Şimdi Ara

Hardisk Neden Tam kapasite Göstermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 500 Gb-16 Mb samsung hardisk aldım.Taktım şuan kullanıyorum 465 Gb boş hafıza var gerisi nerede acaba aslında 500 gb almamışmıyım? ,

http://img388.imageshack.us/my.php?image=asdasyq6.png

Ayrıca eski hard diskim 160 Gb di 30Gb C/ yapmıştım.Geri kalanınıda D/ olarak (filmler,video,müzik vs) ayarlamıştım.Oyunları C/ye kuruyordum son günlerde gelen Gta 4 ü büyük Hd kaplayan oyunlar diğer oyunları silmemize neden oldu.Oyunları D/ye kursak sağlıklı bir şekilde çalışır mı? Denedim D/yede kurdum fakat C/yede kuruyor iki tarafada anlamadım bir türlü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONUR2626 -- 13 Aralık 2008; 0:59:06 >

• hdd de sorun var iade et

şaka yaw herşey normal kafana takma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARKU -- 13 Aralık 2008; 1:31:09 >
  • SORUN : 200 GB’lık bir sabit disk satın aldınız ancak eve geldiğinizde sadece 186 GB ile karşılaştınız.Neden?
    ÇÖZÜM :http://www.chip.com.tr/konu.asp?id=2102&sayfa=1
  • Hdd üreticilerinin hesabındanmı bilinmez, hddler düz hesap üzerinden hesaplanır yani normalde 1024mb 1 gb tır bize böyle öğretildi. fakat hdd hesaplanırken 1000mb 1gb şeklinde hesaplıyolar. bu hesap microsoft tarafında değiştiği için hdd ufak gözüküyo.

bu normaldir yani 50 tane 500lük hdd alsan farklı markalardan olsa hepsi aynı boyutta çıkacaktır. kafana takma zamanla alışıyo insan.
  • Sorun yok, normal.
  • 1 GB = 1000 MB

Sorun oradan kaynaklanıyor..
    Yani, ortada bir sorun yok aslında..
  • sorun işletim sistemin ile harddiskk üreticilerinin farklı kapasite standartı uygulaması.aslında büyük bir sorun değil ama insan üzülüyor yinede nerde benim 35gb nerde:
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.