Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Hard-Disk kendi kendine dosyalar çıkarıyor.

8
Cevap
0
Favori
238
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Hard-Disk kendi kendine dosyalar çıkarıyor.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      587 Mesaj
      12 Eylül 2003 12:54:21 Konu Sahibi
      Benim 2. Hardiskim 6GB ve 2'ye ayrılmış durumda.2 gün önce oyun oynarken makine kendi kendine reboot attıktan sonra mp3 dinleyim dedim ve winamp hiç bir mp3'ü görmediğini gördüm.Ve 2.Hard-Disk'e baktığımda ^%&{ gibi ilginç karekterli dosyalar oluşturmuş bir tanesi zaten 44GB yazıyor.O hard-Disk'te olan herşeyde okunamaz hale gelmiş yani çalışmıyor.2.Hard-Disk'e Format attım.Format atmadan önce zaten dir yapınca X isimli 1 klasör gösteriyor.neyse Format attıktan sonra denemek için 1 tane klasör açtım program files diye ve kendi kendine acçtığım klasörün içine bir tane daha klasör oluşturdu (46GB).Video Klip kopyaladığım zaman ise O video klip ya okuyamıyor,yada açtığında hata msj'ı veriyor,Yada Açtığı zaman ekranda ilginç renkler gözüküyor.Bu arızayı nasıl gidire bilirim.BIOS'ta bu hard-disk'in modelinin yanında "!" işareti bulunmakta.Fdisk ile bu hard-diskleri silip bi daha mı oluştursam? Yardım PLS?

|
      |

• Binbaşı
      1648 Mesaj
      13 Eylül 2003 01:11:35
      Harddiskine elveda deme zamanı gelmiş gibi görünüyo, muhtemelen yazılım namına karışmayan bişi yok
      |
      |
    • Yarbay
      3267 Mesaj
      13 Eylül 2003 01:21:32
      fdisk ile partitionları kaldır yeniden bölümlendir...
      |
      |
    • Yüzbaşı
      742 Mesaj
      13 Eylül 2003 01:45:07
      Önce bir yüzey taraması yap (scandisk'te bad sector var mı yokmu diye ayrıntılı tarıyor, ona yüzey taraması deniyor), eğer hata bulup düzeltirse partitionlar ile uğraşmana gerek kalmaz düşüncesindeyim.
      |
      |
    • Binbaşı
      1383 Mesaj
      13 Eylül 2003 04:10:06
      virüs de olabilir?
      |
      |
    • Yüzbaşı
      587 Mesaj
      13 Eylül 2003 13:08:26 Konu Sahibi
      virüs taramasından geçirdim temiz.. Bad sector taramasını en başta format ataraken yapmıştım. partitionları yapmam lazım büyük ihtimal ile..
      |
      |
    • Çavuş
      96 Mesaj
      15 Eylül 2003 02:12:24
      emekliye ayır
      |
      |
    • Çavuş
      85 Mesaj
      15 Eylül 2003 12:09:53
      bana kalırsa fat yapısını bozan bir boot virüsün var bu neden le harddiskin boot unu silip yeniden yüklemen gerekir
      |
      |
    • Yüzbaşı
      587 Mesaj
      16 Eylül 2003 14:56:36 Konu Sahibi
      saol fshrewd bende düşünmüştüm onuda daha kısa yolu war mı diye soruyim dedim. Son çare galiba partition ları silmem gereliyor..
      |
      |
Reklamlar
sohbet
Satılık Köpek
haberler
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.