Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Torquoise

Merhaba,

Benzer sorular vardır mutlaka ama denk gelemedim...

İlk kez bu yıl 375 TL'ye imzamdaki Clio'yu sigortalattım (İlk sigorta).

Bugün bir olay neticesinde %50-50 kusurlu yada %100 kusurlu olabileceğim bir kaza geçirdim. Karşı tarafın masrafı 500 TL civarında.

Sorum: Gelecek yıl trafik sigortam kaç TL civarında olur?

Teşekkür ederim.

onu benim bilmem mümkün değil
    acente de ancak son 1 ay kala bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: fırtına333

merhaba,

Kendi adıma 2 yılı aşkın süredir aracım yok, şu anda 96 model bir araç almayı düşünüyordum ancak sigortacı yeni biten bir poliçem olmadığı için ve almak istediğim aracın yaşı 10 dan büyük olduğu için kasko yapılmadığını söyledi. Şok oldum bunu duyunca. Doğru bilgi midir başka sigortacılara da sormama gerek var mı acaba?

sigortacınız doğru demiş
    10 yaş üzeri ancak devam eden poliçerlede oluyor
    ama bazı sigortalar da kako yapıyor
    araştırmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: denkel

merhaba

Geçen hafta bir kaza yapmıştım ve bu hafta tramer sonucuna göre karşı taraf yüzde 100 kusurlu çıktı benim aracımda sadece trafik sigortası var karşı tarafta ise hem trafik hem kasko var ben kazadan sonra aracı peugeot yetkili servise götürdüm bana aracın orjinal parçalarının 7bin lira olduğu işçilikle toplam masrafın 9bin tl olduğu söylendi sonrasında ise karşı tarafın experi demişki trafik sigortası orjinal parçayı karşılamaz yan sanayi ürün ayarliyacağız demiş ben internette araştırdım herkesin bu yönde şikayetleri olduğu gördüm karşı taraf anadolu sigortadan sigortalı olduğu için oranın müşteri hizmetlerini aradım bana onlarda yan sanayi ile onarım yapılır dediler bu bana çok saçma geldi kaza oluyor bende yüzde 100 haklı oluyorum aracı yetkili servise götürüyorum ancak yan sanayi takılacak ben hem haklıyım aracımın kaza nedeniyle hemde yan sanayi nedeniyle değeri düşcek nasıl bir ülke burası hakkımızı nasıl arayacağız bile varmı karşı tarafın kaskosunu devreye sokamazmıyım ne yapacağımı şaşırdım

karşı taraın kasosundan sana ne
    adam kendi menfaati için yaptırmış

kaskonuz lsaydı orjinal parça taktırırdınız
    kaskonuda karşının trafiğinden alırdı
    hem kaskonuz da delinmezdi.
    bence kasko şart!

bence avukat ile görüşün

• selamlar,

benim de bir sorum var arama yaptım tam cevap bulamadım...

Aracın trafiğe çıkış tarihi 09.2008 ancak tramer de 03.2008 de 1.800 TL lik hasar gözüküyor... bu nasıl olabilir? Araçta bi sıkıntı yok arkadaşım 4 yıldır kullanıyor sıkıntısız kaskosu falan da hep var sıkıntı olmadı yapılırken ama bunu merak ettik biz, nasıl olabilir bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: khan1907

selamlar,

Aracın trafiğe çıkış tarihi 09.2008 ancak tramer de 03.2008 de 1.800 TL lik hasar gözüküyor... bu nasıl olabilir? Araçta bi sıkıntı yok arkadaşım 4 yıldır kullanıyor sıkıntısız kaskosu falan da hep var sıkıntı olmadı yapılırken ama bunu merak ettik biz, nasıl olabilir bu?

Bakın bazı el değiştirmiş ruhsatlarda tescil tarihi eksik veya satıldığı gün olarak yazılmaktadır.
    Ben sizin yerinizde olsam yetkili servise gider aracın çıkışını net olarak tespit ettirirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

Orijinalden alıntı: khan1907

selamlar,

Bakın bazı el değiştirmiş ruhsatlarda tescil tarihi eksik veya satıldığı gün olarak yazılmaktadır.
    Ben sizin yerinizde olsam yetkili servise gider aracın çıkışını net olarak tespit ettirirdim.

