Şimdi Ara

Harp Okulu'na alım sınavında skandal soru: Çanakkale diyenler elendi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
8.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlısı olsun be hocam, sıkma canını. Belki ilerde senin için iyi olmayacaktı. Kendine bir kariyer belirle, onu takip et. Bu ülkenin subayı olacaksında ne olacak. En ufak bir fikir ayrılığında şutlayacaklar belki de seni. Düşüncelerini özgürce dile getirememektense, orduyla uzaktan yakından

alakan olmasın daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celades

Kaynak:Cumhuriyet

• quote:

Orijinalden alıntı: Kruath

yalan haberdir de şunu da ekliyim:

20 küsür sene öncelerde katılımcının ailesi filan çok dindar ise bu kişiler kabul edilmiyordu. Onu da hatırlatayım. Yani bu durumun tersi onlara yapılıyordu. Etme bulma dünyası. Bu nefret döngüsü bence sonsuza kadar böyle devam edecek. Koyu muhalefetim ve din ile ilgim bile yoktur ama bu derece nefretin her zaman yanlış olduğunu düşünüyorum.
    Bir asker çocuğu olarak dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Biz kaç sene bunun sıkıntısını çektik.

Muhafazakar bir ailede büyüdüm. Ne yaşadığımızı bir Allah bilir, bir de biz. İşe bakın ki şimdi tam tersi bir durum söz konusu. Ha, şaşırıyormuyum;hayır. Söz konusu ülke Türkiye Cumhuriyeti olduktan sonra çok da şey etmemek lazım

• Eskiden de başka versiyonları vardı, her gelen kendine göre düzenliyor, sonuç ortada...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solo Revolution

Bir asker çocuğu olarak dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Biz kaç sene bunun sıkıntısını çektik.

Muhafazakar bir ailede büyüdüm. Ne yaşadığımızı bir Allah bilir, bir de biz. İşe bakın ki şimdi tam tersi bir durum söz konusu. Ha, şaşırıyormuyum;hayır. Söz konusu ülke Türkiye Cumhuriyeti olduktan sonra çok da şey etmemek lazım

Alıntıları Göster
    Haberin yalan olduğu aşikar. Bakin sorular değil, haber yalan. Çünkü, sınav sonucunda " aday xx sorusuna cevap veremediği için elenmiştir" yazmaz. Bunu herkes bilir. Eee nerden biliyorsun o zaman ! Degilmi. Neyse. Baska bir konuda adayin sağlık durumudur. Kekeme şaşılık kaymakonuşmada veya aksanda bozukluk, ciltte gözüken izler! Mesela hiç bunlardan bahsedilmemis.

Askeriye mulakatlarina karsi bir insanim. O koltukta kim oturuyorsa onun borusu ötüyor cünkü. Yanlış.

Neden 2 katı ögrenci alıp 2 yıl sonra sinava sokup geçemeyenleri elemiyorlarki? Maliyetli biraz ama. En azindan mantikli.

• Hocam aday bu bu sorulardan elenmiştir diye birşey zaten söz konusu değil. Kimse bunu savunmuyor. Mesele bu saçma ve alakasız soruların sorulup sorulmaması.... İddia edilen şeylerin doğruluk payı ne kadar emin değiliz fakat sorulara verilen cevaplar dolaylı yoldan bir anlam ifade ettiğine göre aday bu sorular ile elenmiş oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Solo Revolution

Hocam aday bu bu sorulardan elenmiştir diye birşey zaten söz konusu değil. Kimse bunu savunmuyor. Mesele bu saçma ve alakasız soruların sorulup sorulmaması.... İddia edilen şeylerin doğruluk payı ne kadar emin değiliz fakat sorulara verilen cevaplar dolaylı yoldan bir anlam ifade ettiğine göre aday bu sorular ile elenmiş oluyor.
    Ok. Onda problem yok. Bakın haber diyorki, canakkale diyenler elendi.! O yuzden haber yalan. Duzeltilmesi gerek.

• İddialar, iddialar.

Basit siyaset bunlar. Ümit hoca daha etkin siyaset yapmalı.

• Bana amerika bayrağında kaç yıldız var yıldızlar ne anlama geliyor diye sormuşlardı. Sanarsın tsk'ye değil us army'e başvuru yaptık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çanakkale'nin destan olduğunu tüm dünya kabul edip saygı duyuyor. Peki ya diğeri?
    Destan sözcüğünün ağırlığını bile sırf oy malzemesi için bu kadar basitleştirenler, merak etmeyin tarih sizide yargılyacak...

Tişörtle tank durdurmuş, breh paşam breh, sen salatalık soyacağı ile Mars'a da gidersin bu cehaletle...
  • Kardeşim, sen yalan olduğunu nereden biliyorsun. Adama gerçekten böyle bir soru sordular ve bu soruya verdiği cevaba göre elediler belki de. Tekrar söylüyorum, mesele böyle saçma soruların sorulması. En nihayetinde sorulan sorularda bir anlam ifade ettiğine göre... Ha, sen dersen: Kardeşim, böyle bir olay söz konusu değil, adaylara böyle sorular sorulmuyor... O zaman haklısın tabiki. Haber yalan

• quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

İddialar, iddialar.

Basit siyaset bunlar. Ümit hoca daha etkin siyaset yapmalı.

• Ağzına sağlık kardeşim,güzel yazmışsın...15 temmuz ile Çanakkaleyi kıyaslamak bu ahmakların beyin kapasitesine çok uygun bir iş zaten.Daha geriye dönüp kendi tarihleri okumamışlar,bu vatan nasıl kazanılmış hiçbir fikirleri yok,15 temmuz da 15 temmuz...Yüz binlerce insanın kanıyla bu topraklar kazanıldı,adamın umrunda bile değil belki de Gerçekten merak ediyorum,o gün ciddi bir kalkışma olmadığının ne kadar farkındalar acaba? Eğer bu iş abartıldığı kadar ciddi olsa şu an binlerce insanın ölümünden bahsediyor olurduk...
    He kardeşim,he...Tanka kafa tuttun sen. Tuttun,tuttun da içindeki elemanda biraz vicdan olmasa şu an ölünü asfalttan kazıyorduk.

Ha,şehit olurdun orası ayrı...Başımızın üstünde yeri var şehitlerimizin.

• oo kaymağa bak cumhuriyet kesin yaşanmıstır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taha yasin arıcı -- 11 Ekim 2018; 12:49:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taha yasin arıcı

oo kaymağa bak cumhuriyet kesin yaşanmıstır
    Çok zekice bir yorum...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.