Şimdi Ara

hard format tam olarak nasıl atılır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
118.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Hard format ile Soft format arasında birisi açıkken diğeride kapalıyken yapılması haricinde hiç fark varmıdır. Yani Hard-Soft format olmasıyla ilgili telefon farklı bir işlem yapıyormu donanım yada yazılım olarak.
  • Soft formatta ROM' a (sistem dosyalarına) hiç dokunulmamış oluyor. Telefon sadece fabrika ayarlarına dönüyor.

Hard formatta ise sistem dosyaları yani ROM tamamen silinip tekrar yükleniyor.
    Bildiğim kadarı ile fark bu.
  • ben har format atsam acaba telefona bişiey olur mu benim telefon yurt dısından geldi ve sım kilidi falan kırıldı dil yüklendi bunun bi sakıncası olur mu
  • hard format atınca sürüm eskiye döner mi?yani yeniden versiyon güncellemek zorunda mı kalırız, yoksa vâr olan sürüme bişi olmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzil

hard format atınca sürüm eskiye döner mi?yani yeniden versiyon güncellemek zorunda mı kalırız, yoksa vâr olan sürüme bişi olmaz mı?

en son hangi güncelleme yüklendiyse oraya döner. yani tekrar güncelleme yapman gerekmez
  • n80 bi telefonum var telefonu bilgisayara bağlamıştım virüs girdi şimdi telefonu açınca yarısı beyaz yarısı bozuk gösteriyor hiç bi şey anlaşılmıo ne yapmayalıyım acil cevap *3 yes açı dendimde olmadı çok aciiiiilllllllllllllllllllll
  • Hard format atinca yukledigim ovi maps , opera ve duvar kagitlari ' zil sesleri hepsi gidiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekayp

n80 bi telefonum var telefonu bilgisayara bağlamıştım virüs girdi şimdi telefonu açınca yarısı beyaz yarısı bozuk gösteriyor hiç bi şey anlaşılmıo ne yapmayalıyım acil cevap *3 yes açı dendimde olmadı çok aciiiiilllllllllllllllllllll

valla virüs ekranı bozmaz diye biliyorum..sizin ekranda bi problem var galiba
  • arkadaslar 2. el n95 aldım, telefonun açışında yığın hafızada güvenilmeyen yazılım bulundu diye bir uyarı veriyor, bende bu sayfada anllatıldığı gibi * 3 yes ve açılış tuşarına aynı anda basarak hard format ettım, telefonun ayarları ingilizce falan oldu sanırım doğru bir şekilde yaptım işlemi ama yine açılışta yığın hafızada güvenilmeyen yazılım bulundu şeklinde uyarı alıyorum, ne yapmam gerekir nedir bu uyarı sizce?
  • HAFIZA KARTINI BİÇİMLENDİR...HİÇ BİR ŞEYİ KALMAZ...KOLAY GELSİN
  • nokia c3-01 telefonu olan arkadaşım var telefonu tam olarak nasıl formatlarız. medya oynatıcı açılmıyor
  • arkadaşlar ben hard format attım ve N86 model telefonumdaki N-gage oyunları programı gittim artık onları trialde olsa oynayamıyorum. N-gage programını nasıl geri yükleyebilrim ?
  • Öncelikle symbian işletim sistemli telefonlarda fabrika ayarlarına dönmeyi formattan saymazsak-ki saymıyoruz 2 tür format vardır.

hart format ve soft format.

Hart format bilgisayarınızın yazılımını baştan yükler. Virüsten kurtulmanın en kolay ve güvenilir yoludur. Tabi hafıza kartınızda virüs yoksa. Çünkü sadece C yani telefon hafızasına format atıyoruz. Formattan önce rehberinizi sim kartınıza yedekleyin. mesajlar telefona hafızasındaysa ki hızlı olması için telefon hafızası tercih edilir. silinecektir dikkat.

Formta işlermi şu şekildedir:tıklayın

• benim Telefonun Lg300 telefonun dokunmatik telefonumda yes , geri , no tuşları var ve üsttede açma / kapama tuşu var bu telefona nasıl hard format atıcam lütfen yardım edin :(
  • hepsine bir basmıcaz heralde ya telefonumun yazlımlarını sildimkapandı açılmıyo yaa daha ilk telefonum bişi olursa almazlar telefon

• ilk önce power+ses açma tuşuna tıkla açıldığında sadece ses açmaya tıkla önüne seçenekler gelicektir gelmese 1-2 kere ses açma kapamaya tıkla geldiyse söyleyeyim orası dokunmatik değildir ses açma tuşuyla sonunda reset yazan yere gelip bir kere powera tıkla önüne seçenekler gelcek bu sefer yese gelip powera tıkla 5-10 dk bekle açılacak ve reset açmış halde olacak anlattığım şey sadece android tablet ve andrid telefonda olur teşekkürler
  • S60 için ses veya başka bir tuş olayı yok sanırsam. Direkt 7370 kod ile yapılıyor:

http://developer.nokia.com/Community/Wiki/How_to_format_an_S60_device

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.