Şimdi Ara

Harddisk mi Bozuluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar. Son 2 gündür bilgisayarda daha önce karşılaşmadığım türden bir sorun yaşıyorum. Oyunlarda ani donmalar oluyor. Özellikle farklı sahne geçişlerinde bunları yaşıyorum. Arka planda ses gelmeye devam ediyor ama görüntü birkaç saniyeliğine donuyor.

Bilgisayarın ram kullanım değerlerine baktım anormal bir durum yok; ısı değerlerine baktım anormal bir durum yine yok.

HDD Health programını buldum netten ve değerlerini paylaşıyorum sizlerle.

Bu SSD durumu

Harddisk mi Bozuluyor?

Bu da HDD

Harddisk mi Bozuluyor?

Şunu belirtmek isterim ki format atana kadar hiçbir şekilde sorun yaşamadım. Format attıktan sonra bu sorunlar yaşanmaya başladdım. Aynı oyunları test etme imkanım üzgünüm ki yok ama diyebeleceğim tek şey üç farklı oyunda da aynı problemi yaşadım formattan sonraki süreçte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7ender -- 29 Haziran 2017; 23:46:18 >

• Oyunlar ssd de kurulu ise başka bir sorundan kaynaklanır ama hdd ye kurulu ise harddisk mala bağlamır gibi gözüküyor bi bad sectör taraması yapın oyunlar hangi diske kuruluysa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihalbayrak

Oyunlar ssd de kurulu ise başka bir sorundan kaynaklanır ama hdd ye kurulu ise harddisk mala bağlamır gibi gözüküyor bi bad sectör taraması yapın oyunlar hangi diske kuruluysa

HDD'ye kurulu idi oyunlar. Hatta Mafia 3'ü alıp SSD'ye attım sonuç yine değişmedi. Formattan sonra oyunları tekrar kurmadım. Kurduğum tek oyun GTA 5 oldu. Onda ise benzer bir sorun yaşamadım HDD'ye yüklememe rağmen.
  • şu harddiski bir çözemedim . hocam sorunun çözümünü bulursan bizide aydınlat sana zahmet.
  • O zaman sıfırdan oyunları silip tekrar yükliyecen çaresi yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blogtr

şu harddiski bir çözemedim . hocam sorunun çözümünü bulursan bizide aydınlat sana zahmet.

Hocam oyunları baştan kurdum sorun yaşadığım ama nafile. Bir çözüm yine bulamadım. Isı değerleri vs. hepsi normal güncellemeler tamam ama hala donma sorunu yaşıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.