz nelerdir?
  • Merhabalar ve 6 yıldır soruları cevapladığınız için teşekkürler. Bugün maalesef 4 aylık arabamla ilk kazamı yaptım. Polis çağırıp tutanak tutturduk ve kaza oranları yarın belli olacak. Her iki aracın da trafik sigortası ve kaskosu var. Araştırmalarıma göre trafik sigortası karşı tarafın hasarını ödüyormuş.

Sormak istediğim soru şu: Karşı tarafın benden daha suçlu çıkması durumunda benim hasarımı tamamen karşı tarafın trafik sigortası mı ödüyor? Yoksa hata oranına göre mi bir ödeme yapılıyor? Yani karşı taraf %60, %70 oranlarında suçluysa benim arabamdaki hasarı ödeme değeri değişiyor mu? Ayrıca ben arabamı istediğim yerde yaptırma seçeneğine sahibim değil mi? Sonucunda daha 4 aylık ve yetkili servis dışında başka bir yerde onarım yaptırmak istemiyorum. Son olarak ben hatalı bulunursam süreç nasıl işliyor? Teşekkürler...
  • İnternet üzerinden eksper raporuna güvenerek bu aracı satın aldık. aracın direkleri hafif eğilmiş bu eğim düzeltilebilir mi? nasıl düzeltilir?

eksper raporu :

HAVA KELEBEGI, EGZOS SOGUTUCU, TURBO, HAVA FILTRESI, BAGLANTI BORUSU, BASINC HORTUMU, SU HORTUMU, KATALITIK KONVEKTOR, ALT ROTIL, ON SILECEK SU MOTORU, AYNA KAPAGI SOL, AYNA KAPAGI SAG, SALINCAK ON SAG, TASIYICI ON SAG, JANT, MOTOR ALT MUHAFAZA, ON TAMPON SPOYLERI, ON TAMPON BRAKETI SOL, ON TAMPON, YAN PANEL, YAN PANEL, TAVAN SACI, TAVAN TRAVERSI, ON CAMURLUK SOL, ON CAMURLUK SAG, BRAKET, BRAKET, MOTOR KAPUTU, KAPI ON SOL, KAPI ON SAG, KAPI ARKA SOL, CAM FITILI, CAM FITILI, ON KAPI DIS SIYIRICI FITIL SOL, CONTA, CONTA, CAM KILAVUZU, KAPI CONTASI, ON CAM, ARKA KAPI CAMI SOL, ON KAPI CAMI SAG, ARKA KELEBEK CAMI SOL, ON PANJUR, ON SIS FAR CERCEVESI SAG, ON TAMPON IZGARASI, DIKIZ AYNA CAMI SOL, DIKIZ AYNA CAMI SAG, ON GUNESLIK SAG, TAVAN DOSEMESI, IZOLASYON, DIS DIKIZ AYNA SOL KOMPLE, DIS DIKIZ AYNA SAG KOMPLE, FAR KOMPLE SOL, FAR KOMPLE SAG, PORYA ON SOL, SIS LAMBASI ON SOL, SIS LAMBASI ON SAG, ON KAPI DIS ACMA KOLU SAG, ARKA KAPI DIS ACMA KOLU SAG, KAPI KOLU BRAKETI, CAM YAPISTIRICI SET

teşekkürler.
     HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

• quote:

Orijinalden alıntı: Degisken

Merhabalar ve 6 yıldır soruları cevapladığınız için teşekkürler. Bugün maalesef 4 aylık arabamla ilk kazamı yaptım. Polis çağırıp tutanak tutturduk ve kaza oranları yarın belli olacak. Her iki aracın da trafik sigortası ve kaskosu var. Araştırmalarıma göre trafik sigortası karşı tarafın hasarını ödüyormuş.

Sormak istediğim soru şu: Karşı tarafın benden daha suçlu çıkması durumunda benim hasarımı tamamen karşı tarafın trafik sigortası mı ödüyor? Yoksa hata oranına göre mi bir ödeme yapılıyor? Yani karşı taraf %60, %70 oranlarında suçluysa benim arabamdaki hasarı ödeme değeri değişiyor mu? Ayrıca ben arabamı istediğim yerde yaptırma seçeneğine sahibim değil mi? Sonucunda daha 4 aylık ve yetkili servis dışında başka bir yerde onarım yaptırmak istemiyorum. Son olarak ben hatalı bulunursam süreç nasıl işliyor? Teşekkürler...

