Şimdi Ara

Harici HDD Tavsiyeleri - [ ANA KONU ] (177. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.563
Cevap
51
Favori
526.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    acaba "Seagate 1TB 5400RPM Expansion 2.5" USB 3.0" ile "Seagate FreeAgent GoFlex 1TB 5400RPM 2.5'' USB3.0" arasında ne fark var???
    teknik özellikleri aynı hatta fiyatları da hemen hemen aynı..bulunduğum şehirde gold,teknosa,denix vs magazalarda çalışanlara sordum ama hiçbirinin net bilgisi yok, yardımcı olursanız sevinirim..şimdiden teşekkürler..
  • @nesta13

Ben de bunlara baktım.
    Bunların cache'ları sanırım sadece 8 mb. Dolayısıyla bunlardan full HD film seyrederken problem olabilir mi diye korkuyorum.
    Bu sebeple yine Expansion ve FreeAgent GoFlex olarak 3.5 inç olanlara baktım. 3.5 inç olanların cache'ları 32 mb ve ikisi de 7200 rpm.
    Sanırım 3.5 alacağım, ve gücü USB yerine prizden alacak olması hoşuma gitmese de film izlemede problem yaratacaksa diye razı olacağım, zaten %99 evde duracak alet nasıl olsa.

Neyse yukarıdakini sen ya da bilen bir başkası benim merakıma da derman olur belki diye yazdım.

Expansion ile Freeagent Goflex serisi arasında internetten okuduklarım kadarıyla tek fark Expanson ile daha problemli deneyimlerin olduğu Freeagent'ın sdaha sorunsuz oldupu dlayısıyla her ne kadar expansion'ın tipi hoşuma gitse de freeagent alacağım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fennezs

Şu kriterlerde bir harddisk var mı acaba?

En az 1 TB
    Mutlaka 2.5"
    Cache 32 MB

RPM 7200 olsa süper olur ama olmazsa 5400 kalsın

Ben bir tane buldum, ancak 7200 rpm dese de sanırım 5400 rpm bu, aynı şek,lde cache'da 32 mb olmayabilir mi acaba?:

http://www.elektronikesyapazari.com/index.php?do=catalog/product&pid=159592

rpm çok önemli değil de ilk 3 kriter elzem gibi ben,m için. 1 tb 2.5" 32 mg buffer.

harici disklerde 7200rpm iyi değil aslında..... yüksek devirli diskler düşük olanlara göre daha fazla ısınıyor, harici disk kutularının da soğutma imkanları ortada, harici kutularda iyi bir havalandırma ve soğutma olmuyor, olamıyor, bu nedenle diskin ömrü kısalıyor...... harici disk için uygun alternatifler devri düşük olan diskler, ya da teknoloji ilerler yüksek devirde ama ısınmayan diskler çıkar o zaman eyvallah....
    ayrıca harici diski dahili disk gibi sürekli kullanmıyorsun....yedekleme amaçlı kullanılıyor daha çok.... ve birde usb3.0 veya e-sata ile değilde usb2.0 ile bağlıyorsan 7200rpm olsa ne farkeder... yedekleme amaçlı harici disk için 5400rpm her şekilde uygun bir tercih olacaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 15 Şubat 2012; 12:47:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

Şu kriterlerde bir harddisk var mı acaba?

En az 1 TB
    Mutlaka 2.5"
    Cache 32 MB

RPM 7200 olsa süper olur ama olmazsa 5400 kalsın

Ben bir tane buldum, ancak 7200 rpm dese de sanırım 5400 rpm bu, aynı şek,lde cache'da 32 mb olmayabilir mi acaba?:

http://www.elektronikesyapazari.com/index.php?do=catalog/product&pid=159592

rpm çok önemli değil de ilk 3 kriter elzem gibi ben,m için. 1 tb 2.5" 32 mg buffer.

harici disklerde 7200rpm iyi değil aslında..... yüksek devirli diskler düşük olanlara göre daha fazla ısınıyor, harici disk kutularının da soğutma imkanları ortada, harici kutularda iyi bir havalandırma ve soğutma olmuyor, olamıyor, bu nedenle diskin ömrü kısalıyor...... harici disk için uygun alternatifler devri düşük olan diskler, ya da teknoloji ilerler yüksek devirde ama ısınmayan diskler çıkar o zaman eyvallah....
    ayrıca harici diski dahili disk gibi sürekli kullanmıyorsun....yedekleme amaçlı kullanılıyor daha çok.... ve birde usb3.0 veya e-sata ile değilde usb2.0 ile bağlıyorsan 7200rpm olsa ne farkeder... yedekleme amaçlı harici disk için 5400rpm her şekilde uygun bir tercih olacaktır...

