Şimdi Ara

Harddisk sorunu yardım pls

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende 500 gb laptop harddiski var arkadaştan aldım geçen gün güzel güzel çalışıyodu şimdi çalışmıyor sorun ne olabilir pls yardım edin

D ve C bilgisayarın kendi harddisk i ama F, L, G sonradan geliyor ama sadece F çalışıyo oda 349 MB

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar sorunumu çözdüm ama herla 300 gb lık L: diskini biçimleyemedim 4 farklı pc de denedim hepsinde hiç klasör açılmıyor ( bide şu üstte dolan yeşil çizgi gene %99 da falan kalıyor)

• Merhaba. Büyük ihtimalle bad sector yüzünden sorun oluşuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl çözebilirim o konularda biraz cahıl ım :d

• 2 türlü bad sector var. Birisi yazılımsal . Genelde pek sorun çıkarmaz. Diğeri fiziksel. Donma , kitlenme, mavi ekran , bilgisayarda görünmeme gibi sonuçları olabilir.

Fiziksel bad sector tamir edilemez. Sadece SMART kayıtları ile o sektörler bloke edilir. Kullanıcı bunu farketmez. Bad sector sayısı arttıkça sorunlar çıkmaya başlar. Bir an önce verilerinizi yedeklemeniz gerekiyor. Bu hard disk her an verilerinizi kaybetmenize neden olabilir.

Sık yaşanılan bir sorun, bad sector tamir etme girişimleridir. Bu işlem oldukça riskli bir işlem olup , tamir etme denemesinden önce mutlaka verilerinizi almış olmanızı öneriyorum. Elimde birkaç hard disk bu sekilde bazı denemeleri yaparken kullanılamaz hale geldi. Veriler alınmadan bu durumdaki hard disklere herhangi bir veri yazmaktan da kaçınılmalıdır.

Harici olarak önemsiz verilerinizi bu hard diskte barındırabilirsiniz. Kimi hard diskler bu şekilde bir süre daha kullanılabiliyor. Kimisi çok kısa süre sonra çökebiliyor.

Daha sonrasında veri kurtarma işlemi ihtiyacınız olduğunda yüksek rakamlar ile karşılaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalVeri -- 21 Aralık 2018; 1:13:23 >

• İçinde önemli birşey yok arkadaştan aldıydım içinde başka bi system32 win7 falan var onla alakası olamazmı?
    Bi ara hd yi taktım siyah ekranda kaldı falan çıkarınca çalılştı

Bu arada cevapladığınız için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydar paşa -- 24 Aralık 2018; 22:53:22 >
  • Önemli değilse o hard diski artık kullanmamanızı tavsiye ederim

• Peki...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.