Şimdi Ara

Hasar kaydı ile pert kaydı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
60.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hasar kaydı ile pert kaydı aynı şey mi? eğer bir araç alırken aracın hasar kaydı varsa bu araç pert midir? bazı ilanlarda görüyorum kimisinde hasar kaydı vardır diyor kimisinde ise pert kaydı vardır diyor. hasar kayıtlı araç alınır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gocaman52 -- 3 Ağustos 2012; 3:40:00 >

• Hasar kaydi ve pert kaydı farkli seylerdir. Adı üstünde , hasar kaydi varsa araç hasar almistir (kucucuk bir camurluk gocmesi bile olabilir bu) Onarilmistir veya onarilmayip hasarli olarakta satilabilir. Pert kaydi ise yine adı ustunde arac pert duruma gelecek sekilde bir hasar almistir. Pert araclar ne kadar toplansa da eski mukavemetlerini gosteremezler. Bu nedenle pert araclar ciddi guvenlik riski olustururlar.

Kisaca hasarli arac alinir cokta guzel binilir (hasarin boyutunun cok ciddi olmamasi , saseye falan bir zarar gelmemesi kaydiyla)

Pert aractan uzak durulur. Sahsen ben 100 metre ilerdeki bakkala bile gitmem pert bir aracla.

Tabii sigortadan para alabilmek icin servislerle anlasilip ozellikle perte cikarilan araclar da var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu düşünürken pert araçlarına yumuşak bir sekilde hasar kayıtlı yazanlarida dikkate almak lazim.

• S.a

İkiside farklı şeyler,

Hasarlı araç, araç kaza yaptığında değerinin % 60 ını karşılamayan kazalarda tamir ettirilen araçlardır.

Pertli araç, kazada değerinin % 60 ını geçmiş araçlardır.Bunlarda sigorta tarafından satışa çıkarılır 3. kişilere satılır size parası ödenir.

Hasarlıda olsa 10 bin lik arabada, 5 bin masraf varsa yine uzakdur.Ama 10 binlik arabada 300 - 500 lira masraflarla 5 kaza olsun hiç bieşy olmaz.Anlatabilmişimdir inşallah.

Saygılar..
  • o zaman hasar kaydı olan araçlarda hasar miktarına bakacağız fazla ise uzak duracağız, az ise o aracı alabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakom52

o zaman hasar kaydı olan araçlarda hasar miktarına bakacağız fazla ise uzak duracağız, az ise o aracı alabiliriz.

Aynen öyle yapacaksın.Kaskolarda bulunan mini onarım bile kullanılırsa eğer tramerde hasar olarak çıkıyor karşınıza.Hasar miktarının fazla yada eksik olma sınırı önemli burada.Mesela 2 bin TL lik hasar kimine göre büyük kimine göre önemsiz(içeriği önemli) sayılabilir.
  • mesela diyelim çamurluk değişti fazla önemli değil airbag açıldı ve perte çıkarmadılar hasar kayıtlı olarak kaldı uzek duracaksın şaseye hasar gelmediği ve özenli onarıldığı sürece çok önemli değil(ikinci el değerinde önemli ama arabanın kalitesinde değil)
  • peki aracın hasar kaydı veya pert kaydı olduğunu nasıl anlarız. tramerden(5664'den) sorgulattığımızda mesaj olarak hasar kaydı varsa ne kadarlık hasar olduğu belirtiliyor. peki pert ise onu da belirtiyor mu?
    Anladığım kadarıyla birçok kişi hasar kaydı ile pert kaydını karıştırıyor galiba. eğer aracın atıyorum 5-10 bin tl'lik hasar kaydı varsa bu aracın hasar kaydı var bu araç perttir diyorlar.
  • Çoğunlukla pert kayıtlının yerine kullanılıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: uurll

Hasar kaydi ve pert kaydı farkli seylerdir. Adı üstünde , hasar kaydi varsa araç hasar almistir (kucucuk bir camurluk gocmesi bile olabilir bu) Onarilmistir veya onarilmayip hasarli olarakta satilabilir. Pert kaydi ise yine adı ustunde arac pert duruma gelecek sekilde bir hasar almistir. Pert araclar ne kadar toplansa da eski mukavemetlerini gosteremezler. Bu nedenle pert araclar ciddi guvenlik riski olustururlar.

Kisaca hasarli arac alinir cokta guzel binilir (hasarin boyutunun cok ciddi olmamasi , saseye falan bir zarar gelmemesi kaydiyla)

Pert aractan uzak durulur. Sahsen ben 100 metre ilerdeki bakkala bile gitmem pert bir aracla.

Tabii sigortadan para alabilmek icin servislerle anlasilip ozellikle perte cikarilan araclar da var

açıklama yeterli gayet..

