Şimdi Ara

@@@ Harman Kardon AVR145 (yerine Sony STR-DA2400ES) + Jamo S 606 HCS 6@@@ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
0
Favori
20.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: @coyote

Jamo S 606 HCS 5 dendiği zaman, sete sub250 subwoofer da dahil demektir ki, eğer sub250 dahil 1400 tl fiyat aldıysanız, hiç düşünmeyin bile hemen satın alın. Çünkü normal şartlarda, Jamo S 606 HCS 3 set, yani sub olmadan 5 parça set, o fiyata satılıyor ve sub 250'nin tek başına fiyatı yaklaşık 600-650 tl.

hımm
    o zaman yanlış bilgi vermiş oluyorum 5'li set olarak alıyorum sub dahil diil 1400 tl fiyat aldım.
  • bilgi için bende vereyim gecen hafta bende 1425 tl ye 12 taksitle aldım bilginize...

• quote:

Orijinalden alıntı: Akşahin

quote:

Jamo S 606 HCS 5 dendiği zaman, sete sub250 subwoofer da dahil demektir ki, eğer sub250 dahil 1400 tl fiyat aldıysanız, hiç düşünmeyin bile hemen satın alın. Çünkü normal şartlarda, Jamo S 606 HCS 3 set, yani sub olmadan 5 parça set, o fiyata satılıyor ve sub 250'nin tek başına fiyatı yaklaşık 600-650 tl.

hımm
    o zaman yanlış bilgi vermiş oluyorum 5'li set olarak alıyorum sub dahil diil 1400 tl fiyat aldım.

Şimdi oldu, o halde fiyat normal.

quote:

Orijinalden alıntı: aare35

coyoto merhaba. sen frontları biamp bağlantı yaptın mı? ben suan normal bağlantı yaptım... bi de artık su resimleri eklesende biz de biraz ordan tiyo alsak

Evet ben frontları biamp kullanıyorum. Resimler konusunda yerden göğe kadar haklısın. Artık cep telefonuyla da olsa çekip ekleyeceğim.

Bu arada, artık avr olarak Onkyo TX-NR906 kullanıyorum. Electroworld kampanyasında indirime girdi diye aldığım HK AVR145 ile girdiğim bu yolda, kelimenin tam anlamıyla yoldan çıktım anlayacağınız.

HK AVR145, Sony STR-DA2400ES ve son olarak Onkyo 906 aşamaları sırasında, her bir adımdaki farklılıkları S606'lar bana farkettirebildi. Yani son olarak 906'ya geçerken bile, s606'lar bir darboğaz oluşturarak, seste bir fark hissetmemem gibi bir durum olmadı. Ama hepimizin tanıdığı virüs boş durmuyor biliyorsunuz. S606'lar Jamo'nun giriş-orta, 906 ise Onkyo'nun üst sınıfını temsil ettiği için, belki de aradaki fiyat farkı kadar seste fark duyamayacak da olsam S606'ları da değiştirmeyi düşünüyorum.

Acil satmak gibi bir derdim yok. Hazır burada S606 almayı düşünen arkadaşlar bir aradayken yazayım istedim. Benim S606'ların, yeni alacak olduğunuzdan eksiği yok, hatta fazlası var. Şu an pek zamanım yok, uygun olduğumda, sözkonusu "fazlaları" ayrıntılarıyla yazarım.

Acelem yok diye uçuk bir fiyat isteyecek değilim. S606 set ve sub250 almak isteyen arkadaşlar pm ile irtibata geçerlerse, hazır kurulu hopları isterlerse kendi amfilerini getirerek deneyebilirler ve beğenmeleri durumunda para konusunda bir şekilde anlaşırız diye düşünüyorum.

• coyoto...

aynı senin yolundan geliyorum. :) onkyo 707 ve s 606 ve sub300 aldım. bunlar orta duzey ses sistemleri. biraz kurcalayım, hevesimi alıyım bende yükselteceğim sistemi. yanlış anlaşılmasın ukalalık değil bu soylediğim malum bütçe meselesi. yanlış anlaşılmak istemem...

