Şimdi Ara

Hanımın Çiftliği (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
0
Favori
13.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Blue Fox

Hazmayı öldürmesi için teşfil edende muzafferin ortağı bence.

Bence Selim ile Zekai ikilisinden birisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITürkologI -- 15 Mayıs 2010; 14:11:37 >
  • işte böyle gereksiz zorlamaları sevmiyorum,seyirciyi aptal yerine koymaya çalışan mal senaristler yüzünden insanın dizi keyfi kaçıyor. zaten muzafferin ölümünden sonra kalite düştü, meydan kaldı uyuz güllü'ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: sero77

işte böyle gereksiz zorlamaları sevmiyorum,seyirciyi aptal yerine koymaya çalışan mal senaristler yüzünden insanın dizi keyfi kaçıyor. zaten muzafferin ölümünden sonra kalite düştü, meydan kaldı uyuz güllü'ye

Aynen.Gıcık oluyorum şu güllüye.

• Bu Güllü çok artist olmuş.Başkalarını zorla alıkoymak askeri ezmek vb.
    Hapisten çıkmasaydı keşke uyuz.
  • Hamza bu bölümde gidici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IFatalTürkI

Bu Güllü çok artist olmuş.Başkalarını zorla alıkoymak askeri ezmek vb.
    Hapisten çıkmasaydı keşke uyuz.

Bu bölümde işler biraz daha karşacak gibi işçiler falan ayaklanıyor
  • quote:

Hamza bu bölümde gidici.

Ölmemiş.Ama herkez Hamza'yı öldü biliyor.Arkasındaki kişiyi açıklamadı açıklasaydı iyi olurdu.
  • quote:

quote:

Hamza bu bölümde gidici.

Ölmemiş.Ama herkez Hamza'yı öldü biliyor.Arkasındaki kişiyi açıklamadı açıklasaydı iyi olurdu.

Hamza ölmemiş süpriz oldu benim içinArkadasındaki ona akıl verinin çıkacağı bölüm önümüzde bölüm olabilir kim olduğunu bende çok merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: dodgé

quote:

quote:

Hamza bu bölümde gidici.

Hamza ölmemiş süpriz oldu benim içinArkadasındaki ona akıl verinin çıkacağı bölüm önümüzde bölüm olabilir kim olduğunu bende çok merak ediyorum

Aynen.Bende merak ediyorum.Kimin olacağı konusunda ise hiçbir fikrim yok.

• Güllü kemal öldükten sonra öldükten sonra yenilgiyi kabul eder ve çiftliğe gelir; ancak inatçılığını sürdürür. Ramazanla evlenmemek için her şeyi yapar. "Ben atın yerine eşeği bağlamam" diyerek herkese Ramazanla evleneceğini belirtir. Burada at ile kastettiği kişi Muzaffer’dir. Muzaffer Bey, kadın düşkünü, zorba, zalim bir adamdır. Kocasını terk ederek çiftliğe gelen Gülizar, Muzaffer Bey’in ‘kapatması’dır. Yeğeni Ramazan ve Gülizar, Muzaffer Bey’in Güllü’yü kandırmasından korkarlar. Sonunda bu gerçekleşir.
    Güllü, Muzaffer Bey’i etkisine alır ve çiftliğin hanımı olarak sözü geçen konuma gelir. Çiftliği yönetir, ingilizce öğrenerek kültürlenmeye çalışır ve avrupaya seyahate karar verir. Güllü adını da değiştirerek Serap olur. Köylüler Muzaffer Bey’in Güllü ile evlenmesine içerlerler. Yasin Ağa ve Gülizar çiftliği terk eder. Muzaffer Bey kendisi için kötü sözler söyleyen yeğeni Ramazan’ı döver ve çiftlikten kovar. Bu kişilerin işten ayrılması üzerine Çemşir ve Reşit rahat bir şekilde çiftliğe gelir.
    Muzaffer Bey'e bütün köylü özellikle de Habib düşmandır. Bunun sebebi de Muzaffer Bey'den köylü önünde tokat yemesidir. Bunu unutmaz ve intikam almayı ister. Bunu da üyesi olduğu parti başa geçince alacaktır. Fakat tam seçim sırasında Muzaffer Bey de Demokrat Partiye geçer. Artık son çareyi onu öldürmekte bulur. Muzaffer Bey öldükten sonra çiftliğin yeni sahibi Serap'tır. Artık çiftlik ‘Hanımın Çiftliği’ olmuştur. Serap Hanım avukatı Erdoğan ile evlenmeye karar verir. Erdoğan bir gün tarlaları dolaşır ve Habib’le dalaşır. Habib’in kini daha da alevlenir. Habib köylüleri kışkırtarak çiftliği yakar. Serap Hanımı da bebeğinden dolayı affeder ve yaralı olarak kaçar.