Çok teşekkür ederim; elimden geldiği ve vakit ayırdığım sürece burada bulunmaya dikkat ediyorum.

Kusur tamamen karşı tarafta ise siz yine kendi kaskonuza müracaat ediniz, kaskonuz da bozulmayacak.
    Hem trafik sigortası var ise yan sanayi parça gönderiyor.
    Raporu siz nasıl tuttunuz_?
    Anlaşmalı tutanak mı_?
    Polis raporumu_?
    Anlamalı tutanak ise, kusur durumu %0, %50 %100 çıkar.
    Polis raporunda ise % kusur oradaki duruma göre 40 60 vb çıkabilir.
    Her iki sonuçta da kusura göre sigorta etki görmüş olmakta.
    Burada en güzel sonuç sizin %100 kusursuz olmanız, yani %0 kusur olmasıdır.
    Kaskonuzda var aracınızda yeni tabi ki yetkili servise gideceksiniz.
    Sonuçtan hsberim olsun
    geçmiş olsun dileklerimle..

• Arkadaşlar merhaba benim de bir sorum var.

Bayramın son günü kırmızı ışıkta dururken sarhoşun biri frene bile basmadan arkadan çarptı. arabam 2003 clio 1.5dci ve tahmini hasar 6500 tl (4500 parça 2000 işçilik)
    Şu anda eksperden haber bekliyoruz hala bekletiyorlar. benim sorunum şu eksper yan sanayi parça yollamak istiyor ve anlaşmalı bir kaçyerden fiyatalacaklarmış onu bekliyorlarmış. Ben arabama yan sanayi parça taktırmak istemiyorum. bugüne kadar yan sanayi birvida bile kullanmadım. Bu konuda ne yapabilirim? eksper yan sanayi parça yollarsa ne yapmam gerekir. öyle bir durumda itiraz edip dava açmayı düşünüyorum bu konuyla ilgili emsal karar var mıdır kazanma şansımız nedir?
    sigorta şirketi axa
    şimdiden teşekkür ederim.
  • Bir fikri olan yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkFtH

Arkadaşlar merhaba benim de bir sorum var.

Bayramın son günü kırmızı ışıkta dururken sarhoşun biri frene bile basmadan arkadan çarptı. arabam 2003 clio 1.5dci ve tahmini hasar 6500 tl (4500 parça 2000 işçilik)
    Şu anda eksperden haber bekliyoruz hala bekletiyorlar. benim sorunum şu eksper yan sanayi parça yollamak istiyor ve anlaşmalı bir kaçyerden fiyatalacaklarmış onu bekliyorlarmış. Ben arabama yan sanayi parça taktırmak istemiyorum. bugüne kadar yan sanayi birvida bile kullanmadım. Bu konuda ne yapabilirim? eksper yan sanayi parça yollarsa ne yapmam gerekir. öyle bir durumda itiraz edip dava açmayı düşünüyorum bu konuyla ilgili emsal karar var mıdır kazanma şansımız nedir?
    sigorta şirketi axa

eksperin uyguladığı yolda problem yok
    maalesef kaskonuz olmadığından yan sanayi parça taktırılmaktadır.
    tüm trafik sigortaları böyle.
    hukuki hakkınız açık

geçmiş olsun

• ACİLLLLL ACİLLLLL slm cevre yolunda arabam arzalandı kurtarıcı beni cekmeye çalışırken arabama vurdu tutanak tuttuk expertiz anahtar teslim 5500 onay verdi ama şirket ret eti oto kurtarıcının sorumluluk sigortası yok diye ne yapa bilirim acill cevap lütfen
  • Dar bir altgeçitten geçerken birisi aracıma sol arkadan hafifçe sürttü boya çizilmesi ve kaporta ek yerinden hafif bir içeri çökme var hafif hasarlı ve akşam olduğu için fotoğraf çekemedik tutanak tutmadık karşı taraf kusurlu olduğunu kabul etti ama herhangi bir imza vs de atmadı kaskolar halleder deyip ayrıldık.....Hasarsızlık durmumunun bozulmaması için ne yapabilirim.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 63kaptan63