teşekkürler arkadaşa söyleyeyim içi rahatlasın

• iyi günler. ben yaklaşık 2 hafta önce 2012 model corsa aracımla kaza yaptım. ana caddede giderken ara sokaktan aniden önüme araba çıktı ve çarptım. kontrolsüz ana yola çıktığı için suç karşı tarafta. aracım kaskolu 12.500 tl lik hasar çıktı. aracın tamiri yapılacak. asıl sorum şu , kaza dolayısıyla aracımın değeri baya düşmüş oldu. bu düşen değer miktarını karşı taraftan tazmin edebileceğim şeklinde bir duyum aldım. bu ne kadar doğru. doğruysa bunu nasıl yapabilirim. şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

Orijinalden alıntı: denkel

merhaba

Geçen hafta bir kaza yapmıştım ve bu hafta tramer sonucuna göre karşı taraf yüzde 100 kusurlu çıktı benim aracımda sadece trafik sigortası var karşı tarafta ise hem trafik hem kasko var ben kazadan sonra aracı peugeot yetkili servise götürdüm bana aracın orjinal parçalarının 7bin lira olduğu işçilikle toplam masrafın 9bin tl olduğu söylendi sonrasında ise karşı tarafın experi demişki trafik sigortası orjinal parçayı karşılamaz yan sanayi ürün ayarliyacağız demiş ben internette araştırdım herkesin bu yönde şikayetleri olduğu gördüm karşı taraf anadolu sigortadan sigortalı olduğu için oranın müşteri hizmetlerini aradım bana onlarda yan sanayi ile onarım yapılır dediler bu bana çok saçma geldi kaza oluyor bende yüzde 100 haklı oluyorum aracı yetkili servise götürüyorum ancak yan sanayi takılacak ben hem haklıyım aracımın kaza nedeniyle hemde yan sanayi nedeniyle değeri düşcek nasıl bir ülke burası hakkımızı nasıl arayacağız bile varmı karşı tarafın kaskosunu devreye sokamazmıyım ne yapacağımı şaşırdım

karşı taraın kasosundan sana ne
    adam kendi menfaati için yaptırmış

kaskonuz lsaydı orjinal parça taktırırdınız
    kaskonuda karşının trafiğinden alırdı
    hem kaskonuz da delinmezdi.
    bence kasko şart!

bence avukat ile görüşün

Kasko olsa karşı tarafın trafiğinden orjinal parçaların parasını alıyor ama biz bireysel olarak neden alamıyoruz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fimran

iyi günler. ben yaklaşık 2 hafta önce 2012 model corsa aracımla kaza yaptım. ana caddede giderken ara sokaktan aniden önüme araba çıktı ve çarptım. kontrolsüz ana yola çıktığı için suç karşı tarafta. aracım kaskolu 12.500 tl lik hasar çıktı. aracın tamiri yapılacak. asıl sorum şu , kaza dolayısıyla aracımın değeri baya düşmüş oldu. bu düşen değer miktarını karşı taraftan tazmin edebileceğim şeklinde bir duyum aldım. bu ne kadar doğru. doğruysa bunu nasıl yapabilirim. şimdiden teşekkürler

suc kesinlestimi, yoksa bu sizin yorumunuzmu??? tramer sucu kime vermis ogrenin.. eger suc karsi tarafta ise Mahkeme yolu ile bir hak talebinde bulunabiliyorsunuz. ama kasko bu konuda devreye girmez.

• kasko teminatlarim bana biraz az gibi geldi karsilastirma yapacak arkadaslar var mi ?
    hukuksal koruma arac ve sürücü icin 5000er bin
    maddi bedeni ayrimsiz 50000
    kazaen ölüm 10000 kazaen sürekli sakstlik 10000 tl
    kasko:rayic deger

ustelik piyasa fiyatinin belirlenecegi internet sitelerinin. adi belirtilmemiş ... bunun onceden belirtilmesi gerekir diye düşünüyorum...

1305 tl ödedim. 2012 opel astra yeni kasa

• quote:

Orijinalden alıntı: fx500

kasko teminatlarim bana biraz az gibi geldi karsilastirma yapacak arkadaslar var mi ?

ustelik piyasa fiyatinin belirlenecegi internet sitelerinin. adi belirtilmemiş ... bunun onceden belirtilmesi gerekir diye düşünüyorum...

teminatlar ortalama iyi, ancak az oldugunu dusunuyor iseniz ek prim karsiligi yukseltmenizde fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizcismail

quote:

Orijinalden alıntı: fx500

kasko teminatlarim bana biraz az gibi geldi karsilastirma yapacak arkadaslar var mi ?

teminatlar ortalama iyi, ancak az oldugunu dusunuyor iseniz ek prim karsiligi yukseltmenizde fayda var.

tesekkurler ..

