Şimdi Ara

Harici 1 tb disk gecikmeli G/Ç hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 tb wd my pasword harici belleğim var daha öncesinde gecikmeli G/Ç yazma hatası verdi Cmd ile komut satırlarına gereken seçimleri yazınca düzelmişti bu sefer olmadı bad sectör olabilir sanırım kullandığınız denediğiniz bi program varmı tavsiye edebileceğiniz teşekkürler şimdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hdtune ile okuma yazma hızı yada diğer bad sector ile ilgili kontrolleri yapabilirsiniz. defraggler ile disk birleştirme işlemi denen düzenlemeyi yapabilirsiniz. Çalışırken tıkırtılı ses geliyor mu ?
  • Sorun büyük ihtimalle bad sectorden kaynaklı oluşuyor. Bu tip sorunlu hard disklerde bahsedilen komutlar ile sonuç alınabiliyor. Ancak veriler görüldüğü anda hemen kıymetli verilerin alınması gerekir. Zira yapılan denemeler sonrasında hard diskte sorunlar büyüyebilir. Hatta disk erisilmez hale gelebilir. Sorun büyüdükçe veri kurtarma hizmeti fiyatı da büyür

• HD tune ile bi kısmını tarattım tamamını vaktim olmadığı için taratamadım bad sectör var low level format veya hd regenaratör ile bad sectörleri düzeltebilirmiyim yada ne yapmam gerekir teşekkürler
    Harici 1 tb disk gecikmeli G/Ç hatası

• Hard disklerde bad sector limiti vardır. O limit dolana kadar bad sectorler smart kaydına alinir ve kullanılmaz. Bad sector onardığı söylenen programlar sadece yeni bad sectorleri SMART kaydına işler. Bad sector onarmaz. Bu işlem sonrasında hard diskin sağlık göstergesi de direk düşer. Limitler dolduktan sonra ise donmalar mavi ekran veya başka sorunlar oluşur. Hatta disk erisilmez duruma dönebilir.
    Sorun başlayan disklerde herhangi bir işlem yapmadan önce verilerinizi almanız önerilir.
    Bu durumdaki diskleri artık kulanmamanız tavsiye edilir.
    Yoksa yüksek profesyonel veri kurtarma maliyetleri ile karşılaşabilirsiniz.

• Teşekkür ederim cevabınız için verilerin çoğunu kurtardım en fazla 4 yıllık cihaz çöpe atmakda pek istemiyorum artık bi Ümit bu dediğim programlarla bad sectörleri gizlemeye çalışacağım olmuyosada artık yenisini alıcaz

• Yakın zamanda yeni alınan bir hard diskte de başıma geldi. Hard diskler bazen yıllarca sorun çıkarmıyor , bazen de daha alındığında sorun çıkarabiliyor. Toshiba diskler için fabrika formatı atıp diski yenileyebiliyorum. Bad sectorleri gizleyip diski bad sectorsuz % 100 sağlıklı hale getirebiliyorum. Diğer markalar için çalışmalarım devam ediyor.
    Ancak bu işlem zahmetli ve ücret olarak da makul seviyelerde olmuyor. Veri kurtarma esnasında buna ihtiyaç olabiliyor bazen

Sonuç olarak hard diskler bu hale geldiyse yeni disk almak daha mantıklı

• 1 tb lık harici flash bellek için tosibanın hangi ürününü tavsiye edersiniz ve aynı sorun başıma gelirse hangi programla fabrika ayarına çevirebilirim

• Toshiba diger markalara kıyasla genelde en beğendiğim markadır.
    Veri kurtarma çözümleri standart değil. Arıza türleri çok farklı olabiliyor. Veri kaybı sonrasında Toshiba disklerde sonuç alma ihtimali de diğerlerine nazaran oldukça yüksek.
    Istisnalarher zaman olası.

• Cevabınız için teşekkür ederim bişey daha sorucam kingston data traveller50 32 gb modeli 35 tl sizce bu marka model iyimidir yoksa ileride sorun çıkarırmı sandıskten başka küçük çaplı flash bellek kullanmadım bu güne kadar teşekkürler

• omer1001 O kullanıcısına yanıt
    Hız yönüne bir şey diyemem ama sağlamlar baya, bende data traveller 111 modeli var 2012 de almıştım hala kullanıyorum :)
  • USB 3.1 usb 3.0 usb 2.0 yazıyor cihaz üzerinde aktarım hızını göremedim bi ara bakarım teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.