Şimdi Ara

Hareketi yanlış mı yapıyorum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
11
Cevap
0
Favori
289
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    520 Mesaj
    Arkadaşlar hocaya göğsümü tam hissedemedim bir hareket daha ekleyeyim mi dedim. Yaptığım hareketleri sordu. Bench -incline - bench dumbell- incline dumbbell - kanatları kapatma aleti ve arkaya doğru yatarken dumbell- indirme dedim. Hissedemedin mi bu kadar hareketten sonra dedi ben de genelde omzum daha çok çalışıyor dedim. O zaman yanlışlık var hareketlerde dedi. Omuzun çalışması normal mi bu hareketlerde. Göğsümde adam akıllı pump hissetmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

bu kadar hareket yapma bence.Omuz ve triceps aktif olarak çalışır hele güçlenmeden üstgöğüs zorlarsan tamamen omuza bindirirsin.

tavsiyem omuzları iyice ısıt sağlam bench gir minimum 2 set ısıt.sonra üst göğüste yedire yedire yavaşça dumbell press yap.iyi ısındığını düşünürsek gücüm yerinde diyorsan ağır bir üstgöğüs dumbell press sonrası pump rahat yakalarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 12 Şubat 2018; 14:43:50 >

Yani omuzun çalışması normal mi? Bilinçli bir şekilde bir ay önce başladım daha önce kafama göre yapıyordum 2 ay yaptım bu şekilde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    JazHoyt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

normal başlarda ama fazla ağrıyorsa çok hareket yaptığın içindir.

3 tane press yapacak seviyeye öyle hemen gelemezsin omuzuna daha çok zarar verirsin.Önce bir güçlen.
    |
    |
    Trespuanie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim.

|
    |
    JazHoyt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Çalışmayan birinde her yer geridedir. Ama bazı gruplar öbür gruplardan daha da geridedir. Birine düşen yük %10 iken diğerine %90 iken. 90'ı hissetmeyip, %10 olanı hissedebilirsin. Çünkü o %10 o haliyle bile ağır geliyor olabilir.

Bu yüzden böyle temel hareketlerde bileşik gruplardan biri ileride biri geride iken zamanla çok kasılan daha hızlı gelişebilmesi ve itiş/çekişlerde ki büyük ve küçük kas gruplarının güç oranlarının birbirine yaklaşması gayet doğaldır.

Ben ilk başladığımda omuzda 5kg'yu kaldıramadığım halde bench press'te 50kg çalışıyordum. (Başlangıçtaki çelimsiz halime göre büyük fark bu)

Şimdi ohp 60, bench press 110 a atabiliyorum. Birisi 2 kat diğeri 12 kat farketti.
    |
    |
    bench vs gibi hareketler compound hareket olduğu için birden fazla kas grubu harekete dahil olur. yani bench yaparken göğüsün , omuzun ve arka kolun aynı anda aktiftir. fakat hareketteki çalıştırılması gerekilen ana kas grubu göğüstür bu yüzden omuzu daha çok hissediyosan sana önerilerim : omuzu daha iyi ısındır(özellikle rotator cuffları) , yapabileceğin en iyi kiloyu seç ve kas-zihin hafızası kurmaya çalış yani kasa odaklan. başlangıçta göğüs ve sırt kasını hissetmek zordur fakat zaman ilerledikçe daha rahat hissedersin.
    |
    |

5-6 aydır incline da hep ters tutuş yapıyorum. bunu bir kenara bırakıyorum

;Yüksek ihtimalle harekette bir yanlışlık yapıyor olabilirsin yada omuzların yeteri kadar kuvvetli değil. Aklıma ilk gelenler bunlar.

Ters tutuş nasıl oluyor?

|
    |
    umix353 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Trespuanie

Ters tutuş nasıl oluyor?
    quote:

Orijinalden alıntı: Trespuanie

Ters tutuş nasıl oluyor?

https://www.youtube.com/watch?v=raU_WpNRj6k

|
    |
1
Reklamlar
Canlı Tv izle
Bey Azura
son dakika
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.