• Arkadaslar merhaba 1998 model astra sedan aracim var. bayramda kamyonun teki sag arka kapiya carpti kapida gocuk olustu. izmir egeme goturdum kasko kapsaminda kapi sacinin degisecegini fakat aracin yasi buyuk oldugu icin orjinal kapi sacinin Turkiyede bulunamayacigini, bu nedenle araci kaskoyla anlasmali serviste muadil parca taktirabilecegimi soyledi. Sizce ben hasar danismanina guvenmelimiyim. 98 model astranin kapi saci Turkiyede gercekten yokmudur. Yardimci olursaniz cok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: manasiyok

Arkadaslar merhaba 1998 model astra sedan aracim var. bayramda kamyonun teki sag arka kapiya carpti kapida gocuk olustu. izmir egeme goturdum kasko kapsaminda kapi sacinin degisecegini fakat aracin yasi buyuk oldugu icin orjinal kapi sacinin Turkiyede bulunamayacigini, bu nedenle araci kaskoyla anlasmali serviste muadil parca taktirabilecegimi soyledi. Sizce ben hasar danismanina guvenmelimiyim. 98 model astranin kapi saci Turkiyede gercekten yokmudur. Yardimci olursaniz cok sevinirim

degisim yerine tamir mumkunse tamir ettirin. duzeltme yapilarak hen orjinal parca yerinde kalmis olur hem degiilsen parca olmayarak aracin degerini korumus olursunuz. orjinal parca olmayabilir evet. ama altarnetif, cikma parca temin edilebilir diye dusunuyorum. biraz arastirin bence..

• arac daha once de hasar aldi pek orjinalligi yok da dediginizi aklimda bulunduracagim. Degistirmek yerine tamir daha dogru bir islem olur diyorsunuz yani. Bir sorum daha olacak. Kaza aninda karsi tarafin ehliyeti yaninda yokmus.inanmadim polis cagirdim.polis kimlik bilgilerinden surucu belgesi bilgilerine ulasti tutanaga yazdik. daha sonra da ehliyet belgesi fotokopisini vermeye birturlu yanasmiyor bahane uydurup duruyor. Yetkili servis ehliyet fotokopisi olmazsa grupama kasko eksik evraktan masrafi odemez. masrafi sizden aliriz siz de dava yoluyda karsidan alirsiniz diyor. Bu ne kadar dogrudur. Ehliyet fotokopisi yok diye kasko masrafi odemez mi sizce

• quote:

arac daha once de hasar aldi pek orjinalligi yok da dediginizi aklimda bulunduracagim. Degistirmek yerine tamir daha dogru bir islem olur diyorsunuz yani. Bir sorum daha olacak. Kaza aninda karsi tarafin ehliyeti yaninda yokmus.inanmadim polis cagirdim.polis kimlik bilgilerinden surucu belgesi bilgilerine ulasti tutanaga yazdik. daha sonra da ehliyet belgesi fotokopisini vermeye birturlu yanasmiyor bahane uydurup duruyor. Yetkili servis ehliyet fotokopisi olmazsa grupama kasko eksik evraktan masrafi odemez. masrafi sizden aliriz siz de dava yoluyda karsidan alirsiniz diyor. Bu ne kadar dogrudur. Ehliyet fotokopisi yok diye kasko masrafi odemez mi sizce

polis tutanagi tutuldu ise sorun olmaz. ama anlasmali tutanak ise dediginiz dogru. sorun teskil eder, her nekadar polis yazdi buldu desenizde resmi tutanak olmadigindan sirket beyaninizi kabul etmiyecektir. ancak sigorta sirketi olmazsa olmaz demiyecektir. bir insiyatif saglanabilir. bu konuda acentenizden destek isteyebilirsiniz.

ayrica hasarin seklini gormedigimden bu sekil yonlendirdim. eger tamirci macun basarak duzeltme yoluna gidecek ise yan sanayi olsada cikma olsada degistirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobil_adam -- 25 Ekim 2013; 19:32:09 >

