Şimdi Ara

Harici HDD görmüyor, gördüğünde de sistemi bozuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlginç bir sorunum var, biraz internette bakındım ama tam sorunuma karşılık bir şey bulamadım, sorun şu şekilde eğer kasanın usb portuna harici hdd takarsam görmüyor ama anakarta takarsam görüyor ama bu sefer de sesi bozuyor ses çıkartan hiçbir şey çalışmıyor (çok ilginç??) misal youtube dan video açılmıyor spotify açılmıyor oyun açılmıyor vb. ve pc i kapantıcaya kadar böyle kalıyor bunlara ek takılı olsun olmasın bir kere takıp çıkarttıysam bilgisayarı kapatırken kapanıyor gibi ama fanlar dönmeye devam ediyor, eğer kasanın usb portuna takılıyken reset tuşuna basıp resetlersem açıldığında görmeye başlıyor

hdd i laptopda deniyorum onda bir sıkıntı olmuyor bu pcde de bir zamanlar sorunsuz çalışıyordu ama ne zaman ne yaptımda bozuldu bilmiyorum

sistemde sata ssd ve nvme m2 ssd takılı bunlardan dolayıda sıkıntı çıktığını gördüm ama benim sorun o alana giriyor mu bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shovel Knight -- 24 Haziran 2020; 15:53:9 >

• Benim tahminim hard diskte sorun var. Disk Kendi içindeki işlemleri tamlayamadığı için askıda kaldığından diğer aygıtları da etkiliyor olabilir .

Başka disklerle aynı işlemleri yaptığınızda sorun çıkmıyor ise sorun diskte.
    Seagate olabilir mi diskiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DigitalVeri kullanıcısına yanıt
    markası toshiba, elimde kasaya takacak başka disk yok ama bu disk başka bilgisayarda sorunsuz çalışıyor

konuya eklebileceğim şöyle bir şey var sağ alttan diski çıkart dediğimiz yer var ya orda çıkartın yanında cihaz tanımlama isteği başarısız oldu falan yazıyor ve çıkart dediğimde bilgisayarda erişim gibiyor ama hard disk çalışmaya devam ediyor sanki en azından ışığından öyle anlıyorum sabit yanıyor boştayken yanıp sönerdi, bu olayda laptop da olmuyor onda sorunsuz
  • Farklı bir USB portuna takıp deneyin, farklı portlarda da aynı sorun oluyorsa USB sürücülerini yeniden yükleyip deneyebilirsiniz. Disk dahili olarak bağlandığında seskartını etkiliyorsa sorun IRQ çakışması olabilir.
  • poko001 P kullanıcısına yanıt
    hocam alttaki konuda çözdük gibi bir şey sorunu, sesin gitmesi hem hoparlörün hem kulaklığın usb ile bağlı olmasından, disk 1 amper olduğu için akım yetersiz geliyor sanırım ondan her şeyi bozuyor Y kablo alıp onla deniyecem

https://forum.donanimhaber.com/harici-hdd-ilginc-sorunlara-yol-aciyor--144208789#144208789
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.