Şimdi Ara

HARMANKARDON SİNEMA VE MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.552
Cevap
49
Favori
335.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamam hocam sağolun cevabınız için
  • Arkadaslar su an islerim cok yogun zamaninda cevap yazamazsam kusura bakmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar
    3 yıldır kullandığım avr360+hkts11 e nazar değdi.
    subwoofer ses gelmediği zaman standby konumuna gelip sarı ışığı yanıyordu.
    şimdi standbya geçmiyor uzun zaman açık kalınca ısınıyor belli bir zaman sonra subwooferdan bob bob sesi geliyor.
    başına böyle birşey gelen oldumu acaba.(subwoofer arkasındaki düğmeleri kurcaladım onlarda sorun yok)
    ayrıca problemi araştırırken duyduğum bir şeyi denedim seste daha iyi sonuç aldım.
    subwoofer ayarını max. yaptım avr den min yaptım ses çok güzel oldu.
    bunu deneyeniniz oldumu yoksa benimmi haberim yeni oldu.(bu olayın arızayla alakası yok)
  • benim sorun da şu,
    hdmi tv bağlantısında görüntü gitmiyor,
    ya sistemi kurcalarken karıştırdım,
    ya da hdmi çıkışı cortladı.

sistemi reset içi klavuzda yazılanı yaptım olmadı
    standby bas, sonra 5 sn ok bas

bilen varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonunda avr 265 + hkts 60 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.Bir kaç sorum olacak.
    -Sub ı bağlamak için birbirine yapışık iki kablo çıktı.Biri mavi tos biri 12v dca bir kablo.Mavi uclu olan ıle bağlantıyı yaptım.Sorun şimdilik yok.Fakat diğer kabloyuda bağlamak gerekir mi? Açıkçası o kablonun ne işe yaradığını çözemedim.
    -Yine sub ın arkasındaki PHASE diye bir anahtar var , bununda ne işe yaradığını bilmiyorum.
    -Son olarak power mode on-auto diye bir anahtar var.On modunda duruyor şu an , bilgisi olan biri varsa açıklarsa sevinirim.
  • dghans45 D kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun iyi günlerde kullanman dileğiyle. Ben yaklaşık 1 senedir diğer kablo ucu boşta olarak kullanıyorum hiç bir sorun olmadı
  • Sağol tşk ederim , peki sub ın arkasındaki phase ve diğer power mode ne işe yarıyor
    Power mode on olunca sürekli açık,
    power mode auto olunca ses sinyali gelince açık belli bir süre sinyal olmayınca otomatik uyku modu
  • Kesinlikle sub bağlarken sadece tekli mor kabloyu kullanmayın.
    Y kablo ile normal yani, kırmızı ve beyaz çıkışlardan sub avr bağlantısını yapın, arada gerçekten fark var, yok diyen arkadaşların bir an önce test etmelerini isterim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • o şekilde de deneyeceğim akşam.fakat dediğiniz gibiyse kutu içeriğine neden eklememişler ki ?
    Gerçekten koymaları gerekiyormuş, siz deneyin farkı görün sizde hak vereceksiniz.

Hkts 11 sub ve hkts 20 sub ikisinide kulladım, kef kup 1, Yamaha YST-SW015 subları kullandım ve bu bağlantı en iyi yöntemdir,
    Kesinlikle tek sub kablosu kullanmak performans sı düşürüyor.

Genelde Y kablo olarak resimdeki kulanılır ama ben size 2. resimdeki kabloyu öneriyorum .

HARMANKARDON SİNEMA VE MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU

En iyi bas dengesi bu kablo ile yakaladım elimde iki kabloda var . Kabloyu direk avr sub çıkışına bağlayın ve resim 3 teki kablo ile sub bağlantısını yapın .

2

3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridvan1903 -- 26 Aralık 2013; 21:02:21 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• ridvan1903 kullanıcısına yanıt
    AVR üzerinde SUB için özel çıkış yok ise bu bağlantıların kullanılması şart. Eğer AVR üzerinde SUB özel çıkış varsa diğer bağlantılara gerek yok. En azından kitapçıklarda yazan bu.
  • Efgan E kullanıcısına yanıt
    Test ederseniz gerçekten ne demek istediğimi anlayacaksınız.

İlk test etmeden önce banada hep doğru yöntemin kitapçıkta gibi olduydu ama öyle değil.

Kabloların kalitesiz olanlarından alıp test edin ( 5 tl, 10 tl) , tek sub kablo kullanımına göre aradaki fark sizi şaşırtacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, 3.HK setimi de sattım ve yeniden arayışa başladım. Malum bir çok yer kampanya yapıyor, eskiden burda kampanyayı gören arkadaşlar yazarlar dı. Ben bugünden itibaren gördüğüm bundle'ları yazacağım, siz de cazip gördüğünüz bundle'ları yazarsanız sevinirim.

• MEVLANA CELALETTİN kullanıcısına yanıt
    Dsmart yada digitürk ü hdmi kablo ile avrye bağladığımda tekrar ayrıca optic kablo ile avr ye çıkış yapmama gerk var mı? bildiğim kadarıyla hdmi kablo hd ses iletirken optic kablo hd ses iletmiyor.
  • gerek yok.hdmi üzerinden hem sesi hem de görüntüyü rahatça aktarabilirsiniz.bildiğim kadarıyla dts hd ma dışında çoğu sesi aktarabiliyor optik kablo.fakat hdmi gibi nimet dururken optiğe hiç bulaşmayın derim.
  • Bugün telefon almaya Pendoria Media Markt'a gittiğimde hiç aklımda yokken AVR70+HKTS 5BK/230 set ürünü 700 tl olarak görünce direk aldım ürün tek kalmış ve teşhir ürünüydü aslında teşhir ürünü kolay kolay almam ama harman kardon avr'li ses sistemi ve bu fiyatı görünce dayanamadım aldım tabi baya bi denedim orada cihazı oldukça stabil çalışıyor gibi şimdilik. Doğru bir tercih mi yaptım zaman gösterecek aklımda AVR265 olan set vardı ama aradaki fiyat farkına da bakınca bu çok mantıklı geldi.

Sizden bağlantı için yardım isteyeceğim. PS3-TV-TİVİBU-LAPTOP=>>AVR bağlantısı yapmak istiyorum hangi kablolar ile en verimli ve hangi sırada yaparsam daha iyi sonuç alırım?
  • HK 360 ta ARC özelliği var mı?
  • selam arkadaşlar 2 gün önce avr 265+ hkts 16 ses sistemi aldım ayarlarıyla baya uğraştım çoğu ayarı öğrendim gibi fakat subwooferin arkasındaki phase, bass boost, LFE gibi on off şeklinde switchler var bunlar ne işe yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: G.yipkin

selam arkadaşlar 2 gün önce avr 265+ hkts 16 ses sistemi aldım ayarlarıyla baya uğraştım çoğu ayarı öğrendim gibi fakat subwooferin arkasındaki phase, bass boost, LFE gibi on off şeklinde switchler var bunlar ne işe yarar.

Selam, hayırlı olsun cihazın. Acaba nereden ve kaça aldın. Zira set bazı yerlerde bitmiş.tşk

• 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.