Şimdi Ara

harman kardon avr 365 ve hks 5+1 set aldım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Harman Kardon AVR 365 ve HKS 5+1 set aldım.
    Ayarlar konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Özellikle Azbox Uydu cihazımdan iyi ses alamıyorum.
    Kalibrasyon mikrofonu bozuk mudur nedir anlamadım. Oto kalibrasyon yapamadım, hoparlör yok diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: berrenger

Selam arkadaşlar.

Kalibrasyon mikrofonu bozuk mudur nedir anlamadım. Oto kalibrasyon yapamadım, hoparlör yok diyor.

hayırlı olsun kalibrasyonu sesiz ortamda yapın uyduyu tvye hdmi baglayıp 365 ses için optik baglantı yapın hk topiğinde daha geniş bilğiler bulabilirsin
  • Sn. berrenger,

Kutlarım, harika bir AVR almışsınız.
    Microfona kaliteli bir büyütücü Jak adaptörü almalısınız. Bunu hoparlörlerin konumuna göre odanın ortasına, yerden yüksekliği koltukta oturmuş vaziyetteyken, kulak seviyesi üzerine yerleştirmelisiniz; örn 2 ad. zigon masasını üst üstte konumladırıp kitap filan ekleyip yerden +/- 110 cm. seviyesini yakaladıktan sonra " Speaker setup" başlatmalısınız. Ayar sonrasında "Crossover" ayarlarını ellemenizi tavsiye etmem çünkü Hoparlörleriniz "mini" türünden. Diğer taraftan Digitürk dışındaki yerli kanallar AC 5.1 desteklemediğinden, ihtiyaç duyduğunuzda Surraund ayarlarından "stereo" seçebilirsiniz ( stereo 5.1 olarak yayın verip tüm hoparlörlerden verim alacaksınız ).
    DOLBY ON olunca max 55dB ( 1 watt/ 1 metre ) türetir, OFF yaparsanız muazzam ses artışı alacaksınız çünkü bu konum 100dB ( 1 watt/ 1 metre ) türetir. Setup menusunda Hoparlör seslerini 0dB üzerine çekmemeye gayret göstermelisiniz.
    Unutmayın, 7x110 Watt RMS & 8 Ohm gücü türeten bir AVR ye sahipsiniz, hoparlör parçalarını duvardan kazımak durumunda kalmamak için Volume ayarıyla çok cüretkar davranmamaya çalışın.
    Cihazınızın detaylı ayarlarıyla haşir neşir olunca çok seveceksiniz :)

Hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: berrenger

Selam arkadaşlar.

Hayirli olsun nerden ve ne kadara aldiniz acaba? Merak ettigim bir konu var avr 360 ile 365 arasinda ciddi guc farki var eskiden harman ne guc yaziyosa onu verirdi yoksa harmandami piyasaya uydu birden bu denli guc artisi garip geldi bana niyeyse
  • Selamlar.

Mediamarktan hoparlörler birlikte 3280 TL'ye aldım.
    İndirim vardı.

Orjinal Bluray ve PS3 dışında şimdilik kullanmamaya karar verdim.
    Sadece TV seyretmek için AVR'yi açmayacağım.
  • Neden böyle bir karar aldınız acaba? aslında tv de de upscalling özelliği ile görüntüde iyileştirme yapıyor avr ler bu nedenle hepsinde kullanın derim ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Neden böyle bir karar aldınız acaba? aslında tv de de upscalling özelliği ile görüntüde iyileştirme yapıyor avr ler bu nedenle hepsinde kullanın derim ben

Dediğiniz gibi Upscale özelliği çok bariz fark ediyor ama; ben evde yokken eşim AVR'yi pek kullanamıyor
    Akşamları da pek TV seyretmem, genelde PC ya da ipad takılırım.
    Aslında D-Samart ya da Digiturk'ün HD paketlerinden alsam AVR'me biraz daha bağlanabilirim.
    Sizler hangisini tavsiye edersiniz?
    AVR ayarlarından center hoparlörün sesini en sona getirdim, diğer türlü konuşma seslerini duyamıyorum, bu doğru mudur?
    Bluray olsun diğer kaynaklar olsun bu şekilde.

Ayrıca bu aletin yeni firmware'i var mıdır? Orjinal sitesinde yok.
  • Dostlarım söylemeyi unuttuğum bir mevzu daha var.

Görüntüyü HDMI ile sesi de optik ya da coaxsial dan verinde ses senkronu kayıyor manuel ayarlamak zorunda kalıyorum.
    Görüntü ve sesi HDMI ile verince bu sorun olmuyor.
    Ayrıca HTPC'minde görüntülerinde gecikme oluyor sanki; Mouseu oynatınca biraz gecikmeli hareket ediyor.
    Ayrıca Görüntüyü ekrana tam oturtamıyorum. ATI'nin kendi programından scale optiondan ayarlanıyor ama; tırtıklı şekilde oturtabiliyorum.
  • Digiturk plus pace cihazla tavsiye ederim kesinlikle, bu arada benim eşimde kullanmayı bilmiyordu ama bir iki gün pratikle çözdü aslında çok karışık bir olay değil ayarları iyi yaptıktan sonra, açıkcası yazık olur cihaz kullanımını kısıtlamak elinizde ki avr gayet güzel bir amfi bence bu konuyu bir kez daha düşünün derim
  • hks hangi modelini aldın ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: proliant

hks hangi modelini aldın ??

Hkst 16

Bu avr nin yeni firmware i cikti mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.