Şimdi Ara

Harici HDD Tavsiyeleri - [ ANA KONU ] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.563
Cevap
51
Favori
526.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba,her konuda olduğu gibi bu konudada onlarca farklı marka tavsiyeleri oluyor,anladığım kadarıyla öyle aman aman bir fark yok gibi sanki,bende bir harici hdd alıcam ve bütçe ve ihtiyacıma göre iki adet adayım var biri,

verbatim 250 gb fiyatı 139 ytl

Codegen 132,84

codegen için yapılan yorumlar çok iyi sanırım Toshiba Hdd Kullanıyor,Verbatim arkadaşım aldı,bende denedim hız olarak test etmedim ki bilmiyorum etmesini ama şık ve hafif bir aletti,içinde samsung hdd vardı.DİVX e takıp film seyrettim yaklaşık iki saat kadar ısınma olmadı.Yüzeyi yumuşak kauçukla kaplıymış.Hoşuma gitti doğrusu ve herkeste Verbatim markadısının CD-DVD alanındaki başarısını bu alandada gerçekleştirdiğini söylüyor

Sizler ne dersiniz acaba.

Yada 40 kusur ytl fazla verip en biline ve adı geçen WD mi alsam.

• quote:

Orjinalden alıntı: P.R.O.O.F

quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

quote:

Orjinalden alıntı: Destroy3r

iki urun arasinda kararsiz kaldim arkadaslar, yardimci olursaniz sevinirim, simdiden tesekkurler ;)

PHILIPS SPE3051CC 500GB 8MB 7200RPM 3.5" USB2.0 TAŞINABİLİR DİSK 181,60 YTL

SMARTDISK 3.5" EXTERNAL HDD 159,00 YTL

herkes philps i övmüş ama smartdisk 16mb cache, philips in 8 mb cache...

Smartdisk ürünlerini biraz araştırdımda, ürünlerini beğenen yok denecek kadar az.

Yine, Philips diyorum.

hocam philips promotörü müsün nesin

Kim bilir?

• quote:

Orjinalden alıntı: denson

arkadaşlar merhaba,her konuda olduğu gibi bu konudada onlarca farklı marka tavsiyeleri oluyor,anladığım kadarıyla öyle aman aman bir fark yok gibi sanki,bende bir harici hdd alıcam ve bütçe ve ihtiyacıma göre iki adet adayım var biri,

Codegen 132,84

codegen için yapılan yorumlar çok iyi sanırım Toshiba Hdd Kullanıyor,Verbatim arkadaşım aldı,bende denedim hız olarak test etmedim ki bilmiyorum etmesini ama şık ve hafif bir aletti,içinde samsung hdd vardı.DİVX e takıp film seyrettim yaklaşık iki saat kadar ısınma olmadı.Yüzeyi yumuşak kauçukla kaplıymış.Hoşuma gitti doğrusu ve herkeste Verbatim markadısının CD-DVD alanındaki başarısını bu alandada gerçekleştirdiğini söylüyor

Sırf WD Almak için 40 YTL vermenize gerek yok.

Verbatim alın.

• Teknosa mağazalarından EyeQ alabilirsin. Teknosa çalışanları şiddetle bu ürünü öneriyor.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: denson

arkadaşlar merhaba,her konuda olduğu gibi bu konudada onlarca farklı marka tavsiyeleri oluyor,anladığım kadarıyla öyle aman aman bir fark yok gibi sanki,bende bir harici hdd alıcam ve bütçe ve ihtiyacıma göre iki adet adayım var biri,

Codegen 132,84

Sırf WD Almak için 40 YTL vermenize gerek yok.

Verbatim alın.

teşekkür ederim

• Media Markt

Fujitsu Siemens 1 TB = 200YTL
    WD My Book Essential 1 TB = 250YTL

Bilginiz olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: kingcrimson

Media Markt

Fujitsu Siemens 1 TB = 200YTL
    WD My Book Essential 1 TB = 250YTL

Bilginiz olsun

WD'nin fiyatı çok iyi gerçekten.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sungur 13

western dijitalin kullanicisi cok oldugu icin mi sorunlar bu kadar on planda?
    forumun ilk sayfasinda wd ile ilgili sorun yasayan arkadaslarin actigi bircok topic mevcut.Ama seagate ile ilgili pek bir olumsuz baslik yok.
    SEAGATE 120GB 8MB 5400RPM 2.5 FREEAGENT-GO USB2.0 TAŞINABİLİR DİSK ST901203FGD1E1-RK - 120 GB

bu disk nasildir?hepsiburada tam not almis kullanicilardan.Daha ucuz ve kaliteli marka-model ne olabilir?

Seagate isim yapmış bir firma sonuçta, şüpheniz olmasın.

Daha ucuz olarak Mikrobox vs. var, imkanınız varsa Seagate alın.

Cevap için teşekkür ederim.Benim öyle çok fazla belleğe ihtiyacım yok.80-120 gb. arası benim işimi rahatlıkla görür.Fiyat aralığıda uygun olmalı tabiki.Ben biraz daha araştırayım o zaman.Seagate şimdilik ağır basıyor ama daha internetten tam olarak bütün harici diskleri araştıramadım.Bu açıdan bakarsak;sizce ben hangi markaların ürünlerinden uzak durayım?Veya seagate dışında birde codegeni tavsiye etmişsiniz.Alternatif(hem malzeme hem yazılım yönünden sağlam olmalı)marka tavsiyeleriniz nelerdir?
    saygılar...