ACİLLLLL ACİLLLLL slm cevre yolunda arabam arzalandı kurtarıcı beni cekmeye çalışırken arabama vurdu tutanak tuttuk expertiz anahtar teslim 5500 onay verdi ama şirket ret eti oto kurtarıcının sorumluluk sigortası yok diye ne yapa bilirim acill cevap lütfen

Hocam acele eden, ecele misali

Hiç bir işinizi aceleye getirmeyiniz.
    Sonuçta herkesin iş güc var, fırsat bulduğuma ancak bakabiliyorum.
    Sonuçta bu forumun elemanı da değilim
    Sizler gibi üyeyim bende.

İşinizi hukuksal yoldan yapabilirsiniz.
    Geçmiş olsun dileklerimle...

Hasan YAVUZYILMAZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

Dar bir altgeçitten geçerken birisi aracıma sol arkadan hafifçe sürttü boya çizilmesi ve kaporta ek yerinden hafif bir içeri çökme var hafif hasarlı ve akşam olduğu için fotoğraf çekemedik tutanak tutmadık karşı taraf kusurlu olduğunu kabul etti ama herhangi bir imza vs de atmadı kaskolar halleder deyip ayrıldık.....Hasarsızlık durmumunun bozulmaması için ne yapabilirim.?

Kesinlikle aranızda rapor tutup karşı aracın fotosunu çekmeniz gerekir.
    Yoksa hasarsız lığınız bozulacaktır.

Geçmiş olsun dileklerimle...

Hasan YAVUZYILMAZ
  • Arkadaslar yan marspiyel ve kapi citasi masrafim ne olur sizce
    Arkadaslar tahmini masraf ne olur. Srac 2008 golf

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

• quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

Dar bir altgeçitten geçerken birisi aracıma sol arkadan hafifçe sürttü boya çizilmesi ve kaporta ek yerinden hafif bir içeri çökme var hafif hasarlı ve akşam olduğu için fotoğraf çekemedik tutanak tutmadık karşı taraf kusurlu olduğunu kabul etti ama herhangi bir imza vs de atmadı kaskolar halleder deyip ayrıldık.....Hasarsızlık durmumunun bozulmaması için ne yapabilirim.?

kaskonuzda mini onarim hizmeti var ise hasarsizliginiz bozulmadan anlasmali yere yaptirabilirsijiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

Orijinalden alıntı: darkFtH

Arkadaşlar merhaba benim de bir sorum var.

sigorta şirketi axa

eksperin uyguladığı yolda problem yok
    maalesef kaskonuz olmadığından yan sanayi parça taktırılmaktadır.
    tüm trafik sigortaları böyle.
    hukuki hakkınız açık

geçmiş olsun

Yani yan sanayi parça yollanması yasal mı. yan sanayi parçanın bir tanımı var diye bilyorum araca uyumluluğunun belgesi olması gerekmiyor mu? öyle parçalar var ki markası etiketi bile olmuyor elle üstüne aracın modeli yazılıp yollanıyor bunların kullanımı yasal mı?

• hasanyy H kullanıcısına yanıt
    hasan bey acil dememin sebebi 5.500 bin tl benden isteniyor sigorta ödemeyince :(( sigorta şirketinin ret mazeratı oto kurtarıcının sorumluluk sigortası olmaması peki expertis neden trımere onay verip 5.500 e tahmirciyle anahtar teslim anlaşıyor önce pert edelim dedi ekpertis ben kabul etmeyince 5.500 trimere onay verdi ve tahmirci parcaları cebinden aldı sigorta şirketi sonradan dosyayı ret etti...... sigorta şirketini aradım konuştum bana istersen mahkemeye ver dediler bişey cıkmaz çünkü biz haklıyız dediler ne yapmamı önerirsiniz biraz bu konuda araştırma yapıp bana yardımcı olursanız çok sevinirim ŞİMDİDEN CEVABINIZ İÇİN TEŞEKÜR EDERİM
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.