Şimdi Ara

HARİCİ ve DAHİLİ HDD BÖLÜM OLUŞTURMA (Fotolu Anlatım) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
493
Cevap
15
Favori
194.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: runo84

arkadaşım ben bişey soracaktım...
    ben western dijital 500gb harici hard disc almayı düşünüyorum.
    bunu aldım diyelim bunu aynen bu şekilde mi kullanmak daha mantıklı olur yoksa bölümlere ayırıp mı?
    birde nasıl bir bölme mantıklı olur acaba?Kaça kaç gibi...
    yardımcı olursanız sevinirim...

Bölümlere ayrıp kullanmak, hem veri güvenliği açısından hem de hdd nizin performansı açısından daha iyi olacaktır.. Nasıl veri güvenliği? Mesela G:\ sürücünüzde bir sorun çıktı.. Eğer bölümlere ayırmayıp tek olrak hddnizi kulllansa idiniz, tüm hddnizde arıza olacaktı ama bölümlere ayırdığınız için G:\ deki sorun diğer bölümleri (I:\, J:\...VS) etkilemeyecektir.. Nasıl performans? Bölümlere ayrılmış olan ve bölümler üzerindeki bilgiye daha çabuk ulaşırsınız, hdd daha hızlı cevap verecektir..

Benim tavsiyem 250+250 ya da 300+ (100+100)..gibi Aslında kullanım amacınıza göre bölümlendirmeyi yapmanız daha mantıklı olacaktır. Eğer harici hddnizde filimler falan saklayacaksanız ya da DVD oynatıcılarda kullnacaksanız 300+200 daha iyi olacaktır..

saolasın gerçekten yardımcı oldun en iyisi bölmek ozaman...ben genelde film ve oyunlar için istiyorum zaten...

• selam arkadaşlar yeni aldığım (phılıps spe3040cc/00 400gb)harici belleğime dejaay arkadaşın anlattığı şekilde format atarken galiba bir yanlışlık yaptım silme işleminden sonra pc görmemeye başladı usb'ye taktığımda aygıtı algıladığına dair ses geliyor fakat görüntüde hiçbirşey yok yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonsuzolkun

selam arkadaşlar yeni aldığım (phılıps spe3040cc/00 400gb)harici belleğime dejaay arkadaşın anlattığı şekilde format atarken galiba bir yanlışlık yaptım silme işleminden sonra pc görmemeye başladı usb'ye taktığımda aygıtı algıladığına dair ses geliyor fakat görüntüde hiçbirşey yok yardımcı olursanız sevinirim.

Harici hddnizi disk yönetiminden görebiliyorsanız, harf atamayı deneyiniz.
  • ARKADAŞLAR SORUNU HALLATTİM PC'DE BİR PROPLEM OLDU GALİBA ŞUANDA GÖRÜYOR. TEŞEKKÜRLER

• partition magic kullanmayın arkadaşlar. benim hdyi bozdu. araştırma yaptığımda bir çok aynı tip arızalar gördüm. arkadaşın burda anlattığı yöntem daha sağlıklı olur.

• Dejaay Hocam, verdiğiniz bu değerli bilgiler için size teşekkürlerimi sunarım.

Sayenizde yeni aldığım WD My Book Essential 2 500GB diskimi sorunsuz ve zahmetsiz şekilde 4'e ayırdım.

Tekrar tekrar saolun...

• hocam bi de laptopta fdisk kısaca anlatsan çok güzel olacak. haliyle disket sürücü olmadığı için ve yeni laptopların çoğu win98, win2000 cd leri tanımadığından fdisk hayal oluyor.

demek istediğim hdd de bolum sayısını teke (1)'e nasıl düşürebiliriz. partition magic kullanayım diyecem ama işletim sistemi yüklü olmayan bir laptopta nasıl olacak..? (hirens boot la yapılabilir mi acaba?)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

hocam bi de laptopta fdisk kısaca anlatsan çok güzel olacak. haliyle disket sürücü olmadığı için ve yeni laptopların çoğu win98, win2000 cd leri tanımadığından fdisk hayal oluyor.

demek istediğim hdd de bolum sayısını teke (1)'e nasıl düşürebiliriz. partition magic kullanayım diyecem ama işletim sistemi yüklü olmayan bir laptopta nasıl olacak..? (hirens boot la yapılabilir mi acaba?)

Evet disket olayı artık bitti. Bu dediğiniz ola hiren's bootla olabilir. Araştırmak lazım. Benim de konuyla ilgili pek fazla bir bilgim yok ama hiren's boot baya faydalı bir uygulamaymış.
  • teşekkürler arkadaşlar
  • http://www.tankado.com/index.php?2005/10/01/33-hiren-s-bootcd-70

Hiren's boot cd ile birçok işlem yapabilir ntfs onarımı ile işletim sisteminizi kurtarabilirsiniz
  • Teşekkürler arkadaşlar.
  • verilen bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar.bende yeni aldığım WD250gb harici hard diskimi bu bilgiler doğrultusunda bölümlere ayıracağım..
  • tesekkurler cok guzel oldu bu anlatım...ellerine saglık
  • Bu kadar kolay olacağını tahmin etmemiştim. Gerçekten çok açıklayıcı bir yazı olmuş. Teşekkürler.
  • arkadaşlar birde 16 gb bir a-data flas belleği 2 bölüme ayırabilirmiyiz.. bu konuda bilgisi olan vrsa yardımlarını bekliyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nohacker

arkadaşlar birde 16 gb bir a-data flas belleği 2 bölüme ayırabilirmiyiz.. bu konuda bilgisi olan vrsa yardımlarını bekliyoruz.

Maalesef dostum. Deneyen arkadaşlar var ama sonuç olumsuz. Bellekler bölümlendirilmiyor.
  • quote:

quote:

arkadaşlar birde 16 gb bir a-data flas belleği 2 bölüme ayırabilirmiyiz.. bu konuda bilgisi olan vrsa yardımlarını bekliyoruz.

Maalesef dostum. Deneyen arkadaşlar var ama sonuç olumsuz. Bellekler bölümlendirilmiyor.

can sağlığı olsun. fakat deneyen arkadaşlar var ama sonuç olumsu yazmışsınız. nasıl bir deneme yaptıklarından bahsetme imkanınız varsa bahsedermisiniz. zamanınızı alacaksa önemsemeyin ama bu isteğimi.. teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

can sağlığı olsun. fakat deneyen arkadaşlar var ama sonuç olumsu yazmışsınız. nasıl bir deneme yaptıklarından bahsetme imkanınız varsa bahsedermisiniz. zamanınızı alacaksa önemsemeyin ama bu isteğimi.. teşekkür ederim.

Yapılan deneme yukardaki işlemden ibaret. Kısacası programla da bu şekilde deflash bellekelrde bölümlendirilme yapılamıyor (şimdilik bu böyle,ilerde ne olur bilemem)

• evet denedim ... bölümü sil komutu usb flash belleklerde aktif olmuyor. uuf yaa.. 16 gb a-data pd9 um var bu iş olsaydı süper olacaktı...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.