Şimdi Ara

Harddisk açılmama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ben su an anlatacagım konuyu daha oncede yasadım ama sorunumu duzeltmıstım ama sımdı aynı sorun var ancak sıstem hıc calısmıyor.

Sımdı benım su an kı kullandıgım sıstem eskı donanımlara sahıp oldugundan sıstem artık yavas yavas omrunu yıtırmeye basladı ve bunun sonucu olarak guc kaynagı yeterı kadar verımlı calısmadıgından ben wındows acıkken kendı kendıne hdd veya optık suruculerden bırıne enerjı gıtmıyor ve bunu da ses olarak duyabılıyorsun ve ardından 5-10 sn sonra wındows donuyor.Su an sıstemde 2 harddısk ve 2 optık surucu bulunmakta ıstersenız sıze sıstemı yazayım;

GA 8s648RZ-c 478pın anakart
    ıntel celeron d 315 2.26ghz -O.c 3,5 ghz
    1gb ddr333mhz ram 2*512mb
    Samsung 40gb 7200rpm Ide hdd
    Maxtor 160gb 7200rpm ıde hdd
    Samsung dwdrw optık surucu ıde
    Lg cd rom optık surucu buda ıde
    7300gt 512mb agp ekran kartı bunada hız asırma yaptım

her neyse sımdı tekrar soruna geleyım ben daha once aynı sekılde sorunla karsılasmıtım ama o zaman samsung bozulmustu ve aynı sekılde calısmıyordu ve bunu guc kaynagından gelen her molex kablosunu denememe ragmen kasa ıcerısındeyken calısmamıstı ve ben bunu kasadan sokup tamamen uzay montajı olarak yaparak sans uzerıne calıstırmayı basarmıstım.Ama sunu da ekleyeyım samsung hdd calısmadıgı ıcın sıstemın power tusuna bastıgımda sısteme ufak bır enerjı gıdıyordu fakat bu cpu ve dıger fanların 1sn calısacagı kdr enerjı gıdıyor ve anında kapanıyordu yanı heralde kısa devremıdır sıgorta atması mıdır o sekılde bırsey.Dedıgım gıbı ben bunu calıstıramıyordum ve rastlantı olarak uzay montaj yaparak calıstırmayı basarmıstım ve arada bır yıne aynı sekılde wındows acıkken ya optık surucu duruyordu kılıtlenıyordu ya da bır tane samsung veya maxtor dan bırısı duruyordu ve ben buyuk bır aptallıkla daha oncede samsungta yaptıgım sekılde sıstem bıosundayken veya wındows acıkken molex kablosunu cıkarıp taktım ve sıstem komple kapanmıstı bu sefer de maxtor feda oldu

Ve gercekten benım su ana dek en onemlı dosyalarım dıyebılecegım her dosyası benım ıcın onemlıydı ındırdıgım okadar sey yukledıgım kurulum dosyaları yanı gercekten cok onemlı dosyalarım ıcındeydı.Neyse ben yıne uzay montaj yaptım ve bayagı ugrasıp molexlerı ara ara denedım guc kaynagını 3sn kapatıp denedım su sekılde tabı tek basına samsung calısıyor ama buna maxtor a molexı takınca calısmıyor guc kaynagını 3 sn kapatıp actıgımda ve maxtordan molex kablosunu cıkardıgımda sıstemı baslattıgım da calısıyor ama maxtora takınca calısmıyor ve maxtoru calıstırmak ıcın yıne belkı calısır dıye bıos veya wındowstayken maxtora molexı takıp denedım yıne kapandı ve bıraz daha ugrasarak oturma odasında yaptıgım denemelerde sadece samsung ve maxtora guc vererek calıstırdım ve buyuk bır hevesle kasaya montaj ettım tekrar denedım kasada calıstı ama pc nın oldugu odaya getırdım acmaya calıstım yıne aynı sorun sımdı dıyeceksınkı toprak hattı varmı fln var duvardakı butun prızler toprak hattı ve sende bılırsınkı sıstemı calıstırmak ıcın 3lu pırız kullanıyorum.

Bu arada 7300gt de molex guc gırısı ıle beslenıyor.Ne yaptıysam olmadı sımdı gercekten ıcıme oyle bır suphe dustukı hdd yanmıs olabılır dıye gercekten aglayabılırım.Emeklerım herseyım ondaydı acaba ne oldu yandımı noldu.Sızce teknık servıse mı goturmelıyım yoksa ufak bır ısle calıstırabılırmıyım veya bozulduysa verılerımı kurtarabılırmıyım.

bu arada baska bır guc kaynagı ıle dene dersenız bulabılırım ama sıze gore en saglıklı cozum olarak ne yapmalıyım yardımcı olursanız gercekten cok sevınırım,sımıden allah razı olsun dıyeyım ama nolur bır yardım edın.

Tesekkurler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.