BAŞKA BİR ÖZET:

Muzaffer Bey çiftlik sahibidir. Çiftlikte ev işlerine Muzaffer Bey’ in metresi ve Gülizar bakmaktadır.Muzaffer Bey’in sıska yeğeni Ramazan ise evlenmeye karar vererek şehirden Güllü isimli bir kız getirir.Muzaffer Bey bu sırada Ankara’ ya gitmiştir.Geldiğinde Muzaffer Bey bu kızı görürse ona göz dikebilirdi.Bunun için Gülizar , Bey gelmeden önce Ramazan ile Güllü’ yü evlendirip bir eve sokmalıydı.Ama Bey buna çok kızardı.Çünkü kendinden habersiz bir iş yapılmasını istemezdi.
    Muzaffer Bey Ankara’ dan gelir ve Güllü’ yü görür. Gördüğü an ona hayran kalır.Güllü de Bey’ i çok beğenmiştir.Güllü, Gülizar’ı çiftlikten attırıp çiftliğe hanım olmak istiyordur.Muzaffer Bey de, eskiden köylünün ektiği ama sonradan kendisinin ekmeye başladığı toprakları kendi üzerine geçirmek istiyordur.Bunun için mahkemeye başvurmuştur bile.Bunu köylüler duyduktan sonra sinirleri iyice gerilir ve Muzaffer Bey’e düşman kesilirler.Bunların başında Habib vardır.Habib, köylüyü her zaman bu konuda kışkırtır.Muzaffer Bey Güllü’ ye göz diker ve onunla evlenmeye karar verir. Bu başta çiftlik olmak üzere köyde de büyük bir tedirginlikle karşılanır.Ramazan dayısına bu konuda rest çeker ve dayısı da onu çiftlikten kovar. Gülizar da aynı tepkiyi gösterince Ramazan’ a olanların aynısı Gülizar’ ın başına da gelir.Köylüler, Güllü ile olan bu ilişkiden sonra Muzaffer Bey’ in çok ileri gittiğini anlarlar. Habib köylüyü bu olaydan sonra dini de kullanarak ayaklandırır. Bir gün Muzaffer Bey Güllü’den baba olacağı haberini alınca çok sevinir. Bunun üzerine çiftlikte çiftlik ağalarıyla birlikte bir parti verir.O gün bir karar alır ve Güllü’ ye söyler.Bu karar Avrupa’ ya beraber gitme kararıdır.
    Güllü doğum yapmıştır ve avrupaya gitmek için hiçbir engeli kalmamıştır. Muzaffer Bey’ de Ankara’ da işleri halletmek için çiftlikten ayrılır.Habib bunu görür.Tam bu sırada köylü ayaklanmıştır.Habib, Muzaffer Bey Ankara’dan dönerken yolu ağaç dalıyla kapatmış onun gelmesini beklemektedir.Muzaffer Bey gelir ve orada durur.Yoldaki dalı almak için arabasından dışarı çıktığında Habib gizlendiği yerden gizlice Muzaffer Bey’ i vurur. Ardından soluğu evde alır.Muzaffer Bey’ in öldüğü ertesi gün anlaşılır.Soruşturma açılır.İlk başta Habib ve ailesinden başlarlar.Habib inkar eder.Çünü Habib karda yürümüş izini belli etmez biridir.Soruşturma tamamlanır. Fakat Muzaffer Bey’ i kimin vurduğu anlaşılamamıştır.
    Güllü, bir iki hafta yas tuttuktan sonra çiftliğin hanımı olmuştur.Bütün işlerle o uğraşır.Bir gece Habib çiftliği yakmak için köylüyü toplayarak gider.Güllü’ nün bebeği ağlamaya başlar.Güllü bebeğini orada bırakarak kendini pencereden aşağı atar ve kaçmayı başarır.Çiftlik cayır cayır yanıyordu. Habib, Güllü’ nün peşinden koşup onu yakalar.Onu öldürecektir.Çünkü onu da öldürürse bütün topraklar köylüye kalacaktır.Güllü yalvarmaya başlar.Habib onu öldürmekten vazgeçer.
    Güllü’ de hiçbir resmi kuruma şikayet etmeyeceğini söyler.Habib oradan kaçmaya başlar.Güllü sorguya çekilmesine karşı hiçbir şey söylemez.Fakat Habib’ in iki kardeşi ile diğer köylüler bütün suçu ona yüklerler.
    Habib ise hiçbir zaman ele geçirilemez.

• Bu diziyi seviyorum çünkü hem Adana'lıyım hemde çiftçilikle uğraşıyorum..ayrıca pamuğu çok seviyorum.. Beyaz Altın derler çukurovada pamuğa.
  • Güllüden gıcık almaya başladım bölümler ilerledikçe kendini çok büyük görmeye başladı
  • Hamza'nın ölmediği ortaya çıkıyor.
    Ben de Güllü'ye bayadır gıcık oluyorum.
  • Dizideki en sevdiğim karakterler ise zaloğlu ile kabak havız
  • güllü
  • Bu bölümde Hamza yakalanıyor ve Zekai vurdurttu diyor.
  • quote:

Bu bölümde Hamza yakalanıyor ve Zekai vurdurttu diyor.

Eninde sonunda çıkacaktı ortaya.Ne insanlar var ya mal için ortağını öldürtüyor.Zekai'nin açgözlülüğü kendisine pahalıya patlayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodgé

quote:

Bu bölümde Hamza yakalanıyor ve Zekai vurdurttu diyor.

Eninde sonunda çıkacaktı ortaya.Ne insanlar var ya mal için ortağını öldürtüyor.Zekai'nin açgözlülüğü kendisine pahalıya patlayacak.

İlk başta zekai'nin öldürtceğini düşünmüyordum çünkü muzaffer ölürse gene onun malı güllüye kalacaktı.Ama son bölümde zekai'nin amacını anladım.Mahkeme olayından indirecekti malı cebe.

• Alsın abicim ya. En azından gerizekalı Güllü'ye kalmaz. Valla gördükçe sinirleniyorum
  • Dün filmde ilginç olaylar oldu.Hamza yakalandı ve Zekai'yi ispikledi.Zekai'da hapiste intihar etti.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.