• quote:

quote:

quote:

western dijitalin kullanicisi cok oldugu icin mi sorunlar bu kadar on planda?
    forumun ilk sayfasinda wd ile ilgili sorun yasayan arkadaslarin actigi bircok topic mevcut.Ama seagate ile ilgili pek bir olumsuz baslik yok.
    SEAGATE 120GB 8MB 5400RPM 2.5 FREEAGENT-GO USB2.0 TAŞINABİLİR DİSK ST901203FGD1E1-RK - 120 GB

bu disk nasildir?hepsiburada tam not almis kullanicilardan.Daha ucuz ve kaliteli marka-model ne olabilir?

Seagate isim yapmış bir firma sonuçta, şüpheniz olmasın.

Daha ucuz olarak Mikrobox vs. var, imkanınız varsa Seagate alın.

Cevap için teşekkür ederim.Benim öyle çok fazla belleğe ihtiyacım yok.80-120 gb. arası benim işimi rahatlıkla görür.Fiyat aralığıda uygun olmalı tabiki.Ben biraz daha araştırayım o zaman.Seagate şimdilik ağır basıyor ama daha internetten tam olarak bütün harici diskleri araştıramadım.Bu açıdan bakarsak;sizce ben hangi markaların ürünlerinden uzak durayım?Veya seagate dışında birde codegeni tavsiye etmişsiniz.Alternatif(hem malzeme hem yazılım yönünden sağlam olmalı)marka tavsiyeleriniz nelerdir?
    saygılar...

Western Digital
    Seagate
    Maxtor
    Codegen
    Philips
    Mikrobox

Lacie ve Smartdisk hakkında pek iyi yorumlar görmüyorum nette.

Birde incelerken HP Gözüme çarptı, oda bu sektöre el atmış.
    Yada ben yeni görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EhrimeN -- 22 Ekim 2008; 17:44:58 >

• slm arkadaşlar şu aralar dolar yüksek olmasına rağmen ihtiyacım olduğundan dolayı harici HDD almayı düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum kapasite olarak 1 TB olursa iyi olur bir de forumda çoğu kişi media markt diye bir yerden bahsediyor bu mağaza izmirde mevcut mudur acaba ya da nerden almamı önerirsiniz ?? cevaplarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-62091E307 -- 22 Ekim 2008; 22:23:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: anonymm

slm arkadaşlar şu aralar dolar yüksek olmasına rağmen ihtiyacım olduğundan dolayı harici HDD almayı düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum kapasite olarak 1 TB olursa iyi olur bir de forumda çoğu kişi media markt diye bir yerden bahsediyor bu mağaza izmirde mevcut mudur acaba ya da nerden almamı önerirsiniz ?? cevaplarınızı bekliyorum

Media Markt hakkında bir bilgim yok.

http://www.sanalmarketim.com/urun/162ec7098a1d7f1cb69cbe6613eae9ec/MAXTOR-1-TB-(3.5)-BASIC-USB-STM310005EHD301-RK

Bu ürünü alabilirsiniz.

300 YTL idi ama dolar artınca 342 YTL olmuş.

• mediamarkt iyi bir firma bence.Şu ana kadar 1 cep telefonu,mp3 çalar,kulaklık aldım.Herhangi bir problem olmadı.Zaten bir problem olsa bile faturayı mediamarkta veriyorsunuz,gerisini onlar hallediyorlar.
    Bence gönül rhatalığı ile alışveriş yapabilirsiniz.
  • mavi bilgisayarın bu hafta sonu kampanyası var microbox 2.5 160 gb mascot super slim 89 ytl bu ürünü alıcam sizce nasıl?
  • quote:

Orjinalden alıntı: 0je

mavi bilgisayarın bu hafta sonu kampanyası var microbox 2.5 160 gb mascot super slim 89 ytl bu ürünü alıcam sizce nasıl?

Normal fiyatı 131 YTL, kaçırmayın bencede.

Ürünü alabilirsiniz, sorun çıkmaz.
  • western digital 1tb mybook2 harici disk alacağım. en ucuz nereden bulabilirim?
  • arkadaşlar harici bir hard disk alacam Western digital 500gb mybook 3,5 inç de karal kıldım fiyatı kdv dahil 159 ytl
    fakat üstte de bi ürün gördüm verbatim 1tb 3,5 inç 7200 rpm usb 2.0 bunun fiyatı ise 229 ytl

sizce hangisini almalıyım ?

2 si için de yetecek bütçem var
    verbatim markasını hiç bilmediğim için buraya yazma gereği duydum

açıkcası donanımdan anlamam komşumuzda western digital 500 gb mybook 3,5 inç vardı ödünç aldım ve pc me taktım sorunsuz çalışıyordu

+ bir sorum olacak komşumdan aldığım hdd yi pc me bağlayınca 500 gb olan hdd yi 440 küsür bişey olarak gördüğünü farkettim bunun nedeni nedir ?mesela 1 yıl kadar önce bir arkadaştan 200 gb lık taşınabilir hdd almıştım(bir kaç şey atmamı istemişti) o da 160 gb küsür olarak okundu

hdd seçiminde dikkat etmem gereken şeyler de nelerdir ?

daha değişik önerileriniz varsa lütfen yazmaktan çekinmeyin
    lütfen en yakın zamanda yardım edin tşkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodfish -- 25 Ekim 2008; 19:25:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Nihlathak

western digital 1tb mybook2 harici disk alacağım. en ucuz nereden bulabilirim?

Sanalmarketim, Hepsiburada, Vatan Bilgisayar, Mavi Bilgisayar vs. buralardan bakabilirsiniz.

Gerçi şu anda elektronik ürün almak akıl karı deil.
  • haklısınız biraz daha bekleyip doların stabil hale gelmesinden sonra elektronik ürün almak gerekiyor
  • Güzel bir konu olmuş bende taşınabilir hardisk alıcaktım şimdi gördüm
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.