DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
HARMANKARDON SİNEMA VE MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
6.402
Cevap
47
Favori
289.911
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> Ev Sinema Ses Sistemleri >> HARMANKARDON SİNEMA VE MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      5 Mesaj
      20 Ağustos 2013 23:18:14
      Gelmiyor kardesim denedim olmuyor ben baglantimi da yaziyim
      Tv monitor e bagli ps3 game e (hdmi3)e bagli d smart hdmi ile tv ye optikle avr ye bagli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Er
      5 Mesaj
      20 Ağustos 2013 23:30:52
      Kurcalaya kurcalaya cozdum soyle ki; speakers setting cable/sat audio output optical 1 yaptim ama simdi de ses deli gibi tiz ve ses tv den gelmeye devam ediyor olmuyor olmuyor ben yapamiycam cildircam

• Yarbay
      5058 Mesaj
      21 Ağustos 2013 00:31:29 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Garlboro

Kurcalaya kurcalaya cozdum soyle ki; speakers setting cable/sat audio output optical 1 yaptim ama simdi de ses deli gibi tiz ve ses tv den gelmeye devam ediyor olmuyor olmuyor ben yapamiycam cildircam

Eko ayarini kapat

|
      |

?
    • 26 Ağustos 2013 09:32:31
      S.A arkadaşlar AVR156 daki USB tam olarak ne işe yarıyor acaba usb' müzik dinleme film oynatma durumu yok galiba.
      156 için bir Firmware bilgiside bulamadım ne işe yarıyor bu USB..

Teşekkürler.

|
      |

• Teğmen
      245 Mesaj
      28 Ağustos 2013 09:27:47
      AVR 265 ve HKTS 16 sahibiyim. Bir türlü istediğim sesi alamadım. Bu ikiliyi kullanan arkadaşlar ayarlarını paylaşabilir mi?

Sub'ın arkasındaki LFE tam olarak ne işe yaramakta ve hangi ayarda durması gerekmekte?

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mare_nostrum -- 28 Ağustos 2013; 9:43:43 >

• Yarbay
      5058 Mesaj
      28 Ağustos 2013 11:26:15 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mare_nostrum

AVR 265 ve HKTS 16 sahibiyim. Bir türlü istediğim sesi alamadım. Bu ikiliyi kullanan arkadaşlar ayarlarını paylaşabilir mi?

Sub'ın arkasındaki LFE tam olarak ne işe yaramakta ve hangi ayarda durması gerekmekte?

Teşekkürler..

Kesin bir ayar ve formul yok ortama gore degisir once oto kurulm yap sonra begenine gore ayarls

|
      |

?
    • Yarbay
      5058 Mesaj
      28 Ağustos 2013 11:36:52 Konu Sahibi

Lfe den bahsedeyim bunun anlami alcak sesleri algilamaktir yani filimdeki patlsma ve efekleri hisetmenizi saglar muzik dinletken baska algilar frekanslari uyusmaz bu yuzden lfe ayarina alirsan otomatik olarak halleder sin

|
      |
      Bahsedilenler: mare_nostrum

?
    • Teğmen
      245 Mesaj
      28 Ağustos 2013 11:53:38

Teşekkür ederim cevap için. Oto kurulum yaptım. Ayarlar konusunda hi-fi sistemler konusunda acemiyim. Neyin neyi etkilediğini bilmediğim için çok kurcalamadım.

Mesela DTS sesli film izlerken, receiver'da DTS yazısını gördüğüm zaman ve oto kurulumda yaptığım için, herhangi bir ayara gerek yok diye düşünüyordum. Ama öyle değilmiş galiba.

Yukarıda ki arkadaşın bahsettiği mekanik sesten bende şikayetçiyim. Böyle bir durumda yapacağım ayarlar Audio Effects içindeki ayarlarmıdır?

