Şimdi Ara

Harddisk hep %100

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
1.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba beyler 1.5 yıl önce bilgisayar toplamıştım, ssd'siz WD10EZEX 1tb disk almıştım harddisk olarak. Ancak Task manager'dan baktığımda 1.0mbs üstü bütün uygulamalarda disk kullanımı %100'e yükseliyor. Kasada her zaman kırmızı ışık yanıyor. Data lifeguard diagnostic ile kontrol ettirdim bi sorun çıkmadı ancak yine de emin olmak için sizlere danışayım dedim. Ürünün garantisi devam ediyor sizce harddisk bozuk mu, garantiye göndermeme gerek var mı ? Ya da disk ssd olmadığından mı bu şekil ?
    Harddisk hep %100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nyderrath -- 12 Şubat 2017; 12:17:22 >

• Bu Bilgisayara girin - Disk C sağ tıklayıp Özellikleri seçin - Altta Bu sürücüdeki dosyların diye yazıp giden yerin tikini ( işaretini kaldırın ) - Uygula tamam diyin - Uyarı falan verirse yoksay diyerek geçin - Daha sonra hizmetlere girip Windows Search durdur ve devre dışı bırakıp bilgisayarı yeniden başlatın. Bu işlemleri bi deneyin sonuç alamazsanız başka çözüm yollarına bakalım.Ancak genelde sorunu bu şekilde çözen çok kişi var. Olmazsa windows güncellemeleri var mı yok mu ona bi bakın varsa güncellemelerinizi yapın yeniden başlatıp deneyin. En son çare ancak yeniden temiz bir sistem kurulumuda aklınızda bulunsun.
  • MexeSs kullanıcısına yanıt
    Hocam hemen hemen herşeyi denedim ilk dediğiniz şey haricinde. Hard-disk ile alakalı bi sorun yok mu diyorsunuz yani ?
  • Görev yöneticisinde gözükmüyor mu en çok neyin kullandığı altlara baktın mı iyice?
  • Nyderrath kullanıcısına yanıt
    Bu gibi sorunlar genelde yazılımsal sorunlardır. Yüksek cpu - bellek - disk kullanımları ya kurulan işletim sisteminden kaynaklı yazılımsal hatalar sonucu ortaya çıkar ya da arkaplanda çalışan uygulamaların yazılımsal sorunlarından dolayı ortaya çıkar. Donanımsal sorunlar daha az etkilidir çünkü donanımsal sorun başka sorunlara sebep olduğu için bu sorunlar ya gözden kaçar ya da hiç oluşmaz. Duruma göre değişebilir ancak genelde böyledir. Benim tahminim işletim sistemi veya işletim sistemine yaptığınız son güncellemeden kaynaklı olacağı yönünde. Önce ilk dediklerimi bi uygulayın sonuç çıkmazsa güncelleme yapın ya da yaptıysanız yeni güncellemyi kaldırıp kontrol edin. O da çözüm olmazsa hdd yi sorunlara karşı tarayıp sonucuna bakın. Sonuçlar temiz çıkarsa başka bir önerisi olan arkadaşımızın yardımı olmazsa temiz bir sistem kurulumu yapmanızı tavsiye ederim. Yine de başka çözümler bulursam eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MexeSs -- 12 Şubat 2017; 16:25:44 >

