Şimdi Ara

Harici SSD'ye Win10 Kurup Virüs Bulaşmasını Engellemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Şimdi benim bir kaç crackli programa ihtiyacım var. Haliyle bunları kurmam gerekiyor. Bir kurulumumda bilgisayarıma bulaşan virüs bütün şifrelerimin ele geçirilmesine sebep oldu, beni uğraştırdı durdu. Hala da zaman zaman hesaplarıma girmeyi deniyor. Ben tekrar böyle şeylerle uğraşmak istemiyorum. Bende bir tane SSD bir tane HDD var. İşletim sistemim SSD'de kurulu. Şimdi ben bir tane daha harici SSD alsam ve buna işletim sistemi kursam. Başlangıçta harici SSD ile başlayıp crackli dosyalarımı bu harici sürücüye kurup burada (yani diğeriyle hiçbir alakası olmayacak şekilde) çalıştırsam. Ve iki İşletim sisteminin de kullanıcı şifreli olduğunu varsayarsak, virüslü dosyaları olan harici SSD'den benim ana işletim sistemime virüs bulaşır mı?

İnternette bitlocker önerenleri gördüm. Burada aklıma şu takıldı. Şimdi ben yer açısından programlarımı HDD'ye kuruyorum işletim sistemim SSD'de kalıyor. Bitlocker kullandığımda bütün diskleri şifrelersem D'deki program C'deki şifre dolayısıyla açılmakta sıkıntı yaratır mı? Şifreli olan diskler Şifre girilse bile yavaşlığa sebep olur mu?

• Arkadaşlar bu konu hakkında fikri olan yok mu?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.