Şimdi Ara

Hasar Kaybı ve Eksperin %10 istemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 11
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 16 saat 13 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Cehennemden_Cennete (2 mesaj) YnsTz (1 mesaj) selmand (1 mesaj) chevymel1 (1 mesaj) bal974 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (2 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3372 Mesaj
    Değer kaybi demek istiyor sanirim.
    |
    |
  • Binbaşı
    1423 Mesaj
    Nasıl bir mantık ki bu.

Eksper zaten gerekli ücreti sigorta şirketinden alıyor. Bu neyin parası?.

Ne parası diyip sesinizi yükseltin, avukatıma talimat verdim dava açacam diyin.
  • Yarbay
    6659 Mesaj
    Hasar kaybı ne allahaşkına.

Anlatmak istediğiniz, ama bir türlü anlatamadığınız sanırım "Değer Kaybı"

Ben anladığımı yazayım.
    Değer Kaybı tutarını sigorta şirketinden alabilmek için özel bir ekspere rapor hazırlatmışsınız.
    Eksper de size raporu vermeden hazırladığı raporun bedelini, yani %10'unu sizden istemiş.

Doğru mu?
    |
    |
  • Yarbay
    8114 Mesaj
    HAsar kaybı dosyası ne
    |
    |
  • Teğmen
    180 Mesaj

arkadaşlar bu değer kaybı dediği hasarınızdan tamamen ayrı ek bir durum.
    o nedenle eğer bu parayı almak istiyorsanız başvuru yapmalısınız.
    eksper ofisleri bu işi ek olarak yapıyor hayrına kimse size hizmet vermez.
    geçmiş olsun
    |
    |
    Asil_Sincap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2758 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce bir kaza yaptık. 1 yaşında kazasız aracımızın sağ ön kapısı değişti. Kazada karşı taraf %100 suçluydu. Hasar Kaybı dosyası için bugün eksper aradı. Hasar kaybının 4.500 lira olduğu söyledi. Raporu mecburen gidip kendilerinden almamız gerektiğini belirtti. (Kaza İzmir'de oldu. Biz İstanbul'dayız, eksper de izmir'de.) Kendileri bize hesap numarası gönderip raporun %10'u olan 450 TL'yi talep ettiler daha biz parayı almadan.

Nasıl bir yol izlemeliyiz? Hiç tecrübem yok bu konuda.

Teşekkürler.

|
    |
  • Yarbay
    4909 Mesaj
    İlk defa duydum.
    |
    |
  • Yarbay
    2825 Mesaj
    Neye karşılık olarak istiyorlarmış parayı? Eksperi boşverin sigortayı yaptırdığınız acenteye açın sorun durumu.
    |
    |
  • Teğmen
    103 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: opelmania

Nasıl bir mantık ki bu.

Eksper zaten gerekli ücreti sigorta şirketinden alıyor. Bu neyin parası?.

Ne parası diyip sesinizi yükseltin, avukatıma talimat verdim dava açacam diyin.

Aynen...

Zaten sigorta şirketi ödüyor. Güzel ülkem ne hale geldi arkadaş. Kim kime ne taksam derdine düşmüş. Bence de sesinizi yükseltin. Ne parası olduğunu gösteren bir belge isteyin hatta. Hakkınızı arayın...
  • Yüzbaşı
    269 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cehennemden_Cennete

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce bir kaza yaptık. 1 yaşında kazasız aracımızın sağ ön kapısı değişti. Kazada karşı taraf %100 suçluydu. Hasar Kaybı dosyası için bugün eksper aradı. Hasar kaybının 4.500 lira olduğu söyledi. Raporu mecburen gidip kendilerinden almamız gerektiğini belirtti. (Kaza İzmir'de oldu. Biz İstanbul'dayız, eksper de izmir'de.) Kendileri bize hesap numarası gönderip raporun %10'u olan 450 TL'yi talep ettiler daha biz parayı almadan.

Nasıl bir yol izlemeliyiz? Hiç tecrübem yok bu konuda.

Teşekkürler.

bahsettigin şey deger düşüklügü dimi??

şayet buysa tuvnera diye bir arkadaş yapmıştı. exper ücretini ödeyip sonra o parayıda almıştı sigortadan.
    |
    |

• Binbaşı
    1307 Mesaj
    Önce sigorta şirketinden değer kaybını talep edin. Eksper raporu doğrultusunda şu kadar kaybım var bu parayı talep ediyorum dersiniz. Ödemezlerse sigorta tahkim komisyonu na başvurun. Orası yasal bir kurumdur ve sigorta şirketleri uymak mecburiyetinde. Tahkim komisyonuna başvurmak mahkemeye göre daha ucuz ve kısa sürede işinizi görürsünüz. Bu arada sigorta şirketine yazılı olarak başvurun ve cevabı bekleyin. Tahkim komisyonunun sitesinde detaylı bilgi var. Okumanızda fayda var.
    |
    |
  • Yarbay
    2758 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Hocam acenteye sorduk dava açmanız gerekmekte diyorlar.

Bugün avukat ile görüştüm. Kaza İzmir'de olduğu için davayı orada açamamız gerekirmiş... Dava açılırken 1000 lira ücret ödenmesi gerekiyormuş. Mahkeme sonuçlandıktan sonra eğer haklı görülürsek o 1000 lirayı ve hasar kaybını alacakmışız.

Bu bu kadar uğraşılacak bir şey mi? Bunun kısa bir çözümü yok mudur çıkamıyorum işin içinden.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.