• merhabalar size sorum olacaktı ben 7 senedir 2004 model megane II aracıma anadolu kasko yaptırıyorum bugüne kadar kaskodan hiç yararlanmadım şu anda ufak tefek lokal boya işleri var(arka kapı çıta altı lokal boya,ön tampon sağ köşesi lokal boya ve tüm çıtalar boyanacak)anlaşmalı yetkili serviste boya işlerini yaptıracağım ama diyorlar ki tramere hasar kaydı olarak geçer cepten yaptır ben hiç yararlanmadıktan sonra bu kadar para havaya gitmiş oldu.onarımın tramer kayıtlarına geçmeden yapılması mümkün mü?zaten serviste kayda geçecek saklama gibi düşüncem yok ama tramerde hasar çıkınca genelde büyük hasar diye düşünülüyor.bu arada artık kasko yaptırmayı düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizcismail

quote:

arac daha once de hasar aldi pek orjinalligi yok da dediginizi aklimda bulunduracagim. Degistirmek yerine tamir daha dogru bir islem olur diyorsunuz yani. Bir sorum daha olacak. Kaza aninda karsi tarafin ehliyeti yaninda yokmus.inanmadim polis cagirdim.polis kimlik bilgilerinden surucu belgesi bilgilerine ulasti tutanaga yazdik. daha sonra da ehliyet belgesi fotokopisini vermeye birturlu yanasmiyor bahane uydurup duruyor. Yetkili servis ehliyet fotokopisi olmazsa grupama kasko eksik evraktan masrafi odemez. masrafi sizden aliriz siz de dava yoluyda karsidan alirsiniz diyor. Bu ne kadar dogrudur. Ehliyet fotokopisi yok diye kasko masrafi odemez mi sizce

polis tutanagi tutuldu ise sorun olmaz. ama anlasmali tutanak ise dediginiz dogru. sorun teskil eder, her nekadar polis yazdi buldu desenizde resmi tutanak olmadigindan sirket beyaninizi kabul etmiyecektir. ancak sigorta sirketi olmazsa olmaz demiyecektir. bir insiyatif saglanabilir. bu konuda acentenizden destek isteyebilirsiniz.

ayrica hasarin seklini gormedigimden bu sekil yonlendirdim. eger tamirci macun basarak duzeltme yoluna gidecek ise yan sanayi olsada cikma olsada degistirin.

hocam resmi yükledim hasar bu kadar. Polis tutanağı tutmadık işte hata yaptık ama insan o durumda pek sağlıklı işler yapamıyor. Acente tanıdık ondan yardım isteyeceğim hiç olmazsa artık sanayide falan halledeceğiz bir şekilde. Sigortanın genel merkezini aradım dün. Orda yetkili servisin insitiyafindedir gibi bir cevap verdiler ama konuştuğum kişinin diksiyonu kötüydü pek anlayamadım. Karşı taraf çok canımı sıkarsa dava bile açarım artık. Eniştem avukat o ayarlar resmi prosedürleri. Cevap için teşekkür ederim..
     HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

• oncelıkle merhaba ,bır arac alıcam yalnız aracta 2 kapı servıste degısmıs 2010 yılında tramerde tek hasar 4000 lıra gorunuyor 2 kapı seat leon ıcın bu fıyatlarda mı olur tahmını ,yoksa kapılardan fazlası var mıdır ? Tesekkurler

• Merhaba

Ev önünde park halindeyken aracıma sürtüp kaçmışlar. Arka çamurluk ve kapının birazı çizilmiş ve bazı noktaların boyası atmış, sanıyorum sıkı bir sürtünme gerçekleşmiş. Olay akşam saatlerinde gerçekleşmiş ve ben sonradan fark ettim, sokak arası olduğu için herhangi bir kamera vs kayıt imkanı da yok. Sabah da erken saatte işim dolayısıyla şehir dışına ayrılmam gerekti ve işlem yapamadım. Şehre geri dönüşüm zaman alacak. Yanlış bilmiyorsam sigorta tahkim'e başvurularak bu tür hasarlar için işlem yapılabiliyor. Şehre döndüğümde bu tür bir işlem yapabilir miyim üstünden zaman geçtiğini düşünürsek? İkinci sorum da nasıl ve ne tür aşamaları olan bir yol izlemem gerekiyor? Bu tür bir başvuru sigorta ya da kaskoda hasarsızlığın kalkmasına neden olabilir mi çünkü aracımın kaskosu mini onarım barındırıyor.

Şimdiden teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.