Teşekkürler bu bilgi için.
    Hızdan çok cache 'a takıldım.

Ben 2 TB diski içine film koyup bir mediaplayer aracılığıyla (WD gibi) TV'den izlemek için kullanacağım.
    2.5" inç ve 5400 rpm tercih ederim tamam da bunların cache'ı 8 mb hep (bir tane 16 mb gördüm sanki gittigidiyorda ama bulamadım şimdi bakınca) , oysa 3.5" lerde 32 mb olanlar var

cache benim amacım için önemli midir? önemsiz ise full hd ve yüksek kalitede sıkıştırmasız dosyayı vs tv'den seyreder miyim 8 mb cache'lı 5400 rpm 2.5" ile

Şimdiden teşekkürler

• quote:

Teşekkürler bu bilgi için.
    Hızdan çok cache 'a takıldım.

Ben 2 TB diski içine film koyup bir mediaplayer aracılığıyla (WD gibi) TV'den izlemek için kullanacağım.
    2.5" inç ve 5400 rpm tercih ederim tamam da bunların cache'ı 8 mb hep (bir tane 16 mb gördüm sanki gittigidiyorda ama bulamadım şimdi bakınca) , oysa 3.5" lerde 32 mb olanlar var

cache benim amacım için önemli midir? önemsiz ise full hd ve yüksek kalitede sıkıştırmasız dosyayı vs tv'den seyreder miyim 8 mb cache'lı 5400 rpm 2.5" ile

Şimdiden teşekkürler

kullandığınız media player'ın USB portu kesin 2.0 versiyonudur.....yani en düşük transfer hızı....
    5400rpm ve 8mb ile en ufak sıkıntı yaşamazsınız....sıkıntı yaşayacak olsanız usb 2.0'dan yaşardınız.....
    dert etmeyin....5400rpm devir hızı ve 8mb cache yerine kritik olan usb 2.0 olması ama o bile sıkıntı değilken gerisi hikaye

• Arkadaslar metro gross markette ADATA 2.5 1 TB BULDUM fiyatı 220 civarı sizce nasıl uygun mu yaramaz mı adata yı duymadım hiç sizlerden .. ben bu konuda hiç bilgili değilim alacakken zaten sizlere soracağım bunu bi sorayım dedim
  • ps3 oyunları için 5400 ya da 7200rpm fark eder mi? bir de ben 1tb lık harddisk alsam 150gbı oyun için(fat32) 800gbı da tvnin media playerindan film için(ntfs) kullanabilir miyim?
  • 16 gb usb 3.0 lı hızlı bir flash bellek alacaktım. kingston ultimate G2 gibi 100 TL'ye güzel ürünler var. kararımı değiştirip bir okadar daha para verip 500gb usb 3.0lı harici disk arıyorum. şu an kullandığım wd den memnun olduğun için direkt passwordu araştırdım. usb 3.0 bağlantı hızının stabil olmadığı 90 mb/s den 30 lara kadar düştüğünü öğrendim. benim için bağlantı hızı ve stabilitesi en önemli unsur. bir de alet ufak olsun. ne de olsa işlev önemli. en hızlı yazmaya sahip olan hangisidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.Sanchez

Arkadaslar metro gross markette ADATA 2.5 1 TB BULDUM fiyatı 220 civarı sizce nasıl uygun mu yaramaz mı adata yı duymadım hiç sizlerden .. ben bu konuda hiç bilgili değilim alacakken zaten sizlere soracağım bunu bi sorayım dedim

ADATA kutular 1-2 hafta önce electroworld de 190-200TL gibi bir fiyattı.... demekki %10 zam gelmiş....
    kutusu ADATA markalı ama diski kendisi ucuzlardan olan SAMSUNG dur... ADATA nın disk üretimi yok.... samsung disklerde güzeldir, alabilirsin....
    o kutus usb 2.ç0 dır zaten usb 3.0 olup o fiyata harici disk bulmak zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

ps3 oyunları için 5400 ya da 7200rpm fark eder mi? bir de ben 1tb lık harddisk alsam 150gbı oyun için(fat32) 800gbı da tvnin media playerindan film için(ntfs) kullanabilir miyim?

farketmez.... 5400rpm harici disklerde daha iyi, ısınma sorunu olmuyor.... harici diskte hıza takmayın dahili disklerde hız önemli....
    harici ===> 5400 rpm
    dahili ===> 7200 rpm
  • quote:

quote:

ps3 oyunları için 5400 ya da 7200rpm fark eder mi? bir de ben 1tb lık harddisk alsam 150gbı oyun için(fat32) 800gbı da tvnin media playerindan film için(ntfs) kullanabilir miyim?