• eğer yazılımsal bi sorunsa format ile düzelir donanımsal bir sorun ise farklı sata kablosuyla dene ve farklı sata yuvasına tak sorun devam ederse garantiye ver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meco06 -- 12 Şubat 2017; 18:58:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheDenier kullanıcısına yanıt
    Bakmaz olur muyum hocam zaten resimde görmüş olduğunuz gibi en yüksekten alta doğru sıraladım. Şu sata kablo olayı tam olarak nedir ? Bilgisayarı montaj aşamasında ben yoktum kardeşim vardı da.
  • Önemli Eğer bilgisayarınız garantiliyse bu işlemleri yapmayın garantiye aldığınız yere verin garantili değilse kasanın herhangi bi yerinde zaten garanti yapıştırması olur Öncelikle bu işlemleri bilgisayar kapalı ve güc kablosu güc kaynağından çekilmiş şekilde yapınız Harddiskine 2 tane kablo takılıdır küçük olan harddiske gider sata portuna yani anakarta takılıdır ve o kablonun aynısından bul yoksa dwd writer varsa anakarttan dwd writera giden küçük sata kablosunu sök harddiske tak birde harddiskde geniş olan kablo vardır güc kaynağından gelen elektrik kablosunu sök o kablodan bi kaçtane daha vardır ara bul ve bulduğunu harddiske tak yine sonuç alamazsan harddiskden anakarta giden o küçük sata kablosunun takılı olduğu yerde bi kaçtane daha anakart üzerinde sata yuvası vardır sıra sıra deneyerek tak hangisinde arıza giderildiyse orda dursun bus şekil arıza giderilebilirse giderilir eğer olmuyorsa bad sector oluşmuştur bunuda hd tune programıyla anlayabilirsin hd tune programını indir ve error scan ile yarat kırmızılar hata yeşiller normaldir eğer kırmızılar varsa zaten garanti haricinde sen bişey yapamazsın bu duruma garantiye ver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meco06 -- 14 Şubat 2017; 0:16:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

Şöyle bir durumda olabilir:

https://www.technopat.net/2016/12/14/windows-10-yuzde-100-disk-kullanimi-sorunu-nasil-cozulur/

sorun tamamen bununla ilgili boşuna adama onu durdur bunu kapat bunu devre dışı bırak demeyin windows 10nun özürlülüğünden kaynaklı bi durum ssdye geç yada formatla güncellemeyi kapat
  • Logic_Man kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler güncelleme yapılıymış ben de , yarına yapacağım ayarları.
  • bblokee B kullanıcısına yanıt
    Çoğu zaman teknik sorunların çözümünün çok girift olduğu düşünüldüğünden ona şartlanarak çözüm yolu aranır. Lakin bazı durumlarda çözüm çok daha basittir. Bu ihtimali göz önünde bulundurmak gerekli her zaman.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Önemli değil, umarım sorun bu yolla çözülür.

O güncelleme olmasına rağmen WPR -cancel yazdığım zaman:
    There are no trace profile running
    Error code: 0xc5583000
    hatası alıyorum.
    Verdiğim linkte en son yapılan eklemeyle birlikte 3 farklı yöntem bulunuyor hepsini denedinizmi?

Windows 10 versiyon nedir ve güncelmi?

Güncel version hocam, hepsini denedim.
    Sizin yerinizde olsam yapacaklarım:

Anakart bios güncellerim,
    Windows 10'un son versiyonunu microsoft sitesinden indirip temiz kurulum yaparım,
    Windows 10'un otomatik yüklediği driver haricinde başka driver kurmadan sistemi denerim,
    Aynı sorunlar devam ediyorsa aygıtların güncel driverlarını üretici web sayfalarından tek tek indirip kendim kurarım,
    Crackli herhangi bir program kullanmam.
    Hocam ben windows 10u yüklerken UEFI şeklinde değil de NTFS olarak yüklemişim. Sıkıntı bu yüzden olabilir mi ?
    Sorun bundan olur veya olmaz demek çok zor. Bu yüzden uefi kurulum yaparak denemeniz daha doğru olur. Microsoft sitesindeki win10 indirme aracıyla uefi için güncel iso'yu indirip tekrar kurulum yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nyderrath

Hocam ben windows 10u yüklerken UEFI şeklinde değil de NTFS olarak yüklemişim. Sıkıntı bu yüzden olabilir mi ?

alakası yok güncel win10 yüklüyorsan birde güncellemeleri yapıyorsan sorun ondan kaynaklı microsoftun verdiği bi güncellemeden kaynaklı bi sorun bu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.