Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Hardisk'in İçinin Açılması

8
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Depolama >> Hardisk'in İçinin Açılması
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      243 Mesaj
      19 Mart 2006 14:22:32 Konu Sahibi
      Arkadaşlar hardiskin içi açıldığında içindeki bilgiler silinirmi.Yani bende eski bir harddisk var onun içindeki bilgileri silmek istiyorum fakat entegresi bozulduğu için bilgisayar görmüyor.Daha farklı bir yolla(Bilgisayara bağlamadan) bilgileri silebilirmiyiz.

|
      |
      19 Mart 2006 14:27:39
      Tam olarak bilmiyorum ama harrdiskin içini açtıgında (normal koşullarda) bozuluyor.ben denemiştim meraktan bi hddyi açtım hiç ellemeden kapattım hdd öldü.eger bilgileri yok etmek istiyorsan içini açabilirsin.ama tekrar kullanmak istiyorsan başka bir yol bulman gerekecek.
      |
      |
      19 Mart 2006 23:03:30 Konu Sahibi
      Sanırım dediğin gibi vakumluymuş içi havası falan varmış kaçmaması lazımmış.Açınca bilgiler uçuyor mu yani içinden?
      |
      |
      19 Mart 2006 23:09:36
      quote:

Orjinalden alıntı: forsaker

Sanırım dediğin gibi vakumluymuş içi havası falan varmış kaçmaması lazımmış.Açınca bilgiler uçuyor mu yani içinden?

bilgiler uçuyor mu ne demek açarsan harddisk bozulacağı için bilgilerde gider ve muhtemelen kurtaramazsın o bilgileri.yani bilgiler silinir ama o harddiskte silinir
      |
      |
      20 Mart 2006 15:13:39
      bilgileri kurtarabilirsin ama çok para vermen gerekir açmayı denem ben bir yerde gömüştüm adamlar içine su dökerek hard disk çalıştırıyorlardı çok enteresan ama açma derim
      |
      |
      20 Mart 2006 15:39:37
      silinmez

ne mantıkla silinsinki hem
      |
      |
      20 Mart 2006 16:02:17
      arkadaslar silinmez silinir diyen arkadaslara ben şaşarım eğer ki içindeki hava vakumlandı falan diyen varsa onlara da şaşarımeğer iç hava alınırsa fiziksel yani dönüş hareketlerinde sorun çıkar.ayrıca chip dergisinin gecen ayki sayısında bi video vardı adamlar hddyi açıyor içine su döküyolardı ama hdd çalışıyordu.
      |
      |
    • Teğmen
      243 Mesaj
      21 Mart 2006 20:49:43 Konu Sahibi
      Yani Bilgisayara bağlamadan fiziksel olarak harddiskin içindeki verileri silemezmiyiz.
      |
      |
      21 Mart 2006 20:56:42
      Eski bir harddiskten bahsediyorsun. Entegresi bozulmuş ve bilgisayar tarafından görülmeyen bir harddiskten bahsediyorsun. Ve sanıyorum ki içindeki bilgileri kimseyle paylaşmak istemediğinden silmek istiyorsun. Eğer dediğin gibi entegresi bozuksa ve 20 küsür gb bir disk ise zaten tamiri diskten pahalıya gelir. Diskini aç içinde ne var ne yok incele gerekirse tüm parçaları çıkar bak sana bir deneyim olur. Zaten bunları yaptıktan sonra diskindeki tüm bilgiler uçmuş olacaktır...
      |
      |
      Core2Duo E6850@3600mhz //Big Water 735//Abit IN9 32XMAX Wifi //Sapphire 4770//2*2GB Crucial Ballistic Tracer//2*500 Gb Seagate RAID0//HP W2207//Ev Yapımı Feel! Tıkla //LG Dvd-rw//Philips cd-rw//Lc POWER 550Watt//HP 1315 All in one//Creative Megaworks THX550 5 1//Creative Audigy2ZS //Logitech Momo Racing Force//
Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,152
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.