• quote:

Orijinalden alıntı: MrAssassin

Bunu düşünürken pert araçlarına yumuşak bir sekilde hasar kayıtlı yazanlarida dikkate almak lazim.

+1 , en önemlisi bu. arkadaşta bundan dolayı soruyor sanırım. sahibinden sitesindeki ilanlarda hasar kaydı var yazanların hemen hepsi pert kayıtlıdır. her ne kadar ayrı şeyler olsa da orada pert kaydını kasten "hasar kaydı vardır" diye söyleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Çoğunlukla pert kayıtlının yerine kullanılıyor..

özellikle galeriden alırken hasar kaydı var veya çıtır hasarlı diyorsa pert kayıtlı hatta üzerine kamyon düşmüş asfaltla bir olmuş anlamı taşır. o yüzden hasar kayıtlı lafı bende pert anlamı uyandırıyor.
  • peki aracın hasar kaydı veya pert kaydı olduğunu nasıl anlarız. tramerden(5664'den) sorgulattığımızda mesaj olarak hasar kaydı varsa ne kadarlık hasar olduğu belirtiliyor. peki pert ise onu da belirtiyor mu?
  • 2 si tabi ki farklı şeyler ancak günümüzde genel olarak pert kelimesinin yumuşatılmış versiyonu...
  • Farklı şeyler ama insanları kandırmak için pert araçlara hasar kaydı var diyen şerefsizler var.
  • quote:

peki aracın hasar kaydı veya pert kaydı olduğunu nasıl anlarız. tramerden(5664'den) sorgulattığımızda mesaj olarak hasar kaydı varsa ne kadarlık hasar olduğu belirtiliyor. peki pert ise onu da belirtiyor mu?

Tramer aracın pert oldugunu soylemez aracın pert olduginu anlamanin yolu aracin sigorta acentesini arayarak motor ve sase numaralarini girerek aracın pert olup olmadigina bakar bu sorgulama 2.elde cok onemli bircok insan bu sorguyu yapmadıgından pert arac aliyor ve mahkemelik oluyor

• aracı plakadadan sorguladım bir şey çıkmadı.Şasi nodan sorguladım 3 hasarı çıktı biri 500 diğer 1000 tl birindede hiç bir masraf yazmıyor.Araç corolla hb fiyatı 24000 sizce 1500 tl hasar ağır bir şey olabilir mi?
  • bu ilandaki aracı almayı dusunuyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-cok-temiz-acill-96648398/detay/

aracı gittim gordum plakasını alıp tramer geçmişini sorgulattım

HSR1 : 15/03/2009 CARPMA 294TL
    HSR2 : 12/03/2009 CARPMA 435TL
    HSR3 : 05/08/2008 CARPMA 819.7TL
    HSR4 : 18/09/2007 CARPMA 756.67TL
    HSR4 : 25/08/2007 CARPMA 724TL

bu 3 gun arayla hasar kaydı herhalde karşı aracında hasarını kapsıyor aracı gordum temiz gozukuyor kendine sordugumda ikinci sahibi oldugunu kapıda Ver arka camurluk kosesinde boya oldugunu değişen olmadıgınız söyledi

sizce alınırmı bu araç

• hasar kaydı vardır yazısını sahibinden.com da özelliklede bir galerici yazmışsa bil ki o araba perttir.
    ayrıca bir ara bakmış olduğum 2010 model honda civicte tramerde çıkan sonuç aynen şuydu 1.çarpma 29.000 - 2. çarpma 14.000.. küsürleri hatırlamıyorum. yani pert filan yazmıyordu. bu da eğer hasar kaydıysa düşünün. zaten aracın sıfır bedelinden fazlası ödenmiş sigorta şirketi tarafından
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocacolatm

quote:

peki aracın hasar kaydı veya pert kaydı olduğunu nasıl anlarız. tramerden(5664'den) sorgulattığımızda mesaj olarak hasar kaydı varsa ne kadarlık hasar olduğu belirtiliyor. peki pert ise onu da belirtiyor mu?

Tramer aracın pert oldugunu soylemez aracın pert olduginu anlamanin yolu aracin sigorta acentesini arayarak motor ve sase numaralarini girerek aracın pert olup olmadigina bakar bu sorgulama 2.elde cok onemli bircok insan bu sorguyu yapmadıgından pert arac aliyor ve mahkemelik oluyor

aracın sigorta acentesi her sene değişir hangi birini nasıl öğrenipte arayıp soracaksın ki

bu sene x sigortaya yaptırmıştır sonra seneye el değiştirmiştir y sigorta firmasına yaptırmıştır

bi yığın şirket var hangi birine gidip sorgulayacaz

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.