Arkadaş hoparlörlerin DB şiddetinden bahsetmiş.
      |
      |
      MEVLANA CELALETTİN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      5058 Mesaj
      28 Ağustos 2013 12:18:17 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mare_nostrum

Teşekkür ederim cevap için. Oto kurulum yaptım. Ayarlar konusunda hi-fi sistemler konusunda acemiyim. Neyin neyi etkilediğini bilmediğim için çok kurcalamadım.

Mesela DTS sesli film izlerken, receiver'da DTS yazısını gördüğüm zaman ve oto kurulumda yaptığım için, herhangi bir ayara gerek yok diye düşünüyordum. Ama öyle değilmiş galiba.

Yukarıda ki arkadaşın bahsettiği mekanik sesten bende şikayetçiyim. Böyle bir durumda yapacağım ayarlar Audio Effects içindeki ayarlarmıdır?

Arkadaş hoparlörlerin DB şiddetinden bahsetmiş.

Aksiyonlu bir dvd tak kulagina gore menuden ayarla bu ayar isi icin kesin bir metot yok ben hala arayistayim ustalastikca hisedeceksin araba surmek gibi bilmem anlatabildmmi zira yere esyaya kolona vs gore degisir kesin formilu yok

|
      |

?
    • Yüzbaşı
      397 Mesaj
      30 Ağustos 2013 18:45:53
      beyler arabamdan söktüğüm kenwood woofer var 30 cm 400 rms gücünde evde boşta duruyor acaba bunu avr ye yada hkts sub a ilave edebilirmiyim böyle bir olanak varmı
      |
      |

• Çavuş
      70 Mesaj
      06 Eylül 2013 17:35:31
      arkadaşlar avr 156 nın arkasındaki portlara ıpod /ıphone dock ünitesi (yine harman kardonun) bağlayabiliyormuyuz?
      |
      |

• Çavuş
      51 Mesaj
      12 Eylül 2013 09:08:39
      Merhaba,
      Evimde Harman Kardon receiver ve HK90 hoparlör seti kullanıyorum . Hoparlör ayakları ( HTFS 2 sanırım) maalesef bütçemin çok üzerinde satılıyor. Harman Kardon hoparlörler için alttan vidalı alternatif (makul fiyatlı) ayak önerisi yapabilecek varmı ?

Herkes orjinal ayak mı kullanıyor ?
      |
      |
    • Çavuş
      65 Mesaj
      14 Eylül 2013 02:56:12
      HARMAN KARDON AVR 158 + JBL SCS140 >> 1.100TL

Film izlemek için iş görür mü? Fiyat iyi mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      4794 Mesaj
      14 Eylül 2013 07:41:32

Tabikide iş götür. 2.el fiyatı değil mi.

|
      |
      Bahsedilenler: gnroses

Samsung 60D8000 -Samsung 46D8000 - Epson TW6000 - Samsung 32B650 &- Playstation 4 PRO - Playstation 3 320 GB - Xbox 360 Elite - Jasper -- - Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming

B&W 704 +----Harman Kardon HKTS 16 --+--AVR Sony DA4600ES---+-- Logitech (♥) Z 5500 --- X-Fi Titanium HD --- Logitech - Driving Force GT
    • Çavuş
      61 Mesaj
      15 Eylül 2013 09:52:21
      Sevgili dostlar,
      Media Market dan harman kardon hdcom 585 almak üzereyim.. Müsbet menfii yorumlarınızı rica ediyorum..
      Sevgi ve saygılarımla

|
      |

• Yarbay
      2556 Mesaj
      15 Eylül 2013 11:00:27
      quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Tabikide iş götür. 2.el fiyatı değil mi.

