Şimdi Ara

harici harddisk önerisi istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • harici harddisk önerisi istiyorum 1tb olucak ve fiyat performans acısından ne önerebilirsiniz?

• Western Digital My Pasaport Ultra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben dün aldım denızlıde medıa markta gıdıyodum kı bı şuraya bakayım dedım ıyıkı demişim denıx var burda western dijital 1tb 199tl ydi . hemen aldım yoksa daha uygun dıye 2tb alacaktım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seagate öneririm 1 TB ben alalı 1.5 sene oldu hala ilk günki gibi %80 i de dolu halde tek ilginç zamanında 209 aldığım HDD suan 300 TL :)

https://www.akakce.com/tasinabilir-disk/en-ucuz-seagate-expansion-1tb-stea1000400-fiyati,5139327.html
  • Seagate tercih edilebilir. 1 seneden fazla oldu sorun çıkarmadı.
  • yaklaşık 10 yıl önce aldığım beyaz LG hdd yi kullanıyorum hala sata olarak pc ye bağladım markası fujitsu çıktı neyse bu bir istisna ama çevremde ailemde samsung ve toshiba (evet tasarımları çok hoş kasalarının al benisi var) alarak daha sonra birçok yaşayan hatta garantiye gönderildiğinde içinde virüs var denilip gönderilen ama sonrasında bozulan yine bu firmalardan bence uzak dur evet pazarı geniş olabilir ama randımanlı olarak kullanmak istiyorum dersen, mevcut hali hazırda kullandığım son usb 2.0 depolama için aldığım western digital (WD) tavsiye ederim gerçekten de biçimlendirmediğim halde halen kullanmaktayım. Sana sıralama olarak önerim şöyle olacaktır şahsi ve tecrübe edindiğim kadarıyla;

WD > Seagate > Samsung = Toshiba

Kararınızı kendinize göre fiyat veya istediğin gibi ayarlayabilirsiniz, iyi günler.

Aklıma gelmişken alacağın harddiskin modelini internete yazıp onarım videolarına bak ve Kutu içerisinden çıkarılan hdd'nin bağlantı noktalarının (PCB kartının) sata olmasına dikkat et en azından usb bağlantısında sorun çıksa bile, sata bağlantısıyla verilerine ulaşman mümkün olup hdd yi kullanmaya sata olarak devam edebilirsin ilk cümlemde bahsettiğim gibi.. Yatırımlarınız boşa olmasın bu devirde kıymetsiz bir şey yok.. Olabildiğince değerlendirin fikirlerinizi imkanlarınızı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.