Şimdi Ara

Hard-Disk kendi kendine dosyalar çıkarıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim 2. Hardiskim 6GB ve 2'ye ayrılmış durumda.2 gün önce oyun oynarken makine kendi kendine reboot attıktan sonra mp3 dinleyim dedim ve winamp hiç bir mp3'ü görmediğini gördüm.Ve 2.Hard-Disk'e baktığımda ^%&{ gibi ilginç karekterli dosyalar oluşturmuş bir tanesi zaten 44GB yazıyor.O hard-Disk'te olan herşeyde okunamaz hale gelmiş yani çalışmıyor.2.Hard-Disk'e Format attım.Format atmadan önce zaten dir yapınca X isimli 1 klasör gösteriyor.neyse Format attıktan sonra denemek için 1 tane klasör açtım program files diye ve kendi kendine acçtığım klasörün içine bir tane daha klasör oluşturdu (46GB).Video Klip kopyaladığım zaman ise O video klip ya okuyamıyor,yada açtığında hata msj'ı veriyor,Yada Açtığı zaman ekranda ilginç renkler gözüküyor.Bu arızayı nasıl gidire bilirim.BIOS'ta bu hard-disk'in modelinin yanında "!" işareti bulunmakta.Fdisk ile bu hard-diskleri silip bi daha mı oluştursam? Yardım PLS?

• Harddiskine elveda deme zamanı gelmiş gibi görünüyo, muhtemelen yazılım namına karışmayan bişi yok
  • fdisk ile partitionları kaldır yeniden bölümlendir...
  • Önce bir yüzey taraması yap (scandisk'te bad sector var mı yokmu diye ayrıntılı tarıyor, ona yüzey taraması deniyor), eğer hata bulup düzeltirse partitionlar ile uğraşmana gerek kalmaz düşüncesindeyim.
  • virüs de olabilir?
  • virüs taramasından geçirdim temiz.. Bad sector taramasını en başta format ataraken yapmıştım. partitionları yapmam lazım büyük ihtimal ile..
  • emekliye ayır
  • bana kalırsa fat yapısını bozan bir boot virüsün var bu neden le harddiskin boot unu silip yeniden yüklemen gerekir
  • saol fshrewd bende düşünmüştüm onuda daha kısa yolu war mı diye soruyim dedim. Son çare galiba partition ları silmem gereliyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.