Şimdi Ara

HarmonyOS 2.0 ve iOS 15, hız ve akıcılık yönünden karşılaştırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HarmonyOS 2.0 ve iOS 15, hız ve akıcılık yönünden karşılaştırıldı

Atnarr Tech YouTube kanalı, HarmonyOS 2.0 ve iOS 15 işletim sistemlerinin hız ve akıcılığını karşılaştıran yeni bir video yayınladı.

Ayrıca Bkz.Android'den, HarmonyOS'a geçişte sorunlar yaşanıyor: Huawei çözümü açıkladı

Test sırasında yazar, başlatma hızını ve arayüzleri test etmek için aynı uygulamaları iki akıllı telefonda aynı anda ve dönüşümlü olarak başlattı. Görünüşe göre, Huawei'nin işletim sistemi iyi performans sergiliyor ve bazen yeni iOS 15'ten daha hızlı tepki veriyor.

HarmonyOS küresel çapta da kullanıma sunulacak

Bununla birlikte, Apple'ın iOS 15 işletim sistemi hala bir beta sürümü şeklinde sunulmakta ve dolayısıyla bu durum kararlı sürüm piyasaya sürüldüğünde iyileşebilir. HarmonyOS 2.0, Çin'deki çeşitli Huawei cihazları için OTA formatında halihazırda aktif olarak dağıtılmakta. Şirket temsilcileri, yakın gelecekte işletim sisteminin küresel bir lansmanını başlatmayı planladıklarını belirtiyorlar.

Huawei, 2021'in sonuna kadar HarmonyOS 2.0'ı 300 milyondan fazla cihaza kurmayı planlıyor. Elektronik üreticisi 2022 için daha da iddialı hedefler belirledi: HarmonyOS işletim sistemini çalıştıran 1 milyardan fazla cihaz.

• İzlemedim bile. Yıl olmuş 2021; iphone'u referans alırsak mobil gpu'lar 1 tflops işlem kapasitesini aşmış, menü animasyonlarında mı yavaşlık gösterecek? Arada hız farkı varmış gibi gözüküyorsa, animasyonun kurgulandığı doğal hızdan kaynaklıdır. Çinliler artık lider olmak istiyorlarsa, 5 sene öncede trend olayların üzerlerine gitmemeleri, gerçek sorunların, eksikliklerin ve yenilikçi hamlelerin üzerinden rekabetçi olmaları gerek. Bugün windows'da hesap makinesi açılma hızıyla bilgisayar veya işletim hızı test etmiyorsak, telefonda da bu testler o derece anlamsız hale geldi.
    Videoda birsürü kesip eklenen kısım var.

Detaylı olarak izledim ve iphonenin 1 kere bile geri kaldığını görmedim.(En azından bu sefer iPhone 12 Pro Max kullanmışlar).

Aksine ayarlar çubuğu çekildiğinde huawei bazı gestureleri anlamakta zorluk çekerken iphone anında tepki veriyor.

Önceki konuda da yazmıştım tekrar yazıyorum. Animasyonlar, tasarım hepsi iphone ile tıpa tıp aynı. İnsan yeni işletim sistemi yaptık bakın sektörün şu anda 6 yıllık telefonuna bile en güncel işletim sistemini veren firmanın telefonunun yanına koyup da hız testi yapıyoruz demekten U-TA-NIR.
  • İzlemedim bile. Yıl olmuş 2021; iphone'u referans alırsak mobil gpu'lar 1 tflops işlem kapasitesini aşmış, menü animasyonlarında mı yavaşlık gösterecek? Arada hız farkı varmış gibi gözüküyorsa, animasyonun kurgulandığı doğal hızdan kaynaklıdır. Çinliler artık lider olmak istiyorlarsa, 5 sene öncede trend olayların üzerlerine gitmemeleri, gerçek sorunların, eksikliklerin ve yenilikçi hamlelerin üzerinden rekabetçi olmaları gerek. Bugün windows'da hesap makinesi açılma hızıyla bilgisayar veya işletim hızı test etmiyorsak, telefonda da bu testler o derece anlamsız hale geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metercan -- 15 Haziran 2021; 19:15:26 >
  • Videoda birsürü kesip eklenen kısım var.

Detaylı olarak izledim ve iphonenin 1 kere bile geri kaldığını görmedim.(En azından bu sefer iPhone 12 Pro Max kullanmışlar).

Aksine ayarlar çubuğu çekildiğinde huawei bazı gestureleri anlamakta zorluk çekerken iphone anında tepki veriyor.

Önceki konuda da yazmıştım tekrar yazıyorum. Animasyonlar, tasarım hepsi iphone ile tıpa tıp aynı. İnsan yeni işletim sistemi yaptık bakın sektörün şu anda 6 yıllık telefonuna bile en güncel işletim sistemini veren firmanın telefonunun yanına koyup da hız testi yapıyoruz demekten U-TA-NIR.

• metercan M kullanıcısına yanıt
    Çok haklı bir yorum

• hadi altyapıyı androidden aldınız tipi de iostan almıssınız, bari windows phone'dan da bişeyler ekleseydiniz ayıp olmuş.

• Bende android ten sıkıldım HARMONY yaygınlaşır ise ona geçerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya bu şey değil mi hani profesyonel fotoğraf makineleri ile foto çekip sonra bu u telefonda çektik diyen firma 🤫😂

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ya bu şey değil mi hani profesyonel fotoğraf makineleri ile foto çekip sonra bu u telefonda çektik diyen firma 🤫😂

• 2 uygulama ki en basit, işlemci gücünü göstermeyen uygulamaları aç kapa, hop iOS ile aynı de. Çok aydınlatıcı olmuş gerçekten

• Bu ne ya çakma iOS olmuş. Yeni android bunlardan daha güzel. Bu nedir?

• Geliştirici seceneklerinden animasyon hizini 0.5 yapip karsilastirma yapmis cakallar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Bu da android zaten hocam

• Animasyonlar birebir ios. Denetim merkezi 2017 kafasında. Ayarlara girip daha hızlı diye video çekmişler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows başlat tuşunu iptal etti, kullanıcılar far görmüş tavşan gibi kaldılar ortada. Çok şey yapma sen….

• Adamlar bildigin İOS u kopyalamış

• iphone 12 pro max e harmony os yüklenebilecekmi ? işte bütün mesele budur.

• 2 sene sonra yapsinlar bir de, hem android hem ios kullananlar neyin ne oldugunu biliyor. 0 olan telefonlari karsilastirmak kadar sacma bir sey yok, hizli olsun bir zahmet.

• hagh kullanıcısına yanıt

Google!ın yaptığı değil ama bu farklı çekirdeği android olabilir ama arayüzü iOS çakması. Bir android 12'ye bak birde buna bak aralarında dağlar gibi fark var arayüz olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huawei hıza odaklanacağına google sorununu halletsin, bunu bilmeden alan 1 hafta sonra pişmanlık yaşıyor.

• Custom gelirse yüklerim güzel

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.