Şimdi Ara

Harddiski takınca bilgisayar açılmıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
23.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün bilgisayara format atmak için ugraştım her neyse attım formatı bir kaç sorun oluştu yeniden format atarken birşey oldu bilgisayar açılırken anakartın reklamı olan bios ekranında takılı kalıyor.. Ramleri vs.vs. çıkardım taktım en son harddiski çıkarttım takmadım geri o şekilde açtım ve takılmadan açıldı ama harddiski görmüyordu takılı olmadıgından tekrar taktım aynı sorun oldu yine restart atınca bilgisayar ilk açılırken anakart reklamında takılı kalıyor hdd taktıgımda ama cıkardıgımda devam ediyor acaba harddisk de mi sorun yoksa bios ile alakalımıdır

Yardım ederseniz sevinirim....

• BİOS pilini çıkartıp sıfırlamayı dene, Sadece sorun yapan HDD'yi takıp tekrar dene, Ramlere slip çek, Anakart reklamını geçerse bir güzel biçimlendir düzelicektir.
  • banada öle bir bilgisayar gelmişdi hiç bir şekilde o olay düzelmiyor anca yeni hdd alman gerek bios hddyi tanıyamıyor okuyamıyor sonrada öle kalıyor orda ama bi de arkadaşın dedigi yöntemi dene belki olur ben ugraşdım ugraşdım ne yapdım ne ettim olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: uNequAL

BİOS pilini çıkartıp sıfırlamayı dene, Sadece sorun yapan HDD'yi takıp tekrar dene, Ramlere slip çek, Anakart reklamını geçerse bir güzel biçimlendir düzelicektir.

Bios pilinide çıkardım 2 3 dk durdu taktım sonra ramleri çıkarıp slot rengine göre mavi yerlere 2*512 mb taktım siyah yerede 1 gb tı taktım yinede aynı hdd yi çıkarttıgım zaman o ekrandan kurtuluyorum bagladıgımda tekrar donuyor
    5 senedir tıkır tıkır çalışan bilgisayar durup dururken niye böyle yaptı anlayamıyorum
  • @emre1834; Elektronik aletlerin ne zaman ne yapıcağı belli olmuyor. Kullandığın SATA, IDE ve HDD Güç kablolarını farklı kablolar ile denediysen sorunun HDD'den demekten başka çaremiz kalmıyor. Tek umut olarak başka PC'de denemeyi dene, kafanda soru işareti kalmasın .)
  • quote:

Orijinalden alıntı: uNequAL

@emre1834; Elektronik aletlerin ne zaman ne yapıcağı belli olmuyor. Kullandığın SATA, IDE ve HDD Güç kablolarını farklı kablolar ile denediysen sorunun HDD'den demekten başka çaremiz kalmıyor. Tek umut olarak başka PC'de denemeyi dene, kafanda soru işareti kalmasın .)

Teşekkürler işten çıkınca akşam denerim artık kablolarını degiştiririm olmazsa bilgisayarcıya götürürüm
  • kardeşm şu anda aynı sorun bende var :) düzeltebildinmi acaba sorun nedenmiş ? Ben çalışmayan hdd imi başka pc de de denedim sorunsuz açılıyor. yani birtek normalde çalıştığı ve aniden görmeyen pc de görmüyor :D yardımcı olabilecek birşey bulduysan bende uygulayayım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepagdas

kardeşm şu anda aynı sorun bende var :) düzeltebildinmi acaba sorun nedenmiş ? Ben çalışmayan hdd imi başka pc de de denedim sorunsuz açılıyor. yani birtek normalde çalıştığı ve aniden görmeyen pc de görmüyor :D yardımcı olabilecek birşey bulduysan bende uygulayayım ?

Arkadaşım sabah kasayı bilgisayarcıya verdim bakalım 1 2 saat sonra yanına gidecegim gelince sonucu sana söylerim
  • hdd ile bios ilişkisinde sorunlar var
  • malesef harddiskim bozulmuş 5 6 sene beni iyi idare etti bende bugün sipariş ettim hitaci 500gb ide hdd
  • İyi dayanmış sonuçta Hard Disk ler ömürlük aletler değil.
    5-6 yıl sonra kullanılmaz hale gelebiliyorlar.
  • Anlamadm hdd okumuyosa pc nasıl çalışıyor? Ikı hdd n mi war?
  • biost update ile düzelebilr mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alis96

Anlamadm hdd okumuyosa pc nasıl çalışıyor? Ikı hdd n mi war?

Açılıyor derkenki maksatım harddiski çıkarınca o ilk başta anakart reklamında takılmıyor bios a filan girebiliyorum ama takınca ne biosa nede başka bir yere giriyordu takılıp kalıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1834

quote:

Orijinalden alıntı: alis96

Anlamadm hdd okumuyosa pc nasıl çalışıyor? Ikı hdd n mi war?

Açılıyor derkenki maksatım harddiski çıkarınca o ilk başta anakart reklamında takılmıyor bios a filan girebiliyorum ama takınca ne biosa nede başka bir yere giriyordu takılıp kalıyordu

Hdd yi anakarta bağlayan Kabloda veya bios ile hdd arasnda bir sorun vardır burda çözemezsen sorunu pc ye bişey yapmadan tamirciye götürmeni tavsiye ederim xD xD
  • Samsung harddisk aldım arkadaşımdan , pc ye de şu an tek harddisk var. Yeni aldigimi da taktım, açtım. Siyah ekran geliyor . Sonra eskiyi çıkarttım, yalnızca yeniyle denedim. Yine aynı. Sonra yeni yi deaktif ettim, düzeldi. Benim ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olur musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat10ur

Samsung harddisk aldım arkadaşımdan , pc ye de şu an tek harddisk var. Yeni aldigimi da taktım, açtım. Siyah ekran geliyor . Sonra eskiyi çıkarttım, yalnızca yeniyle denedim. Yine aynı. Sonra yeni yi deaktif ettim, düzeldi. Benim ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olur musunuz
    Yeni aldığın HDD'yi bilgisayar açıkken tak bakalım görünecek mi?
  • murat10ur M kullanıcısına yanıt
    imkan varsa harici olarak takabilceğin yeni hdd yi pc açıkken harici bir usb ile tak ve diski disk yönetiminden silip tekrar biçimlendirerek kur tahminen sıkıntı kalmıcaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.