farketmez.... 5400rpm harici disklerde daha iyi, ısınma sorunu olmuyor.... harici diskte hıza takmayın dahili disklerde hız önemli....
    harici ===> 5400 rpm
    dahili ===> 7200 rpm

tşk ederim hocam peki bir de ben 1tb lık harddisk alsam 150gbı oyun için(fat32) 800gbı da tvnin media playerindan film için(ntfs) kullanabilir miyim?
  • quote:

tşk ederim hocam peki bir de ben 1tb lık harddisk alsam 150gbı oyun için(fat32) 800gbı da tvnin media playerindan film için(ntfs) kullanabilir miyim?

aynı harici diski farklı iki partition yaratarak hem ps3 hemde mediaplayer da kullanabilirmisin bilemem, bildiğim birşey değil.....
    teorik olarak olur gibi ama pratkte ne sonuç verir "ben" bilmiyorum....
  • Seagate Expansion 3 TB STAY3000202 almayı düşünüyorum... alet USB3.0 kullanıyor, 32MB cache'li 7200 rpm seagate disk var, gayet güzel özellikler....3TB için 396TL yani 1TB kapasite bana 132TL'ye geliyor.... 1TB 'ı daha ucuza gelecek USB3.0 veya e-sata disk biliyormusunuz????

• Arkadaşlar bende 1 tb laptopta kullanmak amacıyla maksimum 250 tl bütçeli 2.5 inç hdd arıyorum tercihen wd markalı eğer kampanyalarda dikkatinizi çeken olduğunda yardımcı olursanız sevinirim.Araştırmama göre en iyi marka wd görünüyor tabi bu konu bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse çok mutlu olurum şimdiden sağolun...
  • 2,5" luk usb 3.0 bağlantı yapabileceğim ve yazma hızı en yüksek model hangisidir. kapasite çok da önemli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: posterity

2,5" luk usb 3.0 bağlantı yapabileceğim ve yazma hızı en yüksek model hangisidir. kapasite çok da önemli değil.

2.5" ve usb 3.0 olup 7200rpm hız ve 32mb ön belleğe sahip taşınabilir disk bakacaksınız.....

yada daha iyisini kendiniz toplayacaksınız

mesela

SEAGATE 2.5'' 500GB 7200RPM 32MB SATA
    http://www.bizdehesapli.com/?mainpage=urun_detay&urun_kodu=ST95005620AS&ref=akakce&v=1.86.9

+

Akasa NOİRS 2.5 USB 3.0 EXTERNAL HDD KUTUSU
    http://www.webdenal.com/akasa-noirs-2-5-usb-3-0-external-hdd-kutusu_368535.html?ref=akakce&v=1.64.6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 19 Şubat 2012; 18:58:23 >

• Çantama gerekirse montumun cebime koyup taşıyabileceğim en küçük boyutlarda hızı da iyi olan taşınabilirlik açısından en sağlam ürün hangisidir?
    Fiyat olarak da çok pahalı bir şey olmazsa sevinirim.

Edit: usb kablosu içine saklanabilir olursa tam şukela olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lakin1907 -- 19 Şubat 2012; 22:26:45 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: posterity

2,5" luk usb 3.0 bağlantı yapabileceğim ve yazma hızı en yüksek model hangisidir. kapasite çok da önemli değil.

2.5" ve usb 3.0 olup 7200rpm hız ve 32mb ön belleğe sahip taşınabilir disk bakacaksınız.....

mesela

http://www.bizdehesapli.com/?mainpage=urun_detay&urun_kodu=ST95005620AS&ref=akakce&v=1.86.9

+

http://www.webdenal.com/akasa-noirs-2-5-usb-3-0-external-hdd-kutusu_368535.html?ref=akakce&v=1.64.6

teşekkür ederim

• Merhaba arkadaşlar. En az 1 TB kapasitelii torrent ve internet desteği olan bir media oynatıcı arıyorum.Önerisi olan arkadaşlar var mıdır acaba. Teşekkürler şimdiden. :)
  • quote:

mesela

+

senin dediğin şekilde toplama yaparsam kullanım açısından harici disklerden bir farkı oluyormu. bu konuda hiç bilgim yok. kutunun içine harddiski taktıktan sonra bilgisayarın otomatik tanımlaması için herhangi bir ayar yapılacak mı

• 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.