Şimdi Ara

Harddiskim sanırım gidici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Video ve fotoğraf depolama için kullandığım 4 TB'lık WD marka harddiskim gidici gibi görünüyor.
    Videolar çok yer kapladığı için geçenlerde boyutlarını küçültmek istedim video converter programı ile. Sanırım harddiskte hasara yol açtı.
    Foto-Video kopyalarken "0x8007045d: bir g/ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi" şeklinde bir hata alıyorum. HD Tune programı ile veri yazma okuma hızına bakayım dedim ama aygıt çalıştırılamadı diye uyarı verdi.
    15 yıllık çektiğim foto-videolar var. Yazılımla iyi hale getirmek mümkün mü? Ya da başka ne yapılabilir.

• G/Ç hatası donanımsal hatadır, kablo, port, elektrik sorunlarıyla alakalı olabileceği gibi diskin kendisinden de kaynaklanabilir. Yapabileceğiniz şey SATA ve elektrik kablolarını kontrol etmek, gerekirse yeni bir SATA kablosuyla denemek veya sorunun kaynağından emin olabilmek için diski farklı bir bilgisayarda denemek.

G/Ç hatası veren diskde bozuk sektör tamiri, dosya kurtarma gibi işlemler genellikle başarılı olmaz çünkü yapılan işlemler sırasında da hata verecektir.

Bilgisayarda yaptığınız işlemler ekstrem durumlar haricinde diski bozamaz ancak bozuk olan diskin belirtilerini daha net fark etmenize neden olabilir.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.