şimdi bi-amp yaptım dedin. aklıma takılan su. onkyo nun forumunda 8 ohm dan aşağı olan ses sistemlerini bi-amp yapmayın diyor. malum s606 6ohm takıldığım konu bu.SAygılar..
  • coyote bilgilerini pm atarmısın
  • s606 cılar nerdesiniz sesiniz çıkmıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Akşahin

quote:

hımm

Şimdi oldu, o halde fiyat normal.

quote:

Orijinalden alıntı: aare35

coyoto merhaba. sen frontları biamp bağlantı yaptın mı? ben suan normal bağlantı yaptım... bi de artık su resimleri eklesende biz de biraz ordan tiyo alsak

Evet ben frontları biamp kullanıyorum. Resimler konusunda yerden göğe kadar haklısın. Artık cep telefonuyla da olsa çekip ekleyeceğim.

Bu arada, artık avr olarak Onkyo TX-NR906 kullanıyorum. Electroworld kampanyasında indirime girdi diye aldığım HK AVR145 ile girdiğim bu yolda, kelimenin tam anlamıyla yoldan çıktım anlayacağınız.

HK AVR145, Sony STR-DA2400ES ve son olarak Onkyo 906 aşamaları sırasında, her bir adımdaki farklılıkları S606'lar bana farkettirebildi. Yani son olarak 906'ya geçerken bile, s606'lar bir darboğaz oluşturarak, seste bir fark hissetmemem gibi bir durum olmadı. Ama hepimizin tanıdığı virüs boş durmuyor biliyorsunuz. S606'lar Jamo'nun giriş-orta, 906 ise Onkyo'nun üst sınıfını temsil ettiği için, belki de aradaki fiyat farkı kadar seste fark duyamayacak da olsam S606'ları da değiştirmeyi düşünüyorum.

Acil satmak gibi bir derdim yok. Hazır burada S606 almayı düşünen arkadaşlar bir aradayken yazayım istedim. Benim S606'ların, yeni alacak olduğunuzdan eksiği yok, hatta fazlası var. Şu an pek zamanım yok, uygun olduğumda, sözkonusu "fazlaları" ayrıntılarıyla yazarım.

Acelem yok diye uçuk bir fiyat isteyecek değilim. S606 set ve sub250 almak isteyen arkadaşlar pm ile irtibata geçerlerse, hazır kurulu hopları isterlerse kendi amfilerini getirerek deneyebilirler ve beğenmeleri durumunda para konusunda bir şekilde anlaşırız diye düşünüyorum.

Yukardaki mesajımda sözünü ettiğim fazlaları bold ile yazdım.

S606 + Spike + üstte 30'luk granit + Monster THX hop kablosu
    S602 + 105 cm özel yapım ayak + titreşim önleyici + altta ve üstte 30'luk granit + Monster THX hop kablosu
    S60cen + Monster THX hop kablosu
    Sub250 + spike + sub kablosu

S602 için yaptırdığım ayaklar ve granit uygulamasının fotoğrafları aşağıda.

@@@ Harman Kardon AVR145 (yerine Sony STR-DA2400ES) +  Jamo S 606 HCS 6@@@

@@@ Harman Kardon AVR145 (yerine Sony STR-DA2400ES) +  Jamo S 606 HCS 6@@@

Tüm hoparlörler siyah renkte, sıfırdan hiçbir farkları yok. Kutu, köpük, kitap, defter hepsi yeni gibi duruyor. Elbette adıma faturalı ve garantili. Hepsini, yaklaşık 1 yıl önce sıfır olarak, yetkili bayisinden satın aldım, ancak evdeki tadilattan dolayı 6 ay kutularında beklediler.

Jamoları, ilk olarak Harman Kardon AVR145 ve sonrasında Sony STR-DA2400ES ile kullandım ve çok memnun kaldım. En iyi sonucu, son amfim olan Onkyo TX-NR906 ile aldım. Satış sebebim, bana devamlı AVR değiştirten hi-fi virüsünün şimdi de yeni hoparlör aldıracak olması.