Sıfır fiyatı. Bende düşünüyorumda karasız kaldım. Müzik için çok kötü olur dediler ikilemde kaldım ama fiyat çok cazip ve bu gün son günü.
      |
      |

• Onbaşı
      28 Mesaj
      15 Eylül 2013 14:43:00
      Arkadaşlar merhabalar; mediamarktan 1100 tl ye harman kardon avr 158 + jbl scs 140 aldım.Kampanyalıymıs dedıler aldım.Daha önce logitech z5500 kullanıyordum.Mümkünse bir kaçßorum olacak arkadaşlar.
      1- Forumda okuduğum kadarıyla otomatik ayar yapıyrmuş avr ler.Bende mic çıkmadı yani bu oto ayar benim cihazda yokmu.Varsa nasıl yapılır.
      2- 2 adet kule hoparlor alsam mevcut jbl on hoparlörlerin gucunu subwoofer dan alabılırmıyım kulelerı amfıye baglayarak 7+1 yapabılırmıyım
      3- Kule hoparlörler ciddi anlamda kaliteyi artırırmı yoksa mevcut sistem yeterlimi
      4- Yine forumda gördüğüm kadarıyla z5500 basını amfıye baglayabılıyorlarmıs.bir kablo gerekiyormuş bu kablonun adı nedir.Bu bası bağlamamın anlamı varmı yoksa jbl yeterlimi
      5- kule hoparlör öneriniz ne olabilir.
      Bu işe gönül vermiş arkadaşların değerli katkılarını sabırsızlıkla bekliyorum.Lütfen yardımcı olunuz.
      |
      |

• Yarbay
      2556 Mesaj
      15 Eylül 2013 15:46:56
      Bende almak için gittim bi deneyeyim dedim ama çok çok kötüydü. Bi dvd player bağlamışlar hdmi dan. İnanın benim z-5500 den kötüydü sesi. Bilemiyorum belki ayar yapılmamıştı belki içindeki cd kalitesiz mp3 doluydu. Avuç içi kadar hopörlörlerri görünce zaten kıllanmıştım.
      |
      |

• 15 Eylül 2013 21:31:18
      arkadaşlar bende avr158 +JBL scs140 mm'dan aldım. Giriş seviyesinde bir kullanıcıyımbilgisi olan arkadaşlara birkaç sorum olacak.
      1) avr cihaza xbox360 - pc - hd uydu alıcı bağladım hdmi üzerinden fakat pc'yi desteklenmeyen çözünürlük diyerek kabul etmedi. bu arada cihazdan tv'ye giden kablo 1.4 diğerleri 1.3
      2) xbox hdmi bağlantıya ek optik olarak da bağladım fakat sesi sadece hdmi'dan iletiyor. optik seçtiğimde oto. olarak hdmi olarak değiştiriyor.
      3) kabinlerden ses inanılmaz düşük çıkıyor ( tüm hoparlörleri direk avr'ye bağladım. sub'da kablo ile avr'ye bağlı ) mağazada -35 lerde muazzam ses alırken evde -15 -20 lerde orta karar ses çıkıyor. hem uydu hem xbox hem fm tuner üzerinden denendi. sebep?
      4) extra kabin bağlamak istiyorum avr'ye mi bağlamalıyım yoksa scs140 sub üzerindeki girişlere mi ?

yardımlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar. gerekirse scs 140 seti farklı bir 5.1 set ile değiştireceğim fakat ısrarla olumlu yorumlar okuyorum bu set ile ilgili.

• Yarbay
      4456 Mesaj
      15 Eylül 2013 23:59:19
      Değerli arkadaşlar hali hazırda samsung ht e 3550 ev sinema sistemi kullanıyorum. 500 W fakat yeterli gelmemeye başladı.
      Ses yüksek geliyor fakat bol efektli sahnelerde bir adrenalin yaşatmıyor.

Hazıra konup soru sormamak adına forumdaki konulara baya göz gezdirdim fakat sürekli avr ve hks modelleri geliyor karşıma hangisi nedir iyi bilmiyorum.

Parça parça toplasam amfi yi alsam sonra hoparlör alırım mantığına gitsem de bu sefer hangisi uyumlu hangisi değil bilmiyorum.

Nereden başlamam gerektiği hakkında destek verir misiniz rica etsem?

Salonumun 25 metrekare de olduğunu belirtmeliyim. Orjinal bluray izlemek ve müzik için kullanmak istiyorum.
      |
      |

Reklamlar
SEO
SEO
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.