• S606'lar satıldı. Şimdi 906 ile sürmek için yeni hop arayışı başladı. Hadi bakalım, döndükmü en başa.
  • dostum bu sefer inşallah sistemin resimlerini koyup forumu şenlendirirsin.
    haa bu arada 906 için jamo c807 desem dostum ne dersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

dostum bu sefer inşallah sistemin resimlerini koyup forumu şenlendirirsin.
    haa bu arada 906 için jamo c807 desem dostum ne dersin

Ne zaman, hadi şimdi çekeyim şu resimleri diye niyetlensem, birşey çıktı, olmadı. İnşallah artık yeni sistemi çeker koyarım.

C 807 aslında benim de aklımdan geçmiyor değil, S606 bile 906 ile iyi uyum sağlamıştı. Pek çok yerde karşılaştığım, Onkyo-Jamo uyumuyla ilgili ifadeler sanırım doğru.

C 807 için, sıfırının Türkiye fiyatının aşırı pahalı olmasından dolayı, ülkemizde tutmadığı yorumunu okumuştum. 2. elde uygun fiyatlı bulabilirsem almayı düşünebilirim.

• @coyote, uydular 2 granit arası kaşarlı tost gibi olmuş yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

@coyote, uydular 2 granit arası kaşarlı tost gibi olmuş yahu

Haklısın biraz öyle oldu.

Ayaklar, ince,uzun ve hafif oldukları için, yere çok sağlam basmıyorlardı. Surroundların pek ağır olmadığı da malum.

Önlere ve sub'a granit kestirirken, arkalara da 30'luk granit kestirip koydum. Valla ayaklar, boğaz köprüsünün ayakları gibi oldu.
  • Uzun süre uğraştığın belli lâkin şahsi fikrim hatun kısmı izin verirse koyu kaliteli bir boya ya da vernik şart onlara Böyle, marangozdan sıcak sıcak çıkmış gibi duruyor biraz.
  • quote:

@coyote, uydular 2 granit arası kaşarlı tost gibi olmuş yahu

manken adaylarının başlarının üstünde kitap taşıması gibi de diyebiliriz.
  • quote:

Uzun süre uğraştığın belli lâkin şahsi fikrim hatun kısmı izin verirse koyu kaliteli bir boya ya da vernik şart onlara Böyle, marangozdan sıcak sıcak çıkmış gibi duruyor biraz.

S606'ları alan arkadaşa ayakları da verdim. Artık niyetim, yeni surroundları ya doğrudan duvara monte etmek ya da duvara monteli bir raf üzerinde kullanmak.
  • quote:

@coyote Tarih 14 Ocak 2010; 23:34:36
    C 807 aslında benim de aklımdan geçmiyor değil, S606 bile 906 ile iyi uyum sağlamıştı. Pek çok yerde karşılaştığım, Onkyo-Jamo uyumuyla ilgili ifadeler sanırım doğru.

C 807 için, sıfırının Türkiye fiyatının aşırı pahalı olmasından dolayı, ülkemizde tutmadığı yorumunu okumuştum. 2. elde uygun fiyatlı bulabilirsem almayı düşünebilirim.

sevgili dostum bence mükemmel olur,zaten c serisi jamo nun üst serisi ve hep çok güzel şeyler yazılıyor.ayrıca bildiğim kadarıyla
    onkyo şovlara hep jamo larla beraber katılıyor,uyumun doğru olduğunun göstergesiv...
    eğer düşünürsen fiyat alırız bir iki yerden,uygun bulmaya çalışırız dostum

• İş frontlarla bitmediği için, yani işin daha surround, center, sub ıvır zıvır kısmı da olduğundan, C807 gibi, belli bir fiyat seviyesinin üzerindeki hopları 2. el olarak almayı düşünüyorum. O yönde bişeyler duyar ve haber verirsen çok makbule geçer elbette.
  • bence c807 ye çıkmaya gerek yok sıfır c607 de iyi olur
  • c607 yokki piyasada,ben anlamıyorum ilaçlıkmı getiriyorlar bunları.geçen bir arkadaşıma alalım dedik yok,bulamadık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

c607 yokki piyasada,ben anlamıyorum ilaçlıkmı getiriyorlar bunları.geçen bir arkadaşıma alalım dedik yok,bulamadık.

Sormuşunuzdur ama gene belirteyim, Top Pop'da da yok muydu?

http://www.toppopelektronik.com/default.asp?islem=urun&urun=372
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.